Skoči na vsebino

Orodje (poceni vs. drago, “noname” vs. brand name)


Janez007

Priporočeno sporočilo

pred 16 minutami je FuManchu napisal:

No sam da jo imaš🤣

Mah...saj veš kako je,k si drugače nič ne privoščimo🙄.....😂🤣 

 

...je pa res,da...eni so sedaj lepo doma...drugi pa na šihtu🚂...jaz ravnokar v nočni 15:30-03:30 ....trenutno-Divača v smeri Koper...544m vlak poln avtomobilov🧐

IMG_20231104_193245.jpg

IMG_20231104_193230.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
dne 25. 12. 2023 ob 8:24 je Slivka napisal:

Danes sta me pod smrekico:

 

IMG_20231225_075550065.jpg

Ne vem samo, a to pomeni, da SEM BIL priden al to pomeni, da ŠELE BOM priden...

 

Da boš moral biti,tu ni dvoma🙄če ne drugače,bo tvoja žena "poskrbela"...če si pa bil...hmmm🤔...bi spet morali tvojo drago vprašati😂

Kaj pa je v teh škatlah?...k me takšne stvari zanimajo😁 običajno niso prazne...

 

Bom ugibal🙄...v desni je štemarica...v levi pa npr. garnitura svedrov ipd.

Da vidimo,če sem uganil😃

 

Bom pa še jaz pokazal,kaj je bilo pod smrekico...tud podobna škatla iste barve...in še nekaj druge drobnarije...nima pa to z pridnostjo čisto nobene veze...😂kvečjemu z porednostjo🙄...po mojem mi božiček pribese samo,da mu neham težiti.

 

Da naštejem,če bo koga zanimalo,kaj to vse je.

Makita E-16586 1/2" 14-delni set dolgih udarnih nastavkov za udarni vijačnik 10-32mm

Metabo TBS 18 LTX BL 5000

Wera Zyclop Pocket Set-2

Felo eSmart izredno kompaktni  14-delni set WDE izvijačev z snemljivim ročajem in vrtljivo kapico.

Metabo Futuro Plus S1M R+L "ekstra kratka" vrtalna glava-trenutno najkrajša enotulčna 13mm hitrovpenjalna glava za vibracijo in z zaklepom na trgu.

Shinwa 30cm ravnilo z stoperjem.

Knipex "ključ-klešče" (velikost 180) božična  "limited edition" etramantirana verzija z črnimi ročaji in "zlatim" napisom.

IMG_20231207_111500.jpg

 

IMG_20231230_190017.jpg

IMG_20231227_104419.jpg

IMG_20231207_112024.jpg

IMG_20231207_084725.jpg

IMG_20231230_185920.jpg

IMG_20231220_131847.jpg

IMG_20231207_084331.jpg

IMG_20231227_112708.jpg

IMG_20231215_134630.jpg

IMG_20231215_134700.jpg

IMG_20231227_104519.jpg

IMG_20231227_104503.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Scr3am napisal:

A za Vectron imaš izpit?

Ne...in ga tudi nočem🙄 

Gre za to-imam že 8 izpitov...ajd recimo 10,sam k "jembaha" in "meha" ni več🧐...plača je enaka,ne glede na to koliko jih imaš,in več jih imaš,težje za periodične izpite,več prog moraš obvladati,in za več te lahko ponucajo...tako da-dost imajo z mano za to plačo...naj kakemu "cicibančku" še za to "škrpeto" izpit porinejo...jaz z 5 leti do starostnega pogoja...me lahko pustijo "pr miru" z serijami.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je skritikrt napisal:

Da boš moral biti,tu ni dvoma🙄če ne drugače,bo tvoja žena "poskrbela"...če si pa bil...hmmm🤔...bi spet morali tvojo drago vprašati😂

Kaj pa je v teh škatlah?...k me takšne stvari zanimajo😁 običajno niso prazne...

 

Bom ugibal🙄...v desni je štemarica...v levi pa npr. garnitura svedrov ipd.

Da vidimo,če sem uganil😃

 

Bom pa še jaz pokazal,kaj je bilo pod smrekico...tud podobna škatla iste barve...in še nekaj druge drobnarije...nima pa to z pridnostjo čisto nobene veze...😂kvečjemu z porednostjo🙄...po mojem mi božiček pribese samo,da mu neham težiti.

 

Da naštejem,če bo koga zanimalo,kaj to vse je.

Makita E-16586 1/2" 14-delni set dolgih udarnih nastavkov za udarni vijačnik 10-32mm

Metabo TBS 18 LTX BL 5000

Wera Zyclop Pocket Set-2

Felo eSmart izredno kompaktni  14-delni set WDE izvijačev z snemljivim ročajem in vrtljivo kapico.

Metabo Futuro Plus S1M R+L "ekstra kratka" vrtalna glava-trenutno najkrajša enotulčna 13mm hitrovpenjalna glava za vibracijo in z zaklepom na trgu.

Shinwa 30cm ravnilo z stoperjem.

Knipex "ključ-klešče" (velikost 180) božična  "limited edition" etramantirana verzija z črnimi ročaji in "zlatim" napisom.

IMG_20231207_111500.jpg

 

IMG_20231230_190017.jpg

IMG_20231227_104419.jpg

IMG_20231207_112024.jpg

IMG_20231207_084725.jpg

IMG_20231230_185920.jpg

IMG_20231220_131847.jpg

IMG_20231207_084331.jpg

IMG_20231227_112708.jpg

IMG_20231215_134630.jpg

IMG_20231215_134700.jpg

IMG_20231227_104519.jpg

IMG_20231227_104503.jpg

Z vsem tem orodjem lahko s.p.odpreš, res me zanima, kaj rabis toliko orodja, in kje....saj hišo si renoviral, vse okrog pa tudi ne rabiš vsega tega orodja....ali ti je "life", da imaš vse te komplete pri sebi, da če kdaj kaj rabiš?.....ker sem ravno kolegu, ki je prodal družinsko hišo pomagal pri selitvi in pucanju in sva med drugim odpeljala za kakih 300kg železja/orodja od njegovega dedka (res tistega starega orodja...dleta, pile, žage, vse v kompletih z različnimi dimenzijami, itd...)na dinos....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je sportman333 napisal:

Z vsem tem orodjem lahko s.p.odpreš, res me zanima, kaj rabis toliko orodja, in kje....saj hišo si renoviral, vse okrog pa tudi ne rabiš vsega tega orodja....ali ti je "life", da imaš vse te komplete pri sebi, da če kdaj kaj rabiš?.....ker sem ravno kolegu, ki je prodal družinsko hišo pomagal pri selitvi in pucanju in sva med drugim odpeljala za kakih 300kg železja/orodja od njegovega dedka (res tistega starega orodja...dleta, pile, žage, vse v kompletih z različnimi dimenzijami, itd...)na dinos....

Marsikateri s.p. nima toliko orodja,kot ga imam jaz😄...posebaj pa takega "kalibra".

Sem že pisal o tem...eni si kupijo traktor,drugi "becikel" iz karbona za 5K€+,tretji MX-5,četrti vse znosijo za šank...jaz pa za takšne stvari...pa je to,kar sem do sedaj objavil le "tavečje" in ostale "drobnarije" niti ne omenjam.

Pač "vsako tele ima svoje veselje"...in me bo prav "bolil ku..c",kaj bodo po moji smrti delali z tem...mislim,da je tistemu dedku tudi bilo čisto vseeno.😂

Aja...hiša ni nikoli "fertig"...lih kar rihtam kopalnico,pa imam skoz ene probleme,k bo na majhni kvadraturi zelo veliko "zbasanega",pa mora biti vse po "reglcih"...ma,bo že🙄-počas pa ziher...pa me še kuhinja čaka...prenova delavnice itd...nikoli se to ne konča.

Je pa en od vzrokov za nakupe takega orodja tudi moje nagnjenje k perfekcionizmu-ne maram polovičarstva,in kar naredim,je bolje kot pa če bi to naredil s.p....po eni strani je to prekletstvo,po drugi pa spet ena vrsta zadovoljstva...pač "novo orodje" je pri meni kot pri majhnem otroku,ko dobi novo žogo😊

 

Tisti prispevek sem tako na hitro zjutraj iz nočne...pa bo sedaj z linki itd.+ še nekaj slik.

WWW.FELO.COM

Der E-SMART, das erste kompakte SMARTE-Werkzeug für Elektriker.

V Bauhausu 39,95€

 

WWW.RUBART.DE

Schnellspannbohrfutter Futuro Plus, S1 M, 13mm, R+L extra kurz (636618000) von <span style='color: #339966;'>METABO</span>...

 

WWW.ORODJE-ZABJEK.SI

- posebna izvedba na voljo v omejenih količinah - odlične za prijemanje, držanje, stiskanje in upogibanje - ničelni tlak v čeljustni zasnovi...

 

Aha-so prec podražili-"božiček" je dal 86,9€

 MAKITA 14-delni set natič. ključev Impact Black 1/2 dolgi E-16586 | Garniture vijačnih nastavkov

 

Tudi podražili -bil je 238,9€

METABO akumulatorski vijačnik za mavčne plošče TBS 18 LTX BL 5000 620063840 | Akumulatorski vijačniki

 

https://www.amazon.de/dp/B0BFQVYNDD?ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details&th=1

 

 

Imam sicer že kabelski Kress 450TBS,a glede na to,da sem na Metabo CAS sistemu,in glede na to,da bom še veliko delal z suhomontažnimi ploščami-lih zame...aja-avtomatski nastavek za tračne vijake tudi še pride😊.

 

Zelo lepa primerjava Felo eSmart vs. kitajsko sranje

 

 

Še en nasvet za tiste ki hočejo res visokokvalitetne "šraufcigre"-Felo izdeluje izvijače za Bauhausovo znamko Wisent👍-so v isti  kvalitetnostni klasi kot Wera in Wiha-za denar najboljše,kar lahko kupiš.😉

IMG_20231230_185834.jpg

IMG_20231230_190034.jpg

IMG_20231230_185814.jpg

IMG_20231227_112748.jpg

IMG_20231220_131811.jpg

IMG_20231220_131842.jpg

IMG_20231220_131856.jpg

IMG_20231206_083939.jpg

  • Všeč 4
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je skritikrt napisal:

Marsikateri s.p. nima toliko orodja,kot ga imam jaz😄...posebaj pa takega "kalibra".

Sem že pisal o tem...eni si kupijo traktor,drugi "becikel" iz karbona za 5K€+,tretji MX-5,četrti vse znosijo za šank...jaz pa za takšne stvari...pa je to,kar sem do sedaj objavil le "tavečje" in ostale "drobnarije" niti ne omenjam.

Pač "vsako tele ima svoje veselje"...in me bo prav "bolil ku..c",kaj bodo po moji smrti delali z tem...mislim,da je tistemu dedku tudi bilo čisto vseeno.😂

Aja...hiša ni nikoli "fertig"...lih kar rihtam kopalnico,pa imam skoz ene probleme,k bo na majhni kvadraturi zelo veliko "zbasanega",pa mora biti vse po "reglcih"...ma,bo že🙄-počas pa ziher...pa me še kuhinja čaka...prenova delavnice itd...nikoli se to ne konča.

Je pa en od vzrokov za nakupe takega orodja tudi moje nagnjenje k perfekcionizmu-ne maram polovičarstva,in kar naredim,je bolje kot pa če bi to naredil s.p....po eni strani je to prekletstvo,po drugi pa spet ena vrsta zadovoljstva...pač "novo orodje" je pri meni kot pri majhnem otroku,ko dobi novo žogo😊

 

Tisti prispevek sem tako na hitro zjutraj iz nočne...pa bo sedaj z linki itd.+ še nekaj slik.

WWW.FELO.COM

Der E-SMART, das erste kompakte SMARTE-Werkzeug für Elektriker.

V Bauhausu 39,95€

 

WWW.RUBART.DE

Schnellspannbohrfutter Futuro Plus, S1 M, 13mm, R+L extra kurz (636618000) von <span style='color: #339966;'>METABO</span>...

 

WWW.ORODJE-ZABJEK.SI

- posebna izvedba na voljo v omejenih količinah - odlične za prijemanje, držanje, stiskanje in upogibanje - ničelni tlak v čeljustni zasnovi...

 

Aha-so prec podražili-"božiček" je dal 86,9€

 MAKITA 14-delni set natič. ključev Impact Black 1/2 dolgi E-16586 | Garniture vijačnih nastavkov

 

Tudi podražili -bil je 238,9€

METABO akumulatorski vijačnik za mavčne plošče TBS 18 LTX BL 5000 620063840 | Akumulatorski vijačniki

 

https://www.amazon.de/dp/B0BFQVYNDD?ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details&th=1

 

 

Imam sicer že kabelski Kress 450TBS,a glede na to,da sem na Metabo CAS sistemu,in glede na to,da bom še veliko delal z suhomontažnimi ploščami-lih zame...aja-avtomatski nastavek za tračne vijake tudi še pride😊.

 

Zelo lepa primerjava Felo eSmart vs. kitajsko sranje

 

 

Še en nasvet za tiste ki hočejo res visokokvalitetne "šraufcigre"-Felo izdeluje izvijače za Bauhausovo znamko Wisent👍-so v isti  kvalitetnostni klasi kot Wera in Wiha-za denar najboljše,kar lahko kupiš.😉

IMG_20231230_185834.jpg

IMG_20231230_190034.jpg

IMG_20231230_185814.jpg

IMG_20231227_112748.jpg

IMG_20231220_131811.jpg

IMG_20231220_131842.jpg

IMG_20231220_131856.jpg

IMG_20231206_083939.jpg

Biti tvoj sosed je"neprecenljivo":ouje:

  • Haha 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko umreš otroci pa vse prodajo. To mene žre najbolj🤣

Orodja ne kupujem več na neke brezvezne zaloge. Imam ogromno vsega. Naslednje je avtodvigalo še v planu. 

Moral se še dobiti z davčnim svetovalcem prvo😂

  • Haha 1
  • Začuden 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je FuManchu napisal:

Ko umreš otroci pa vse prodajo. To mene žre najbolj🤣

Orodja ne kupujem več na neke brezvezne zaloge. Imam ogromno vsega. Naslednje je avtodvigalo še v planu. 

Moral se še dobiti z davčnim svetovalcem prvo😂

Ooooo-avtodvigalo-vsa čast😃👍

 

Ti dam pa en nasvet,če bo pomagal...upam vsaj🙄...jaz "financministru" samo povem..."ja saj jaz tebi tudi ne štejem tvojih čevljev in torbic"...in je stvar tik-tak "odobrena"😉

Ali pa...."pa pokliči privatnika...da nam bo še kaj zaf..al,pol se bom pa itak jaz moral z tem ubadati..."

 

Pa veliko uspeha pri odobritvi👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz rabim dvigalko. Do sedaj sem si sposojal od familije lidl/hofer dvigalko.

 

Zdaj morem naredit analizo kaj kupit.

Imel bi malo boljšo robo.

 

S financ ministrom je pa tako. Jaz uporabljam, torej ni pritožb. Ne pretiravam in tudi ona ne pri torbicah in cotah. Sma kr oba bolj škrte sorte. Če pač rabiš, pa rabiš, seveda prej 7x premisliš....

 

Tudi mene vsi šlampasti mojstri jezijo in delam vedno več sam. Učil sem jih na uradnih avto servisih. Boljše nastavim regulacijo na peči, itd.....

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je godlike napisal:

Jaz rabim obično za gume menjavat itd....

Samo bi imel plosčato z gumo gor, ne pa tiste s pleh šalčko,  ker se mi zdi, da si počasi rob na pragu zvijam.

Jaz imam tako. Priporočam. Ene sedem let nazaj je bila okoli 200€. 

Hitro dvigne, nadzor spusta, lahka. Zakon uglavnem.

 

IMG_20231231_192133.jpg

  • Všeč 1
  • Hvala 2

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam eno hidravlicno dvigalko no name 3t za 30€ in dela normalno ze 10 let. Jo pa uporabljam vedno pri menjavi pnevmatik in pri kaksnih lazjih opravilah. Dvigalko naceloma uporabljam samo za dvigovanje in spuscanje avta. Enkrat, ko je avto vzdignjen ga naslonim na "klocne" oz. jack stand. Je pa pametno tako, kot si ze omenil tisto salcko podloziti z neko krpo oz. na aliexpressu dobis za par € prav gumijasti nastavek za na dvigalko in s tem ne poskodujes praga.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 29 minutami je FuManchu napisal:

Jaz imam tako. Priporočam. Ene sedem let nazaj je bila okoli 200€. 

Hitro dvigne, nadzor spusta, lahka. Zakon uglavnem.

 

IMG_20231231_192133.jpg

Samo hudiča, to bo težko dobavljivo tu.

Imaš kak link, kje kupit?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je godlike napisal:

Samo hudiča, to bo težko dobavljivo tu.

Imaš kak link, kje kupit?

To sem dal sam sliko za primerjavo. Kupil sem jo v podjetju Koop, Brežice.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je godlike napisal:

Dopade se mi, ker vse ostalo, kar sem našel, je bilo težko ko pes.

Jaz sem tud tako lahko iskal. Tiste po 40kg odpadejo za moje pojme. 

Druge kot aluminijaste niso pod 35kg.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja. Tehniko pač.

Pa če je PC al avto.....

 

Jaz nisem eni firmi zvest. Imam nekaj DeWalt-a, nekaj Bosch-a,....

 

Dvigalka je na spisku že dalj časa....

 

Hudič je, ker vse preanaliziram, ker ne maram bit nategnjen.

 

No lahko je tudi rum, peated viski ali tekila.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je godlike napisal:

Hja. Tehniko pač.

Pa če je PC al avto.....

 

Jaz nisem eni firmi zvest. Imam nekaj DeWalt-a, nekaj Bosch-a,....

 

Dvigalka je na spisku že dalj časa....

 

Hudič je, ker vse preanaliziram, ker ne maram bit nategnjen.

 

No lahko je tudi rum, peated viski ali tekila.....

Sva že dva,k ne marava biti nategnjena...jaz zmeraj vsako stvar preštudiram do konca,in šele nato barantamo okoli cvenka.

Seveda tudi odvisno,kaj rabim in za kako rabo.

Lep primer je ravno tisti Makita set dolgih nastavkov za udarni vijačnik.

Bom redko rabil,a ko rabiš,pač rabiš...in sem iskal podobne sete....

In ko ugotoviš,da je vse do cca. 200€ in celo več "made in china"...tudi posebaj komadi....pa sem gledal tudi tako hvaljene sete od Milwauke..."drek za cvenk" v primerjavi...pa bi prišparal mogoče 15-20€ max.🙄

In ker je budget prenizek za Ingersol Rand😍🥺,ostalo na trgu je pa "noname čajniz"...pa so španci tudi zanimivi,a do cca. 200€ vse drek....

In se mi je ta set zdel še najbolj  soliden z debelejšimi stenami "šestkoten" profil in kot bombonček-vsak nastavek z svojim O-ringom in pinom...za moje potrebe overkill,in boljši od vsakega cenenega seta za 50-60€...al peša pri solidnosti,ali manjkajo določene velikosti,ali....

In glede na to,da ta set "zunaj" ne dobiš ceneje kot 110€+ptt,se m zdi TOP nakup.

 

Kot rečeno vsak nakup "preštudiram"...pa bo kdo rekel,da je dost cvenka...spet drugi,da ni "profi" roba...a zame je lih tisto,kar bi rad....nič cenenega in že v redu kvaliteta.

Tukaj me je odkrito rečeno presenetil lih Shoppster😃

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.