Skoči na vsebino

Se še spomnite svojih Mazd?

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano (urejeno)

Sem že mogoče kdaj napisal,pa bom še enkrat.

Moji avti:

Zastava 101 55KM

Zastava yugo 60 60KM

ALFA R .33 90KM

ALFA R. 156 120KM

Mazda 3 1.6 103KM

Cruze 1.6 124KM

Mazda 3, 2.0 120KM.Upam,da ni zadnja! :jupiii: 

Mazda CX 30  2.0, X186 (nova od 20.8.2021 )....😊👍

Ps; vsi normalni brez predelav in raznih težav!:vesel:

Popravljeno od Bini
  • Všeč 5
  • Haha 1
Napisano

Pa še moja pot v Mazdino družino

 

1. Jugo 45 (1981) - 45KM (pobrušeni valji, zamenjana glava pa še nekaj malenkosti. ocenjena moč glede na top speed 65-70KM)

2. Peugeot 305 1.1 (1980) - 60KM (prvi avto, kjer sem se zaljubil v obliko limuzin)

3. Wartburg 1.3 (1990) - 58KM (4-taktni, klasična šasija, manj kot tono teže. Presenetljivo uporaben avto)

4. Kia Clarus 1.8 (1999) - 118KM (prvi nov avto, prvič klima, motor narejen po mazdini licenci)

5. Mazda 6 2.0 (2004) - 121KM (prvič dizel, prvič turbo and I love it)

6. Mazda 6 2.0 II (2008) - 140KM (odlična kombinacija športnosti in uporabnosti, naredil v 11 letih skoraj 300kkm)

7. Citroen Picasso (2001) - 116KM (eeee kaj?!?!? Trenutek slabosti, itak jo je pa baba pol vozila, tako da je bila zgolj na papirjih moja)

8. Mazda 6 2.2 III (2019) - 150KM (najbolj eleganten avto do zdaj, skoraj premium občutek)

  • Všeč 9
  • Ljubim 1

34910_1.png

Napisano

Hmm, js jih nisem veliko zamenjal ( avtov, ne mazd)

1.Golf 2 (1987) 4 brzine,1.6 bencin. Moj prvi avto podaril ga mi je stric, brez rje ampak je skoz neki olje puščal pa vodna pumpa se je slišala. Končno vse zrihtal, šel na probno vožnjo, vmes poledenela cesta in nabašem na betonsko cev ob cesti, zgodba zaključena.

2. Fiat punto (1996) 1.2 bencin ( neč kriv, v križišču en butnu in me zabil še v naslednji avto, totalka, zgodba zaključena)

3. Fiat punto (1997) 1.4 bencin. 74 KM se je kr dobro premikal, klima, štrom šipe...rja, na koncu je še benz začel neki puščat...šel via bosna.

4. Fiat bravo (2008) 1.4 150 KM bencin. To je biu pa noro uredu avto, dokler ni turbina shodila ampak to še ni blo najhuj. Nazadnje je jermen preskoču in je bla cela pi... sumim, da so mi na servisu nekaj na pol naredili (mehanik reku) ampak sem zrihtal in prodal.

5. Mazda 3 (2018) bencin. Nima smisla dolgovezit o tem avtu tle na tem forumu...avto je super😉

 

Napisano
Pred eno uro je Boss napisal:

Pa še moja pot v Mazdino družino

 

1. Jugo 45 (1981) - 45KM (pobrušeni valji, zamenjana glava pa še nekaj malenkosti. ocenjena moč glede na top speed 65-70KM)

2. Peugeot 305 1.1 (1980) - 60KM (prvi avto, kjer sem se zaljubil v obliko limuzin)

3. Wartburg 1.3 (1990) - 58KM (4-taktni, klasična šasija, manj kot tono teže. Presenetljivo uporaben avto)

4. Kia Clarus 1.8 (1999) - 118KM (prvi nov avto, prvič klima, motor narejen po mazdini licenci)

5. Mazda 6 2.0 (2004) - 121KM (prvič dizel, prvič turbo and I love it)

6. Mazda 6 2.0 II (2008) - 140KM (odlična kombinacija športnosti in uporabnosti, naredil v 11 letih skoraj 300kkm)

7. Citroen Picasso (2001) - 116KM (eeee kaj?!?!? Trenutek slabosti, itak jo je pa baba pol vozila, tako da je bila zgolj na papirjih moja)

8. Mazda 6 2.2 III (2019) - 150KM (najbolj eleganten avto do zdaj, skoraj premium občutek)

Priznaj,da ti je bil Picasso najbolj všeč.... Tisti športen filing, neposreden volan, ful ergonomski sedezi, Ergonomija sedenja je pa itak dbest... Pa še ko se spije kakšno pivo se od daleč ne ve kaj je prednji in kaj zadnji del avta...

  • Všeč 1
  • Haha 6
  • Začuden 1
Napisano

Sej zato je pa imel pri meni en tak poseben prostor v srcu, ki me je zbližal z bogom, saj sem vsakič, ko sem ga zagledal rekel "o moj bog" in sem ga zato tudi ljubkovalno klical kapelca.

34910_1.png

Napisano
pred 1 uro je Boss napisal:

Sej zato je pa imel pri meni en tak poseben prostor v srcu, ki me je zbližal z bogom, saj sem vsakič, ko sem ga zagledal rekel "o moj bog" in sem ga zato tudi ljubkovalno klical kapelca.

Jaz svojega kličem "piksna"😂

  • Haha 1
  • Začuden 1
Napisano

To ni nič čudnega in to mi lahko potrdi legendarni punker in taksist Marin kateri je stalno na Mazdah, edino sedaj ima Kio Soul.

Kia pa kot vemo je delana na Mazdini licenci.

Od vzhodnjakov sem imel nekaj Toyot (Carina, Starlet) ter Daewoo (Nexia, Leganza) ter seveda taksiral pravtako z Mazda Premacy in sam lahko potrdim da je z razliko od ostalih znamk tu zvestoba in oprema, medtem ko drugje šteje samo imidž

Poznam kar nekaj starejših oseb ki imajo japonce po 15 in več let, sploh pa če ste opazili jih je največ parkiranih pred domovi upokojencev ter podobnimi zavodi ;)

  • Všeč 2
  • Zmeden 1
Napisano
pred 15 minutami je DonFelipe napisal:

To ni nič čudnega in to mi lahko potrdi legendarni punker in taksist Marin kateri je stalno na Mazdah, edino sedaj ima Kio Soul.

Kia pa kot vemo je delana na Mazdini licenci.

Od vzhodnjakov sem imel nekaj Toyot (Carina, Starlet) ter Daewoo (Nexia, Leganza) ter seveda taksiral pravtako z Mazda Premacy in sam lahko potrdim da je z razliko od ostalih znamk tu zvestoba in oprema, medtem ko drugje šteje samo imidž

Poznam kar nekaj starejših oseb ki imajo japonce po 15 in več let, sploh pa če ste opazili jih je največ parkiranih pred domovi upokojencev ter podobnimi zavodi ;)

Nexia in leganza... Kje so te časi :) nexia je bila zAsnovana  pod oplovim okriljem,ne? Racer je bil preznackan kadet , nexia pa kot nekakšen naslednik...

Napisano (urejeno)
pred 2 urama je Nejc1986 napisal:

Nexia in leganza... Kje so te časi :) nexia je bila zAsnovana  pod oplovim okriljem,ne? Racer je bil preznackan kadet , nexia pa kot nekakšen naslednik...

Drži, to so bili zlati časi po osamosvojitvi (1991-2004). 

Gre za licenco oziroma bolj kopijo Opel Kadetta E. Omenjeni model proizvajajo še vedno v Uzbekistanu pod značko UzDaewoo

Leganza pa je osnova Opel Omege in so jo v Egiptu proizvajali do 2008.

Kar se pa Premcy-ja tiče pa lahko povem, da je obstajala tudi taxi verzija s 7 sedeži kateri si tako kot v vojaškem džipu zložil ob steno, vendar pri nas ni bila na prodaj, pa tudi bolj so se pri nas kupovale 5 sedežne ; presenetljivo visok avto, kar se odlično izkaže v snegu, pa tudi starejše osebe lažje vstopajo/izstopajo. Ima kup dodatkov, edino športnost in kombijevska kombinacija (enoprostorec) mi ne gresta ravno skupaj, drugače pa pravi minivan.

 

 

Popravljeno od DonFelipe
Napisano

Nisem vedel,da je leganza tako tesno povezana z omego. Je pa bila konkurenca sonati , prvemu magentisu, to pa vem.

 

Za 7sedeznega premacya tudi nisem vedel..

Napisano
pred 1 minuto je Nejc1986 napisal:

Nisem vedel,da je leganza tako tesno povezana z omego. Je pa bila konkurenca sonati , prvemu magentisu, to pa vem.

 

Za 7sedeznega premacya tudi nisem vedel..

Verjamem.

Pravi ljubitelji vedno vse raziščemo ;)

 

Evo link o Premacy-ju s 7 sedeži 

default-user-image.png
WWW.DSF.MY

16 years ago Mazda had a vehicle on sale just like the best selling Honda BR-V. It was a compact 7 seater with a 2-liter engine. However, Mazda was 16 years too early in introducing this family vehicl

 

WWW.CARPAGES.CO.UK

Mazda News > New at the British International Motor Show at the Birmingham NEC is the latest offering from the Mazda Premacy line-up.

 

  • 9 mesecev kasneje...
Napisano
pred 9 minutami je MazdaBoy napisal:

 Ta prav mazdaš pol praviš 👍

Ta pravi, začel je z 626 in od takrat samo mazde. Lepo videt, da so ljudje tako zvesti doloceni znamki.

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Napisano

Bodobno kot js, prvi Avto Daihatsu Charade 1.0, prvo Mazdo zacel s 323c, pol sel na 323F GT, umes bil en Mitsubishi, pol Mazda 3 CD110, pa Mazda Demio 1.3, Mazda 323F 1.5i, pa spet umes  neki drugega, Nissan Primera, pol sm sel na Alfo 159, zdej sm pa spet na Mazdi 😁

Napisano

Jaz sem tudi zadnjih vec kot 20 let ma Mazdah… 

 

Tale seznam tukaj od lani je se vedno aktualen >> 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 57 minutami je Jest napisal:

Jaz sem tudi zadnjih vec kot 20 let ma Mazdah… 

 

Tale seznam tukaj od lani je se vedno aktualen >> 

 

Tudi Kia Sephia ti štejemo kot da je mazda saj so imele mazdin B6 motor :) 

Napisano
pred 19 minutami je scania napisal:

Tudi Kia Sephia ti štejemo kot da je mazda saj so imele mazdin B6 motor :) 

Res je, Kia je bila v začetku in tam do leta 2004 povezana z Mazdo, danes pa je del Hyundai grupacije 

Napisano
pred 2 urama je scania napisal:

Tudi Kia Sephia ti štejemo kot da je mazda saj so imele mazdin B6 motor :) 

Ta motor je bil neuničljil.... 👍

Ga je imel stric v Kiji. 260kkm, samo olje je pila in to je to..... 😊

Napisano
pred 19 minutami je Bini napisal:

Ta motor je bil neuničljil.... 👍

Ga je imel stric v Kiji. 260kkm, samo olje je pila in to je to..... 😊

 

Ocitno ni bil… meni je prva Sephia (1.6) po treh letih zaribala… kaksen mesec ali dva po izteku garancije … in sem potem menjal staro za novo in vzel mocnejso (1.8)… ta je pa potem delovala… Mogoce se celo se danes vozi… ;) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 2 minutama je Jest napisal:

 

Ocitno ni bil… meni je prva Sephia po treh letih zaribala … in sem potem menjal staro za novo… ta je pa potem delovala… Mogoce se celo se danes vozi… ;) 

Tako se reče no.... 😉

Za tiste čase je bil ok, je pa treba olje nalit..... 😁😀

Napisano

Zaribala je nekaj dni po rednem servisu… en dan, preden bi morali iti na dopust… No na dopust smo vseeno sli, samo drenjali smo se v maminem Golfu ;) … Na servisu sicer niso hotelimpriznati, da so oni kaj zajebali… so pa posredno priznali s tem, da so mi pri menjavi staro za novo starega ocenili, kot da ne bi bilo z njim nic narobe… 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Naša je bila tudi sephia 1,6 1994 slx oprema. Nikoli nič, nikoli ni spila niti kaplice olja, imela je 380000km ko je šla od hiše pa še to zaradi rje. Ta boljši avtek za tisti čas.

Napisano

Ja pol sem tud jaz že skoraj 25 let na Mazdah. 1998 sem kupil KIA Clarus 1.8 z Mazdinim motorjem in potem so bile pa same šestice vseh treh generacij.

34910_1.png

Napisano
pred 2 urama je Boss napisal:

Ja pol sem tud jaz že skoraj 25 let na Mazdah. 1998 sem kupil KIA Clarus 1.8 z Mazdinim motorjem in potem so bile pa same šestice vseh treh generacij.

 

Zvest znamki, pohvalno 😉 

 

 

Napisano
pred 7 urami je Boss napisal:

Ja pol sem tud jaz že skoraj 25 let na Mazdah. 1998 sem kupil KIA Clarus 1.8 z Mazdinim motorjem in potem so bile pa same šestice vseh treh generacij.

 

To je bil BP motor? 

Napisano

Mislim, da ja... KIA ga je tržila pod svojo znamko, saj je bil licenčen in z nekaj spremembami. Nekje na glavi motorja je bil lepo še odtisnjem Mazda logo kar je nakazovalo, da so tkrat verjetno tako blok kot glavo dobivali direkt iz Mazde. Recimo 2.0 motor, ki je bil ravno tako v Clarusih pa je bil cel kupljen v Mazdi in so jih samo še not metali.

34910_1.png

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • In še drugi del (tabelarični pregled) ××××         Spodaj je tabela izključno na podlagi podatkov iz dokumenta, pri čemer je pomembno, da so to povprečja pregledanih LCA študij in ne rezultati enega konkretnega vozila. ICE vs. HEV vs. PHEV vs. BEV – LCA primerjava Kazalnik ICE-G 🚗 HEV 🔋 PHEV 🔌 BEV ⚡ Št. analiz (n) 29 16 21 60 Proizvodnja g CO₂e/km ~35 ~42 ~37 ~57 Proizvodnja – absolutno ~5–9 t CO₂e* podoben ICE 8,2–8,9 t 7,8–26,2 t Delež proizvodnje v LCA 14 % – 16–32 % (~25 %) – Uporaba / WTW g CO₂e/km 133–268 – – 4–177 Delež WTW v celotnem LCA ~80 % ~75 % ~68 % – Celotni LCA g CO₂e/km 223 185 157 121 Celotni LCA t CO₂e/vozilo 46 t 37 t 35 t 25 t Razlika LCA glede na ICE-G 0 % −17 % −32 % −41 % Razpon razlike glede na ICE-G – večinoma −13 do −21 % −9 do −73 % −89 do +21 % Glavni problem visoke emisije med uporabo manjši prihranek zelo odvisen od uporabe na elektriko visoke emisije proizvodnje/baterije Baterija – delež proizvodnje – – – ~54 % * Pri ICE dokument navaja, da 90 % ocen proizvodnje pade med 5 in 9 t CO₂e/vozilo.  Najbolj pomembna številka Če vzamemo ICE-G = 100 %, dobimo približno: Pogon Celotni LCA Prihranek glede na ICE-G ICE-G 223 g/km 0 % HEV 185 g/km −17 % PHEV 157 g/km −32 % BEV 121 g/km −41 % Ti povprečni rezultati so neposredno navedeni v dokumentu; avtorji pa posebej opozarjajo, da je za primerjavo bolj zanesljiv relativni rezultat znotraj posamezne študije, ker se predpostavke med LCA študijami precej razlikujejo. Kaj se iz tabele lepo vidi 1. ICE ima najvišje emisije predvsem zaradi uporabe. Pri ICE proizvodnja predstavlja približno 14 %, približno 80 % celotnega LCA pa predstavlja WTW (well-to-wheel). 2. HEV prinese približno 17 % zmanjšanje LCA. Proizvodnja je nekoliko bolj emisijsko intenzivna (42 proti ~35 g/km pri ICE), vendar nižja poraba goriva zmanjša emisije v uporabi.  3. PHEV ima povprečno ~32 % nižji LCA, vendar z zelo velikim razponom −9 do −73 %. To je pomembno: rezultat PHEV je zelo odvisen od tega, koliko kilometrov se dejansko opravi na elektriko.  4. BEV ima najboljši povprečni rezultat: −41 %. Toda proizvodnja je bistveno bolj obremenjujoča: 57 g/km proti ~35 g/km pri ICE, baterija pa predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij.  5. BEV rezultat ima tudi največjo variabilnost. V pregledanih študijah je razlika glede na ICE segala od −89 % do +21 %. Približno 92 % študij je sicer pokazalo zmanjšanje emisij v korist BEV. 
    • Copilot pravi😉: Povzetek glavnih ugotovitev Dokument ugotavlja, da sedanja evropska ureditev emisij avtomobilov preveč temelji na emisijah iz izpušne cevi, zato ne prikazuje celotnega podnebnega vpliva vozila. Emisije namreč nastajajo tudi pri pridobivanju surovin, proizvodnji jekla in baterij, proizvodnji električne energije ali goriv ter ob koncu življenjske dobe vozila. Avtorji zato predlagajo prehod od zgolj »dekarbonizacije« k »defosilizaciji«, torej zmanjševanju uporabe fosilnega ogljika skozi celoten življenjski cikel vozila.    Glavno priporočilo je uvedba regulacije, ki temelji na analizi življenjskega cikla (LCA) in enakovredno upošteva pogon, uporabljeno energijo, materiale ter recikliranje. Prehod naj bi potekal v treh fazah: najprej obvezno in preverjeno poročanje o emisijah skozi življenjski cikel, nato sistem nagrajevanja dejansko doseženih izboljšav ter od leta 2032 postopna uvedba zavezujočih meril. Poseben poudarek dokument namenja nizkoogljičnemu jeklu kot prvemu praktičnemu primeru.  Osrednja ugotovitev je, da bi tak pristop EU omogočil učinkovitejše zmanjševanje emisij, saj bi nagrajeval vsako dokazljivo zmanjšanje uporabe fosilnega ogljika, ne glede na to, ali je doseženo z elektrifikacijo, čistejšo energijo,    V dokumentu so za ICE, PHEV in BEV zelo uporabni konkretni podatki. Pomembno pa je, da gre za pregled obstoječe literature, zato avtorji opozarjajo, da se rezultati med študijami precej razlikujejo. Ključni podatki LCA po tipu pogona Pogon Povprečne emisije v življenjskem ciklu Razpon Povprečna proizvodnja Glavna ugotovitev ICE-G (bencin) približno 185 g CO₂e/km – ~35 g/km visoke emisije predvsem v fazi uporabe PHEV približno 157 g CO₂e/km 58–242 g/km ~37 g/km boljši od ICE, vendar zelo odvisen od dejanske uporabe električnega načina BEV/ZEV približno 121 g CO₂e/km 24–243 g/km ~57 g/km najnižje povprečne emisije skozi življenjski cikel Pri celotnem življenjskem ciklu to pomeni približno 37 t CO₂e za ICE-G, 35 t za PHEV in 25 t za BEV. BEV ima torej v pregledani literaturi približno 35 % nižje emisije kot ICE-G, vendar je razpon rezultatov zelo velik.    ICE: proizvodnja predstavlja približno 14 % življenjskih emisij pri bencinskem ICE, glavnina pa nastane med uporabo. Pri ICE-G in ICE-D so skupne WTW-emisije ocenjene med 133 in 268 g CO₂e/km.    PHEV: proizvodne emisije so nekoliko višje kot pri ICE (~37 g/km), življenjski rezultat pa je močno odvisen od tega, koliko se vozilo dejansko vozi na elektriko. Delež WTW-emisij je v povprečju približno 68 % celotnega LCA, vendar z razponom 52–79 %.    BEV/ZEV: proizvodnja je bistveno bolj emisijsko intenzivna – povprečno 57 g CO₂e/km, pri čemer baterija predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij. V primerjavi z ICE-G so bile v skoraj vseh pregledanih študijah proizvodne emisije BEV višje, od +11 % do trikratnika, vendar se ta začetni »ogljični dolg« praviloma kompenzira z nižjimi emisijami med uporabo.    Posebej pomembno: BEV niso avtomatično najboljši v vseh okoliščinah. Dokument ugotavlja, da se njihova življenjska prednost pred klasičnimi pogoni izgubi približno pri 600 g CO₂e/kWh električnega omrežja; vse države EU so bile v analiziranem obdobju pod tem pragom. 
    • Očitno sem bil naiven oz. tega nisem nikjer prebral in sem bil prepričan, da lahko polniš s polno močjo ne glede na število vozil.   Dejstvo je torej, da če hočeš hitro polniti, da moraš iskati 400kw polnilnice z max 2 mestoma in potem boš mogoče lahko izkoristil potencial avtomobila. Problem je seveda ker te polnilnice niso za vsakim vogalom
    • Pa sej je to znano. Maksimalno polnjenje je le takrat, ko si sam na polnilnici, takoj pa ko je EV-jev več se pa to razdeli med vse. Če so tam 4 polnilna mesta, verjetno nisi pričakoval, da lahko štirje skupaj polnijo pol z megavatom skupne moči?  Za to bi morali celo dodatno manjšo elektrarno priklopit.
    • Aja pa še to le kot zanimivost. Cca dve desetletji nazaj je pa nekaj kilometrov prej v predoru Dekani zagorela Pahorjeva (takrat je še bil evropski poslanec) Laguna in tudi zgorela. Tko mal za orehe tret.  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.