Skoči na vsebino

Mazda3 2017 osvetlitev instrumentov


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni.

Imam problem s osvetlitvijo instrumentov (armaturke po domače).

Včasih je to delovalo avtomatsko, ko je bil dan se je samo nastavilo na najbolj svetlo, ko je bila noč oziroma tema ali sem zapeljal v tunel se je avtomatsko potemnilo.

Sedaj ko je bil avto na rednem servisu pri pooblaščenem serviserju to več ne deluje in moram sam to nastavljat s tisto palčko pri merilnikih.

Drugače je vse nastavljeno na auto, luči in display. Sicer se luči normalno prižigajo in ugašajo, vendar instrumenti ostanejo na največji svetlosti tudi ko zapeljem v tunel ter tudi, ko je noč in moram sam zmanjšati svetlost.

A veste kaj bi to lahko bilo, ker je malo tečno.

Hvala vam za odgovore.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če se ne motim moraš imeti luči nastavljene na Auto. V kolikor si imel avto na servisu navadno nastavijo na parkirne, da žarometi ne motijo pri delu. Potem pa pozabijo pretaknit nazaj in tako se zdaj ti voziš s parkirnimi in posledično je v tunelu osvetlitev inštrumentov enaka.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je kukky napisal:

Luči so na auto, ker to sem takoj preveril. Opazil sem pa potem zvečer ob desetih, ko sem šel iz službe in prižgem avto in mi je vse svetlo na polno da me je kr zableščalo.

Pelji  avto nazaj na isti servis   dokler je še sveže in naj ti oni to poštimajo, ker so ti oni tudi "razštimali". Upam, da bodo znali. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je kukky napisal:

Luči so na auto, ker to sem takoj preveril. Opazil sem pa potem zvečer ob desetih, ko sem šel iz službe in prižgem avto in mi je vse svetlo na polno da me je kr zableščalo.


Tista palcka pri stevcih je za regulacijo jakosti osvetlitve… in ce je v skarnjem polozaju (najbolj sveti) ne dela avtomatika… vsaj tako se mi zd, da je bilo pri moji prejsnji sestici… V tunelu ali ponoci zmanjsaj s tisto palcko in bi moralo delovati… Ce pa si to ze probal, pa nazaj na servis, naj pogledajo…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Jest napisal:


Tista palcka pri stevcih je za regulacijo jakosti osvetlitve… in ce je v skarnjem polozaju (najbolj sveti) ne dela avtomatika… vsaj tako se mi zd, da je bilo pri moji prejsnji sestici… V tunelu ali ponoci zmanjsaj s tisto palcko in bi moralo delovati… Ce pa si to ze probal, pa nazaj na servis, naj pogledajo…

 

Hvala bom poiskusil zvečer pa bomo videli.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 54 minutami je kukky napisal:

Neki sem obračal tisto palčko, vendar ne do konca in zaenkrat deluje. Ko sem zapeljal v tunel so se prižgale luči in zatemnila se je armaturka. Bomo videl kako bo zvečer.

Hvala vam za odgovore.

To je to, bi ti že prej napisal pa sem šele sedaj prebral.... 👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
    • Verjetno bi moral se nek pobarvat Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Verjetno smo ga že videli a vseeno je potrebno paziti če bo spet sneg Bei Facebook anmelden WWW.FACEBOOK.COM Melde dich bei Facebook an, um dich mit deinen Freunden, deiner Familie und Personen, die du kennst, zu verbinden und Inhalte zu teilen. Sent from my iPhone using Tapatalk
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.