Skoči na vsebino

Parket - zaključne letvice


Tilen5

Priporočeno sporočilo

Mazdaši pomagajte z idejami,..

 

 

nekaj časa nazaj smo menjali okna in smo morali v dnevni sobi ter splanici pomeati yugoslovaske zaključne letve ven. Sedaj bi rad nekako tole lepo zaključil dokler se drugo leto ne menja parketa in ploščic po stanovanju. Ker parket ni lepo stisnjen do zidu(neenakomerno poravnan) so tudi 2cm špranje nekje. Zanima me kaj bi mi prišlo v poštev. Razmišljal sem že o L profilu, ampak ne dobim nič pametnega. Nisem prepričan, da bi mi standard letve pokrile take špranje. Kar z linki in idejami na plano.

Še nekaj imiđez

image.jpeg

image.jpeg

20230803_195823.jpg

Popravljeno od Tilen5

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Tilen5 napisal:

Mazdaši pomagajte z idejami,..

 

 

nekaj časa nazaj smo menjali okna in smo morali v dnevni sobi ter splanici pomeati yugoslovaske zaključne letve ven. Sedaj bi rad nekako tole lepo zaključil dokler se drugo leto ne menja parketa in ploščic po stanovanju. Ker parket ni lepo stisnjen do zidu(neenakomerno poravnan) so tudi 2cm špranje nekje. Zanima me kaj bi mi prišlo v poštev. Razmišljal sem že o L profilu, ampak ne dobim nič pametnega. Nisem prepričan, da bi mi standard letve pokrile take špranje. Kar z linki in idejami na plano.

Še nekaj imiđez

image.jpeg

image.jpeg

20230803_195823.jpg

Okoli pri stenah mora bit "zrak", ker parket "diha". To je normalno, da, se pusti centimeter ali dva lufta zaradi vlage, temperature v stanovanju...

Če je preveč lufta ti preostane edino kak dober mizar, da ti jih naredi po meri. Tko na pamet, kolikor se da razbrati iz slik, naj bi bil  parket bukov les. 🤔

Ali pa morda celo niansiran jesen po izgledu letnic. . Težko je razbrati iz slik. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen,

 

glede na to, da boš kot praviš v kratkem menjal parket, bi predlagal zaključne letve, ki jih obrneš tako, da ti bodo pokrile špranje. Pritrdil bi jih lahko recimo z vročim lepilom. Seveda lahko uporabiš tudi montažno lepilo, silikon,... vendar boš imel nato pri demontaži več težav.

 

lp, Samo

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej se tut jugoslovanske še dobijo nove. Sem v spalnici rihtal, pravtako bukov parket, in če ga boš dal brusit bo povsem svež vidt. Jaz sem ga sicel dal barvat potem. Meni jih je mojster lepil, potem pa fugiral špranjo do stene. Tm kjer mam pa pokončne letve na hodniku so pa s kompresorsko pištolo nabite v steno.
 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je Tilen5 napisal:

Nevem kak parket je sam je čisto spremenil barvo napram 35let nazaj

Edin če bi uzel standard letvico pa, da jo nekako dam bolj pod kotom? Sam spet kako to fiksirat :S

Te so malo širše kot klasične. 

https://vogart.si/izdelek/zakljucna-letev-n10/

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je godlike napisal:

Še zdaj se priločni iste letvice delajo. Se pribijejo. Če gledam svoje so žebljički čisto na robu.

Sem šel prav še 1x pogledat in so res čist mejhni žebljički notr vgreznjeni tudi na ploščatih na vsake tolk. čist pri robu v tla. Praktično ne opaziš, če res ornk ne pogledaš.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Janez007 napisal:

Kakšen cm do stene mora biti reže, ker parket ves čas dela, tvoj hrastov lamelni sicer manj ko recimo velik bukov (pozimi se ponavadi skrči, poleti napne). 

 

Mi imamo nizke letvice široke 3 cm. 

 

20230803_211515.jpg

Ja sej take so tudi moje original,..kje bi se dalo to še kupit ?

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Tilen5 napisal:

Ja sej take so tudi moje original,..kje bi se dalo to še kupit ?

VOGART.SI

Zaključne letve za talne obloge so detajl, ki ga ne opazimo vedno, a kljub temu definitivno vplivajo na naše dojemanje prostora. Obrobne...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Tilen5 napisal:

@Alex dobro si razbral,.. sem prašal forta in ja naj bi bil bukov parket. Tko da naročim letvice taprave zdej.

Mi imamo tudi nekje bukov parket, v dnevni pa jesenov. Jesenov parket je najbolj trd in odporen na obrabo. 

Meni tudi najlepši za pogledat. 

  • Všeč 3
  • Začuden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam hrast, lamelni, angleški vez, extra klasa (brez ene grče), pol mat (30% svetleč) poliuretanski lak.

20230805_080012.jpg

 

Če bi imel viška €, bi pa imel oljko, klasičnega, na angleški vez.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst mam pa 40 let starga bukovga, v ribjo kost položenga in ker sem celo življenje povsod gledu to oranžno-rjavo jugo-pohištvo, sem se ga tok nažru, da sm reku nej grejo čez s sivo barvo, ki ne bo povsem prekrila, ampak nardila tak starinski, šekast vzorec.
Mojstri so pa slučajno delali lih še na ljubljanskem gradu takrat in so imeli še neki te barve... Verjetno večini ni všeč, ampak meni je pa top. Stvar (specifičnega okusa) očitno 😊

 

IMG_2016.JPG

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je samSimon napisal:

Jst mam pa 40 let starga bukovga, v ribjo kost položenga in ker sem celo življenje povsod gledu to oranžno-rjavo jugo-pohištvo, sem se ga tok nažru, da sm reku nej grejo čez s sivo barvo, ki ne bo povsem prekrila, ampak nardila tak starinski, šekast vzorec.
Mojstri so pa slučajno delali lih še na ljubljanskem gradu takrat in so imeli še neki te barve... Verjetno večini ni všeč, ampak meni je pa top. Stvar (specifičnega okusa) očitno 😊

 

IMG_2016.JPG

Je postal "Vintage" z starinsko patino. 

Zanimivo, ni pa za vsak okus. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je samSimon napisal:

Jst mam pa 40 let starga bukovga, v ribjo kost položenga in ker sem celo življenje povsod gledu to oranžno-rjavo jugo-pohištvo, sem se ga tok nažru, da sm reku nej grejo čez s sivo barvo, ki ne bo povsem prekrila, ampak nardila tak starinski, šekast vzorec.
Mojstri so pa slučajno delali lih še na ljubljanskem gradu takrat in so imeli še neki te barve... Verjetno večini ni všeč, ampak meni je pa top. Stvar (specifičnega okusa) očitno 😊

 

IMG_2016.JPG

Meni je všeč,je kot da je beljena bukel itd....👌

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi imamo v hiši tudi po večini naravni bukov parket,v večina lamelni. Pri naju pa v otroški sobi 1x bukev lamelni parket star 40 let kot je drugje po hiši in v spalnici nekaj let star masivni bukov,rahlo beljen parket in v dnevni sobi več kot 30 let star masivni jesenov na novo brušen parket.Meni je še vedno ta parket čeprav je star čudovit.😊💪

V kuhinji in hodniku pa imam vinil,vzorec apnenčastega kamna.

V kopalnici pa tako kraljujejo ploščice.....😊

IMG_20230805_170919.jpg

IMG_20230805_171118.jpg

IMG_20230805_170803.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
    • Sigurno je pa poceni🤣, bil v IT in sem bil primoran tankat na AC, imajo kar drag bencin (2.30 mislim da...oz.tak nekje).....je pa res da imajo pa večino ostalih zadev bistveno cenejših kot mi....v bistvu je severni del IT krepko pred nami....ne samo cene, tudi ponudba, odnos gostincev, cene v gostilnah, trgovinah (da o raznovrstnosti v neki navadni trgovini supermarketu ne govorim, dvomim da ima kaka aleja v lj na 10x vecji povrsini tako ponudbo)....se vidi da se italijancki znajo it biznis😉🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.