Skoči na vsebino

Korona - Covid-19


Bini

Priporočeno sporočilo

Res je žalostno,ob vsej tehnologiji znanju in napredku naše civilizacije ne znamo nositi mask,držati distance 2m,si razkuževati roke. Mislim,da je to vse in ne rabiš novih strokovnjakov. To že vemo od februarja,ko nam je v popolnosti uspelo in zakaj nam danes ne ,ob strožjih ukrepih? Enostavno, KER SE OSNOVNIH UKREPOV NE DRŽIMO ! Če ima kdorkoli kak drug odgovor,ki bolj drži glede okuž ga prosim,da pomaga Sloveniji !:nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa Alex zakaj me maš za norca, vse to sem že nekajkrat razložil... povprašaj tvoje zakaj en mesec niso izdajali karantenskih odločb? Do danes bi jih morali glede na število okužb izdati več kot 80.000 so jih pa dobrih 10.000. A veš zakaj je to pomembno, zato, da ima zaposlani pravico ostati doma in uveljavljati nadomestila. Če tega nimaš maš samo opcijo ali koristit dopust, viške ur al pa užgat taplavga sam v zadnjem primeru ne verjamem, da boš službo obdržal. Vprašaj pregovorno "varčne" Gorence zakaj tak porast v oktobru.

 

Zakaj niso izdajali odločb je pravi naslov maršal Twito in njegove "strokovne" skupine. Zakaj šele zdaj, ko je že vse ušlo južno so se spomnili, da bi bilo pa vseeno dobro testirat stanovalce DSO-jev in zaposlenih. Zdaj, ko je skoraj že vseeno.

 

Zakaj 80% nadomestila plače in ne 100% za tiste, ki so imeli tvegane stike in ne dokazane okužbe. Če želiš ustavit širjenje moraš bolne take ljudi zadržat doma in sigurno jih ne boš, če jih boš zato finančno prikrajšal. Ja eni živijo pač iz rok v usta in vsak minus je lahko že katastrofa v družinskem proračunu.

 

Nič od tega niso naredili pravočasno in zato je situacija taka kot je. So se raje ukvarjali s protikoronskimi paketi, kjer jih je zanimalo samo kako bodo skozi spravili podtaknjene člene, ki nimajo z reševanjem zdravstvene situacije baš nobene veze. Zanimajo jih le kadrovske menjave, twitanje, prilizovanje Orbanu in Trumpu. To je domet tvojih poslednjih komunistov.

 

Pa še nekaj, za razliko od tebe sem zelo kritičen do politike in bi enako govoril, če bi bil v taki situaciji Serpentiškov alter ego al pa kdorkoli drug na levi al pa desni strani. Če delajo narobe nimam nobenih zadržkov jih "raztrgat". Ker še enkrat, samo dejanja štejejo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Bini napisal:

Res je žalostno,ob vsej tehnologiji znanju in napredku naše civilizacije ne znamo nositi mask,držati distance 2m,si razkuževati roke. Mislim,da je to vse in ne rabiš novih strokovnjakov. To že vemo od februarja,ko nam je v popolnosti uspelo in zakaj nam danes ne ,ob strožjih ukrepih? Enostavno, KER SE OSNOVNIH UKREPOV NE DRŽIMO ! Če ima kdorkoli kak drug odgovor,ki bolj drži glede okuž ga prosim,da pomaga Sloveniji !:nevem:

Res je žalostno, da e pri vsej tehnologiji zanašamo na maske kot čudežne rešitve. Glej so ukrepi in so "ukrepi" na zalogo.  Kot sem sam opazil se ljudje ukrepov držijo, z "ukrepi na zalogo" pa imajo težave, ker nošnja mask zunaj na samem je pač nesmisel. Nesmisel je tudi zapiranje ljudi v občine pa izvjanje represije s strani poilcije naredi več škode kot koristi.

 

Vse kar si zdaj omenil je le ugibanje, ker če bi bile maske tolk uspešne, saj jih v Sloveniji nosimo že od začetka avgusta v javnih zaprtih prostorih pa imam slabšo situacijo kot Švedi, ki jih sploh ne nosijo. Vse temelji na ugibanjih in zato se iščejo zgledi drugod, kjer načeloma tud ne vedo kaj deluje in kaj ne. A da WHO izjavi naj države ne zapirajo gospodarstva, saj bodo naredili še večjo škodo pa noben ne upošteva. Seveda ne saj jih baje vodi Soroš pa Kitajci po besedah Twita in Trumpa.

 

Da ne moreš 5 šraufov kupit pa ene gate je verjetno tud en tak prepotreben ukrep. Da otroci že 6 teden izgubljajo ustrezen učni proces, da so marsikateri starši zaradi tega morali ostati doma je tud fantastično dober ukrep, ki se ga nikjer ne gredo, kjer želijo obdržat normalno delovanje države.

 

Drugače ti pa povem, da se ljudje kar dobro držijo ukrepov celo takih, ki so skregani z zdravo pametjo in tole preleganje odgovornosti iz oblasti na ljudi ti pač ne uspeva glih najbolje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je Boss napisal:

Res je žalostno, da e pri vsej tehnologiji zanašamo na maske kot čudežne rešitve. Glej so ukrepi in so "ukrepi" na zalogo.  Kot sem sam opazil se ljudje ukrepov držijo, z "ukrepi na zalogo" pa imajo težave, ker nošnja mask zunaj na samem je pač nesmisel. Nesmisel je tudi zapiranje ljudi v občine pa izvjanje represije s strani poilcije naredi več škode kot koristi.

 

Vse kar si zdaj omenil je le ugibanje, ker če bi bile maske tolk uspešne, saj jih v Sloveniji nosimo že od začetka avgusta v javnih zaprtih prostorih pa imam slabšo situacijo kot Švedi, ki jih sploh ne nosijo. Vse temelji na ugibanjih in zato se iščejo zgledi drugod, kjer načeloma tud ne vedo kaj deluje in kaj ne. A da WHO izjavi naj države ne zapirajo gospodarstva, saj bodo naredili še večjo škodo pa noben ne upošteva. Seveda ne saj jih baje vodi Soroš pa Kitajci po besedah Twita in Trumpa.

 

Da ne moreš 5 šraufov kupit pa ene gate je verjetno tud en tak prepotreben ukrep. Da otroci že 6 teden izgubljajo ustrezen učni proces, da so marsikateri starši zaradi tega morali ostati doma je tud fantastično dober ukrep, ki se ga nikjer ne gredo, kjer želijo obdržat normalno delovanje države.

 

Drugače ti pa povem, da se ljudje kar dobro držijo ukrepov celo takih, ki so skregani z zdravo pametjo in tole preleganje odgovornosti iz oblasti na ljudi ti pač ne uspeva glih najbolje.

Ne bo držalo. Pri nas na obali je za Martinovo zmanjkalo gosi že on 11.uri.

In mi Primorci in pa tudi Štajerci, verjetno, vemo, za kaj služijo te race in kaj se dela za Martinovo. Verjetno je vsem jasno, da se ljudje takrat družijo, pijejo in jedo gosi. In to ne obvezno v krogu svojih družin. Poglejte si samo število okuženih na obali v zadnjem tednu. To točno sovpada z praznovanj. 

Ne, ni res, da se vsi držijo ukrepov. Iz prve roke vem, da se v največjih podjetjih tu na obali, kjer je večina zaposlenih iz bivših jugo republik, bolj kot ne  požvižgajo na maske in na prepoved druženja. V Italiji, recimo, so prav danes govorili o tem, da bodo pomagali samozaposlenim z 1000€ pomoči. To in še malo več  dobivajo naši samozaposleni že od marca. Se pravi, da oni capljajo za nami. Še enkrat poudarjam, da je velika večina, ki je doma na kavču, zadovoljna z 80% svojih plač. Nekateri mi celo pravijo, da bi lahko tako  "delali" do penzije. 😊

Popravljeno od Alex
  • Všeč 1
  • Začuden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Boss napisal:

Res je žalostno, da e pri vsej tehnologiji zanašamo na maske kot čudežne rešitve. Glej so ukrepi in so "ukrepi" na zalogo.  Kot sem sam opazil se ljudje ukrepov držijo, z "ukrepi na zalogo" pa imajo težave, ker nošnja mask zunaj na samem je pač nesmisel. Nesmisel je tudi zapiranje ljudi v občine pa izvjanje represije s strani poilcije naredi več škode kot koristi.

 

Vse kar si zdaj omenil je le ugibanje, ker če bi bile maske tolk uspešne, saj jih v Sloveniji nosimo že od začetka avgusta v javnih zaprtih prostorih pa imam slabšo situacijo kot Švedi, ki jih sploh ne nosijo. Vse temelji na ugibanjih in zato se iščejo zgledi drugod, kjer načeloma tud ne vedo kaj deluje in kaj ne. A da WHO izjavi naj države ne zapirajo gospodarstva, saj bodo naredili še večjo škodo pa noben ne upošteva. Seveda ne saj jih baje vodi Soroš pa Kitajci po besedah Twita in Trumpa.

 

Da ne moreš 5 šraufov kupit pa ene gate je verjetno tud en tak prepotreben ukrep. Da otroci že 6 teden izgubljajo ustrezen učni proces, da so marsikateri starši zaradi tega morali ostati doma je tud fantastično dober ukrep, ki se ga nikjer ne gredo, kjer želijo obdržat normalno delovanje države.

 

Drugače ti pa povem, da se ljudje kar dobro držijo ukrepov celo takih, ki so skregani z zdravo pametjo in tole preleganje odgovornosti iz oblasti na ljudi ti pač ne uspeva glih najbolje.

Zelo veliko imaš prav ampak glede osnovnih treh zaščit se motiš,ker je povsod delovalo,sploh spomladi. Ne gre drugače in tudi ne bo šlo drugače. Mimogrede pri nas in tudi drugje po državi kršijo ukrepe po tekočem traku. Vse to vidim s svojimi očmi,ko pa dodam še tisto kar slišim od ljudi sploh ne more biti drugače kot je !

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Sem si dal pogledati protitelesa...

 

Saj nisem vedel a sem upal, da jih bom imel ali ne.

 

No,korone nisem (še?) prebolel. Glede na to, da še zdaleč nisem zaprt med 4stene in hodim na šiht, kot kaže nekaj že delam prav.

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Nejc1986 napisal:

Sem si dal pogledati protitelesa...

 

Saj nisem vedel a sem upal, da jih bom imel ali ne.

 

No,korone nisem (še?) prebolel. Glede na to, da še zdaleč nisem zaprt med 4stene in hodim na šiht, kot kaže nekaj že delam prav.

samoplačniško? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Nejc1986 napisal:

Sem si dal pogledati protitelesa...

 

Saj nisem vedel a sem upal, da jih bom imel ali ne.

 

No,korone nisem (še?) prebolel. Glede na to, da še zdaleč nisem zaprt med 4stene in hodim na šiht, kot kaže nekaj že delam prav.

Glej pri meni je ravno tako! Res ne vem kaj eni počnejo,da jo fašejo! Sem živel pod isto streho z ženo in" korono "pa je nisem faso.:notworth:(še)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je Bini napisal:

Glej pri meni je ravno tako! Res ne vem kaj eni počnejo,da jo fašejo! Sem živel pod isto streho z ženo in" korono "pa je nisem faso.:notworth:(še)

Mah,kaj pa vem.. sam Mislim,da se lahko še tako paziš in se 1x popraskas po nosu, malo po tem,ko si prijel ograjo,kjer je nekdo kihnil gor. In jo zlahka imaš.

 

Jaz pazim (že od nekdaj) in recimo ne jem v istem prostoru kot sodelavci, nosim masko, odpiram vrata s komolcem, ne hodim v gnečo.. Niti slučajno pa ne ostajam doma in nisem paranoičen.

 

Se mi zdi,da večino stvari ima človek že v navadi,le na maske smo se morali navaditi, malo pa pripomore moja precej samotarska narava. :)

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Nejc1986 napisal:

Mah,kaj pa vem.. sam Mislim,da se lahko še tako paziš in se 1x popraskas po nosu, malo po tem,ko si prijel ograjo,kjer je nekdo kihnil gor. In jo zlahka imaš.

 

Jaz pazim (že od nekdaj) in recimo ne jem v istem prostoru kot sodelavci, nosim masko, odpiram vrata s komolcem, ne hodim v gnečo.. Niti slučajno pa ne ostajam doma in nisem paranoičen.

 

Se mi zdi,da večino stvari ima človek že v navadi,le na maske smo se morali navaditi, malo pa pripomore moja precej samotarska narava. :)

Super, enako bi napisal kot ti Nejc86 pa mi sedaj ni treba! Sem se že vsega tako navadil, da bom po koroni kar nekaj pogrešal..... 😁

Po cel dan slabem vremenu pridem na Onko in zagledam še tele plakate.... Res ne vem kaka družba smo postali? Kar sram me je ko tole vidim, groza... sramezljiv

IMG_20201209_161028.jpg

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je AmpeR napisal:

Bil že v stiku z 8. pozitivnimi 🤔

Uh... približno s tolikimi tudi jaz. Z enim sem bil celo na sestanku eno uro. 😬

Zanimivo je, da je edino on zbolel potem.... Ali je bil že takrat kužen? 🤔V glavnem, so okuženi vse okoli nas. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je g.Wankel napisal:

 

Ti si itak ZMAJ, ma bom vseen vprašal, kakšen je filing? :D

Hehe, res je :) ful te nekak žgečka v nosu in sili na kihanje potem še nekaj časa. Ni pa neki strašnega :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem bil ze 2 x na testiranju in me ni nic zgeckalo ampak sem obcutil ozko pekoco bolecino in solze na oceh. Prvic sem bil skupaj s sodelavko, ki ni cutila nic. Tko da je mozno da sem softic al pa so ga pa zenske navajene fasati, jaz ga ocitno nisem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Z M A J napisal:

Hehe, res je :) ful te nekak žgečka v nosu in sili na kihanje potem še nekaj časa. Ni pa neki strašnega :)

 

pred 3 urami je ignacij napisal:

Jaz sem bil ze 2 x na testiranju in me ni nic zgeckalo ampak sem obcutil ozko pekoco bolecino in solze na oceh. Prvic sem bil skupaj s sodelavko, ki ni cutila nic. Tko da je mozno da sem softic al pa so ga pa zenske navajene fasati, jaz ga ocitno nisem.

 

Men je bolj neprijetno tole vrtanje po nosu, kot bolezen sama, no seveda če je v nekem normalnem poteku :)

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je g.Wankel napisal:

Ne...še.

Potem je pa bolj težko dajati primerjavo :)

 

Jaz je tudi nisem (v zadnjih treh mesecih zagotovo ne, za prej pa ne vem), ampak ravno želim si je ne. Mene tisto vrtanje po nosu ne moti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Nejc1986 napisal:

Potem je pa bolj težko dajati primerjavo :)

 

Jaz je tudi nisem (v zadnjih treh mesecih zagotovo ne, za prej pa ne vem), ampak ravno želim si je ne. Mene tisto vrtanje po nosu ne moti.

 

Primerjave delam zase, ne zate :) Sej če si spregledal, sem dodal - da je v nekem normalnem poteku. Ker pri bližnjih ljudeh, ki so jo preboleli, je bila v normalnem poteku.

Če pa tebe ne moti vrtanje po nosu, še ne pomeni, da vseh ostalih ne, ali kaj meniš? :)

Popravljeno od g.Wankel

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je g.Wankel napisal:

 

Primerjave delam zase, ne zate :) Sej če si spregledal, sem dodal - da je v nekem normalnem poteku. Ker pri bližnjih ljudeh, ki so jo preboleli, je bila v normalnem poteku.

Če pa tebe ne moti vrtanje po nosu, še ne pomeni, da vseh ostalih ne, ali kaj meniš? :)

No,jaz ne delam primerjave samo zase, ampak skušam gledati širšo sliko.

 

Poznam kar nekaj ljudi mojih let, ki so jo preboleli in vsaj pri dveh zadeva ni bila čisto nedolžna. 1teden glavobola in naslednji teden cel cunjast... Še ko pride nazaj v službo se zadiha po 5' hoje...

 

Nevem no... Jaz vseeno raje izberem palčko v nos , kot pa riziko. Že to,da bi bil 10dni doma mi ni všeč. 

 

Kakorkoli; vsakemu svoje... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Real Madrid v zaostanku proti Bayernu.
    • Za v Bruselj more znat angleško 😀 Great night, pa take fore 🙂
    • Mene pa zanima,kako bo Murgelski palček ptiča odstrelil,in katero lutko bo spet našel...bomo hitro videli eno novo stranko z medom in mlekom...folk pa ovce....   Ma zakaj nima palcek jajca,in ustanovi nazaj komunistično partijo...oz. stranko...kaj ga je sram samega sebe...   Hmmm🤔...je očitno res bila za sram ga biti....vprašanje za kake krvave svinjarije on še ve,pa da se nan niti ne sanja...   Zelo zanimivo tudi za levake...in za mlade,ki tiste case niso doživeli. Še čudno,da ga še niso ubili.    
    • Fiksna obr.mera je fiksna, nima veze inflacija, itd...dejstvo je da jih ponujajo samo do določene vsote (tam cca.5let nazaj tudi za visoke zneske, ker imele itak banke preveč denarja/dobička), zdaj do politiko spremenili (res da tudi že nekaj čada ne spremljam, ker imam fix in me ne zanima več)..... Variabilna je pa odvisna od euribor in pribitka, ki ti ga dajo.(in ne od inflacije, ki pa seveda vpliva na rast/padec euribor)...in dokler je bil po krizi 2008 euribor 0 oz.negativen je bilo to vse ok....ko je bilo pa konec ene od mnogih/katere koli ze kriz je pa euribor raste in to seveda zelo vpliva na variabilo (in tega se folk tudi ne zaveda, ker kar misli da bo to nespremenjeno naslednjih 20.let ko vzamejo preveč kredita).....
    • Se že čuti, da se volitve bližajo 🤔 Samo evropske so na programu, da ne boste kaj zamešali pa JJ poslal v Bruselj.... 🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.