Skoči na vsebino

Cepljenje - Korona in vse ostalo.


Boss

Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je Janez007 napisal:

Ja, se strinjam, razen glede resnosti zdravstvene situacije (zdravstveni sistem), ki je zelo slaba. Že pred Covidom je bila slaba, sedaj je pa zelo, zelo slaba. In v taki situaciji se mi zdi razumno, da ljudje, kot empatična bitja, pomagamo, kolikor je v naši moči. Pomagamo pa lahko najbolj s preventivnimi ukrepi (higiena, maske, zračenje, testiranje, cepljenje) in s tem razbremenjujemo zdravstveni sistem.

 

Če si pogledal video nekaj strani nazaj, imamo take krize praktično skoraj vsako leto in posebej so bila izpostavljena začetkih let 2017, 2019 in 2020, kjer smo imeli vsakič prebukirane bolnišnice in zdravstveni sistem zaradi sezonskih virusov (predvsem gripe in drugih rino ter resparitornih virusov). Se pravi vemo, da je problem v zdravstvu ampak 4 leta vsakokratna oblast ne naredi nič, ampak res čisto nič. Zdaj pa za povrh trenutna oblast, ki ima roko nad financami, odločanjem, to zvito prevali na ljudi, da naj ljudje zdaj rešijo situacijo. In če jo ne bodo, bodo spet grdi grdi ljudje oziroma kot pravi Mamilan Krekten, da so za vse krivi necepljeni.

 

Nič niso naredili, še politično so se drkali glede prezračevalni sistemov v šolah in ko je treba opravičevat visoko plačo pač rečejo, da je takšna zaradi odgovornosti, ki jo imajo. Ko pa je treba to odgovornost dejansko dati na pladenj se pa s prstom kaže vedno na druge. To je popolnoma neresna oblast, ki bi zdaj rada od ljudi, da popravijo vse njihove napake oziroma še več, prisilila jih bo, da bodo popravljali njihove napake.

 

 

  • Všeč 3
  • Hvala 1
  • Ni všeč 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je Janez007 napisal:

Tukaj bi pričakoval, da bo večina naroda boljša od oblasti, da ne bo kontrirala Covid ukrepom samo zaradi kontriranja oblasti, ampak da bi ti dve stvari med seboj ločila.

 

Smiselnim kovid ukrepom ljudje v zelo veliki večini niso nasprotovali, so pa zelo nasprotovali takim, kjer se točno vidi, da niso namenjeni ohranjanju zdravja.

  • Všeč 5
  • Začuden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

52 minutes ago, Janez007 said:

Vidim, da v glavnem razmišljamo in čutimo podobno. Cepljeni ali necepljeni. Upam samo, da ne pozabimo tega do spomladi - do volitev. 😉

in kaj bomo spremenil z volitvami, ce pogledas trenutno izbiro nimamo cisti nic dobrega, itak bojo folk se bolj sprickal med sabo na leve in desne, na demokrate in komunajzarje (to pr slovencih najbolj pali), zgodba pa se bo nadaljevala tko kokr se ze zadnjih 30 let  .... 

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je canyon napisal:

in kaj bomo spremenil z volitvami, ce pogledas trenutno izbiro nimamo cisti nic dobrega, itak bojo folk se bolj sprickal med sabo na leve in desne, na demokrate in komunajzarje (to pr slovencih najbolj pali), zgodba pa se bo nadaljevala tko kokr se ze zadnjih 30 let  .... 

Evo, prvič se strinjam s tabo 100%😀

Voli kar ti je najboljša izbira, druge ni! Razen, če bo kakšna nova fb stranka o čemer se že nekaj govori, samo za predcednika se bojo pa pobil..... 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ZNB-C so na US spoznali za neustavnega in ga je bilo potrebno spremeniti v dveh mesecih, tako se je rodil predlog ZNB-D, ki ga poslanci niso sprejeli, ker je bil preveč fašistički. Ker je 2-mesečni rok že zdavnaj potekel, bi človek rekel, da ZNB-C ne velja več (po logiki bi moral veljati ZNB-B, ne vem), ampak temu ni tako. ZNB-C je še vedno v veljavi in bo dokler ne bodo sprejemali novih verzij zakona - baje že kmalu - pripravite vazelin.

Seveda, če imaš pa čas in denar, lahko na sodišču brez problemov izpodbijaš, ampak vsi si rečemo - "komu se pa da...".

 

Torej, tole spodaj na sliki. Uvedli so PC pogoj in že sami vedo, da je to neustavno, vendar bodo raje počakali do tega četrtka, da jim to potrdijo tudi na US. In kaj sedaj. A jim bo US znova dalo 2+ meseca časa, da spremenijo zadevo in bodo med tem časom porivali svoj PC jeben pogoj dalje. In kaj, če po izteku roka znova pride do situacije kot pri ZNB-C? Torej, da zamenjava ne bo ustrezna oz. ne bo sprejeta, ampak bo PC pogoj pa še vedno, kljub neustavnosti, v polnem teku...

 

Skratka, drek na drek na drek. Sedaj pizdimo samo necepljeni brez potrdila o prebolevnosti... verjetno se nam sčasoma še kdo pridruži. Al pa ne. Just sit at home and wait. :)  

 

image.thumb.png.70ba22a31e753a753c1fad8eb6a0bbc7.png

  • Zmeden 1
  • Ni všeč 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Janez007 napisal:

 

Tako nekako res, žal, in nekateri so/ste v zoprnih situacijah. Mislim pa, da ti bo na organizem naredilo več škode tole večmesečno razburjanje, kot morebitno cepivo. 😉

 

Zelo verjetno.

Je pa res, da sem se osvobodil strahu pod katerim nekateri (ne vsi) nonstop živijo že 18 mesecev, kljub temu, da so cepljeni. Tako da sem vsaj tukaj na boljšem. :)

 

Posledic svojih dejanj se zavedam, ne bom se pa nehal boriti za svojo družino in predvsem otroke. Če zaščitimo naše otroke in bodoče generacije, me zame sploh ne skrbi. ;) 

  • Všeč 3
  • Haha 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 hour ago, Janez007 said:

Kaj predlagaš ti? Se boš še naprej samo pritoževal in se smilil sam sebi?  Očitno smo še vedno navajeni, da vse naredijo drugi, kot pred letom 1990, ko še volit ni bilo treba 😜.

 

ne, definitivno ni moj namen pritoževanje, ampak bolj da vidim kolk ljudi zna dejansk kritično razmišlat s svojo glavo, kolk jih ubistvu zna prepoznat problem v katerem smo usi skupi .... jest kot posameznik se zavedam, da tazga problema take rasežnosti je nemogoče sam zaustavit, tazga problema se more zavedat veliko posameznikov iz različnih branž in se povezat skupaj .... 

sej veš ... v slogi je moč, nas so pa že v štartu razdelil na skupince, da se ljudje med sabo pričkajo in ubistvu ne opazijo problema oz. ga opazijo pa se jim neda s tem ukvarjat, pa se rajš med sabo pričkajo kdo je levi in kdo desni, pa kaj kdo dela, pa česa kdo ne dela .... pa tko dalje .... 

 

51 minutes ago, pob said:

ZNB-C so na US spoznali za neustavnega in ga je bilo potrebno spremeniti v dveh mesecih, tako se je rodil predlog ZNB-D, ki ga poslanci niso sprejeli, ker je bil preveč fašistički. Ker je 2-mesečni rok že zdavnaj potekel, bi človek rekel, da ZNB-C ne velja več (po logiki bi moral veljati ZNB-B, ne vem), ampak temu ni tako. ZNB-C je še vedno v veljavi in bo dokler ne bodo sprejemali novih verzij zakona - baje že kmalu - pripravite vazelin.

Seveda, če imaš pa čas in denar, lahko na sodišču brez problemov izpodbijaš, ampak vsi si rečemo - "komu se pa da...".

 

Torej, tole spodaj na sliki. Uvedli so PC pogoj in že sami vedo, da je to neustavno, vendar bodo raje počakali do tega četrtka, da jim to potrdijo tudi na US. In kaj sedaj. A jim bo US znova dalo 2+ meseca časa, da spremenijo zadevo in bodo med tem časom porivali svoj PC jeben pogoj dalje. In kaj, če po izteku roka znova pride do situacije kot pri ZNB-C? Torej, da zamenjava ne bo ustrezna oz. ne bo sprejeta, ampak bo PC pogoj pa še vedno, kljub neustavnosti, v polnem teku...

 

Skratka, drek na drek na drek. Sedaj pizdimo samo necepljeni brez potrdila o prebolevnosti... verjetno se nam sčasoma še kdo pridruži. Al pa ne. Just sit at home and wait. :)  

 

image.thumb.png.70ba22a31e753a753c1fad8eb6a0bbc7.png

ammmmmmm .... če pa pr usem tem nekdo ne vidi da je nekaj hudo narobe .... pol nam pa res ni pomoči .... in to je direktni pokazatel, da jim je vseeno za ustavo, zakone, človekove pravice, konec koncev tud za zdravje ljudi .... kaj je pa njihov plan v ozadju pa sam oni vejo .... 

me pa naslov članka spominja na stavek "šparal bomo, pa ni važno koliko košta"

  • Všeč 2
  • Haha 1

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je vzupan3 napisal:

Ko gledaš tele prispevke (https://www.24ur.com/novice/preverjeno/prezivel-ker-je-borec.html) vidiš, da je za nekatere smrtno resno. Ne bi dajal linka, samo poznam ljudi v prispevku in vem da ni fake...

 

Super prikazano,jaz jih poznam še mnogo več in zato ne razumem kaj ljudem ni jasno pri tako resnih stvareh,potem bodo pa jokal,aja eni že zdaj.....😩

Zdaj bo pa sigurno dal en kontro.....😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

26 minutes ago, pob said:

Umirajo mladi ljudje z 0% možnosti za resen potek bolezni. Pa bojim se, da se z vsako dozo poveča možnost pohabljenosti od cepiva. :(  

 

image.png.fdf9d16f254fc713927a2184e9cac2ba.png

Res tragicno. Ne vem zakaj mladim dekletom ne odsvetujejo vektorska cepiva (Johnson&Johnson, AstraZeneca). Znano je, da so mRNA cepiva (Pfizer, Moderna) bistveno bolj varna in bolj ucinkovita. Skrajni cas je, da ukinejo cepljenje z vektorskimi cepivi. 

  • Všeč 3
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

26 minutes ago, Bini said:

Hudo je tole z 20 letnico ampak tistih 9 umrlih samo danes od kovida pa poročajo kot,da je le neka statistika ; okuženi, hospitalizirani in umrli!🤔

mislm da 20 letnica umre od posledice cepljenja ni sala ... zdej ostalih 9 oz. 8 je pa lahko ze bilo konkretno v letih z pridruzenimi boleznimi, k bi sli tko al drugace, tudi ce nebi sploh corona obstajala ... sorry, vem da se kruto slisi, sam usak bo 1x meu tist kvadratni meter parcele pou metra pod zemljo ... 

mene bolj moti to da se zmer to objavljajo kokr da ljudje pred tem sploh umeral niso ... 

po drugi strani pa cist frisni podatki iz statisticnega urada ... 

Screenshot_20210928_204452_com.android.chrome.thumb.jpg.c61a7c1707186bc48bf6db5b93892bca.jpg

Screenshot_20210928_204806_com.android.chrome.thumb.jpg.231e5fe29c92db1fd8eaf8b2e1f99240.jpg

ce jest prov razumem tole statistiko jih je ta mesec celo manj umrlo kokr pa v prejsnih letih ... naj me kdo popravi ce se motim ... 

se 1x vprasanje zakaj delajo tako paniko in nam zategujejo strik okol vratu ??? 

  • Všeč 3
  • Žalosten 1
  • Ni všeč 1

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bolj me zanima, če kdo dela statistiko (za lani recimo) za umrle predčasno, ki niso bile posledica kovida?

Sicer vem, da je vprašanje neumno, saj so večkrat poudarili, da smrti pripisujejo kovidu bolj al manj od oka, pa vendar povečane umrljivosti se ne da zanikati. Da to sprašujem, je bolj iz razloga, ker me zanima koliko ljudi je umrlo, ko ni prišlo pravi čas do zdravnika (pa kljub temu so bile prazne bolnice), takih, ki so jih prestrašili, da si zdravnika niti poklicati niso upali, skratka žrtve UKREPOV, ki so jih iz danes na jutri sprejemali na vladi (razloge za povečano smrtnost bi lahko še našteval).

Verjetno smo po številu ukrepov v zadnjih 18 mesecih vodilni v Evropi, pa še vedno smo temno rdeči in prav spomnim se lani, da smo tudi bili neki posebneži med vsemi, ko so nas celo trolali s "slovenskim sevom" (pa sem pozabil kaj točno je že bilo, jao zlata ribica).

 

Skratka, na koncu te krize bomo ugotovili, da so naši vodilni z debilnimi ukrepi ubili več ljudi kot kovid-virus.

 

  • Všeč 3
  • Haha 1
  • Ni všeč 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je Janez007 napisal:

Vse nas je močno pretresla novica glede 20 letnice. Še vedno upam na srečni razplet. 🙏

Sej veš kaj pomeni klinična smrt?

 

In pretreseni oče ne bi v žalosti izjavljal, da se je prišel poslovit od hčere.

 

 

A to je torej ta tako imenovana družbena odgovornost, da se je potrebno cepit za vsako ceno? Ma ne bom naprej, ker ni etično v tem primeru in v vseh ostalih, ki so jih uspešno pometli pod preprogo. In ni jih tako malo, ampak ta oče je dovolj premožen podjetnik in tišine iz njegove strani ne bodo kupili z denarjem.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 urami je Bini napisal:

Hudo je tole z 20 letnico ampak tistih 9 umrlih samo danes od kovida pa poročajo kot,da je le neka statistika ; okuženi, hospitalizirani in umrli!🤔

Joj Bini no... če bi med temi umrlimi bil 20-letnik bi bilo vsepovsod objavljeno z velikimi mastnimi črkami. Če vsak dan mediji (recimo 24ur) objavljajo, da je najmlajši hospitaliziran 18 letnik in na intenzivni najmlajši 27-letnik bi jim bil en od teh dveh kot voda na mlin, če sem mal prostaški pri izjavah.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Mislim, da je predvsem problem v našem nesposobnem golobnjaku  ali kurniku. Niso na žalost  naredil nič v tej smeri.Ja so, nabili so davke, cela država jim štrajka, vse gre v maloro. Tako, da se ni za čudit, da smo trenutno na dnu lestvice. 😉
    • Schurda, forumski kolega Mazdaš, mi je povsem prenovil moj hišni čarunalnik in sem mu res zelo hvaležen. Nisem nek zahteven uporabnik, igric tudi ne igram, je pa napredek več kot očiten. :)
    • 1.8 drugače manj tuli kot 2.0, ima navor v nižjih obratih
    • Jaz sem tudi videl, da sem blizu parkiral zandjič ko sem opazil odtis tablice na fasadi
    • Jah, jaz sem pa imel priložnost dlje časa voziti 1.8 ter 2.5 litrskega Toyotinega hibrida, oba s CVT-menjalnikom. Pa tudi 2.0 sem imel na testu en podaljšan vikend. In lahko potrdim, da se 2.5 bistveno lepše vozi kot šibkejša dva. Je pa še vedno veliko zaganjanja in nadležnega tuljenja ob priganjanju/odločnem pospeševanju. Za nekega umirjenega voznika je pa verjetno ta kombinacija zelo posrečena.   Pa saj še pri svoji Mazdi moram po dveh zaporednih kickdownih ob prehitevanju ročno dati višjo prestavo, ker ona misli, da sva zdaj pa prišla na dirkališče in dlje časa drži v nižji prestavi z višjimi obrati. 😃
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.