Skoči na vsebino

Dopust tako ali drugače

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Navaden pohlep po denarju, ker ne odgovarjajo za svoje dejanje! Morale bi biti visoke kazni itd. Jaz bi takoj šefa zahteval, da se malo pogovorimo...:nevem:

Napisano

Zanimivo... pred četrt stoletja sem delal v trgovini Jerovšek Computers in je bil tisti famozni čas, ko se je šlo iz 5% prometnega davka na 19% DDV. Gneča in vrste take, ki jih danes vidiš sam še na AC in pri odprtju KFC-ja. Ampak nihče od nas se ni nikoli zmotil ne za čeke ne za denar in ne za transakcije s karticami pa je blo od magnetnega zapisa pa do slipov, če se kdo tega spomni še.

 

Kaj hočem poved... 90% teh "napak", ki jih omenjate so čisto navadni poskusi natega in nič drugega.

 

Zato sem pri hrčkih pred desetletjem prešaltal iz POS-a nazaj na gotovino. Ko te v tistih 14 dneh, ko si tam poskušajo 3x nategnit s POS-om je pač dost šale.🤬

  • Všeč 4
  • Ljubim 2

33112_1.png

Napisano
pred 4 urami je Boss napisal:

Zanimivo... pred četrt stoletja sem delal v trgovini Jerovšek Computers in je bil tisti famozni čas, ko se je šlo iz 5% prometnega davka na 19% DDV. Gneča in vrste take, ki jih danes vidiš sam še na AC in pri odprtju KFC-ja. Ampak nihče od nas se ni nikoli zmotil ne za čeke ne za denar in ne za transakcije s karticami pa je blo od magnetnega zapisa pa do slipov, če se kdo tega spomni še.

 

Kaj hočem poved... 90% teh "napak", ki jih omenjate so čisto navadni poskusi natega in nič drugega.

 

Zato sem pri hrčkih pred desetletjem prešaltal iz POS-a nazaj na gotovino. Ko te v tistih 14 dneh, ko si tam poskušajo 3x nategnit s POS-om je pač dost šale.🤬

Prav imaš, v skandinavskih državah sem poleg vsega še WC plačeval s posom in po sigurno več kot 50 transakcijah niti ene napake.... :nevem:

Treba bo nekaj ukrenat glede takih goljufij! 

Napisano
dne 23. 7. 2024 ob 9:16 je skritikrt napisal:

Ajd...hujšali bomo pa doma...za žarom😄

Kar smo rekli,smo rekli😋..samo k bomo hujšali tako,da bomo vedno "hujši"😄

IMG_20240730_172152.jpg

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Napisano (urejeno)
pred 4 urami je skritikrt napisal:

Kar smo rekli,smo rekli😋..samo k bomo hujšali tako,da bomo vedno "hujši"😄

IMG_20240730_172152.jpg

Pir je že super, samo a prav vidim, da mesa pa ni? 😉

 

(za mene je meso samo rdeče meso)

Popravljeno od godlike
Napisano
Pred eno uro je godlike napisal:

Pir je že super, samo o prav vidim, da mesa pa ni? 😉

 

(za mene je meso samo rdeče meso)

Ko smo bili na dopustu,je sin ves zmrzovalnik oropal...frišnega pa se mi ni dalo it kupiti,k sem imel veliko drugega dela...pol pa še hrano zrihtati,k sem bil sam doma...ma so isto vse "požrli"😄

Imaš pa prav...🐄 ,🥩,🍖,🐖 so TOP...samo če nimaš,je tud "avijacija" OK...samo,da je izgovor za en pir...dva...tri...😄🍻:cheers::mipijemoo:

 

Napisano
pred 26 minutami je Matick napisal:

Zacetek dopusta 😁

IMG_20240731_121226.jpg

IMG_20240731_121223.jpg

IMG_20240731_121206.jpg

In kje je ta pustija.... 🤔😉

Napisano

Bivši sodelavec je skozi po Kikladih kruzal vsako poletje za 2-3 tedne.

 

Jih tudi ni mogel nehat hvalit.

  • Všeč 1
  • Hvala 1
Napisano
pred 1 uro je godlike napisal:

Bivši sodelavec je skozi po Kikladih kruzal vsako poletje za 2-3 tedne.

 

Jih tudi ni mogel nehat hvalit.

 

Sem prvic po 3 letih spet na kikladih, in morm rect da je najbols na kiklade hodit, razen na mykonos, tja ne grem pa ce mi placas

Napisano
pred 7 urami je Bini napisal:

In kje je ta pustija.... 🤔😉

Nije hrčkov dol.😄

  • 3 tedne kasneje...
Napisano (urejeno)

Ni dopust,samo en dan za sprostitev in ohladitev...smo včeraj po dolgih letih šli v Kamniško Bistrico...je fino za kužata,ker je hladna in čista voda...prava uživancija...smo se vrgli v senco na šotorko zraven reke...igrali enko in zapravljali čas.

Je bilo seveda treba tudi nekaj malega pojesti...malo pogooglam,in se odločim za gostilno _Za Tun'co".

Sicer še delajo sanacije po poplavah,tako da smo morali do Kamnika,in nazaj do gostilne...a ni neka večja razdalja.

Preprosta domača gistilna ob cesti...imajo tudi teraso zadaj,tako da je dovolj prostora zunaj...je hcera hotela Pizzo,in smo naročili tri...2dl jabolčnega soka,Union Radler in svetli Kozel+ 1xembalaža za pizzo,ker skoraj pol vsega nismo mogli pojesti,in smo vzeli za sabo...res velike Pizze,zelo obložene,super testo,lih prav pečeno-top.

Bomo šli še kdaj...mogoče drugič kaj drugega,kot pa pizza...priporočam

Še se da pri nas ugodno in dobro jesti-36,40€ vse komplet z pijačo in embalažo😯😃👍

IMG_20240816_165624.jpg

IMG_20240816_122618.jpg

IMG_20240816_135342.jpg

Popravljeno od skritikrt
  • Všeč 6
  • Ljubim 1
Napisano
pred 20 minutami je Janez007 napisal:

Lepa Danska ... s CX-30?

Ne. S šestko do Bergama, nato letalo. 

V bistvu ne rabiš avta za po Danski. 

Kupiš CPH cart in imaš vključeno podzemno, vse avtobuse, vlake, barčice. ( poleg tega so vključeni še vsi muzeji, ZOO, zabaviščni park...) Skratka, se zelo hitro povrnejo stroški. 

Na žalost sem se moral sam vrniti dva dneva predčasno domov zaradi žalostnega dogodka. 

 

 

  • Zmeden 1
  • Žalosten 3

 

 

Napisano
pred 15 urami je Alex napisal:

1000005482-02.jpeg

1000005483-02.jpeg

1000005480-01.jpeg

1000005498-01.jpeg

1000005496-01.jpeg

1000005514-01.jpeg

1000005513-01.jpeg

1000005521-01.jpeg

1000005527-01.jpeg

1000005542-01.jpeg

1000005552-01.jpeg

1000005558-01.jpeg

1000005560-01.jpeg

1000005574-01.jpeg

Super, si mi malo obudil spomine🤗😉

In hkrati iskreno sožalje😔😢

  • 2 tedna kasneje...
Napisano

Danes smo pa bili "po celem svetu"😃....Minimundus😆👍...

Za posladek pa še Pyramidenkogel na Jadvovci...lep izlet...presenečenje za hčerko😃

IMG_20240829_133747.jpg

IMG_20240829_124533.jpg

IMG_20240829_130813.jpg

IMG_20240829_131025.jpg

IMG_20240829_175025.jpg

IMG_20240829_132008.jpg

IMG_20240829_132346.jpg

Napisano
pred 16 minutami je godlike napisal:

Zraven je lep terarij.

Smo izbirali med tem in Pyramidenkogel...pa puncam niso tako všeč kuščarji in kače...in je znagal razgledni stolp...in sta se po tem zgoraj obe "posrale"😂🤣 

 

Mazda pa prvič v "brege"...zanimiva vožnja z avtomatikom...moramo enkrat še na zahtevnejši Vršič,da vidim kako gre...

Vsaj danes čez Ljubelj-daš na "sport" in gre k "raketa"...prehitevanje kombijev ipd v strmi breg...mala malca😃

Napisano
pred 55 minutami je skritikrt napisal:

Vsaj danes čez Ljubelj-daš na "sport" in gre k "raketa"...prehitevanje kombijev ipd v strmi breg...mala malca😃


Sem bilo včeraj v Celovcu… pa ni bilo potrebe po “Sport mode” čez Ljubelj … je šlo brez problema tudi v “Normal” … ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 20 minutami je Jest napisal:


Sem bilo včeraj v Celovcu… pa ni bilo potrebe po “Sport mode” čez Ljubelj … je šlo brez problema tudi v “Normal” … ;)

 

Valda ni potrebe, k je zmer 10 avstrijskih starih čičotov spredi k majo klobuček na zadnji polici.

Jezus sem vesel, da sem se losal tega Ljubelja :D

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano (urejeno)
pred 10 urami je g.Wankel napisal:

 

Valda ni potrebe, k je zmer 10 avstrijskih starih čičotov spredi k majo klobuček na zadnji polici.

Jezus sem vesel, da sem se losal tega Ljubelja :D

Samo v orng breg v "sport"...ne po normalni cesti al mestu...ni treba toliko gasa dati,in ne šalta hitro v višjo...ga lepše v nulo držiš.Sem jih moral nazajgrede ne vem več...2-3 "paciente" prehiteti v orng breg...res "pacienti".

Je na sport bolje tudi dolgrede,k dlje pusti v nižji prestavi,pa da ne rabim sam ročno v nižjo za več bremzanja z motorjem...

Bo Vršič še zanimivejši,k je veliko več 180° zavojev...je pa res,da je na Vršič razdrapana cesta,in moraš bolj paziti na pnevmatike...veliko bolj kot Ljubelj...bo enkrat res za probati...tudi Korensko Sedlo sem nekdaj veliko prevozil...

Za uživancijo mi je pa bila najboljša "zakon" cesta čez stare Rebrnice😃👍...če si ujel,da ni bilo šleperjev-uživancija tako dol,kot gor grede...samo gasa :zoom-zoom:

Popravljeno od skritikrt
Napisano

Tudi na Mangart je ok in in naprej čez Predel v Trbiž... 👌🤗

Za take klance moraš bit zgoden, ko penzjonisti še spijo.... :nevem:

Z ročnim🤗 pa ne rabim sport programa.... 😁😉

Napisano
pred 10 urami je g.Wankel napisal:

 

Valda ni potrebe, k je zmer 10 avstrijskih starih čičotov spredi k majo klobuček na zadnji polici.

Jezus sem vesel, da sem se losal tega Ljubelja :D

 

 

Sem bil tako zgodaj, da nisem imel problemov s čičoti pred mano :D  ... Tudi nazaj grede ni bilo nekega strasnega prometa ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.