Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano

Pozdravljeni. Počasi se bom poslovil od Mazde CX5, 2.2 dizel. Gledam pa CX30, bencin. Kateri od motorjev je po vaše najmanj problematičen? Imam veliko kratkih voženj po mestu.

 

  • Všeč 2
  • Zmeden 1
Napisano
pred 54 minutami je MazdaBoy napisal:

Bencinarji niso problematični 🙂 

Edino krivulja jih matra, tako pravi forumska stroka. :)

  • Všeč 2
  • Haha 1
  • Začuden 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

Vse bencinske CX-30 imajo dovolj navora in posledično moči. Seveda ne toliko navora pri nizkih obratih, recimo pri 1.500 obratih kot dizli, a pri visokih obratih celo več, tako da recimo X186 po moči prekosa dizelske Mazde CD150, CD175, CD184 (186 je več kot 150, 175 in tudi več kot 184 😃).

 

Moje osebno mnenje je, da je G140 odlična izbira za CX-30, tako za ročni in tudi za avtomatski menjalnik. 

  • Všeč 3
  • Haha 3
Napisano

Ročni in X186 v cx-30 je super za G140 pa ne vem. Mislim da pri nobenem ne boš razočaran..... :nevem:

Napisano
pred 2 urama je dvorjan napisal:

Bencinar in avtomatik naj bo.

 

O ja odlično, bencinar in avtomatik za kratke vožnje po mestu, pol bo pa pisal, če je z avtom kej narobe ker toliko kuri. Za tole bom pljunil v lastno skledo in rekel, da bi bil EV idealen.

 

Če je vseeno kakšna je poraba, kakšne so zmogljivosti, ampak je pomembno zgolj udobje in enostavnost vožnje. Pol pa ja bencinar z AT.

33112_1.png

Napisano

Vzemi g140 avtomatika. Motor je izjemno vzdržljiv, prav tako je avtomatika zelo udobna za mestno vožnjo. Jasno, da bo po mestu večja poraba ampak boš pa avto lahko vozil dolgo let brez skrbi.

Napisano
Pred eno uro je bajsi6 napisal:

Hvala za tole. Bencinskega navora se bom moral navadit zgleda. Sicer pa G140 avtomatik?

Boš kar precej časa rabil, da se navadiš na atmosferca, pa naj bo to mini dino ali pa x186 motor. Jaz se še nisem in z veliko večjim veseljem vozim dizelsko 6-ko. Dobro, za po mestu bo v redu. 

Nikakor pa ne avtomatskega menjalnika, ker so edino mazdini ročni menjalniki poznani kot najboljši. 

Odločil se sam, ali boš vzel minii dinota 

ali motor, kot se šika. X186 je že preizkušen, na vseh obratih, mini dino je pa sedaj prvič zunaj v tej verziji. 

 

 

 

Napisano

Tale g140 je samo v novih mazdah? Verjetno bom vzel letnik 2021, 2022.

7 minutes ago, bajsi6 said:

Kakšni so pa blagi hibridi al kako se jim že reče?

 

Napisano
pred 37 minutami je bajsi6 napisal:

Tale g140 je samo v novih mazdah? Verjetno bom vzel letnik 2021, 2022.

 

Blage hibride imamo mi, ki vozimo x186 motorje. Tako, da smo našli kombinacijo zate. X186 motor z ročnim menjalnikom, letnik 2022. 😉

 

 

Napisano

@Alex: Zakaj človeku, ki poudari, da bo imel pretežno mestno vožnjo, vsiljuješ ročni menjalnik leta 2025? Za v mesto je avtomatik. Naj preizkusi oba, bo hitro vedel, koliko je ura.

pred 13 urami je Boss napisal:

 

O ja odlično, bencinar in avtomatik za kratke vožnje po mestu, pol bo pa pisal, če je z avtom kej narobe ker toliko kuri. Za tole bom pljunil v lastno skledo in rekel, da bi bil EV idealen.

 

Če je vseeno kakšna je poraba, kakšne so zmogljivosti, ampak je pomembno zgolj udobje in enostavnost vožnje. Pol pa ja bencinar z AT.

Ja, EV bi bil idealen. Ampak CX-30 ni EV ... Mogoče bi MX-30 zadoščal.

Napisano
pred 39 minutami je dvorjan napisal:

Mogoče bi MX-30 zadoščal.

 

 

Ce naj bi bila EV, potem Mazda zaenkrat nima nic, kar bi bilo vredno nakupa ... MX-30 namrec ni ravno tisto tapravo ... Se da za podoben denar dobiti kaj drugega... Zal ... taksno je moje mnenje ... pa se imam za "Mazdaša"  ... :D ampak pri tej izbiri sem mnenja, da Mazda pac ni taprava izbira ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano (urejeno)
pred 2 urama je dvorjan napisal:

@Alex: Zakaj človeku, ki poudari, da bo imel pretežno mestno vožnjo, vsiljuješ ročni menjalnik leta 2025? Za v mesto je avtomatik. Naj preizkusi oba, bo hitro vedel, koliko je ura.

Ja, EV bi bil idealen. Ampak CX-30 ni EV ... Mogoče bi MX-30 zadoščal.

Dvorjan, zakaj mu vsiljuješ EV, ko pa je lepo napisal, da bi on kupil benzinarja. In ne avta, ki z njim prevoziš 70 km v enem kosu. Čim se bo odločil, da gre ven iz mesta bi problem. Teh mazd so  pa prodali  enih 14 vsega skupaj. Totalno mimo vse skupaj. 

Kot smo rekli, cx30, ročni menjalnik, ki je prava poezija, letnik 2022 gor. Zmaga. 💪

Popravljeno od Alex

 

 

Napisano

Malo bolj pozorno preberi za nazaj. Jaz sem mu napisal naj vzame CX-30 bencinarja avtomatika. Še v to polemiko ali G ali X nisem šel. EV je predlagal @Boss. 

 

Fetiš na ročin menjalnik pa izumira, toliko hitreje v mestni vožnji ...

Napisano
pred 12 minutami je dvorjan napisal:

Fetiš na ročin menjalnik pa izumira, toliko hitreje v mestni vožnji ...

 

Ja, ampak to je skregano z ekologijo, ker Mazda ima še vedno torque converter menjalnike in ne kakšnih robotiziranih tipa DSG. Menjalnik je udoben to je res, ampak potraten in zdaj, avto bo hladen večino časa pri nekoliko več obratih potem pa še avtomatika, ki ima kar nekaj izgub. Se strinjam super za po mestu vozit, če se sprijazniš s porabo in večjimi stroški pri uporabi avta.

 

33112_1.png

Napisano
pred 27 minutami je Alex napisal:

Dvorjan, zakaj mu vsiljuješ EV, ko pa je lepo napisal, da bi on kupil benzinarja. In ne avta, ki z njim prevoziš 70 km v enem kosu. Čim se bo odločil, da gre ven iz mesta bi problem. Teh mazd so  pa prodali  enih 14 vsega skupaj. Totalno mimo vse skupaj. 

Kot smo rekli, cx30, ročni menjalnik, ki je prava poezija, letnik 2022 gor. Zmaga. 💪

 

@dvorjan nima pri tem nič, jaz sem mu rekel, kaj bi bilo idealno za kratke vožnje po mestu. In predlog EV-ja je edini primeren za kratke vožnje po mestu, kjer se ICE sploh še ne ogreje na delovno temperaturo. Jebat ga, tko je pa sam veš, da še zdaleč nisem navijač EV-jev.

 

Seveda pa to ne pomeni, da se kar koli vsiljuje, ampak vedno na začetku ljudje vključno z mano, dostikrat spregledamo ali pozabimo vzeti v obzir razno razne parametre. Potem pa se pojavi nezadovoljstvo in pol slišimo kako nekdo nerga pri novem avtu, da to ni to in da misli, da bo drugače. Pa tud, če je samo to nekoliko neravna plastika na obrobah blatnikov in podobno.

 

Pri taki uporabi, kot je recimo opisano pa z avtomatikom in mrzlim motorjem ves čas bo poraba verjetno nekje med 9-10 litrov. Če je to OK potem ni zadržkov, če pa ga stisne pri teh cifrah je pa treba premislilt a je to res ustrezna izbira.

33112_1.png

Napisano

Hvala za napisano. EV ne pride v poštev, ker bo vedno problem polnjenje. Avtomatika smo se pa že tako navadili do zdaj, da ne verjamem, da bomo šli na ročnega.

Napisano

Sem sel iz dizla z ročnim menjalnikom (Mazda 6 CD122, 2003) na dizla z avtomatskim manjalnikom (Mazda 6 CD140, 2008) in potem naslednja Mazda je bila spet dizel z avtomatskim menjalnikom (Mazda 6 CD175, 2013)... pa potem na bencinarja z avtomatskim menjalnikom (Mazda CX-5, G194, 2018) ... in niti ne razmisljam, da bi sel na avto z rocnim menalnikom... pa ni vazno, ali je dizel ali bencinar ... Seveda so pa potrebe in želje različne, zato naj se vsak sam odloči kaj mu bolj ustreza ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Drži 100%   Samo...za kaj pa po tem nebi prevzeli odgovornost za "štalo" ki ste (ali so...kakor hočeš)  jo "levi" naredili...škodo enim,drugim in tretjim (sam si izberi kateri od teh so istospolniki,trans ipd.). Ker...a boš rekel,da ne drži,kar sem zgoraj napisal? Poglejte se enkrat v ogledalo (ne mislim eksplicitno tebe ampak levo miselnost nasploh),in ukrepajte kot se spodobi. Vem,da delate in mislite v cilju delati dobro...a pri tem velikokrat delate krivico,škodo in gorje. Svet in življenje ni idealen in nikoli ne bo...in prav je tako...ne boste ga naredili lepšega in pravičnejšega z tem,da boste iz njega delali utopijo! Z tem boste naredili samo še več gorja in trpljenja.   Je pa res,da je to težko...delati je treba na sebi,in tako delati svet boljši. To levim ne leži,ker to je desna miselnost...je udobna,lahka,prikladna in zvita...."zmeraj so drugi krivi" in nikakor ne "mi"   To je to kar mislim!...zmeraj so drugi krivi.   Za kaj pa nebi...npr. se malo zamislil,pri sebi razčistil in ubral ne lažjo (drugi so krivi) ampak pravilno,pravično a seveda težjo pot...ker moraš biti pripravljen delati na sebi,narediti in ukrepati včasih tako kot ti ne paše,in se spremeniti. Bom "ustrelil" malo za hec in malo zares,in rekel...da na naslednjih volitvah npr. voliš Primca...ker "za otroke gre". Misliš,da bi to bilo "napak"?...ne bom debatiral vsesplošno o Primcu...mislim v kontekstu "za otroke gre".   Pa npr. da nehaš podpirati vsiljevanje bolanih pristopov k reševanju gejevske,trans itd.problematike,spremeniš miselnost njim v prid in rečeš "bobu bob",tako kot je to v zgornjem videu razložil Charlie Kirk...ljudje potrebujejo pomoč! Takšno,ki jim bo dejansko pomagala...ne "rezanje tičev,dojk,filanje z tabletami,in po tem še siljenje otrok v ne vem kaj...dobro veš kaj vse je na tem spisku,pa ne bom našteval....in na koncu še represija otrok in njihovih staršev,ki bi se naj podredili nekomu zaradi njegove "bolane pravice" (začetek te debate).   Dost klobase
    • Ampak eni pa ne morete mimo tega, da ne bi omenjali levi pol pa desni pol ... Ni vse v politiki ... Ljudje smo ljudje... in nismo rojeni kot levi pol ali desni pol... ampak je to stvar vzgoje in tega, koliko se da s manipulirat z nekom ... 
    • Opremo in zasteklitev ima enako kot moja Homura, samo notranjost in zunanjost je drugačna. Piši mi na ZS.
    • Danes Vipava - Ajdovščina - H4.   Kamijon CPG-ja in pač ne vem, al ni prav zaprl šponde ampak pesek se mu je dobesedno usuval na levi strani po vozišču.    Kaj sploh storiti v tem primeru? Itak sem ga hitro prehitel vendar prou čutil sem kako kamenčki brusijo lak.   Mislim mal me je razkurilo in sej vem da je jutri luna sam vseeno.
    • Točno to!!! +1   Za to gre,da to ni normalno-sami to še predobro vedo! Problem je pa v tem,ker jih veliko hoče z svojimi dejanji v iskanju samega sebe,sreče in miru z sabo to nenormalnost upravičiti oz. "normalizirati". To je to-le poglej vsa ta "gibanja" za iskanje njihovih pravic!...kakih pravic nekaj?,saj imajo vse pravice,kot jih imamo mi! Konča pa se seveda pri otrocih.   Kot rečeno tudi mene ne motijo...naj delajo med sabo kar želijo,a otroci in njihove pravice so mi sveti. Tukaj ne sprejemam,da bi naj pravica nekoga,ker je pač bolan prevladala nad pravico otroka. Se strinjam,a problem je,ker oni nebi enakopravne obravnave,ampak ekskluzivno (enako je tudi pri feminizmu)...vse in vsi bi se naj podredilo njihovi agendi...e-to pa ne bo šlo.   Vsak mora zase (nekdo bi napisal še "in pred bogom") sprejemati posledice za svoja dejanja...in tako tudi oni. In v tem je problem,ker jih redki sprejemajo,ker tega ne zmorejo ali nočejo...beri zgoraj,ko pišem,da bi radi upravičili in normalizirali....pač najlažje je,da "so drugi krivi".   Bom izpostavil vzoren in znan primer- Richard Chamberlain...duša od človeka,ki nikogar ni posiljeval z svojo usmerjenostjo,čeprav je imel določeno moč popularnosti...marsikdo v njegovem času za to ni vedel...slava mu. Ali npr. Cliff Richard,ki je celo svoje življenje "iskal sebe",in bil v zvezah tudi z ženskami...   Gre za to-to je duševna bolezen (česar levi pol noče sprejeti). Lahko z njo živiš,lahko pa poiščeš pomoč. Od te pomoči pa je odvisno,če boš in v kolikšnji meri boš uspel.  Levi pol zmeraj krivi druge...torej drugi bi se naj spremenili,ker imaš "ti" težave oz. si bolan. Leve ne zanima "glava" oz. srž problema. Za nih je OK če se moramo nenormalnim vsi podrediti in žrtvovati svoje pravice. Za nih je normalno zaradi duševne bolezni jesti "močne tablete",hormonske preparate,posegi v telo, oz. iznakaženja-"sprememba spola"z odstranitvijo dojk,spolnih organov itd...vemo o čem govorim....in vse to v cilju postati srečen z "svojo glavo". Redki pa so tisti,ki ti povedo resnico,da je to duševna bolezen,in da se to ne zdravi tako kot sem napisal zgoraj.   Poglej video,in ti bo hitro jasno o čem govorim....počivaj v miru Charlie😢    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.