Skoči na vsebino

Vozne lastnosti (Mazda CX-5 vs. Mazda 6,...)


Janez007

Priporočeno sporočilo

No razlika med cx-5 in mazdo 6 je več kot očitna v prid mazdi 6. Saj ni nekaj veliko za razumet - gume imata celo enake širine , samo presek je drugačen. In ja, ko se presedeš iz mazde 6 v cx-5 rabiš nekaj časa, da se navadiš guncanja...

  • Všeč 6
  • Hvala 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 urami je skritikrt napisal:

Sem pred nakupom "požrl" vse teste-čisto vse,kar o CX-5 obstaja...resno....več kot eno leto sem jo "študiral.

Celo-sem že pisal o temu,da so pri Mazdi šli celo tako daleč,da (predvsem v nemških medijih je bilo to zaslediti),so pisali,da je zaradi trše,športnejše nastavitve podvozja 2020-2021 letnik "ungeeignet für Langstreckenfahrer" (neprimeren za voznike na dolge proge),in veliko kupcev se je po forumih pritoževalo.

So pa nato pri Mazdi izrecno povdarili kot izboljšavo pri nastavitvi podvozja pri redesignu za 2022letnik-da je kljub zelo podobni-športni nastavitvi izboljšano "požiranje" krajših grbin ipd....

Tudi sam vsakemu,ki se za ta avto zanima izrecno povdarim,da zna biti za večino okusov ta avto "pretrd". Res moraš biti malce "športna duša",da ga ljubiš.

 

Katere CX5 točno so pretrde? Facelift mislim, da je bil septembra 2021. Ali so facelift modeli (torej od septembra 2021) že mehkejši? Kaj pa 2019?

Popravljeno od gregor2137
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je gregor2137 napisal:

 

Katere CX5 točno so pretrde? Facelift mislim, da je bil septembra 2021. Ali so facelift modeli (torej od septembra 2021) že mehkejši? Kaj pa 2019?

Ne-Septembra 2021 so bile zadnje,k decembra so začeli z proizvodnjo facelifta 2022.

 

Gre za 2020-2021 modele k imajo že vecji infotainment zaslon kot prejsnji letniki.

 

Ne razumeti kot "pretrdi"...pač za normalne smrtnike k bi radi vozili klasični SUV moteče,k ne morejo več k pol ure "zdržati"...za "športne duše" pa lih prav😃👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je skritikrt napisal:

Ne-Septembra 2021 so bile zadnje,k decembra so začeli z proizvodnjo facelifta 2022.

 

Gre za 2020-2021 modele k imajo že vecji infotainment zaslon kot prejsnji letniki.

 

Ne razumeti kot "pretrdi"...pač za normalne smrtnike k bi radi vozili klasični SUV moteče,k ne morejo več k pol ure "zdržati"...za "športne duše" pa lih prav😃👍

Torej, če hočeš bolj udobno verzijo, treba gledati facelift modele. Hvala za ta info.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bolj točno-interna oznaka IPM4 je bila ta,k se je marsikomu zdela...malo pretrda.

Moram pa tudi omeniti,da pri mojem prijatelju,k ima zena 2019 letnik Homuro tudi z usnjem...da se žena pritožuje,da so sedeži malo pretrdi...se je vsedla v mojega,in pravi,da se ji zdi drugače...ok,moj je sorazmerno nov,in ima črno klasično goveje usnje,njen pa Napa...je pa tudi res,da je Mazda tudi za moj IPM5 navedla "izboljšanje" sedežev...kaj to pomeni ve samo mazda,k meni se ni zdelo lih neka razlika...je pa res,da imam jaz dobrih 110kg,ona pa je "drobčkana"

 

Aja,če koga zanima razlika med navadnim in Napa usnjem...Napa je od mladih živali...goveje od teleta,ovčje,kozje itd...navadno pa od odrasle živali....da ne bo kdo mislil,kaj je tukaj posebnega...

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
dne 18. 10. 2023 ob 16:54 je skritikrt napisal:

Bolj točno-interna oznaka IPM4 je bila ta,k se je marsikomu zdela...malo pretrda.

Moram pa tudi omeniti,da pri mojem prijatelju,k ima zena 2019 letnik Homuro tudi z usnjem...da se žena pritožuje,da so sedeži malo pretrdi...se je vsedla v mojega,in pravi,da se ji zdi drugače...ok,moj je sorazmerno nov,in ima črno klasično goveje usnje,njen pa Napa...je pa tudi res,da je Mazda tudi za moj IPM5 navedla "izboljšanje" sedežev...kaj to pomeni ve samo mazda,k meni se ni zdelo lih neka razlika...je pa res,da imam jaz dobrih 110kg,ona pa je "drobčkana"

 

Aja,če koga zanima razlika med navadnim in Napa usnjem...Napa je od mladih živali...goveje od teleta,ovčje,kozje itd...navadno pa od odrasle živali....da ne bo kdo mislil,kaj je tukaj posebnega...

Kakšna je pa IPM3 glede trdote? Mehkejša kot IPM4, na ravni IPM5? Ve kdo oz. ima kdo izkušnje? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.