Skoči na vsebino

Prenova kopalnice


Jaka32

Priporočeno sporočilo

Imamo kakšnega gospoda tu, ki je sam prenavljal kopalnico oziroma se zastopi na vso to gradbeno kemijo? Po možnosti takšnega, ki je že videl kakšno kopalnico, ki ni "tradicionalno iz ploščic".

Ker bom imel zaprt tuš iz vseh strani, voda ne bo špricala po stenah, torej ne rabim ploščic.

Sicer imam gor stare v spodnji kopalnici, pa da jih ne tolčem dol, bi samo preko njih potegnil mrežico in lepilo 2x, 1x Jubolin in 1x Jupol citro. Po tleh bi seveda dal nove ploščice preko starih.

Glede na to da je milijon lepil na trgu, kakšnega moram izbrati (navadno, elastično, belo, sivo) in povejte mi, če je to čisto okej ideja?

Sem naletel na microtoping idejo, vendar je dražja kot ploščice, zato študiram v tej smeri kot študiram.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če greš čez obstoječe ploščice imajo eno tako emulzijo, ki pojača vezivnost in se da čist lepo polagat preko obstoješih. Samo preveri priključke, ventile, da ne bo slučajno predebelo pa bo treba pe vodovod prilagajat.

 

Kaz sem pred 10 leti naredil eno kopalnico na ta način pa eno stopnišče in je cool še dandanes.  Sem pa predlansko pomlad mal cincal za teraso a dam čez al vržem stare ven. Pa sem se odločil, da vržem stare ven pa sem samo dva dni kljub udarnemu kladivu, metal samo ploščice ven pa ravnal. Če bi še 1x bi šel samo čez.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni osebno take bližnjice niso všeč - bi sam sigurno stolkel stare ploščice dol, pa naj traja 2 tedna ali pa še več, pripravil podlago in zaključni sloj, tako kot velevajo osnovna pravila stroke.

 

Brez ploščic tudi okoli umivalnika, bideja, wc školjke? Kaj pa višina tal oziroma prag pri vratih, boš vgradil cca 1 cm višji L profil? 

 

V podobnih dilemah, kot jih imaš ti, se obrnem na razvojne oddelke proizvajalcev, na kakšnega izkušenega gradbenika, kjer praviloma dobim koristne konkretne informacije. Kolikor mi je znano, so variante "kar čez stare ploščice" lažje predvsem zaradi ne-razbijanja, niso pa nič lažje za denarnico (zahtevajo dražje materiale - lepila, ...).

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Boss napisal:

Če greš čez obstoječe ploščice imajo eno tako emulzijo, ki pojača vezivnost in se da čist lepo polagat preko obstoješih. Samo preveri priključke, ventile, da ne bo slučajno predebelo pa bo treba pe vodovod prilagajat.

 

Kaz sem pred 10 leti naredil eno kopalnico na ta način pa eno stopnišče in je cool še dandanes.  Sem pa predlansko pomlad mal cincal za teraso a dam čez al vržem stare ven. Pa sem se odločil, da vržem stare ven pa sem samo dva dni kljub udarnemu kladivu, metal samo ploščice ven pa ravnal. Če bi še 1x bi šel samo čez.

Je na dežju, je puščala? Namreč v zadnjem času sem slišal za več primerov, ko so jim začeli balkoni po cca 15-ih letih puščati vodo. Podobno kot ravne strehe, kjer poznamo 2 vrsti, tiste, ki takoj puščajo in druge, ki puščajo čez čas. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz bi stare ploscice ven stolkel in vse jovo na novo. Je res, da je vec dela, ampak je pa vsaj narejeno tako, kot se zagre. V koncni vazi pa ne delas novo kopalnico vsak let.

V kolikor bos polagal samo cez stare obvezno preveri prikljucke, prag ter vrata. Da nebos na koncu mogu se kaksna vrata rezat, ker bo vse skupi previsoko.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni tudi bližnjice niso všeč.

Pr ploščicah kot podlagaje pa problem,ker so nevpojne.

Pod pogojem,da so res dobro prilimane,priporočam Mapeprim-SP. To je dvokomponentna epoxi tekocina za problematične podlage (npr. stopnišče prelito z neostikom,kot je bilo pri meni).

Samo povaljkaš in takoj lepilo za ploščice čez. Če pa ne takoj lepilo,pa posuješ z kremenčevim peskom...rata kot šmirgl papir.  drzi kot "pes ježa"...mi smo dca mesca hodili po stopnišču z tem in peskom...ko je keramičar z kelo pitegnil,ni mogel verjeti...res top stvar👍 

Lepilo pa Mapei elastičen in si zmagal...

 

Kot rečeno tist čez ploščice pobeljeno itd. pa 👎...že iz razloga boljše paroprepustnosti...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Še en nasvet tako navhitro...če boš sam polagal ploščice,in nisi profesionalec (predpostavljam...če ne nebi spraševal).

Se bo zdelo blesavo,ker..."saj je samoumevno" itd...a večina domačih mojstrov ga poserje ravno pri lepilu

 

Moj nasvet-zrihtaj si dobre kante za mešanje lepila (slabe rade pičijo), take k imajo skalo ali pa uporabi lonček-merico.

Gre za to,da se boš držal točnega razmerja lepilo/voda...nič "od oka"...tudi profesionalec ne dela "od oka"...sicer,ko ga gledaš točno tako izgleda,kot da "od oka",a on ima tisto,česar ti nimaš-izkušnje..on to vsaki dan meša,in točno ve po konsistenci...in pazi!!!! konsistenca po prvem mešanju je čisto nekaj drugega kot konsistenca čez 10-20 minut!!!

Torej kot sem napisal-če boš delal sam-drži se točnega recepta,če ne je 90% šanse,da boš zajebal.

 

Sem že imel par projektov...eni so kar ok ratali,a govorim ti z izkušenj...sedaj ploščice prepuščam resnemu profiju.

 

Je tip pr meni stal na vrhu stopnic in jih tako stoječke pogleda navzdol in reče:...*stepenice ti nisu ravne...dole su za 2-3 centi na van"

In reče..."imaš špagu?"

Seveda imam...potegneva in z metrom-pizda točno 3cm "na ovinek"😯 

In je vse zrihtal "v nulo"

 

Tega "ne moreš kupiti"...izkušnje mislim.

 

In ja-vsak je lahko keramičar...en bolje,drugi malo manj...a res pravi profi-ti so redki.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz zdej prenavljam pa smo rekli naredimo za prav in je vse letelo ven...tlaki, ploščice, elektrika, voda in odtočne cevi...

 

Razen ploščic in tlakov bomo naredili vse sami..in glede ploščic imam srečo k poznamo majstra in je res stručko(pa perfekcionist)

Popravljeno od Tilen5

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

@Bini kot sem obljubil

 

Before:

20231217_172812.jpg

20231217_172806.jpg

After:

20240419_144213.jpg

20240419_144227.jpg

20240419_144132.jpg

20240419_144120.jpg

20240419_144109.jpg

20240419_144148.jpg

20240419_143801.jpgž

 

Zdej čakam notranja vrata in menjavo ploščic po hodniku. Pa luč morm montirat ko pobelim strop.

Popravljeno od Tilen5
  • Všeč 9
  • Ljubim 3

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej, kakšna je dimenzija kopalnice, če ni skrivnost? Mene tut čaka še komplet kopalnica in gledam tole postavitev tuš stene vzporedno z umivalnikom... 🤔 Se mi zdi, da maš ti vseen precej širšo in prehod ni preozek. A stroj maš tut z manjšo globino, 40?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 19. 4. 2024 ob 15:38 je Tilen5 napisal:

@Bini kot sem obljubil

 

Before:

20231217_172812.jpg

20231217_172806.jpg

After:

20240419_144213.jpg

20240419_144227.jpg

20240419_144132.jpg

20240419_144120.jpg

20240419_144109.jpg

20240419_144148.jpg

20240419_143801.jpgž

 

Zdej čakam notranja vrata in menjavo ploščic po hodniku. Pa luč morm montirat ko pobelim strop.

Lepa kopalnica je, omaric pa ne rabiš, da jih ni na vidiku... 🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 37 minutami je Tilen5 napisal:

Studiram edin da bi stroj imel zaprt pa gor dvignjeno za stvari...sam ne bi dal take barve kot je omarica za lijak 

To sem imel v mislih.... 👍👌😉

17136931583512696860855947102617.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 urami je Tilen5 napisal:

na nek tak način ja 👍

Postavitev pa ni naključna, ko opravljam potrebo si lahko še glavo operem.... 🫤😂😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je Slivka napisal:

Ko je že govora o kopalnici, dodam še stranišče.

 

To me je pravkar pričakalo v zgornjem stranišču:

 

 

IMG_20240422_211329763.jpg

Ni da ni..... 😳😊

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.