Jump to content

Recommended Posts

• Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

REČENO STORJENO , 19tke so gor.

Sama velikost platišč ne pove veliko, ampak bolj obseg kolesa oziroma višina bočnic gume. Ker za avte, kjer imaš manjša kolesa je lahko že 18 zelo neudobna, tam kjer pa imaš večja pa je problem recimo

To še ni vse. Prejšnji lastnik je imel gor zimske 205 60 R15 (namesto R16)... je skoraj drsal po tleh ... 

Posted Images

Vprašanje je kakšna kvaliteta, premer, in za koliko denarja iščeš. Pa ti bomo znali kaj bolj točno svetovati. Nikakor pa ne kupovat  low budget felten (vse so made in china). O. k tudi ostale firme jih delajo tam a višji modeli so narejeni še vedno v EU. 

• Like 3

Če imaš doktorja v bližini se ti ni bolezni treba bati. 

Najslabše so kake cenene kopije originalnih platišč. Hitro se zvije, lušči in celo poči. Jaz sem bil nekak najbolj zadovoljen z OZ feltnami (kar se športnih modelov tiče). Drugače pa prisegam na original platišča na avtu (tovarniška).

• Like 1

N7rRRL1.jpg

pred 5 minutami je FuManchu napisal:

Najslabše so kake cenene kopije originalnih platišč. Hitro se zvije, lušči in celo poči. Jaz sem bil nekak najbolj zadovoljen z OZ feltnami (kar se športnih modelov tiče). Drugače pa prisegam na original platišča na avtu (tovarniška).

Jaz se bil tudi z OZ izredno zadovoljen. Tudi te Momo, ki jih imam sedaj so super. Ko ne rabiš veliko uteži, je dober znak, da so dobro ulite, postružene in zbalansirane. Dobre feltne so trdne, lahke in narejene iz dobre zlitine. Ker sem imel priliko videti od blizu (in tudi sem sodeloval z njimi) moderne livarne(aluminij, magnezij) vem, kako pomembni so alu ingoti za kvalitetne izdelke. Potem so tu še kvalitetne preše, kontrola prožnosti, obdelovanje na cnc strojih, 

rentgenska kontrola itd. 

Pomembna je tudi linija za prašno barvanje, lakirnice. Recimo v moji bivši firmi smo ulivali med drugim tudi alu platišča za bmw motorje. 

Tolerance opletanja nične, poroznost 0. Drugo pa je, ko se jih  izdeluje kje na Kitajskem z bolj ohlapnimi tolerancami in z kakšnim recikliranimi surovinami in slabim lakiranje. Dokaz takšne slabe proizvodnje so temno grafite feltne "naših" mazd. Ne samo, da se barva lupi, so tudi drugače zelo opletajoča, znajo biti tudi jajčasta. Prva serija mazd (mk1) 17" col, pa je imela original italijanske feltne Eta beta, ki je sicer zelo dobra firma. 

• Like 1

pred 50 minutami je Alex napisal:

Jaz se bil tudi z OZ izredno zadovoljen. Tudi te Momo, ki jih imam sedaj so super. Ko ne rabiš veliko uteži, je dober znak, da so dobro ulite, postružene in zbalansirane. Dobre feltne so trdne, lahke in narejene iz dobre zlitine. Ker sem imel priliko videti od blizu (in tudi sem sodeloval z njimi) moderne livarne(aluminij, magnezij) vem, kako pomembni so alu ingoti za kvalitetne izdelke. Potem so tu še kvalitetne preše, kontrola prožnosti, obdelovanje na cnc strojih, 

rentgenska kontrola itd. 

Pomembna je tudi linija za prašno barvanje, lakirnice. Recimo v moji bivši firmi smo ulivali med drugim tudi alu platišča za bmw motorje. 

Tolerance opletanja nične, poroznost 0. Drugo pa je, ko se jih  izdeluje kje na Kitajskem z bolj ohlapnimi tolerancami in z kakšnim recikliranimi surovinami in slabim lakiranje. Dokaz takšne slabe proizvodnje so temno grafite feltne "naših" mazd. Ne samo, da se barva lupi, so tudi drugače zelo opletajoča, znajo biti tudi jajčasta. Prva serija mazd (mk1) 17" col, pa je imela original italijanske feltne Eta beta, ki je sicer zelo dobra firma. 

Vau,pravi maher si zato imam eno vprašanje glede te Eta beta firme,ki so kao Italjanske Jaz imam na feltnah njihov znak na notranji strani pa je made in China.:whatever: Kaj misliš?

Vrž čez balkon jajc je to,.. sam ko boš metal povej da pridem pobrat

• Haha 1

podpis.jpg

pred 37 minutami je Bini napisal:

Vau,pravi maher si zato imam eno vprašanje glede te Eta beta firme,ki so kao Italjanske Jaz imam na feltnah njihov znak na notranji strani pa je made in China.:whatever: Kaj misliš?

Saj pravim, da se načeloma  sedaj te mid price feltne vse ulivajo na Kitajskem. Saj lahko dobiš tudi od tam  kake res dobre med katere pa original Mazdine vsekakor ne spadajo. Te Eta beta so pa precej dobre feltne, čeprav so made in china. Recimo feltne momo , vsaj višje in najvišje modele, še vedno izdeluje v Italiji. 

• Sad 1

Pa ljudje bozji saj je dan danes vse made in china. Bosch k velja za neko kvaliteto je tudi vse made in china. Imas dobre in slabe izdelke iz kitajske. Odvisno koliko si pripravljen placati.

• Like 3