Skoči na vsebino

Platišča 2018 Mazda3


TBA

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

Sem novopečen lastnik G120.

Avto je trenutno na 16'' platiščih in me zanima, če lahko na avto montiram platišča dimenzije J7x18 ET50 (borbet design V)brez dodatne homologacije za pnevmatike ki so navedene pod opombe. 

image.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 19. 5. 2022 ob 21:21 je TBA napisal:

Pozdravljeni,

Sem novopečen lastnik G120.

Avto je trenutno na 16'' platiščih in me zanima, če lahko na avto montiram platišča dimenzije J7x18 ET50 (borbet design V)brez dodatne homologacije za pnevmatike ki so navedene pod opombe. 

image.png

 

Žal ne.

 

Homologacija velja samo za original Mazda platišča. Tudi če je ET originala enak kot na aftermarket platišču je potreben homolomo.

 

Ko pri vulkanizerju kupiš pnevmatike naj ti izpolni tehnično potrdilo o vgradnji. Na internetu najdeš original tuv cert za platišča (torej najdeš platišče, ki je na tvoji Mazdi podprto), ga natisneš in s potrdilom o tehnični vgradnji obiščeš najbližjega ponudnika tehničnih pregledov s supportom za homologacije. Sabo vzameš tudi homologacijski kartonček.

 

Plačaš 35 eur in on poslika auto, vzame papirje, homologacijski kartonček ti pa pošljejo po pošti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je NevLado napisal:

Žal ne.

 

Homologacija velja samo za original Mazda platišča. Tudi če je ET originala enak kot na aftermarket platišču je potreben homolomo.

 

Ko pri vulkanizerju kupiš pnevmatike naj ti izpolni tehnično potrdilo o vgradnji. Na internetu najdeš original tuv cert za platišča (torej najdeš platišče, ki je na tvoji Mazdi podprto), ga natisneš in s potrdilom o tehnični vgradnji obiščeš najbližjega ponudnika tehničnih pregledov s supportom za homologacije. Sabo vzameš tudi homologacijski kartonček.

 

Plačaš 35 eur in on poslika auto, vzame papirje, homologacijski kartonček ti pa pošljejo po pošti.

 

Sam caki, uspodi pod opombam ma napisano, da lahko montora 18" pnevmatike na avto... 🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je Deeyan napisal:

 

Sam caki, uspodi pod opombam ma napisano, da lahko montora 18" pnevmatike na avto... 🤔

 

Samo, a ni to čudno, da je vpisano pod opombe? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sej to me malo bega da ne bi bil kak problem če me kdo ustav:). sem glih danes naroču tele spodaj samo da so ET50, pa če bi kak problem bom pa še dal tistih 35€ da bo volk sit. Cerfitikat sem pa že tko dobil zraven računa po pošti.

 

image.png

Popravljeno od TBA
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

 

Samo, a ni to čudno, da je vpisano pod opombe? 

 

Js bi najprej uprasu to na tehnicnih, oz. kjer urejajo homologacije

Popravljeno od Deeyan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če boš homologiral lahko dodaš tudi drugo dimenzijo gum, ki je morda cenejša.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 urami je Deeyan napisal:

 

Sam caki, uspodi pod opombam ma napisano, da lahko montora 18" pnevmatike na avto... 🤔

 

pred 17 urami je Alex napisal:

 

Samo, a ni to čudno, da je vpisano pod opombe? 

 

Bo potrdil kolega @TBA ampak zna bit, da je kupil uvožen avto in so na licu mesta to tako zapisali (to sklepam po tem, da so tam zapisani tudi kilometri).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 24. 5. 2022 ob 6:51 je mazdaman napisal:

Če boš homologiral lahko dodaš tudi drugo dimenzijo gum, ki je morda cenejša.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvala za namig, ampak sem že naročil gume kot so na homologacijskem kartončku. Danes sem že dobil 1 par felg. Drug par in gume pa upam da dostavijo jutri. Z malo sreče grem v soboto zjutraj kar k vulkanizerju in potem na AMZS glede nove homologacije. pol pa na hit spečem kako sliko in objavim v predstavitvi. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.