Skoči na vsebino

Vlečna kljuka


Pepo1980

Priporočeno sporočilo

ndm za prikolico 900kg? saj ?e po?itni?ko prikolico ne more? voziti...in tiste za pesek ne ki ima ndm 750...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zakaj si pa potem tako dal gor?

Ne razumem vpra?anja?

Ni kljuka kriva, kriv je avto.

Kljuka nima tak?nim omejitev, omejitve ima avto in to nerazumne omejitve. Npr. Kljuka ima vertikalno obremenitev max dovoljeno 90 kg, a avto v homologaciji samo 75 kg, se pravi se mora? dr?ati homologacije.

Upam da ne bom imel kdaj te?av z modrimi...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne razumem vpra?anja?

Ni kljuka kriva, kriv je avto.

Kljuka nima tak?nim omejitev, omejitve ima avto in to nerazumne omejitve. Npr. Kljuka ima vertikalno obremenitev max dovoljeno 90 kg, a avto v homologaciji samo 75 kg, se pravi se mora? dr?ati homologacije.

Upam da ne bom imel kdaj te?av z modrimi...

vertikalno nikoli ne bo? presegel - to je zgolj to?kovno direktno na kljuki (na primer prtlja?nik za kolesa, ki visi v zraku, medtem ko se te?a prikolic prenese na lastno os - gume, ampak ndm se gleda glede na te?o avta in motor, ti lahko vle?e? do ndmja avta in skupne 3500.

koliko pa je 3ja la?ja od 6ke, na kateri sem imel prikolico z NDM 1400 (Hobby 560 KMFE, in jo je papir prenesel?

 

in mislim da imam prav

http://www.mazda.com.au/cars/2014-mazda3-sedan/price-and-specification/

 

tukaj pi?e 600/1200kg ne glede na motor

Po moje so ti dali kako poceni kljuko ki je homologirana samo do toliko. Namre? vsaka kljuka ima svoje podatke, medtem ko ne sme prese?i avtomobilove max nazivne. Vsaka kljuka ima svoj CE za model avta - in ta se vpi?e v homologo, avto ima samo max - 100% ker sem svojo zadnjo sam montiral in imel CE v roki, sam homologiral in ndm prepi?ejo iz CEja

 

nova mazda2 ima na primer 500/900kg....da niso dali kljuko za ta avto

http://www.mazda.com.au/cars/2014-mazda2-hatch/price-and-specification/

 

medtem ko ima m6 pri?akovanih 1600kg

http://www.mazda.com.au/cars/mazda6-wagon/specs--prices/

 

Lahko da se motim ampak kljuko sem imel na M5, CX-7. Exeo, M6, M6 in tole je za povpra?at po zdravju.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem ?e to dr?i.

Spodaj prilagam sliko homologacijskega karton?ka. To je bilo vpisano predno je bila homologirana bilokatera kljuka!

Glede vertikalne obremenitve tudi vem kaj pomeni, pri meni pride seveda v po?tev za prevoz koles.

 

post-7744-0-80986700-1423903892_thumb.jpg

 

Po mojih domnevah kjuka omogo?a veliko ve?je obremenitve kot mu dovoljuje avto glede na podatke v homologaciji.

Jures, si prav razlagam, ali sem v zmoti?post-7744-0-69301600-1423904406_thumb.jpg

 

Vrstni red slik je ravno zamenjan.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne stekam kaj je tukaj uvoznik delal, res....neki ne stima ce ima avto tovarnisko 1200

Je za poklicati MMS....

Dobesedno se nategnes (nategnejo) ce avto uporabljas tud v ta namen

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne stekam kaj je tukaj uvoznik delal, res....neki ne stima ce ima avto tovarnisko 1200

Je za poklicati MMS....

Dobesedno se nategnes (nategnejo) ce avto uporabljas tud v ta namen

Sam sploh nisem temu namenil pozornosti ko sem kupoval kljuko... Niti potem ko sem ?e nevemkoliko polnih prikolic prepeljal...

V?eraj pa ?ok :)

 

Kaj je to MMS? Se opravi?ujem za nevednost.

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj je to MMS? Se opravi?ujem za nevednost.

Lp

MMS = Mazda Motors Slovenia... uvoznik za Mazde...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 leti kasneje...

Pozdravljeni,

 

Rad bi si zmontiral kljuko na M6 druge generacije (sedan, 2008, 2.0i te plus). 

Sem si prebral kar nekaj o horizontalnih (H) in vertikalnih (V) kljukah, pa vseeno prosim za nasvet, ker mi zadeve niso ?isto jasne.

?e prav razumem je razlika med H in V to, da v primeru V, ko je kljuka sneta se priklopa kljuke ne vidi. A potem takem rezanje branika v tem primeru ni potrebno?

 

Namre? sem pred dilemo, srce se mi jo?e (:)), ?e bom moral rezati zadnji branik, po drugi strani pa so vertikalne kljuke noro drage (z monta?o cca 500 ?) med tem ko so horizontalne, vsaj 100 ? cenej?e.

A ima kdo izmed vas konkretne izku?nje?

?e sem prav razumel bom v primeru monta?e kljuke potreboval tudi nek modul za elektroniko. To dr?i?

 

Hvala in lp,

Marko

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odvisno, kaj bo? potreboval.

 

Za ob?asno vleko lahke prikolice je mogo?e res bolj?e, ?e ima? vertikalno vle?no kljuko. Kot si napisal, se priklopa ne vidi.

 

Za "redno" vleko pa bi vseeno priporo?il vertikalni priklop. Iz ?isto prakti?nega vzroka - precej la?je je montirati vle?no kljuko v priklop. Sploh v slab?em vremenu to opazi?, ko ti ni treba kle?ati v lu?i, da montira? kljuko...

 

Tudi vertikalno preobremenitev vle?ne kljuke horizontalna kljuka la?je prenese. ?eprav, ?e je narejena tako kot mora biti in ni kak?na kitajska roba iz Mehike, bi morala biti zanesljiva taka ali druga?na...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi cenejso navadno kljuko lahko snames. Res da je malo vec dela ker sta dva vijaka ampak ce to delas parkrat na leto...

 

Po drugi strani nas pa je vsaj 80 posto uporabnikov ki se stalno vozimo s kljuko...ni moteca. Jaz je nisem snemal nikoli. Razen sedaj ko je avtomatska. Nenazadnje te tudi sciti na parkingu :)

Glede cene - na ebayu mas kljuko za 150?, montiras sam vec kot enostavno, plus homologo 30?

 

Zraven pride tudi connection box za elektriko, ti samo pripnes na obstojece kable zadaj. Ta box tudi piska ko je nepravilnost - ko ne dela kaka luc na prikolici, kaj prebija (stare prikolice) itd.

 

Jaz sem sam to naredil na mazdi 5

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po drugi strani nas pa je vsaj 80 posto uporabnikov ki se stalno vozimo s kljuko...ni moteca. Jaz je nisem snemal nikoli. Razen sedaj ko je avtomatska. Nenazadnje te tudi sciti na parkingu :)

 

Ne ??iti te na parkingu. Sem ?e imel kak?no bu?ko od kljuke ki je "vestni" uporabnik ni snel, ni je pa prira?unal k dol?ini avta ko se je basal na parkplac pred mano. Mislim da so snemljive kljuke snemljive z razlogom. Na Suzukiju sta mi dva talenta v istem tednu kar 2x s kljuko naredila luknjo v odbija?.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne ??iti te na parkingu. Sem ?e imel kak?no bu?ko od kljuke ki je "vestni" uporabnik ni snel, ni je pa prira?unal k dol?ini avta ko se je basal na parkplac pred mano. Mislim da so snemljive kljuke snemljive z razlogom. Na Suzukiju sta mi dva talenta v istem tednu kar 2x s kljuko naredila luknjo v odbija?.

?al meni tudi 1x... ?e bi ga dobil bi mu tud glavo od?raufal. Enostavno nekatere boli kurac, sej ne rabijo biti ve? previdni, ker ma kljuko pa njegovemu avtu ne bo ni? - po moje se mu je ?e smejalo, ko  je ruknil v moj avto. Res ne vem zakaj so se odpovedali zakonu o obvezni snemljivosti kljuke, ko ni v uporabi? :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eno je da rines drugo pa da te scitis. Te ki grejo na noz grejo verjetno tudi brez kljuke 'na kol'

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

??iti pred ?em?

 

?e parkirajo paralelno v boks gredo vsi v ve?ini z nosom naprej, kljuka ostane zunaj in ne ??iti pred ni?emer.

 

Igra pa funkcijo samo pri bo?nem parkiranju, kjer te pa lahko naba?e samo tisti, ki parkira in ima kljuko. ?e si sam parkiran te kljuka ne bo ??itila saj ?e te bo kdo zadel te bo zadel v postopku rikvercanja in te bo zadel v sprednji konec, kjer kljuke itak ni. Tako, da ne razumem pred ?em te ??iti, razumem pa da ??iti tiste, ki jo imajo in parkirajo brezobzirno tako, da se kr rukne v drug avto, ko gre v rikverc.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

??iti pred ?em?

 

?e parkirajo paralelno v boks gredo vsi v ve?ini z nosom naprej, kljuka ostane zunaj in ne ??iti pred ni?emer.

 

Igra pa funkcijo samo pri bo?nem parkiranju, kjer te pa lahko naba?e samo tisti, ki parkira in ima kljuko. ?e si sam parkiran te kljuka ne bo ??itila saj ?e te bo kdo zadel te bo zadel v postopku rikvercanja in te bo zadel v sprednji konec, kjer kljuke itak ni. Tako, da ne razumem pred ?em te ??iti, razumem pa da ??iti tiste, ki jo imajo in parkirajo brezobzirno tako, da se kr rukne v drug avto, ko gre v rikverc.

Pojdi v italijo, francijo...mene je 2x v lj. In to pred mojimi ocmi, zenska rine v box in to ne bocni, dokler jo drug avto ne ustavi, k sreci je bil zadnji del

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mam torej sre?o, ker sem v Sloveniji.. ;)

To 2x v Lj je bilo v Slo a ne...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.