Skoči na vsebino

Motnje radarskega tempomata (fake zaznava pred avtom)


marko91

Priporočeno sporočilo

pred 50 minutami je Alex napisal:

Se pravi, da ga tudi ti nisi prej preveč uporabljal? 🤔

res je, oz. ga sploh nisem :), ker se mi je zdelo brez veze (pa še prejšnji Accord ni imel te opcije, da 3x utripne in si moral dejansko dati ročko dol/nazaj gor)....potem sem se nekako sprijaznil s tem in sedaj mi je prišlo v navado....enako sem se nekako navadil, da če sem kje na kakem parkingu pred trgovino oz. kakim shoping centrom in grem "rikverc" da vklopim vse 4 žmigavce, kaj pa vem imam nekako boljši občutek, sem sedaj ko imam karavana to začel delati in se nekako navadil....ker ljudje sploh pred velikimi shoping centri gledajo vse na okrog :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je sportman333 napisal:

res je, oz. ga sploh nisem :), ker se mi je zdelo brez veze (pa še prejšnji Accord ni imel te opcije, da 3x utripne in si moral dejansko dati ročko dol/nazaj gor)....potem sem se nekako sprijaznil s tem in sedaj mi je prišlo v navado....enako sem se nekako navadil, da če sem kje na kakem parkingu pred trgovino oz. kakim shoping centrom in grem "rikverc" da vklopim vse 4 žmigavce, kaj pa vem imam nekako boljši občutek, sem sedaj ko imam karavana to začel delati in se nekako navadil....ker ljudje sploh pred velikimi shoping centri gledajo vse na okrog :)

Z dajanjem žmigavca kjer je potrebno se odraža kultura vsakega voznika pa še za varnost je poskrbljeno. Jaz pravim,uporaba vseh ogledal in žmigavcev je že pol varnosti......:prstgor:

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je sportman333 napisal:

res je, oz. ga sploh nisem :), ker se mi je zdelo brez veze (pa še prejšnji Accord ni imel te opcije, da 3x utripne in si moral dejansko dati ročko dol/nazaj gor)....potem sem se nekako sprijaznil s tem in sedaj mi je prišlo v navado....enako sem se nekako navadil, da če sem kje na kakem parkingu pred trgovino oz. kakim shoping centrom in grem "rikverc" da vklopim vse 4 žmigavce, kaj pa vem imam nekako boljši občutek, sem sedaj ko imam karavana to začel delati in se nekako navadil....ker ljudje sploh pred velikimi shoping centri gledajo vse na okrog :)

Enako. Tudi meni je pri#lo to v navadi, da vklopi vse štiri žmigavce kjer zna bit kaka gneča, ko greš rikverc. Drugje pa načeloma ne. Sem pa sem navajen od vekomaj, da vedno vključim žmigavce. Mi gre strašno na živce, ko folk tega ne dela, oziroma zelo poredko ob izhodih iz krožišč. 

  • Všeč 4
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je Alex napisal:

Enako. Tudi meni je pri#lo to v navadi, da vklopi vse štiri žmigavce kjer zna bit kaka gneča, ko greš rikverc. Drugje pa načeloma ne. Sem pa sem navajen od vekomaj, da vedno vključim žmigavce. Mi gre strašno na živce, ko folk tega ne dela, oziroma zelo poredko ob izhodih iz krožišč. 

Tudi meni. Je pa včasih pri vzvratni vožnji tudi fajn uporabiti samo desne/leve smernike, da okolici sporočiš kam se umikas. Če okolica to dojame seveda... 

 

Poleg tega... Obvezno vklopiti vse 4zmigavce ko se močneje zavira ali ko si zadnji v koloni. Nekateri avti iz PSA so imeli svoj čas (mogoče še sedaj in verjetno še kakšen drug?) malo čudno narejeno, da so se avtomatično vklopili ob nenadnem zaviranju in tudi potem izklopili ko se je avto zopet začel premikati... Zoprno. Če se začnes premikati z 5kmh, še ni rečeno da je nevarnost naleta mimo. Pa tudi manj nenadno zaviranje kot tisto z abs je zadosten razlog za vklop vseh 4ih smerokazov. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Nejc1986 napisal:

Tudi meni. Je pa včasih pri vzvratni vožnji tudi fajn uporabiti samo desne/leve smernike, da okolici sporočiš kam se umikas. Če okolica to dojame seveda... 

 

Poleg tega... Obvezno vklopiti vse 4zmigavce ko se močneje zavira ali ko si zadnji v koloni. Nekateri avti iz PSA so imeli svoj čas (mogoče še sedaj in verjetno še kakšen drug?) malo čudno narejeno, da so se avtomatično vklopili ob nenadnem zaviranju in tudi potem izklopili ko se je avto zopet začel premikati... Zoprno. Če se začnes premikati z 5kmh, še ni rečeno da je nevarnost naleta mimo. Pa tudi manj nenadno zaviranje kot tisto z abs je zadosten razlog za vklop vseh 4ih smerokazov. 

Ja. Ko se kolona nenadoma ali sunkovito zaustavi tudi obvezno prižgem vse štiri žmigavci In potem samo gledam v vzvratno ogledalo, da ni kak tovornjak za mano. In v njem kak šofer, ki gleda tv ali piše sporočilo na telefonu.😳

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

37 minutes ago, Nejc1986 said:

Tudi meni. Je pa včasih pri vzvratni vožnji tudi fajn uporabiti samo desne/leve smernike, da okolici sporočiš kam se umikas. Če okolica to dojame seveda... 

 

Poleg tega... Obvezno vklopiti vse 4zmigavce ko se močneje zavira ali ko si zadnji v koloni. Nekateri avti iz PSA so imeli svoj čas (mogoče še sedaj in verjetno še kakšen drug?) malo čudno narejeno, da so se avtomatično vklopili ob nenadnem zaviranju in tudi potem izklopili ko se je avto zopet začel premikati... Zoprno. Če se začnes premikati z 5kmh, še ni rečeno da je nevarnost naleta mimo. Pa tudi manj nenadno zaviranje kot tisto z abs je zadosten razlog za vklop vseh 4ih smerokazov. 

 

Tale nenadni vklop vseh 4ih v nenadnem zaviranju sm opazu tut pri moji sestici in sicer parkrat full na hitro utripnejo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Deeyan napisal:

 

Tale nenadni vklop vseh 4ih v nenadnem zaviranju sm opazu tut pri moji sestici in sicer parkrat full na hitro utripnejo

In potem se same od sebe ugasnejo, ne? Al ti stop lampe na hitro utripnejo? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2 hours ago, Nejc1986 said:

In potem se same od sebe ugasnejo, ne? Al ti stop lampe na hitro utripnejo? 

 

Ugasnejo ja 

12 hours ago, marko91 said:

Da mogoce ne driftas mimo pa gleda nos proti kamionu :) :)

 

Haha, nazalost nimam stroja za driftanje 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Deeyan napisal:

 

Ugasnejo ja 

 

Haha, nazalost nimam stroja za driftanje 😁

Jaz sem do sedaj opazil samo hitro utripanje zavornih luči (ki prenehajo hitro utripati ob prenehanju zaviranja). Da bi pa smerokazi kaj hitreje utripali kot sicer, pa še nisem opazil. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Alex napisal:

Pa ti izpolniš mesečno  kvoto žmigavcev še za voznike audijev in bmw-jev. 🤪🙂

Sigurno, pa še za koga zraven. :punk:

 

Pri ustavljanju recimo zaradi kolone na AC vedno štirje žmigovci, ko se hitrost nenadoma zmanjšuje pod 70-60km/h. Če pa se ustavimo in zadaj ni še nobenega ustavljenega pa pritiskam še na zavoro, da zadaj mižikajo še rdeče luči. Ja mežikajoče luči so po statistiki za 70% bolj zaznavne kot neutripajoče. Vsaka taka stvar pač pomaga in ker se take situacije ne dogajajo se pač tiste 2x na mesec še dodatno potrudim. Če bi se vsi bi bilo po moje vsaj pol naletov manj.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Alex napisal:

Ja. Ko se kolona nenadoma ali sunkovito zaustavi tudi obvezno prižgem vse štiri žmigavci In potem samo gledam v vzvratno ogledalo, da ni kak tovornjak za mano. In v njem kak šofer, ki gleda tv ali piše sporočilo na telefonu.😳

Jaz se (če se le da in ob zadostni preglednosti) ustavim par dolžin za zadnjim avtom. In potem gledam v ogledalo in čim se mi nekdo začne približevati, takoj urno speljem do vozila pred seboj. Tako si zagotovim nekaj prostora (če bi videl da je za menoj kamnionar ki bo zgazil vse pred seboj) pa tudi vozilo za menoj bo verjetno hvaležno za dodatnih 15m prostora. 

 

Nevarno je tudi če naletiš na kolono v desnem ovinku in stojiš v vrhu ovinka. Če ne vidiš bližajočega se vozila v ogledalu, potem tudi on ne vidi tebe. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je marko91 napisal:

Ja seveda. Pa avto se tudi ustavi tud :)

Ok, to da se avto ustavi mi je jasno :) ampak glede žmigavcev pa nisem trolal... To je tisto kar sem par postov nazaj napisal... Bolj smotrno bi bilo, da bi se zmigavci prižgali ob močnem zaviranju in bi potem ostali prižgani dokler jih voznik nebi sam ugasnil. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Bini napisal:

Bi bilo vredo, ampak nekateri baleki nebi našli tega stikala za izklop! :nevem:

Sploh tisti k majo BMW-je, a ne? :hudicek:

 

 

 

p.s. @Z M A J ne tega brat, ne leti nate, ker v tvojem Z4 sem videl ta stikal in je kr na vidnem mestu.

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Hvala 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 urami je marko91 napisal:

Men volga sama vklopi zmige ce brusim podplate na bremz pedalu....

To je kar prirocna zadeva, popolnoma enako je imela tudi Laguna 2, davnega 2002 leta, preverjeno, hehe

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 3/23/2021 at 6:22 AM, Nejc1986 said:

Ok, to da se avto ustavi mi je jasno :) ampak glede žmigavcev pa nisem trolal... To je tisto kar sem par postov nazaj napisal... Bolj smotrno bi bilo, da bi se zmigavci prižgali ob močnem zaviranju in bi potem ostali prižgani dokler jih voznik nebi sam ugasnil. 

Nobena stvar v avtu konec koncev ne bi smela biti brez nadzora voznika.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je marko91 napisal:

Nobena stvar v avtu konec koncev ne bi smela biti brez nadzora voznika.....

V popolnem svetu v popolnih okoliščinah bi vsak moral takoj vklopiti smernike ob močnem zaviranju, ampak je  pa prav da sodobna tehnologija včasih malo "odnese rit" uporabniku.

 

Meni se zdi ta varianta da se avtomatsko vklopijo čisto ok. Konec koncev, ob res močnem zaviranju in hkratnem zavijanju, boš imel roke in misli kje drugje kot na stikalu za zmigovce. 

 

Je pa res... Tanka je meja med tem da tehnologija daje potuho in rešuje rit človeku ki je v danem trenutku samo malo nezbran.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na prebrano sm kr vesel, da mam Challenge opremo, k vse elektonike nima. Klasičnen tempomat je super, senzor za dež tudi, klasičen sistem pred karambolom ne moti popolnoma nikoli, me je pa že rešil, line assist sploh ne vem, kaj je, manjka mi edino gretje sedežev, pa še to občasno. Tko da, manj je več, pravim jaz

  • Všeč 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je J.J. napisal:

Glede na prebrano sm kr vesel, da mam Challenge opremo, k vse elektonike nima. Klasičnen tempomat je super, senzor za dež tudi, klasičen sistem pred karambolom ne moti popolnoma nikoli, me je pa že rešil, line assist sploh ne vem, kaj je, manjka mi edino gretje sedežev, pa še to občasno. Tko da, manj je več, pravim jaz emoji2956.png

Se kar strinjam s tabo. V bistvu imaš več kot dovolj "elektronike".

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je marko91 napisal:

Nobena stvar v avtu konec koncev ne bi smela biti brez nadzora voznika.....

Ena bi mogla bit pa obvezna... prižiganje luči iz dnevnih na običajne v tunelu.  To bi moralo bit pri vseh, ki imajo dnevne luči, ker ogromno jih ne ve kaj sploh imajo prižgano in tukaj je avtomatika popolnoma na mestu.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Boss napisal:

Ena bi mogla bit pa obvezna... prižiganje luči iz dnevnih na običajne v tunelu.  To bi moralo bit pri vseh, ki imajo dnevne luči, ker ogromno jih ne ve kaj sploh imajo prižgano in tukaj je avtomatika popolnoma na mestu.

Točno to. Ali pa da tudi zadnje luči nonstop gorijo. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.