Skoči na vsebino

Kupiti rabljeno Mazdo 6 karavan do 22k??


LukaL

Priporočeno sporočilo

Ne, vozi se precej bolje. Manj deformacij.

A misli? varno al bolje po ob?utku?

 

V obeh primerih je bo?nica gume enako visoka, razlika je le v kotu napram podlagi in ?e je tlak notri enak bi jo moralo enako dobro dr?ati. Hmmm, a obstaja kje kak?en test, kako je to v praksi?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sigurno ima neko vezo. Bolj skupaj stisne gumo?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Seveda jo,ampak po ?irini. S pumpo dela? pa to kar ti pa?e,?eprav jaz polnim vedno priporo?ljivo in ni nobene fau? obrabe ali nekega neudobja.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam tudi zimske feltne 8"in gume 225.Pa ?e ET imam 40 tako, da izgleda vse skupaj bistveno lep?e, ker je guma pomaknjena bolj proti ven in ne izgleda tako sme?no, kot na originalnih. Pa tudi guma lep?e sede v feltno in izgleda vse skupaj ?ir?e. Pustimo to, da so gume 17".Vse ostalo je bolj?e. Razmi?ljam, da bi te original 19"prodal in kupil ?ir?e z manj?im ET.

DIY izolacija je itak najbolj?a.

Res je. Sicer pa se mora v avto nekaj sli?ati od zunaj, da ne zaspi? in da ve?, da se vozi? z pravim avtom ne pa elektri?nim.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Mo, sedaj je kar je...zadeva je AWD, mi bo pa? tiste 2 meseca kar koristilo, ker prihajam iz bolj zasne?enih koncev ;)

 

Ko smo pa ravno pri gumah, v navodilih (ja, kdo bi si mislil ;), pi?e, da je lahko zimska pnevmatika na ?estici (l. 2016), tudi 215/65 R16. Sicer nisem zasledil podatka o offsetu (ET), mogo?e ?e ima kdo to v homologaciji napisano...jaz namre? avto ?e ?akam, in da se prej pripravim.

 

Hvala in lp 

 

Luka

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mo, sedaj je kar je...zadeva je AWD, mi bo pa? tiste 2 meseca kar koristilo, ker prihajam iz bolj zasne?enih koncev ;)

 

Ko smo pa ravno pri gumah, v navodilih (ja, kdo bi si mislil ;), pi?e, da je lahko zimska pnevmatika na ?estici (l. 2016), tudi 215/65 R16. Sicer nisem zasledil podatka o offsetu (ET), mogo?e ?e ima kdo to v homologaciji napisano...jaz namre? avto ?e ?akam, in da se prej pripravim.

 

Hvala in lp 

 

Luka

Ne vem, moja je FL konec 2016 pa nima v homologaciji vpisanih 16".Samo 19" in 17".Mogo?e pa je bila 16" do FL?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred prvim FL-jem so bile tudi 16 colske vpisane v homolomo. Na?eloma bi morale it gor sam to pa so baloni pol. ET je verjetno tam nekje okol 40.

 Res je... moja prejsnja sestica (2013) je imela vpisane tudi 16?

 

post-10-0-48021300-1574877186_thumb.jpeg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja odvisn zej za kaj se ti gre. ?e se bo? furu po rovntih pa rabi? perfekten oprijem na snegu, pol ti priporo?am ?im o?je, torej 16.

?e ma? pa ve?ino po asfaltu in bo? rabu predvsem za mokro nezasne?eno vozi??e, potem pa 17 :P

 

?e ti je pa vseen za performance, te pa tk treba dat 19 gor ne :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja odvisn zej za kaj se ti gre. ?e se bo? furu po rovntih pa rabi? perfekten oprijem na snegu, pol ti priporo?am ?im o?je, torej 16.

?e ma? pa ve?ino po asfaltu in bo? rabu predvsem za mokro nezasne?eno vozi??e, potem pa 17 :P

 

?e ti je pa vseen za performance, te pa tk treba dat 19 gor ne :P

Res je, kar si napisal. A koliko dni na leto je zadnje zime res sneg na cesti? Ve?inoma je cesta mokra ali pa je plundra. Jaz bi vseeno ?el na 17".Tudi ta dimenzija lepo "po?ira" luknje in neravnine. Tudi za sneg so uporabne, ?e ima? seveda kvalitetne zimske gume in ne kake kitajske. Cenovno so pa res 16" nekaj cenej?e.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo 16ke

 

465195352427253807304752.jpg

Meni je to v?e?. Prisparas na gumah (raje imam 16col kvalitetno gumo,kot 17 ali 18col ?ungalunga za isti denar), manj ob?utljivo na luknje,robnike...

 

Ja,o?em ni tako v?e?no,amopak tistih 15sekund hoje proti avtu lahko tudi kam drugam gledam :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je tole tut ?ist okay, to je pa? delovna guma in felge za 3 mesece :P

 

@Alex: ja odvisno kje ?ivi?, ?e si nekje okol 1000 m ... pol se ti lahk zgodi, da vsako jutro kida? pa odmeta?. Pa ne sam avto, ?e cesto ker si doma v rovtih kjer cesto zorjejo popoldne ali drugi dan :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej to, pozimi se vozi po blatu, parkira na makadamu, vozi ?ez robnike itd...

 

Ko gredo 19ke nazaj gor pa spet pazljivo hahah :D

Lani sem kupil pokrove in so lotili ?kripat... ?e pozna kdo kak?ne kvalitetne pokrove bi prosil link

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A zdej bo? pa ti kaj pa?e na ?kodo. Mimo grede. Glih zaradi lepote ima moj Scout na custom feltnah (to niso tiste ki jih eni jemljejo zraven avta ker so zastonj) ima zimske gume. Na estetiko vseeno treba dati vsaj tolk kot da Alex (?eprav tudi on pozimi mal ?epa)

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem na za?etku mislil kupit ?e ene 19"za zimske(itak je ?irina gume enaka kot na 17")a jih prav zaradi slab?e ceste nisem. No, tudi zaradi zelo dra?jih gum ne. :)

Sicer pa, tudi moje 17"ne izgledajo tako ?voh na avtu, da bi bilo zelo mote?e.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A zdej bo? pa ti kaj pa?e na ?kodo. Mimo grede. Glih zaradi lepote ima moj Scout na custom feltnah (to niso tiste ki jih eni jemljejo zraven avta ker so zastonj) ima zimske gume. Na estetiko vseeno treba dati vsaj tolk kot da Alex (?eprav tudi on pozimi mal ?epa)

Ni mi?ljeno tako hudo, mislil sem da izgleda na takih felgah bolj ?e?ko, pa brez zamere pravimo pri nas!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.