Skoči na vsebino

Dopust tako ali drugače


AmpeR

Priporočeno sporočilo

Gledamo destinacine na HR za morje in ne moreš verjet kake cene. Ful so podražili. Npr. isti hotel, isti termin, 5 oseb na Rabcu je letos 1000€ dražje napram lani :-0 Ma kaj si mislijo?!

 

Ima kdo kako idejo, kam se splača it? Iščem apartma, mobilno ali hotel blizu morja za 2 odrasla in 3 otroke do dalmacije....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne bi rad bil pameten, ampak tole razumem kot poskus, da bi na limanice ujeli tiste, ki bodo v tem času vseeno dali toliko več denarja. Ko pa bodo ugotovili, da prodaja ne gre bodo pa cene morali spuščat. Viške denarja so ljudje lani porabili po dveh letih kovidiranja, inflacija je pobrala tudi ogromno, napovedi niso rožnate.

 

Tako, da ne vem, sem pa skoraj prepričan, da se bo dalo dobit destinacije tudi tik pred sezono in z nižjimi lastminute cenami. Pa še 1x to je razmišljanje s stališča logike in ne s stališča šloganja, ampak marsikaj se na prvi pogled zdi logično pa pol izpade čist nelogično,. 😜

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je AmpeR napisal:

Gledamo destinacine na HR za morje in ne moreš verjet kake cene. Ful so podražili. Npr. isti hotel, isti termin, 5 oseb na Rabcu je letos 1000€ dražje napram lani :-0 Ma kaj si mislijo?!

 

Ima kdo kako idejo, kam se splača it? Iščem apartma, mobilno ali hotel blizu morja za 2 odrasla in 3 otroke do dalmacije....

S katalogom Relax in sonček in.....si pomagaj ti bo najlažje.....👍😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je AmpeR napisal:

Gledamo destinacine na HR za morje in ne moreš verjet kake cene. Ful so podražili. Npr. isti hotel, isti termin, 5 oseb na Rabcu je letos 1000€ dražje napram lani :-0 Ma kaj si mislijo?!

 

Ima kdo kako idejo, kam se splača it? Iščem apartma, mobilno ali hotel blizu morja za 2 odrasla in 3 otroke do dalmacije....

Kaj pa Grčija, oz. grški otoki? Sej vsi govorijo, pišejo kolk je cenejša, lepša, boljša od HR.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je AmpeR napisal:

Ima kdo kako idejo, kam se splača it?

Ker ti vožnja več kot očitno ni problem, predlagam Grčijo. Mogoče ne boš nikoli več želel na Hrvaško. 😃

 

Jaz grem vsako leto, sicer večinoma z letalom po različnih otokih, lani pa sem šel tudi z avtom - 3 tedne, 4.000 km po zahodnem delu. Obiskal tudi tri otoke, in sicer Lefkado, Kefalonijo in Paxos (Krf sem nalašč izpustil).

 

Priporočam Kefalonijo, ker je ravno toliko odmaknjena, da tudi sredi poletja ni hude gužve, tja vglavnem priletijo angleški turisti. V tednu dni nisem srečal druge slovenske tablice na avtomobilu ... Lefkada je tudi lepa, ampak tja se zgrnejo vsi Balkanci plus Italijani (pač vsi, ki nočejo dati za trajekt) in je nenormalna gneča. Paxos je pa zelo lep, a miniaturen, butičen in presneto drag. Mogoče skočiš za 2- ali 3-dnevni obisk ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha, kul. Vidim, da so podatki o velikosti baterije kar različni. Od tvojega, do 4.3kwh do 6.1 kwh. Najbrž so to z vsakim 'updejtom' malce dvignili, kot so dvignili tudi udobje v primeru močnejšega pospeševanja, kjer pravijo, da praktično to ni več moteče. Kateri letnik pa je tvoja Toyota ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je MazdaBoy napisal:

Kaj pa Grčija, oz. grški otoki? Sej vsi govorijo, pišejo kolk je cenejša, lepša, boljša od HR.

lepša zagotovo, ampak tudi dražja....sem letos naredil to primerjavo, ko sem rezerviral GR (Kefalonija) 👍

Popravljeno od sportman333
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je sportman333 napisal:

lepša zagotovo, ampak tudi dražja....sem letos naredil to primerjavo, ko sem rezerviral GR 👍

Vsak, ki gre bilo kam drugam razen v Cro, se ne vrača več tja. Pa naj bo to Grčija, Sardinija, Turčija, Španija, Sicilija. Povsod te lepše obravnavajo kot naši sosedi. So izjeme tudi tam, a so bolj izjeme kot pravilo. Moj sodelavec vsako leto hodi na Pag in pizdi, ker je vsako leto dražje in nima sence na plaži, pa tudi z nastanitvijo ni zadovoljen, ker je oddaljen 200 m od morja, a naslednje leto zopet teče dol. Tudi on je letos klical in je zahtevala lastnica 500€ več kot lani. 

 

Popravljeno od Alex
  • Všeč 2
  • Žalosten 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma to je povsod tako. Sicer si je sam kriv, ker je hodil nekam kjer mu ni všeč. Kotičkov na hrvaškem je precej , da bi si našel kaj pametnega. Ne vem kaj vsi rinejo na Pag, meni recimo tam ni, sploh v večjih kampih. Mi smo vsako leto v prvi vrsti kar pomeni, 10m od morja za 3 tedne oz. še kak dan več,  sem pa plačeval od 900 do 1200€ (lansko leto).  To se mi  zdi solidna cena. 

Letos bo seveda cena višja, za koliko še ne vem, se bomo pa probal mal spogajat, glede na to da smo redne stranke že kar nekaj let :)

 

Če na pa, gremo drugam. To sem si rekel že parkrat ,pa potem iz tega ni nič ,ker so ostali čisto zadovoljni s poznano lokacijo :D 

Si pa tudi jaz ne predstavljam ,da bi 200m ali več hodil do plaže, po možnosti z vso kramo oz Supi,...in to tovoril gor in dol.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hrvaška, če že, se začne od Zadra/Splita naprej (pa naj bo to odnos, cene, morje) :), vse ostalo je enako kot če grem v Izolo/Piran :) oz. raje potem kam drugam v SLO.....

Popravljeno od sportman333
  • Všeč 4
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam nisem imel nikoli kaksnih problemov na Hrvaskem... res pa je, da se izogibam terminov, ko je guzva... in grem zadnja leta raje konec junija ali v spetembru (ze bolj penzionerski termini :) ) ... Ampak tudi, ko smo hodili julija ali avgusta na Pag, ni bilo problemov... edino guzve je precej vec... so bili pa vedno povsod dovolj prijazni, da nimam kaj za pripomnit... Res je tudi, da ne pustim tam celega premozenja... pac tisto, kar se potrebuje, kot ce bi bil doma ... Nobenih izposoj raznih rekvizitov, colnov ali kaj podobnega :D ... Sem pa prejle preveril lokacijo, kjer sva bila lani junija in septembra... in je cena za nastanitev v hotelu podobna kot lani (Mali Losinj) ... Lani sva prvic sla v hotel, ker sva sla sama... prej nas je bilo ponavadi vec in smo najeli hisko ali apartma ... Slovenska obala me pa ne mika... Sem bil med korono v Portorozu... pa je bilo drago, plaze zanic, morje umazano ... :P 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Komur se ne vozi v Grčijo, ima praktično od maja do oktobra cel kup nizkocenovnih letov iz bližnjih letališč (VCE, TSF, GRZ ZAG) na grške otoke. Cene (primerljivih) namestitev so nižje kot na Hrvaškem, edino rent-a-car se je v času korone noro podražil (ker so pač ponudniki imeli premalo avtov za vse turiste). Bi ugibal, da bo letos situacija z izposojo vozil vendarle nekoliko boljša ... in s tem tudi nižje cene.

 

Aja, pa hrana je super, posebej morska je bistveno ceneje kot na Hrvaškem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni se že za 2+2 zdi da je kar konkretno več. Do sedaj kar sem šel računat, vedno je bilo vsaj jurja dražje. Ok, ajde res da vidiš nekaj novega, ampak takole z malimi otroci to niima smila in ni vredno dodatnega stresa :D Tamali itak rabijo vodo , kamnčke pa družbo :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.