Skoči na vsebino

Navigacija v Mazdah (infotainment, MZD Connect)


sylver

Priporočeno sporočilo

Kartica je original, ki sem jo dobil skupaj z vozilom. GPS modul je original Mazda, bil zamenjan na poobla??enem servisu Mazda BTC v garanciji, sicer je cena celotnega modula, ki ga je bilo potrebno menjati 1.600 ?.

Neredi kot ti je Jest napisal,nazaj na servis v BTC! Upam da znajo,ker se mi ?udno zdi da ti ?e niso ob menjavi modula....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi ?e si original kartico kupil z eBaya, ti servis v garanciji MORA popraviti pokvarjen GPS modul. Saj nisi kupil neoriginal modula a ne?

 

 

Za modul to drzi ... Ce pa je softverska napaka, pa bodo lahko komplicirali...

 

Ampak glede na to, da je sedaj ze napisal, da ima vse original, bi jaz sel nazaj na servis pa naj uredijo ...  

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V eni drugi temi sem linkal navodila... tudi od navigacijskega sistema >> http://www.mazda-si.net/topic/15518-mzd-connect-v-pdf-formatu-za-mazdo-cx-30/?p=428479

 

Tam je link do navodil >> http://www.mazda-si.net/topic/15518-mzd-connect-v-pdf-formatu-za-mazdo-cx-30/?p=428479 

 

in v teh navodilih je recimo na strani 21 opisano, kako prides na novem MZD Conenctu do podatka o lokaciji ...

 

https___instructions_cdn_mazda_media_med

 

Ce ti tukaj pokaze trenutno lokacijo, potem pridobiva pravi polozaj iz GPS-a ... Ce ne, je lahko GPS sprejemnik ali antena v okvari... ali pa si na podrocju, kjer ne vidi staelitov (recimo v garazi) ... 

 

Ce ne deluje OK, potem bi jaz sel nazaj na servis... Saj je avto se v garanciji... Edino ce si recimo kartico kupil kje preko eBay-a ... takrat pa zna biti problem, da ti ne bodo hoteli pomagati... Predvidevam pa, da si kartico dobil ze ob nakupu avtomobila ... 

 

Sem probal po navedenem in se mi izpi?e na displayu: ACQUIRING (pridobivanje) GPS - ne vem ali sem bil premalo ?asa v avtu ali pa zadeva ?e zmeraj ne deluje, v ponedeljek sem najavljen na servisu Mazda BTC.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne morem iz ko?e...kam se toliko vozite, da ne gre brez navigacije...?

Ce jo imas, je prav, da jo tudi lahko uporabljas ane? 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem vceraj cisto slucajno malo preveril in vidim, da sedaj tudi v Sloveniji delujejo obvestila o dogodkih na cesti... Prej je to delovalo samo, ko si sel cez mejo... recimo v Avstrijo ali Italijo ... 

 

IMG_2413_241618CB.jpg

 

IMG_2414_241618F6.jpg

 

IMG_2415_24161920.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To se nisem probal... Pred casom, ko sem odprl nazadnje ta meni, je vedno kazalo najblizje dogodke na cesti v Avstriji ali Italiji... Drugace je pa verjetno odvisno od nastavitev... ali te samo opozori in da na izbiro alternativo ali pa kar samodejno preracuna drugo pot ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A to dobi podatke preko lte omre?ja ali radijskih valov?

 

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk

Pomoje preko interneta...

 

https://infotainment.mazdahandsfree.com/navigation-connectedservices?language=sl-EU

 

post-10-0-59733700-1583773585_thumb.jpeg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti podatki ve?inoma pridejo preko RDS-TMC, ki je del radio omre?ja. Razen ?e seveda pla?uje? za Live traffic in ima? hotspot na telefonu.

 

?e so zapore ali gu?va na cesti mi dejansko zra?una pot in med vo?njo vpra?a ali se ?elim izogniti dogodku. Me pa presene?a da dela v Sloveniji - en ?as so govorili da slovenski TMC ne bo kompatibilen z Mazda navigacijo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nevem, ali deluje preko TMC ali preko interneta in veljavno narocnino na Live Traffic... bi moral izklopit Hotspot, pa probat ... 

 

Vendar kolikor berem na nemskih forumih, te zadeve pri MZD Connect delujejo preko interneta ... in moras imeti aktivno narocnino na Live Traffic ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz nimam nobene naro?nine ali interneta, pa mi je lani v Grazu navigacija lepo predlagala hitrej?o pot zaradi pove?anega popoldanskega prometa. V Sloveniji pa sem do sedaj uporabljal google maps, waze ali v?asih dars-ovo aplikacijo.

Bom poskusil zdaj mazdino, da vidim, ?e res deluje tudi v Sloveniji.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je mo?no, da je to za?elo delat z decemberskim updatom?

 

Ja, kolikor sem gledal je bil problem s slovenijo da Mazdina navigacija ni imela podatkov za slovenske TMC kode (tj. koda ceste / lokacije, da navigacija zna kje pokazati dogodek). Mo?no je da so to bazo dodali v zadnji posodobitvi, bom pogledal ?e se tudi meni poka?ejo pri naslednjem obisku SI.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.