Jump to content

Recommended Posts

Posted

o nee... pomanjšan CX-60  🙁

 

 

  • Haha 4

33112_1.png

Posted (edited)

Cx 5  prej ni bila nek biser oblikovanja, sedaj bo vseeno malo lepša. Ampak škoda, izgleda, da bo zopet nek dino 3. 1 .1 noter. Namesto, da bi dali končnon kak normalen, dober, turbo motor v njo. 

Edited by Alex
  • Like 1

 

 

Posted (edited)

Pa, recimo temu bat, čeprav ni. Ne spomnem se izraza za ta "trikotnik". Bat trikotne oblike? 😊

Edited by etcho
Posted
Pred eno uro je etcho napisal:

Pa, recimo temu bat, čeprav ni. Ne spomnem se izraza za ta "trikotnik". Bat trikotne oblike? 😊

 

Vem 😀

Sm mislu da je fora kot "tekočina za blinkerje" ali pa "bat zajla" 😀

The ability to speak does not make you intelligent.

Posted
dne 24. 1. 2025 ob 6:38 je etcho napisal:

Ne spomnem se izraza za ta "trikotnik"

Rotor? 🤔

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Posted

Ali so to zaenkrat vse slike nove Mazde CX-5 ali obstojijo že kakšne nove, photoshopi me ne zanimajo........

  • 2 weeks later...
Posted

Nova CX-5, notri pa dino baby motor 👍

 

Screenshot 2025-06-10 at 10.33.19.png

 

 

 

 

 

Posted
pred 2 urama je MazdaBoy napisal:

Nova CX-5, notri pa dino baby motor 👍

 

Screenshot 2025-06-10 at 10.33.19.png

 

 

 

Je kot Honda.... 🤔🥴

Posted (edited)
pred 3 urami je MazdaBoy napisal:

Nova CX-5, notri pa dino baby motor 👍

 

Screenshot 2025-06-10 at 10.33.19.png

 

 

 

Render. Upam, da ne bodo zopet stlačili not metuzalema. Kaj za vraga ne morejo narediti enega normalnega, močnega, turbo benzinarja? 

Edited by Alex

 

 

Posted

Mogoce pa zato, ker si eden izmed redkih, ki noce priznati, da ta motor le ni tako slab ... 

 

 

  • Like 4
  • Haha 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Posted

Pa tudi če ni idealen, pritegne določeno nišno klientelo....

Posted (edited)
Pred eno uro je Jest napisal:

Mogoce pa zato, ker si eden izmed redkih, ki noce priznati, da ta motor le ni tako slab ... 

 

 

Pa dobro, druge znamke gredo naprej in stalno izboljšujejo motorje, le mazda nariše novo obliko, ki je všečna a vedno srtpa noter istega dinota. Leta 2050, ko bodo drugi imeli nvodikove motorje, bo verjetno v mazdi še vedno isti dino motor. 😉

Edited by Alex
  • Haha 2

 

 

Posted

In bo laufal in laufal in laufal... 

  • Like 1
  • Haha 1
Posted

Tudi ta motor NI enak, kot je bil... ga tudi stalno izboljšujejo. Če bi Mazda delala, tako kot večina ostalih, bi delali majhne mlinčke s tremi cilindri z malo prostornine in turbino... Tako pa se na srečo ne gredo tega "downsizinga" ampak so raje ubrali pot "rightsizinga" ... 

  • Like 6

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Posted
pred 53 minutami je Jest napisal:

Tako pa se na srečo ne gredo tega "downsizinga" ampak so raje ubrali pot "rightsizinga" ... 

Mazda je daleč od rightsizinga.

Rightsizing je 1.4/1.5 turbo mlinček namesto 1.0, pri istih konjih.

 

Ne moreš rečt 2.5 in 140 konjev, da je to rightsizing. Korejci so leta 1997 že imeli 1.8 in 130 konjev, pa takrat pojem downsizing še ni obstajal.

Oni dejansko delajo largesizing. Namesto 2.0 kar na 2.5 s podobno konjažo. Tudi novi dizl je krepko velik.

Delajo na vztrajnosti in termalni učinkovitosti. Koncept pije vodo vsem, razen @Alex. Če se spomnim, je Mazda rekla, da bo dodala turbino, ko bo potencial atmosferca izkoristla so konca.

 

Posted
pred 4 minutami je godlike napisal:

Mazda je daleč od rightsizinga.

Rightsizing je 1.4/1.5 turbo mlinček namesto 1.0, pri istih konjih.

 

Ne moreš rečt 2.5 in 140 konjev, da je to rightsizing. Korejci so leta 1997 že imeli 1.8 in 130 konjev, pa takrat pojem downsizing še ni obstajal.

Oni dejansko delajo largesizing. Namesto 2.0 kar na 2.5 s podobno konjažo. Tudi novi dizl je krepko velik.

Delajo na vztrajnosti in termalni učinkovitosti. Koncept pije vodo vsem, razen @Alex. Če se spomnim, je Mazda rekla, da bo dodala turbino, ko bo potencial atmosferca izkoristla so konca.

 

... no, in takrat bodo mazdini benzinarji pravi motorji. 

 

 

  • 2 weeks later...
Posted

Hmm, na prvo žogo nisem navdušen, mogoče se bo potrebno navaditi oblike oz. videti v živo. Upam samo, da niso v notranjost na sredino armaturke nalepili LCD TV tako kot vsi ostali.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.