Skoči na vsebino

Cepljenje - Korona in vse ostalo.


Boss

Priporočeno sporočilo

He, He, kako držijo skupaj anticepilci. 😄Naj bo za sedaj dovolj v tej neumni temi. Dajte malo sami sebi ploskati. 😉

pred 46 minutami je robertk6 napisal:

Ti si po vseh neumnostih ,ki jih pišeš tule gor verjetno nekje globoko v kleti kjer je tudi mesto takim id.....

@Alex Trstu so robokopi sneli čelade med protestom. Res je. Ampak zakaj? Ker so protestniki zavrteli italijansko himno in ob takih priložnostih policaji vedno to storijo. 

Tole je pa najvecja neumnost ,ki si jo napisal verjemi , da uniformirama oseba NIKOLI ne sname pokrivala ko se igra himna kvečjemu si ga na odprtem takrat natakne. 

Dečko moj zlati, jaz sem v Italiji  večkrat v enem letu  kot si ti bil v Ljubljani v življenju. 😉

Kar se tiče pokrival v Italiji preberi si še kaj drugega kot vaš FB in rubriko v kateri si dajete duška podobno misleči t. j. "sekta anticepilcev".

Popravljeno od Alex
  • Všeč 1
  • Ni všeč 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ne bo samo Italija. Izgleda, da našim prijateljem, ki so tudi katastrofalno precepljeni, ne gre najbolje. Le kje tiči vzrok toliko okužbam? 🤔

https://www.24ur.com/novice/korona/srbija.html

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je jures napisal:

Sem ze cel teden tukaj, in bom še naslednji teden, je bolje kot v Slo, ne verjemi vsega kar slišiš.

Danes kava na picollo Venice brez problema in spraševanja. Italijani so tako kot mi naveličani vsega.

Ne ti... Za Alexa mislim... 

Se ti opravičujem...

pred 31 minutami je Alex napisal:

He, He, kako držijo skupaj anticepilci. 😄Naj bo za sedaj dovolj v tej neumni temi. Dajte malo sami sebi ploskati. 😉

Dečko moj zlati, jaz sem v Italiji  večkrat v enem letu  kot si ti bil v Ljubljani v življenju. 😉

Kar se tiče pokrival v Italiji preberi si še kaj drugega kot vaš FB in rubriko v kateri si dajete duška podobno misleči t. j. "sekta anticepilcev".

V kateri sekti si pa ti, Alex? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex in po čem ocenjuješ kdo je cepljen in kdo ne? Političnem prepričanju?

 

A pošljem par slik iz restavracij, cakalnih vrst, sestankov, pa še kaj iz Italije da boš verjel? Če živiš na obali še ne pomeni da si expert za Italijo.

P.S. Od letos imam tudi italjansko državljanstvo :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je pob napisal:

@Alex, a po novem, če si okužen je konec sveta? Poglej raje iz pozitivne plati - pol leta neteženja z green passom. :) 

Ni konec sveta, če gre vse v redu skozi in v lažji obliki. Če pa se zakomplicira kot pri moji sodelavki, ki je virus "iskala" na protestu in ga tudi našla in je morala na kisik, zraven fasala še kovid pljučnico, da o tem, da ne bo mogla nekaj časa sploh teči (kje so šele njeni maratoni) in da bo delala samo po štiri ure ko se vrne, niti ne govorimo. Jaz se ne bi zafrkava  s temi stvarmi. 

pred 2 minutama je jures napisal:

Alex in po čem ocenjuješ kdo je cepljen in kdo ne? Političnem prepričanju?

 

A pošljem par slik iz restavracij, cakalnih vrst, sestankov, pa še kaj iz Italije da boš verjel? Če živiš na obali še ne pomeni da si expert za Italijo.

P.S. Od letos imam tudi italjansko državljanstvo :)

Ne vem sploh, kaj hočeš povedati? Saj sem tudi sam omenil, da so vse odprli in da ni skoraj več nobenih omejitev tam. Zato, ker so skoraj vsi precepljeni.

 

  • Všeč 1
  • Ni všeč 4

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Shrek napisal:

Ne ti... Za Alexa mislim... 

Se ti opravičujem...

V kateri sekti si pa ti, Alex? 

V nobeni. Sem samo med večinskimi cepljeni, normalnim ljudmi, ki prevladujejo v celi Evropi razen seveda tukaj na Balkanu. 😉

  • Všeč 1
  • Jezen 1
  • Ni všeč 3

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Alex napisal:

Ni konec sveta, če gre vse v redu skozi in v lažji obliki. Če pa se zakomplicira kot pri moji sodelavki, ki je virus "iskala" na protestu in ga tudi našla in je morala na kisik, zraven fasala še kovid pljučnico, da o tem, da ne bo mogla nekaj časa sploh teči (kje so šele njeni maratoni) in da bo delala samo po štiri ure ko se vrne, niti ne govorimo. Jaz se ne bi zafrkava  s temi stvarmi. 

Ne vem sploh, kaj hočeš povedati? Saj sem tudi sam omenil, da so vse odprli in da ni skoraj več nobenih omejitev tam. Zato, ker so skoraj vsi precepljeni.

 

Narobe si razumel, ukrepi so se kako v veljavi samo nihce jih ne sledi vec

  • Všeč 2
  • Začuden 1
  • Ni všeč 1

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Naj bo za sedaj dovolj v tej neumni temi.


in to rece nekdo, ki ima dalec najvec sporocil v tej temi 🤣

 

image.png.18d202c753690b9bb19bd0969d049f60.png

  • Všeč 1
  • Haha 3

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 38 minutami je Jest napisal:


in to rece nekdo, ki ima dalec najvec sporocil v tej temi 🤣

 

image.png.18d202c753690b9bb19bd0969d049f60.png

U, pa res. Vseeno je neumna. 

Popravljeno od Alex
  • Všeč 1
  • Jezen 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 51 minutami je Alex napisal:

Ni konec sveta, če gre vse v redu skozi in v lažji obliki. Če pa se zakomplicira kot pri moji sodelavki, ki je virus "iskala" na protestu in ga tudi našla in je morala na kisik, zraven fasala še kovid pljučnico, da o tem, da ne bo mogla nekaj časa sploh teči (kje so šele njeni maratoni) in da bo delala samo po štiri ure ko se vrne, niti ne govorimo. Jaz se ne bi zafrkava  s temi stvarmi.

 

Ja, pa ravno v tem je problem. Tako kot pri kovidu je tudi pri cepljenju treba imet "srečo" oziroma bom raje rekel, da ne smeš imeti "nesreče". Kot sem že pisal pa bom konkretiziral primer znanca, ki je sredi štiridesetih in zagrižen hribolazec. Že pri prvem cepljenju s Pfeizerjem je dobil čudne fleke kot modrice po nogi pa so dohtarji (na daljavo seveda) rekli, da ni nič. Po drugem cepljenju se je pa tako zapletlo, da je ostal brez noge pod kolenom. Tudi on ne bo več tekel še manj pa hribolazil.

 

Ti dam kar prav, ni se za zafrkavat s temi stvarmi, ker kot kaže lahko najebeš v vsakem primeru. Razlika je le v tem, da okužbe mogoče vseeno ne fašeš, s cepljenjem si pa 100% nekaj spravil vase. Pa še nekaj, kar je po moje bistveno. Če bi dejansko to cepivo opravičevalo svoje ime in bi bili zdaj vsi cepljeni res zaščiteni pred kovidom oziroma bili imuni, tako kot velja za večino drugih cepiv, verjemi, da bi bila večina ljudi danes cepljenih z mano vred,

 

Ker pa ni tako, se pa pač tehta in izbereš manj slabo od slabega. Kaj je pa tisto manj slabo je pa pri različnih ljudeh pač različno doumljeno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 29 minutami je Boss napisal:

 

Ja, pa ravno v tem je problem. Tako kot pri kovidu je tudi pri cepljenju treba imet "srečo" oziroma bom raje rekel, da ne smeš imeti "nesreče". Kot sem že pisal pa bom konkretiziral primer znanca, ki je sredi štiridesetih in zagrižen hribolazec. Že pri prvem cepljenju s Pfeizerjem je dobil čudne fleke kot modrice po nogi pa so dohtarji (na daljavo seveda) rekli, da ni nič. Po drugem cepljenju se je pa tako zapletlo, da je ostal brez noge pod kolenom. Tudi on ne bo več tekel še manj pa hribolazil.

 

Ti dam kar prav, ni se za zafrkavat s temi stvarmi, ker kot kaže lahko najebeš v vsakem primeru. Razlika je le v tem, da okužbe mogoče vseeno ne fašeš, s cepljenjem si pa 100% nekaj spravil vase. Pa še nekaj, kar je po moje bistveno. Če bi dejansko to cepivo opravičevalo svoje ime in bi bili zdaj vsi cepljeni res zaščiteni pred kovidom oziroma bili imuni, tako kot velja za večino drugih cepiv, verjemi, da bi bila večina ljudi danes cepljenih z mano vred,

 

Ker pa ni tako, se pa pač tehta in izbereš manj slabo od slabega. Kaj je pa tisto manj slabo je pa pri različnih ljudeh pač različno doumljeno.

Res je. Eni izberemo manj rizično varianto, to je cepljenje, drugi izberete zelo rizično ruleto z opcijo  prebolevanje in molite boga (čeprav, kolikor mi je znano, levi ne verjamete vanj😉) da greste lišo skozi. 😊 Bomo videli spomladi, kako bo in kaj. Takrat vam bom bj natančno znal povedati, kdo je imel prav. 😉

  • Všeč 1
  • Ni všeč 4

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 38 minutami je Janez007 napisal:

Jaz pa ne razumem, zakaj moramo z avti voziti po desni, se držati omejitev? Zakaj tudi na cesti vsak po svoje (eni po desni, eni po levi, ...) ne skrbi za varno vožnjo, za svoje zdravje?

 

Sedaj razumeš? 😉

No , to je zelo slaba primerjava :) Cepljenje ni obvezno, voznja po desni (načeloma ) je.

 

S svojo odločitvijo glede cepljenja ne boš neposredno vplival na okolico, z vožnjo po napačni strani pa boš v neposredno nevarnost spravil vse,ki bodo tam okoli . 

 

Če že,potem bi bilo bolj na mestu vprašanje-primerjava zakaj je obvezna čelada na motorju . Saj konec koncev ogrožaš le sebe in naj pač vsak poskrbi za lastno varnost..   Pa čisto tako,dajmo roko na srce, možnost da imaš neželene učinke od cepiva je večja,kot da imaš neželene učinke od nošnje čelade. In hkrati je možnost hudega poteka covida  manjša, kot to,da si ga najebal če padeš brez čelade :)

 

Pa sem cepljen, ampak dokler je nekaj tako v povojih kot cepivo proti covidu, bi se moralo pustiti proste roke pri izbiri ali se bo cepil ali pa ne. 

 

Vsak pač pretehta a bo tvegal okužbo ali neželene učinke cepiva skupaj z BAJE malo manjšo možnostjo okužbe . In potem stoji za svojo odločitvijo in upa ,da mu ne bo žal:)  In če ne prepričuje soseda h cepljenju proti KME ali gripi,naj ga tudi ne h cepljenju proti covidu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kakor za koga… jest jih poznam vec takih, ki so imeli probleme po cepljenju, kot pa takih, ki bi preboleli hujso obliko gripe… seveda bo lahko kdo napisal, da je njegova izkusnja ravno nasprotna… Alex “najjaći” vem, da bo prvi tak… 😇 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

He, He, kako držijo skupaj anticepilci. 😄Naj bo za sedaj dovolj v tej neumni temi. Dajte malo sami sebi ploskati. 😉

Dečko moj zlati, jaz sem v Italiji  večkrat v enem letu  kot si ti bil v Ljubljani v življenju. 😉

Kar se tiče pokrival v Italiji preberi si še kaj drugega kot vaš FB in rubriko v kateri si dajete duška podobno misleči t. j. "sekta anticepilcev".

Ha ha ha dečko moj zlati kar se tiče pokrival ne rabim nobene FB rubrike ampak ti povem iz lastnih izkušenj kako se obnaša ko si v uniformi ob igranju državne himne. Verjemi da to ne odločajo tradicije ampak standardna operativna povelja. In samo tako v vednost tudi sam že več kot 15 let ponosno nosim uniformo tako da vem o čem govorim. Kar se pa tiče tega kolikokrat si ti v Italiji je popolnoma nerelevantno , ali misliš da zaradi tega ker hodiš tja v shoping in na kavo si neverjetni poznavalec njihovih državnih protokolov?

pred 1 uro je Alex napisal:

U, pa res. Vseeno je neumna. 

Neumna je toliko kot njen najpogostejši uporabnik 🤣🤣

pred 57 minutami je Janez007 napisal:

Jaz pa ne razumem, zakaj moramo z avti voziti po desni, se držati omejitev? Zakaj tudi na cesti vsak po svoje (eni po desni, eni po levi, ...) ne skrbi za varno vožnjo, za svoje zdravje?

 

Sedaj razumeš? 😉

Ufff ti pa si biser še en kova @Alexres odlične primerjave ti uspevajo

  • Všeč 2
  • Haha 2
  • Ni všeč 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Jest napisal:

Kakor za koga… jest jih poznam vec takih, ki so imeli probleme po cepljenju, kot pa takih, ki bi preboleli hujso obliko gripe… seveda bo lahko kdo napisal, da je njegova izkusnja ravno nasprotna… Alex “najjaći” vem, da bo prvi tak… 😇 

No ja sej pri Biniju tudi že pol naselja sosedov fali, ker jih je pokosil kovid. :nevem:

 

Men je res nenavadno, da imamo tako različne izkušnje in tudi sam poznam več primerov bližnjih, znancev, kolegov, prijateljev, ki so imeli probleme po cepljenju ali oni sami, partnerji in žal tudi njihovi otroci. Od tega dva umrla, ki ju pač uradno nočejo priznati, ker iščejo vsemogoče izgovore, da to ni povezano s cepljenjem oziroma, da naj bi celo poteklo preveč časa od cepljenja, da bi to vplivalo.

 

Hmmm, pri umrlih za kovidom pa vse takoj na prvo žogo brez dileme, da je 100% kovid kriv a kljub temu poznam samo en primer pa še ta je od bivše sodelavke moje mame in sicer od njihovega družinskega prijatelja, sestrin tast. Mislim, tud to stavek zgleda bolj kot FB objava ampak ja - umrl je zaradi infarkta, tri tedne po tem, ko je imel pozitiven PCR test. Da je bil pa to njegov tretji infarkt v zadnjih dveh letih je bilo irelevantno. Kovid je kriv.

  • Všeč 1
  • Jezen 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je Nejc1986 napisal:

No , to je zelo slaba primerjava :) Cepljenje ni obvezno, voznja po desni (načeloma ) je.

 

S svojo odločitvijo glede cepljenja ne boš neposredno vplival na okolico, z vožnjo po napačni strani pa boš v neposredno nevarnost spravil vse,ki bodo tam okoli .

Če že,potem bi bilo bolj na mestu vprašanje-primerjava zakaj je obvezna čelada na motorju . Saj konec koncev ogrožaš le sebe in naj pač vsak poskrbi za lastno varnost..   Pa čisto tako,dajmo roko na srce, možnost da imaš neželene učinke od cepiva je večja,kot da imaš neželene učinke od nošnje čelade. In hkrati je možnost hudega poteka covida  manjša, kot to,da si ga najebal če padeš brez čelade :)

 

Ja, zanimiva analogija... in v takih se pojavlja recimo tudi varnostni pas. Čelado in varnostni pas nosimo zarad zaščite in seveda je tudi možno v silno redkih primerih, da tako pas kot čelada povzročita recimo smrt, ki jo drugače nebi. In tukaj normalno, da upoštevamo statistiko, ki govori v prid obema zaščitama.

 

Ampak kaj je pa najbolj bistveno - tako čelada kot pas tudi v času, ko ju samo uporabljamo nam ne škodita praktično nič in ne povzročata stranskih učinkov. A najbolj pomembno od vsega je to, da ju po uporabi snamemo z glave oziroma odpnemo in damo stran ter takrat, ko nismo na motorju ali v avtu, ne vplivata na naše življenje.

 

S cepivom se namreč odcepit ne moreš in to je parmanentna odločitev brez povratka. Že to samo od sebe je velik zadržek, če pa gre za eksperimentalna cepiva brez zaključenih faz testiranja pa še toliko bolj. Zato pa smo se po ne vem že koliko pocepljenih odpovedali tako Astrazeneke in zdaj Jennsena. Na prepihu je tudi Moderna in nič ne bo presenetljivo, da bo tudi kaj padlo še na Pfeizer. Kaj pa potem?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je Janez007 napisal:

Mogoče bo tebi, ki si bolj "bister", tole bolj razumljivo: V delujoči družbi ni dovolj, če vsak poskrbi le za svojo guzico. To je tudi odgovor, zakaj imamo v tej državi tako sranje.

 

Njemu moraš boj razločno razložiti, mogoče tudi narisati, ker nosi uniformo. Taki "uniformiranci" ponavadi hodijo trije skupaj. Zakaj že? 😊 

Popravljeno od Alex
  • Haha 1
  • Ni všeč 3

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je Janez007 napisal:

Mogoče bo tebi, ki si bolj "bister", tole bolj razumljivo: V delujoči družbi ni dovolj, če vsak poskrbi le za svojo guzico. To je tudi odgovor, zakaj imamo v tej državi tako sranje.

 

še 1x z čem si ti poskrbel za koga drugega razen za svojo guzico???

1. cepljeni se okužijo

2.cepjeni zbolijo in pristanejo v bolnici , baje da redki ampak vseeno

3. cepljeni prenašajo virus

4. cepljeni imajo stranske učinke , baje da tudi redki po uradnih objavah ampak vseeno

kje zdaj tu vidiš da si ti poskrbel za koga drugega , v vsej svoji "bistrosti " ne vidiš realne slike. Daj argumentiraj prosim z čem si ti poskrbel za koga?? 

 

pred 7 minutami je Alex napisal:

Njemu moraš boj razločno razložiti, mogoče tudi narisati, ker nosi uniformo. Taki "uniformiranci" ponavadi hodijo trije skupaj. Zakaj že? 😊 

@Alexza razliko od tebe mi ni potrebno risati , 3 hodijo skupaj zato da se ne izgubijo.

Popravljeno od robertk6
  • Všeč 4
  • Haha 1
  • Jezen 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Recimo, pa dajmo takole.

Sam poznam primer, ko se je človek zadušil s hrano. Med kosilom. To je pristalo tudi v lokalnem časopisu. In naenkrat so vsi pisali, kako je lahko nevaren tudi čisto navaden obrok. Pa zaradi tega nismo prenehali jesti hrano. 😉

Tudi pri cepljenju je tako. Bil je en, mogoče dva dokazana primera smrti zaradi cepljenja (ali  pa mogoče tudi ne, ker ne vemo, kakšne vse  bolezni sta imeli, ali sta jemali kaka zdravila itd) pri miljonu in več cepljenih.a, drudi strani je umrlo pri nas več kot štiri tisoč ljudi zaradi kovida. Kako bi bilo, če bi vsak primer z imenom in priimkom od teh štirih tisočev umrlih  objavljali vsak dan skupaj z njihovo sliko? Mislim, da bi se marsikdo zamislil. Tako so pa le statistika, ki se jo objavlja vsak dan mimogrede. 

  • Všeč 1
  • Ni všeč 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A niso to vsako leto za hrvate pravli, ker zaporedoma podražujejo in še kr je vse polno.   Tak bo tu. Al bo prišel kdo, ki bo pripravljen plačati visoko ceno ali pq bojo spuatli in bo polno.     Drugače pa tvoje cene o italjanskem bencinu me skozi fascinirajo.   Center Bologne: Center Firenz: To so živi podatki od uporabnikov za RON95. Rad hodim v Italijo, samo takih cen, kot pri nas, ni bilo tam nikoli. Vedno so med najdražjimi v Evropi.
    • Dobro jutro, nov je dan... ☀️😉
    • Odvisno, kje tankaš. Na avtocestah je res tudi 2€ in več,na kakih navadnih cestah pa ga dobiš tudi za 1,6€. Res je kar praviš. Hoteli so tudi do 50% cenejši kot pri nas. Aperol spritz v Veroni 4,5€,v Kopru od 6-8€, pizza v centru Milana od 7-10€, pri nas že krepko nad 10€. Skratka, naši so šli s cenami v nebo. Lep primer je Bovec, kjer so dobili en kup odpovedi. Moj znanec dela tam kot vodnik splavov in je več doma kot gor v Bovcu. Ne ve, kako bo s to sezono. 
    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.