Skoči na vsebino

Se še spomnite svojih Mazd?


Janez007

Priporočeno sporočilo

Sem že mogoče kdaj napisal,pa bom še enkrat.

Moji avti:

Zastava 101 55KM

Zastava yugo 60 60KM

ALFA R .33 90KM

ALFA R. 156 120KM

Mazda 3 1.6 103KM

Cruze 1.6 124KM

Mazda 3, 2.0 120KM.Upam,da ni zadnja! :jupiii: 

Mazda CX 30  2.0, X186 (nova od 20.8.2021 )....😊👍

Ps; vsi normalni brez predelav in raznih težav!:vesel:

Popravljeno od Bini
  • Všeč 5
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa še moja pot v Mazdino družino

 

1. Jugo 45 (1981) - 45KM (pobrušeni valji, zamenjana glava pa še nekaj malenkosti. ocenjena moč glede na top speed 65-70KM)

2. Peugeot 305 1.1 (1980) - 60KM (prvi avto, kjer sem se zaljubil v obliko limuzin)

3. Wartburg 1.3 (1990) - 58KM (4-taktni, klasična šasija, manj kot tono teže. Presenetljivo uporaben avto)

4. Kia Clarus 1.8 (1999) - 118KM (prvi nov avto, prvič klima, motor narejen po mazdini licenci)

5. Mazda 6 2.0 (2004) - 121KM (prvič dizel, prvič turbo and I love it)

6. Mazda 6 2.0 II (2008) - 140KM (odlična kombinacija športnosti in uporabnosti, naredil v 11 letih skoraj 300kkm)

7. Citroen Picasso (2001) - 116KM (eeee kaj?!?!? Trenutek slabosti, itak jo je pa baba pol vozila, tako da je bila zgolj na papirjih moja)

8. Mazda 6 2.2 III (2019) - 150KM (najbolj eleganten avto do zdaj, skoraj premium občutek)

  • Všeč 9
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmm, js jih nisem veliko zamenjal ( avtov, ne mazd)

1.Golf 2 (1987) 4 brzine,1.6 bencin. Moj prvi avto podaril ga mi je stric, brez rje ampak je skoz neki olje puščal pa vodna pumpa se je slišala. Končno vse zrihtal, šel na probno vožnjo, vmes poledenela cesta in nabašem na betonsko cev ob cesti, zgodba zaključena.

2. Fiat punto (1996) 1.2 bencin ( neč kriv, v križišču en butnu in me zabil še v naslednji avto, totalka, zgodba zaključena)

3. Fiat punto (1997) 1.4 bencin. 74 KM se je kr dobro premikal, klima, štrom šipe...rja, na koncu je še benz začel neki puščat...šel via bosna.

4. Fiat bravo (2008) 1.4 150 KM bencin. To je biu pa noro uredu avto, dokler ni turbina shodila ampak to še ni blo najhuj. Nazadnje je jermen preskoču in je bla cela pi... sumim, da so mi na servisu nekaj na pol naredili (mehanik reku) ampak sem zrihtal in prodal.

5. Mazda 3 (2018) bencin. Nima smisla dolgovezit o tem avtu tle na tem forumu...avto je super😉

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

Pa še moja pot v Mazdino družino

 

1. Jugo 45 (1981) - 45KM (pobrušeni valji, zamenjana glava pa še nekaj malenkosti. ocenjena moč glede na top speed 65-70KM)

2. Peugeot 305 1.1 (1980) - 60KM (prvi avto, kjer sem se zaljubil v obliko limuzin)

3. Wartburg 1.3 (1990) - 58KM (4-taktni, klasična šasija, manj kot tono teže. Presenetljivo uporaben avto)

4. Kia Clarus 1.8 (1999) - 118KM (prvi nov avto, prvič klima, motor narejen po mazdini licenci)

5. Mazda 6 2.0 (2004) - 121KM (prvič dizel, prvič turbo and I love it)

6. Mazda 6 2.0 II (2008) - 140KM (odlična kombinacija športnosti in uporabnosti, naredil v 11 letih skoraj 300kkm)

7. Citroen Picasso (2001) - 116KM (eeee kaj?!?!? Trenutek slabosti, itak jo je pa baba pol vozila, tako da je bila zgolj na papirjih moja)

8. Mazda 6 2.2 III (2019) - 150KM (najbolj eleganten avto do zdaj, skoraj premium občutek)

Priznaj,da ti je bil Picasso najbolj všeč.... Tisti športen filing, neposreden volan, ful ergonomski sedezi, Ergonomija sedenja je pa itak dbest... Pa še ko se spije kakšno pivo se od daleč ne ve kaj je prednji in kaj zadnji del avta...

  • Všeč 1
  • Haha 6
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej zato je pa imel pri meni en tak poseben prostor v srcu, ki me je zbližal z bogom, saj sem vsakič, ko sem ga zagledal rekel "o moj bog" in sem ga zato tudi ljubkovalno klical kapelca.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Boss napisal:

Sej zato je pa imel pri meni en tak poseben prostor v srcu, ki me je zbližal z bogom, saj sem vsakič, ko sem ga zagledal rekel "o moj bog" in sem ga zato tudi ljubkovalno klical kapelca.

Jaz svojega kličem "piksna"😂

  • Haha 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ni nič čudnega in to mi lahko potrdi legendarni punker in taksist Marin kateri je stalno na Mazdah, edino sedaj ima Kio Soul.

Kia pa kot vemo je delana na Mazdini licenci.

Od vzhodnjakov sem imel nekaj Toyot (Carina, Starlet) ter Daewoo (Nexia, Leganza) ter seveda taksiral pravtako z Mazda Premacy in sam lahko potrdim da je z razliko od ostalih znamk tu zvestoba in oprema, medtem ko drugje šteje samo imidž

Poznam kar nekaj starejših oseb ki imajo japonce po 15 in več let, sploh pa če ste opazili jih je največ parkiranih pred domovi upokojencev ter podobnimi zavodi ;)

  • Všeč 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je DonFelipe napisal:

To ni nič čudnega in to mi lahko potrdi legendarni punker in taksist Marin kateri je stalno na Mazdah, edino sedaj ima Kio Soul.

Kia pa kot vemo je delana na Mazdini licenci.

Od vzhodnjakov sem imel nekaj Toyot (Carina, Starlet) ter Daewoo (Nexia, Leganza) ter seveda taksiral pravtako z Mazda Premacy in sam lahko potrdim da je z razliko od ostalih znamk tu zvestoba in oprema, medtem ko drugje šteje samo imidž

Poznam kar nekaj starejših oseb ki imajo japonce po 15 in več let, sploh pa če ste opazili jih je največ parkiranih pred domovi upokojencev ter podobnimi zavodi ;)

Nexia in leganza... Kje so te časi :) nexia je bila zAsnovana  pod oplovim okriljem,ne? Racer je bil preznackan kadet , nexia pa kot nekakšen naslednik...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Nejc1986 napisal:

Nexia in leganza... Kje so te časi :) nexia je bila zAsnovana  pod oplovim okriljem,ne? Racer je bil preznackan kadet , nexia pa kot nekakšen naslednik...

Drži, to so bili zlati časi po osamosvojitvi (1991-2004). 

Gre za licenco oziroma bolj kopijo Opel Kadetta E. Omenjeni model proizvajajo še vedno v Uzbekistanu pod značko UzDaewoo

Leganza pa je osnova Opel Omege in so jo v Egiptu proizvajali do 2008.

Kar se pa Premcy-ja tiče pa lahko povem, da je obstajala tudi taxi verzija s 7 sedeži kateri si tako kot v vojaškem džipu zložil ob steno, vendar pri nas ni bila na prodaj, pa tudi bolj so se pri nas kupovale 5 sedežne ; presenetljivo visok avto, kar se odlično izkaže v snegu, pa tudi starejše osebe lažje vstopajo/izstopajo. Ima kup dodatkov, edino športnost in kombijevska kombinacija (enoprostorec) mi ne gresta ravno skupaj, drugače pa pravi minivan.

 

 

Popravljeno od DonFelipe
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Nejc1986 napisal:

Nisem vedel,da je leganza tako tesno povezana z omego. Je pa bila konkurenca sonati , prvemu magentisu, to pa vem.

 

Za 7sedeznega premacya tudi nisem vedel..

Verjamem.

Pravi ljubitelji vedno vse raziščemo ;)

 

Evo link o Premacy-ju s 7 sedeži 

default-user-image.png
WWW.DSF.MY

16 years ago Mazda had a vehicle on sale just like the best selling Honda BR-V. It was a compact 7 seater with a 2-liter engine. However, Mazda was 16 years too early in introducing this family vehicl

 

WWW.CARPAGES.CO.UK

Mazda News > New at the British International Motor Show at the Birmingham NEC is the latest offering from the Mazda Premacy line-up.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 9 mesecev kasneje...

Bodobno kot js, prvi Avto Daihatsu Charade 1.0, prvo Mazdo zacel s 323c, pol sel na 323F GT, umes bil en Mitsubishi, pol Mazda 3 CD110, pa Mazda Demio 1.3, Mazda 323F 1.5i, pa spet umes  neki drugega, Nissan Primera, pol sm sel na Alfo 159, zdej sm pa spet na Mazdi 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem tudi zadnjih vec kot 20 let ma Mazdah… 

 

Tale seznam tukaj od lani je se vedno aktualen >> 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je scania napisal:

Tudi Kia Sephia ti štejemo kot da je mazda saj so imele mazdin B6 motor :) 

Ta motor je bil neuničljil.... 👍

Ga je imel stric v Kiji. 260kkm, samo olje je pila in to je to..... 😊

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je Bini napisal:

Ta motor je bil neuničljil.... 👍

Ga je imel stric v Kiji. 260kkm, samo olje je pila in to je to..... 😊

 

Ocitno ni bil… meni je prva Sephia (1.6) po treh letih zaribala… kaksen mesec ali dva po izteku garancije … in sem potem menjal staro za novo in vzel mocnejso (1.8)… ta je pa potem delovala… Mogoce se celo se danes vozi… ;) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Jest napisal:

 

Ocitno ni bil… meni je prva Sephia po treh letih zaribala … in sem potem menjal staro za novo… ta je pa potem delovala… Mogoce se celo se danes vozi… ;) 

Tako se reče no.... 😉

Za tiste čase je bil ok, je pa treba olje nalit..... 😁😀

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zaribala je nekaj dni po rednem servisu… en dan, preden bi morali iti na dopust… No na dopust smo vseeno sli, samo drenjali smo se v maminem Golfu ;) … Na servisu sicer niso hotelimpriznati, da so oni kaj zajebali… so pa posredno priznali s tem, da so mi pri menjavi staro za novo starega ocenili, kot da ne bi bilo z njim nic narobe… 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Boss napisal:

Ja pol sem tud jaz že skoraj 25 let na Mazdah. 1998 sem kupil KIA Clarus 1.8 z Mazdinim motorjem in potem so bile pa same šestice vseh treh generacij.

 

Zvest znamki, pohvalno 😉 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Boss napisal:

Ja pol sem tud jaz že skoraj 25 let na Mazdah. 1998 sem kupil KIA Clarus 1.8 z Mazdinim motorjem in potem so bile pa same šestice vseh treh generacij.

 

To je bil BP motor? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da ja... KIA ga je tržila pod svojo znamko, saj je bil licenčen in z nekaj spremembami. Nekje na glavi motorja je bil lepo še odtisnjem Mazda logo kar je nakazovalo, da so tkrat verjetno tako blok kot glavo dobivali direkt iz Mazde. Recimo 2.0 motor, ki je bil ravno tako v Clarusih pa je bil cel kupljen v Mazdi in so jih samo še not metali.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.