Skoči na vsebino

Cepljenje - Korona in vse ostalo.


Boss

Priporočeno sporočilo

Pomoje je kdo jokal da se odklene :) Tolk o glasovanju.

 

Tolk ko je na netu temu primerniih forumov bi si komot dobili novo domovanje pa tam trosili neumnosti 🤦‍♀️

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem jo odklenil… ker je itak brezveze to zaklepanje, ker se debata samo preseli v drugo temo…

 

Sicer je pa anketa dokaj neodlocena… 

 

Vedno se bo nasel kdo, ki bo kokodajsal… :cheers:

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je LabiGT napisal:

Kako ves da si zdrav, ce se nisi testiral? Jaoo kera kategorija folka neverjetno

 

 

Vem. Ne rabim testa za to. Bo ok?

 

A nismo rekli, da naj tisti, ki ga tema moti, le to preskoči? Verjamem, da se na drugih neavtomoto forumih tudi pogovarjajo o avtomobilih.;)

 

Popravljeno od pob
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je SpEkTr napisal:

Pač veš. Kako si pa zdej cel lajf vedel, da si zdrav? Če ne veš, se pa testiraj, simple :)

 

Pa zakaj je tema spet odklenjena? Če prav vidim, jih je več za to ,da ostane zaklenjena?

Ja, je. Sem tudi sam napisal, da naj se odklene, čeprav po anketi se naj ne bi. Pustimo, da komentirajo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Jest napisal:

Jaz sem jo odklenil… ker je itak brezveze to zaklepanje, ker se debata samo preseli v drugo temo…

 

Sicer je pa anketa dokaj neodlocena… 

 

Vedno se bo nasel kdo, ki bo kokodajsal… :cheers:

Anketa je v bistvu odločena, da se zaklene. 🤔 Če bi šli striktno po pravilih. Je pa res, da je to tesna zmaga tistih, ki jih ta tema, v kateri se govoriči o koroni,ne zanima. Ampak zaradi mene, kot sem že napisal, naj bo odprta. Dovolim.😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, že ko smo v temi o koroni. 

Jaz ne bom nič komentiral. 

Kaj si mislite o ravnatelju, ki je   ravnatelj in ne verjame v obstoj nobenih virusov? In sedaj ne bo upošteval nobenih ukrepov. Ali podpirate takšne ravnatelje in učitelje? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je Alex napisal:

Anketa je v bistvu odločena, da se zaklene. 🤔 Če bi šli striktno po pravilih. Je pa res, da je to tesna zmaga tistih, ki jih ta tema, v kateri se govoriči o koroni,ne zanima. Ampak zaradi mene, kot sem že napisal, naj bo odprta. Dovolim.😊

 

Odločena? 9 vs 9 + 3 vseeno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je pob napisal:

 

Odločena? 9 vs 9 + 3 vseeno.

Prej je bilo še 9 za 8proti. V bistvu je bilo tako že zadnja dva dneva. Očitno so koga aktivirali, da je glasoval za odprtje. 😊

Kakorkoli, naj bo odprto. 😊

pred 1 minuto je TiEn napisal:

Je pa res težko glasovat z dvojnimi računi 🤦‍♀️

Jap. V bistvu ni nikogar, ki bi to kontroliral, če je vse regularno. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se oproščam @TiEn in @Alex ampak vama se pa že resno kisa. Takoj ko ni po vajino je pa zarota pa dvojni računi pa verjetno Jest in Boss sta mal pogoljufala ipd, al kako naj si razlagam tole vajino pisarjenje.

 

Mislim, da tolk integritete in fair playa pa imava, da se ne spuščava na nivo takih cheapshit manipulacij. Nesramno je pa tudi do soforumašef, da nekdo samo namigne, da so si člani odpiral več računov, samo da bi goljufali pri anketah. Svašta kakšno nezaupanje in insinuacije. Če že oblast deluje na tak primitiven način, dejmo biti vsaj tukaj tolk pri pameti, da si zaupamo. Al bo treba objavit seznam, kdo je kako glasoval? :nevem:

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če koga zanima, sem jaz dal zadnji glas. Nisem sploh gledal glasovanja, sem pa iz inata šel glasovat, ker sem opazil, da ste polagali upe. ;)

Še en zanimiv posnetek:

M.FACEBOOK.COM


Sent from my SM-G980F using Tapatalk

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je Boss napisal:

Se oproščam @TiEn in @Alex ampak vama se pa že resno kisa. Takoj ko ni po vajino je pa zarota pa dvojni računi pa verjetno Jest in Boss sta mal pogoljufala ipd, al kako naj si razlagam tole vajino pisarjenje.

 

Mislim, da tolk integritete in fair playa pa imava, da se ne spuščava na nivo takih cheapshit manipulacij. Nesramno je pa tudi do soforumašef, da nekdo samo namigne, da so si člani odpiral več računov, samo da bi goljufali pri anketah. Svašta kakšno nezaupanje in insinuacije. Če že oblast deluje na tak primitiven način, dejmo biti vsaj tukaj tolk pri pameti, da si zaupamo. Al bo treba objavit seznam, kdo je kako glasoval? :nevem:

 

 

Ne, če je pob dal zadnji glas je v redu. Še vedno je neodločeno. 😊

Ste pa malo oba preskočilia vprašanje glede ravnatelja, ki kljubuje vsem. Kak komentar, mogoče? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@pob jaz bi rekel da to da nisi podpisal ne igra nobene vloge. To me spominja na zgodbe, da ko ti policaji dajo pihat in napises pac ne podpises kazni in je.

Jaz bi rekel, da ti je uradna oseba odredila karanteno in to velja ne glede na to a si ti podpisal/nisi podpisal, se strinjal s tem, .... Bi rekel, da imas odrejeno karanteno, ki se takoj zacne lahko se pa potem pritozis in jo prekines. V nasprotnem primeru noben ne bi nobene kazni/ukrepa dobu. Pac ne bi podpisal in toj to.

 

Nisem pa pravnik, govorim samo kar se meni zdi logicno. Oz. kot bi nekdo iz foruma reku ... sem s kmetov doma pa ne zastopm (ali tko nekak).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker je to objavljano na FB je to evidentni dokaz, da gre za FB doktorja. To je ta zgodba zakaj takšna cenzura in zakaj drugače misleči strokovnjaki ne pridejo do besede oziroma še več celo diskriditirajo jih na najbolj gnusnem primitivnem nivoju.

 

Da so na Japonskem dejansko naredili domačo nalogo, ko sta po cepljenju umrla, dva mlajša moška pod 40 let in ugotovili prisotnost trdne snovi (kovine), ki jo ne bi smelo biti v cepivih, je verjetno tudi FB zarota. Zradi objavljenih takih zadev je una zdravnica Hitijeva skoraj visela.

 

https://www.24ur.com/novice/korona/korona-svet-13.html

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
  • Žalosten 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je Bossek napisal:

@pob jaz bi rekel da to da nisi podpisal ne igra nobene vloge. To me spominja na zgodbe, da ko ti policaji dajo pihat in napises pac ne podpises kazni in je.

Jaz bi rekel, da ti je uradna oseba odredila karanteno in to velja ne glede na to a si ti podpisal/nisi podpisal, se strinjal s tem, .... Bi rekel, da imas odrejeno karanteno, ki se takoj zacne lahko se pa potem pritozis in jo prekines. V nasprotnem primeru noben ne bi nobene kazni/ukrepa dobu. Pac ne bi podpisal in toj to.

 

Nisem pa pravnik, govorim samo kar se meni zdi logicno. Oz. kot bi nekdo iz foruma reku ... sem s kmetov doma pa ne zastopm (ali tko nekak).

 

WWW.URADNI-LIST.SI

Uradni list Republike Slovenije

 

Ta zakon sem prebral in povsod piše, da je potrebno podpisati.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je Alex napisal:

Ste pa malo oba preskočilia vprašanje glede ravnatelja, ki kljubuje vsem. Kak komentar, mogoče? 

 

Veš kaj je meni žalostno, da se ga obravnava kot kriminalca in se ga diskriditira in mu grozi - to v moderni družbi človek ne pričakuje. Tudi to, ne da se ga obravnava kot otročaja in mu nek drug dohtar razlaga, kaj piše o cepivih in virusih v učbenikih za OŠ. Tako malo na splošno pa čeprav je govora o konkreten virusu in ne o kateremkoli.

 

Tak način, nezmožnosti normalne komunikacije s poniževanji sogovornika in ga označevati za neumnega je milo rečeno zavržen. Zakaj tak način komunikacije - očitno je tole v teh časih dobilo domovinsko pravico in argumenti ne veljajo nič, niti toliko ne, da bi se splačalo o tem debatirat. Se pravi, če ne zastopaš uradnega mnenja te bomo uničili.

 

In to razlagajo ravno tisti, ki pravijo da je treba znanje in stroko ter razvoj upoštevat a istočasno pozabljajo, da ravno največ znanstvenih dosežkov in naprednih znanstvenih prebojev se je zgodilo prav zaradi dvomov in skepse v uradne razlage. Ravno zato, ker so nekateri na začetku dvomili v okroglo zemljo in bili takrat zaničevani oziroma celo linčani, danes vemo, da je zemlja okrogla. Ja dvomili so v uradne razlage, dvomili so v dogmo in pri tem bili še kako pogumni ter tudi nekateri plačali z življenjem ali izobčenostjo.

 

Pa če gremo v bližnjo preteklost so dohtarji še v pedesetih letih trdili, da kajenje razvija in krepi pljuča. Pa da ima špinača 10x toliko železa kot solata, pa da je margarina balzam za zdravje.... pa še in še takih zmotnih strokovnih prepričanj, ki jih je posvojila tudi uradna znanost in so se kasneje izkazale za diametralno nasprotne.

 

Mislim, da sem milijonkrat že napisal, da dejmo narest javni diskurz in če je seveda vse tako kristalno jasno kot razlagajo uradni viri, potem se nimajo česa bati. Razbili bodo dvomljivce, jim posekali krila, dosegli 100% precepljenost in bomo za vedno zmagali nad Sars-Cov2. Simpl.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

38 minutes ago, pob said:

 

WWW.URADNI-LIST.SI

Uradni list Republike Slovenije

 

Ta zakon sem prebral in povsod piše, da je potrebno podpisati.

 

 

 

Zanimivo, sem malo poguglal in je res ja. Ce prav zastopim, ce ti karanteno odredi na meji carinik jo moras podpisat. V primeru, da ne podpises:

Quote

Za osebe, ki izjave ne bodo podpisale, novela zakona določa, da se jim odredi ukrep karantene na domu z odločbo ministrstva za zdravje. V tem primeru bo posameznik imel možnost vložitve pravnega sredstva zoper odločitev ministrstva.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej to je isto kot pri prometnem prekršku - če podpišeš se strinjaš in nimaš več možnosti ugovora.

 

Ampak, meni je nekaj drugega nelogično.

Primer da imaš T pogoj v PCT:

v petek se testiraš in v roku 48 ur prideš na mejo in je vse OK. PCT izpolnjen in ni panike. Ves čas nam govorijo, da testi ukužbe ne zaznajo takoj in navadno šele kak dan po dejanski okužbi. Se pravi to pomeni, da se lahko okužiš, v četrtek, petek, soboto in nedeljo ampak si vseeno čist in PCT ustrezen.

 

če nimaš T pogoja:

Zakaj torej po odrejeni karanteni, se recimo takoj v ponedeljek ne moreš it testirat doma ter z recimo negativnim testom ne odpraviš kanatene. S tem namreč omejiš možnost okužne zgolj na nedeljo (takrat si več ali manj na poti in ne skačeš po lokalih) in v ponedeljek, ko si že doma.

 

V prvem primeru je siva cona možnosti okužbe razvlečena na cele 4 dni, v drugem pa zgolj na en dan pa še tisti bolj pogojen kot pa reprezentativen.

 

 

Torej kje je tukaj fora, da v drugem primeru lahko uradno skenslaš karanteno komaj po petih dneh, ko se smeš iti šele testirat? Tole ni nobene logike oziroma je edina logika v tem, da se poskuša ljudi nekako kaznovat za brezveze in pošiljat zdrave v karantene, bolne pa v službe. Ne vem nikakor ne najdem drugega vzroka zakaj taka odločitev.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj teh nelogicnosti pri ukrepih, uredbah in drugem sranju okoli korone je cel kup… tudi ta recimo, da isti hitri test enim velja 8 ur… drugim cel teden… tretji ga pa sploh ne potrebujejo … 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bossek napisal:

 

Zanimivo, sem malo poguglal in je res ja. Ce prav zastopim, ce ti karanteno odredi na meji carinik jo moras podpisat. V primeru, da ne podpises:

 

 

Citat

Za osebe, ki izjave ne bodo podpisale, novela zakona določa, da se jim odredi ukrep karantene na domu z odločbo ministrstva za zdravje.

 

Tako je, kot piše. Dobil bom domov odločbo od ministrstva, katere ne bom prevzel 14 dni. S tem ne bom seznanjen s pogoji karantene. 

 

Me pa zanima samo za info, ali se lahko po petih dneh naredi hitri test za prekinitev karantene?

 

Če se navežem na par Bossevih besed.

Na svetu je N število držav in mi je dejansko smešno, da se je šele po N mesecih cepljenja šele oglasila ena izmed držav, ki je to šla preverjat. Neverjetno, res.

Družinsko zdravnico Nado Hiti pa pri nas preganjajo kot čarovnico, ki je naredila domačo nalogo na lastno pest. Cepiva in palčke za testiranje je poslala v Nemčijo v laboratorij in predstavila rezultate. That's all. Sedaj pa se bo morala zagovarjati pred zdravniško zbornico (al neki) pred vsemi podkupljenimi kurci, ki si ne upajo spregovoriti na glas, pač pa furajo agendo dalje. Ma jebejo naj se, požiralci jebenih banan.

 

Prav tako so se spravili na tega ravnatelja. Naredil je točno to, kar bi morali vsi. Vprašati nekoga po zdravju, u 3pm. In sedaj se ga preganja kot čarovnika... Da nism bil na dopustu, bi 120% šel v Prebold v podporo. Zame je heroj in dela v prid našim otrokom. Kapo dol! Treba je pokazat hrbtenico in se upreti, potem bodo, upam, sledili tudi drugi.

 

Da ne rečem, da smo bili sedaj na hrvaškem 14 dni in skorajda ni bilo zaznati nove normalnosti. Ja, so bile kao maske v trgovinah, to je pa to. Nosil jo je tisti, ki jo je hotel, ostale so pustili pri miru. V mestu Primošten vsak dan gužva, da so ljudje hodili en po drugem, v kampu prav tako. Kar me je najbolj razveselilo, je pa to, da so zvečer otroci imeli mini disco vsak dan in je bilo tam cca 50 otrok, ki so skakali, plesali, se igrali, bili navihani, skratka bili so otroci. In tem otrokom bodo sedaj nataknili maske čez par dni, jih (samo)testirali, ponekod tudi cepili.

 

Kar se tiče teh neboluz s testiranji in tem, pa bom citiral enega gostinca:

Citat

Ko delam v gostinstvu mi test velja 7 dni, če pa želim po šihtu nekam nekaj pojest, pa 48 ur.

 

Kdo bi razumel...

 

EDIT: toliko dolgo sem pisal post, da sem s citatom samo ponovil že napisane besede, haha.

 

DODATEK:

policaji, politiki in morda še kdo, se pa sploh ne rabijo testirat, ane. Samo toliko o vsej teh logičnosti jebanja v zdrav mozak.

Popravljeno od pob
  • Všeč 4
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tolk kot se pustimo tolk nas bodo jebal.... simpl. RKC pa sam obljubi, da bodo držali meter in pol razdalje pa je vse OK in tako PCT tam ni obvezen. Pa ravno tam se zbirajo tisti, ki so najbolj ranljivi. Men je samo smešno kolk folka se dela, da ne vidi kaj počenjajo in so prepričani, da je to vse v naše dobro.

  • Všeč 3
  • Začuden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.