Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

pred 10 urami je Boss napisal:

Sej ne vem a koga to zanima, ampak vseeno se moram kr pohvalit kako dobro ohranjam gume. Trenutno imam za sabo 65.000km in letne še originalne ter zimske kupljene skupaj z avtom. cca 40kkm z letnimi in 25kkm z zimaki.

 

Sem izmeril v soboto med menjavo:

Letne imajo profila še med 6mm in 6,5mm.

Zimske pa še neverjetnih 7mm do 7,5mm.

 

Pri tem tempu naredim z letnimi vsaj 80kkm ali celo 90kkm pa bodo verjetno imele še vsaj 3mm profila, kar je 2x več kot zakonski minimum, ko bodo šle dol. Zimaki pa bi zdržali verjetno vsaj 75kkm, ampak jih bo treba zamenjat prej zaradi starosti.

Na 6-tki, enaki kot tvoji, sem letos zaradi drastičnega padca oprijemljivosti na mokri cesti, pa tudi na suhi se je poznalo, zamenjal letne pnevmatike, čeprav so imele še okoli 4-4.5 mm profila. Imam pa cca 2x toliko prevoženih kot ti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

pred 12 urami je Boss napisal:

Sej ne vem a koga to zanima, ampak vseeno se moram kr pohvalit kako dobro ohranjam gume. Trenutno imam za sabo 65.000km in letne še originalne ter zimske kupljene skupaj z avtom. cca 40kkm z letnimi in 25kkm z zimaki.

 

Sem izmeril v soboto med menjavo:

Letne imajo profila še med 6mm in 6,5mm.

Zimske pa še neverjetnih 7mm do 7,5mm.

 

Pri tem tempu naredim z letnimi vsaj 80kkm ali celo 90kkm pa bodo verjetno imele še vsaj 3mm profila, kar je 2x več kot zakonski minimum, ko bodo šle dol. Zimaki pa bi zdržali verjetno vsaj 75kkm, ampak jih bo treba zamenjat prej zaradi starosti.

Letne bridgestone bodo sam še za v kanto od starosti, a nimaš 2019 letnik??? - ko bo prvi naliv boš razumel zakaj.

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Carot napisal:

Na 6-tki, enaki kot tvoji, sem letos zaradi drastičnega padca oprijemljivosti na mokri cesti, pa tudi na suhi se je poznalo, zamenjal letne pnevmatike, čeprav so imele še okoli 4-4.5 mm profila. Imam pa cca 2x toliko prevoženih kot ti.

 

Se pravi si z njimi naredil kolk km? 80kkm? Trenutno še nimam občutka, da bi blo kej fejst narobe pri mokri cesti niti pri hudih nalivih.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 53 minutami je NevLado napisal:

Letne bridgestone bodo sam še za v kanto od starosti, a nimaš 2019 letnik??? - ko bo prvi naliv boš razumel zakaj.

 

Starost ni problem, problem je kot kaže v različnih slojih gume in ko gre proti 4mm očitno ni več to to. Sem peljal  po dežju in ni bilo nič kaj dramatičnega. Če pa se bo zadeva spremenila na slabše pa valda ne mislim čakat in bo šlo v menjavo.

 

Je pa tko, da več ali manj od kar sem večino na AC-jih se je vzdržljivost gum povečala za še enkrat. Če sem nekoč nazaj lahko naredil 35kkm, mogoče 40kkm jih zdaj 70kkm brez težav. Aja pa nekaj je tudi na tem, da vozim veliko bolj v predvidevanju in se ne zaganjam kot mlad teliček v ovinke. Zavirram po ptrebi raje pred ovinkom in ne več v samem ovinku. Se pravi bolj motoristični stil vožnje. Tud pospeševanja so, ko je avto poravnan in ne tako, da še ima zavita kolesa iz ovinka pa potem rado notranje kolo zavrti v prazno.

  • Haha 1
  • Zmeden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Boss napisal:

 

Se pravi si z njimi naredil kolk km? 80kkm? Trenutno še nimam občutka, da bi blo kej fejst narobe pri mokri cesti niti pri hudih nalivih.

Ja nekaj takšnega, pa večinoma po AC. Tudi stil vožnje je podoben tvojemu. Se je pa lansko poletje v zelo kratkem obdobju oprijem začel drastično slabšati :(, najprej na mokri podlagi, kasneje pa tudi na suhi.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Carot napisal:

Ja nekaj takšnega, pa večinoma po AC. Tudi stil vožnje je podoben tvojemu. Se je pa lansko poletje v zelo kratkem obdobju oprijem začel drastično slabšati :(, najprej na mokri podlagi, kasneje pa tudi na suhi.

 

Ja to se zhodi pri enih prej pri drugih kasnej a ko to opaziš je treba res takoj menjat.... 👍😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 1. 4. 2024 ob 22:57 je Boss napisal:

Trenutno imam za sabo 65.000km in letne še originalne

 

Ja ko si doma proti Gorenjski. Ziher imaš tudi tekočino za pranje vetrobrana še originalno.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je Mraušk Mčk napisal:

 

Ja ko si doma proti Gorenjski. Ziher imaš tudi tekočino za pranje vetrobrana še originalno.

 

Aha, se kr polulam not, da je cenej. Pa zadi v kestl od AdBlue tud. 😜 Tekočine za žmigavce pa ne menjam več tko da prodam tole kantico, če kdo rab - je skoraj polna. Vsaj še za 5000 mežikov je notri.

 

image.png

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Jaka32 napisal:

Novi letni, sprednji dve gumi mi je požrlo po zunanjem robu.

Optika je bila pred menjavo narejena. Upam da pravilno.

 

Kaj menite, kaj je vzrok? Pumpam na 2.3, kot piše na vratih M3.

2.5 pumpaj a mislim,da je lahko kaj druga🤔kje si bil na optiki in katere gume imaš?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Boss napisal:

 

Aha, se kr polulam not, da je cenej. Pa zadi v kestl od AdBlue tud. 😜 Tekočine za žmigavce pa ne menjam več tko da prodam tole kantico, če kdo rab - je skoraj polna. Vsaj še za 5000 mežikov je notri.

 

image.png

Maš link kje to nabavit ?

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je dvorjan napisal:

Ja, malo dvigni tlak. Na 2,4, mogoče 2,5. Jaz sem dal na 2,6 bar pa je izguba oprijema prevelika, tako da sem zdaj nazaj na 2,4.

 

Ti pa si za hece :D

  • Všeč 1
  • Haha 1

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je g.Wankel napisal:

 

Ti pa si za hece :D

Čemu?

 

Pri 2,6 bara je občutno slabši oprijem na mokri podlagi kot s tlakom 2,4 bar.

 

Vem, nekateri teh razlik ne občutite, ker pač ne izkoriščate vseh zmogljivosti svojih vozil ...

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je dvorjan napisal:

Čemu?

 

Pri 2,6 bara je občutno slabši oprijem na mokri podlagi kot s tlakom 2,4 bar.

 

Vem, nekateri teh razlik ne občutite, ker pač ne izkoriščate vseh zmogljivosti svojih vozil ...

 

Verjem mi, da več izkoriščam zmogljivost svojega vozila in je tudi avto z boljšim feedbackom k tvoj električni sesalnik,

in verjemi mi, da to, da ti čutiš razliko v 0,2 baru je zgolj placebo.

 

Ampak hej, vsak verjame kar hoče verjet :)

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Boss napisal:

 

Tekočine za žmigavce pa ne menjam več tko da prodam tole kantico, če kdo rab - je skoraj polna. Vsaj še za 5000 mežikov je notri.

 

image.png

 

Poizkusi tole prodat na BMW ali pa Vaudi forumu. 

  • Všeč 1
  • Haha 5

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je g.Wankel napisal:

 

Verjem mi, da več izkoriščam zmogljivost svojega vozila in je tudi avto z boljšim feedbackom k tvoj električni sesalnik,

in verjemi mi, da to, da ti čutiš razliko v 0,2 baru je zgolj placebo.

 

Ampak hej, vsak verjame kar hoče verjet :)

Se bova pač strinjala, da se ne strinjava. S kakšnim tlakom ti voziš, je meni vseeno. Jaz sem samo pomagal soforumašu z nasvetom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je Bini napisal:

2.5 pumpaj a mislim,da je lahko kaj druga🤔kje si bil na optiki in katere gume imaš?

 

Sem dvignil na 2.5. Bo pač rit malo bolj trpela na luknjah na cesti.

Bil sem v Šentjurju pri Celju pri tistem, ki ni Avto Krka. Ne spomnim se več. Je pa prišla ena frajla s poškodovanim ventilčkom in so kar naenkrat vsi mehaniki bili bolj poskočni (drugače so se vlekli kot megla, še hodit se jim ni dalo) in seveda se jih je sukalo 5 okoli nje in tistega ventilčka, tudi tisti moj, ki mi je delal optiko. Čeprav so vsi imeli druge stranke in drugo delo. Nikoli več tja k slinavcem!! 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Jaka32 napisal:

 

Sem dvignil na 2.5. Bo pač rit malo bolj trpela na luknjah na cesti.

Bil sem v Šentjurju pri Celju pri tistem, ki ni Avto Krka. Ne spomnim se več. Je pa prišla ena frajla s poškodovanim ventilčkom in so kar naenkrat vsi mehaniki bili bolj poskočni (drugače so se vlekli kot megla, še hodit se jim ni dalo) in seveda se jih je sukalo 5 okoli nje in tistega ventilčka, tudi tisti moj, ki mi je delal optiko. Čeprav so vsi imeli druge stranke in drugo delo. Nikoli več tja k slinavcem!! 

A si dobil izpis optike? Dej tle prlimej pa pokomentiramo

 

In ostani na 2.5bar

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Jaka32  Kot je že Bini napisal...zelo dvomim, da je tole od nizkega tlaka. Zapelji se do Žalca ( Avtouri - Berglez Uroš ) in ti bodo optiko poštimal tako, kot ima za bit. 

  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 urami je Mraušk Mčk napisal:

 

Poizkusi tole prodat na BMW ali pa Vaudi forumu. 

Sem probal, ampak na BMW forumu majo še vsi original notri nerabljeno na Audi forumu bi pa vsi radi večje količine za pol naprej preprodat. Tko da :nevem:

  • Všeč 1
  • Haha 3

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.