Skoči na vsebino

Zanimivi oglasi

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano (urejeno)
pred 3 minutami je DonFelipe napisal:

Aha.

Pa si drugače tudi ljubitelj pravih terencev?

 

js sem ljubitelj "bolj pri tleh" avtov :D (vsaj dokler še nebo kakih težav s križem itd... ) :D

Popravljeno od Deeyan
Napisano
pred 14 minutami je Deeyan napisal:

 

js sem ljubitelj "bolj pri tleh" avtov :D (vsaj dokler še nebo kakih težav s križem itd... ) :D

Enako. Tej nasajeni modeli ala suvi niso zame. Vsaj zaenkrat ne. 🤪

 

 

Napisano

Pod opombam piše, da "špera" deluje brezhibno.

 

Pri Mazdah serije B tovarniška "špera" ni delala niti do konca proizvodnega traku, kaj šele kaj naprej... Torej, če je ni predelal in montiral kakšne druge, potem mu špera NE dela...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 2 urama je Deeyan napisal:

 

js sem ljubitelj "bolj pri tleh" avtov :D (vsaj dokler še nebo kakih težav s križem itd... ) :D


 

Takle? ;)

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Verjetno primer najudobnejšega vozila, ki sem ga kdaj vozil in še na avtoplin, ob zvoku V6 motorja :)

 

WWW.AVTO.NET

Peugeot 607 V6, letnik:2005,2500 EUR :: www.Avto.net ::

 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano
pred 29 minutami je Z M A J napisal:

Verjetno primer najudobnejšega vozila, ki sem ga kdaj vozil in še na avtoplin, ob zvoku V6 motorja :)

 

WWW.AVTO.NET

Peugeot 607 V6, letnik:2005,2500 EUR :: www.Avto.net ::

 

 

pa ti avti s tem motorjem niti niso bli neki problematični :)

Napisano
pred 12 minutami je Deeyan napisal:

 

pa ti avti s tem motorjem niti niso bli neki problematični :)

Skoraj vsi Peugeoti so problematični. Povem iz prve roke, ker sem jih kar nekaj imel. 🤗

 

 

Napisano

Evo pa sem se po 8-ih letih poslovil od svoje Mazdice (6ka, l. 2004, 1.8 benz masina). Top avto, le prevec zejna je bila in rjasta, za voznjo pa seveda odlicna.

 

Po toliko letih lastnistva lahko napisem nekaj minusov:

-rocna je bila res slaba, ce se ne motim smo 3x zategovali zajlo in 2x menjali celjusti

-voda v vratih in obcasno v prtljaznih vratih

-cricki

-ekran oz mrtvi pixli na njem

-rja (podvozje, pragovi in blatniki)

-zadnja leta sem jo uporabljal vecinoma za mestno voznjo in je bila precej zejna, racunalnik se je ustavil pri 9.6 L

-dragi deli v slo/jaz sem vecinoma vse narocal iz nemcije tako, da je bilo tudi pol ceneje (vsi 4 diski in 8 ploscic za 160eur, bartog mi je poslal predracun za 360eur)

-klima (Pelko je takrat rekel, da pusca ena izmed cevi... Kljub menjavi je klima ponovno spustila. Nevem ali je bila slaba diagnoza ali slabo opravljeno delo ali pa je zaradi pritiska pocila se kaka druga cev. Uglavnem stroska je bilo takrat cca 150eur, klima pa se vedno ni delovala)

 

Iscem naslednji avto in imam budget do 6k (rezerve je do 10k, samo res nisem zahteven in bi raje manj). Moje zelje so nekje v rangu Mazda 3 ali 6, Ford focus, mogoce kaka Astra, tudi Kie ali Hyundai-a nisem odpisal in mogoce celo Cruze-a, so res poceni in z malo km. Zelim si bencinarja, najraje do 1800 ccm prostornine, 1. lastnik, do 200k prevozenih km. Karavani so seveda plus, ni pa nujna izbira. Ce dobim kak dober dil grem lahko v nakup takoj, drugace pa se mi ne mudi. Avto bi uporabljal za mestno voznjo in obcasne vikend izlete. Glede na visoke cene rabljenih avtomobilov razmisljam, da bi kupil nekaj poceni za 1-3 leta in sel v drazji nakup, ko se bo na trgu poznal ucinek dviganja obrestnih mer in bodo sle tudi cene dol.

 

Zanimajo me vasa mnenja in predlogi. Ce kdo pozna kak ohranjen avto, ki je naprodaj, pa naj mi kar napise, lahko tudi ZS.

 

 

 

 

 

 

Napisano
pred 56 minutami je robz napisal:

Evo pa sem se po 8-ih letih poslovil od svoje Mazdice (6ka, l. 2004, 1.8 benz masina). Top avto, le prevec zejna je bila in rjasta, za voznjo pa seveda odlicna.

 

Po toliko letih lastnistva lahko napisem nekaj minusov:

-rocna je bila res slaba, ce se ne motim smo 3x zategovali zajlo in 2x menjali celjusti

-voda v vratih in obcasno v prtljaznih vratih

-cricki

-ekran oz mrtvi pixli na njem

-rja (podvozje, pragovi in blatniki)

-zadnja leta sem jo uporabljal vecinoma za mestno voznjo in je bila precej zejna, racunalnik se je ustavil pri 9.6 L

-dragi deli v slo/jaz sem vecinoma vse narocal iz nemcije tako, da je bilo tudi pol ceneje (vsi 4 diski in 8 ploscic za 160eur, bartog mi je poslal predracun za 360eur)

-klima (Pelko je takrat rekel, da pusca ena izmed cevi... Kljub menjavi je klima ponovno spustila. Nevem ali je bila slaba diagnoza ali slabo opravljeno delo ali pa je zaradi pritiska pocila se kaka druga cev. Uglavnem stroska je bilo takrat cca 150eur, klima pa se vedno ni delovala)

 

Iscem naslednji avto in imam budget do 6k (rezerve je do 10k, samo res nisem zahteven in bi raje manj). Moje zelje so nekje v rangu Mazda 3 ali 6, Ford focus, mogoce kaka Astra, tudi Kie ali Hyundai-a nisem odpisal in mogoce celo Cruze-a, so res poceni in z malo km. Zelim si bencinarja, najraje do 1800 ccm prostornine, 1. lastnik, do 200k prevozenih km. Karavani so seveda plus, ni pa nujna izbira. Ce dobim kak dober dil grem lahko v nakup takoj, drugace pa se mi ne mudi. Avto bi uporabljal za mestno voznjo in obcasne vikend izlete. Glede na visoke cene rabljenih avtomobilov razmisljam, da bi kupil nekaj poceni za 1-3 leta in sel v drazji nakup, ko se bo na trgu poznal ucinek dviganja obrestnih mer in bodo sle tudi cene dol.

 

Zanimajo me vasa mnenja in predlogi. Ce kdo pozna kak ohranjen avto, ki je naprodaj, pa naj mi kar napise, lahko tudi ZS.

 

 

 

 

 

 

Jaz bi pogledal kakšno i30tko, corollo, civica... Mogoče cee'd , Megana, mazdo3, focusa? Nekaj kar je pogosto na cesti in slovenskega porekla. Čez Cruza sem slišal kar precej kritik+baje so zelo žejni.

Napisano

Točno tako, Kruzi so žejni po mestu cca 8-8.5 litra, relacijsko pa 6.5-7 kar je pa ok. 

Napisano

Kaj si mislite o tem Focusu, je dovolj 101km za tak avto? Ima kdo izkusnje z avtohiso real:)

Poraba pri Cruze-u se mi zdi sprejemljiva:) vse kar je pod prejsnjo Mazdino (9+l) mi je ok.

Corolle so zaenkrat izven budgeta do 6k.

WWW.AVTO.NET

Ford Focus Trend 1.0 ecoboost, letnik:2012,5990 EUR :: www.Avto.net ::

 

Napisano
pred 1 minuto je robz napisal:

Kaj si mislite o tem Focusu, je dovolj 101km za tak avto? Ima kdo izkusnje z avtohiso real:)

Poraba pri Cruze-u se mi zdi sprejemljiva:) vse kar je pod prejsnjo Mazdino (9+l) mi je ok.

Corolle so zaenkrat izven budgeta do 6k.

WWW.AVTO.NET

Ford Focus Trend 1.0 ecoboost, letnik:2012,5990 EUR :: www.Avto.net ::

 

Avto je ziher čisto solidno poskočen. Mene osebno bi bolj skrbela kvaliteta majhnih turbincev po 10ih letih.

Napisano
pred 7 minutami je robz napisal:

Kaj si mislite o tem Focusu, je dovolj 101km za tak avto? Ima kdo izkusnje z avtohiso real:)

Poraba pri Cruze-u se mi zdi sprejemljiva:) vse kar je pod prejsnjo Mazdino (9+l) mi je ok.

Corolle so zaenkrat izven budgeta do 6k.

WWW.AVTO.NET

Ford Focus Trend 1.0 ecoboost, letnik:2012,5990 EUR :: www.Avto.net ::

 

101 "konj" je dovolj, če si jih imel prej 75. Avto in motor je super za mestno vožnjo. Tudi po regionalkah se dobro počuti. Ko prideš na hitro cesto ti bodo pritekle grenke solze in spoznanje, da pač manjka en cilinder in liter več prostornine.

N7rRRL1.jpg

Napisano

Litrski turbo mlinček s skoraj 200.000 prevoženih... taki motorčki so namenjeni bolj tistim, ki delajo zelo malo kilometrov in bo prej avto ostarel. Tale tukaj pač ni bil vožen s to mislijo in jaz osebno bi dal roke stran.

33112_1.png

Napisano (urejeno)

Za tak denar bi jaz gledal kako toyoto auris (kolega je imel sicer dizla, brez težav 320k km...ampak tisto je preverjen avto), mislim da so čisto ok tudi benz mašine....a ni @scania omenjal prodajo tega modela, preveri če ima še na voljo....

 

Popravljeno od sportman333
Napisano
pred 9 urami je sportman333 napisal:

Za tak denar bi jaz gledal kako toyoto auris (kolega je imel sicer dizla, brez težav 320k km...ampak tisto je preverjen avto), mislim da so čisto ok tudi benz mašine....a ni @scania omenjal prodajo tega modela, preveri če ima še na voljo....

 

Žal je avto šel po dveh dneh na avtonetu, drugače pa ja, avto je bil top. Kupec se zdaj poklice in se zahvaljuje da je res odlicen ne more verjet kako je ocuvan. Ob pravem vzdrzevanju so res trpežni ti Aurisi.

Napisano
pred 12 urami je Boss napisal:

Litrski turbo mlinček s skoraj 200.000 prevoženih... taki motorčki so namenjeni bolj tistim, ki delajo zelo malo kilometrov in bo prej avto ostarel. Tale tukaj pač ni bil vožen s to mislijo in jaz osebno bi dal roke stran.

Potem je trivaljnik s 125 konji se slabsa izbira? Gledam enega Fokusa s s 115k prevozenimi km. Torej mad 150-200k km je najbolje gledati atmosferce brez turba? Katere znamke imajo take masine? Pozna kdo to Mazdo? Seveda hvala vsem za predloge in debato:)

WWW.AVTO.NET

Mazda Mazda3 Zoom Zoom 1.6i CE- 1 LASTNICA-SAMO 123.000km-SLO, letnik:2012,5990 EUR :: www.Avto.net ::

 

Napisano
pred 3 minutami je robz napisal:

Potem je trivaljnik s 125 konji se slabsa izbira? Gledam enega Fokusa s s 115k prevozenimi km. Torej mad 150-200k km je najbolje gledati atmosferce brez turba? Katere znamke imajo take masine? Pozna kdo to Mazdo? Seveda hvala vsem za predloge in debato:)

WWW.AVTO.NET

Mazda Mazda3 Zoom Zoom 1.6i CE- 1 LASTNICA-SAMO 123.000km-SLO, letnik:2012,5990 EUR :: www.Avto.net ::

 

Po moje ne moreš zgrešiti, če kupiš to mazdo. 

 

 

Napisano
pred 7 minutami je Alex napisal:

Po moje ne moreš zgrešiti, če kupiš to mazdo. 

Moti me edino to, da ne dobim nic vec kot pri prejsnji 18 let stari Mazdi oz se manj: ni senzorjev, ni tempomata, samo 4 vrata... CE oprema je res svoh:) kako pa je s servisiranjem LPG vozil, kaj in na koliko casa se servisira?

Napisano (urejeno)
pred 2 urama je robz napisal:

Moti me edino to, da ne dobim nic vec kot pri prejsnji 18 let stari Mazdi oz se manj: ni senzorjev, ni tempomata, samo 4 vrata... CE oprema je res svoh:) kako pa je s servisiranjem LPG vozil, kaj in na koliko casa se servisira?

Predelanim avtom na plin bi se jaz na dolgo in široko ognil :), če ti ni oblika "odvratna" :) 😀 ->

WWW.AVTO.NET

Honda Civic 1.4 Sport, letnik:2010,6800 EUR :: www.Avto.net ::

nimaš s takim avtom kaj veliko zgrešiti...(1.lastnik, malo km).je pa res da je 1.4 bolj mlinček, civic-a bi jaz gledal tistega 1.8. 140 km.....drugače pa mazda 3 ali pa kot rečeno toyota auris (bencinarke imajo mislim da tudi 1.6 130km)....

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16967513&display=Toyota Auris
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16888661&display=Toyota Auris

Popravljeno od sportman333
Napisano (urejeno)

Sam imam xsaro predelano na plin. Zdaj imam na LPG prevoženih že čez 120t km. Razen 2x prižgane lučke za motor ,ker je bila mešanica prerevna (smo rešili s spremembo nastavitev), zadeva dela. 

 

Ampak... Jaz rabljenega na LPG nebi kupil . Nikoli ne veš ,kako so ga vozili (so bolj občutljivi na neumno vožnjo in na neredno vzdrževanje), poleg tega se marsikateri motor preprosto ne razume s plinom. Poleg tega,je zelo pomembno kdo je montiral sistem. Tega pri rabljenemu ne veš.

 

Ker ti poraba ni zelo pomembna,bi se ognil takemu nakupu :)

 

Jaz bi gledal navadne bencinske atmosferce.

 

Če pa te zanima kaj o LPG pa vprašaj,ampak kot rečeno; jaz nebi kupil rabljenega LPG-jevca.

Popravljeno od Nejc1986
Napisano
Pred eno uro je sportman333 napisal:

Predelanim avtom na plin bi se jaz na dolgo in široko ognil :), če ti ni oblika "odvratna" :) 😀 ->

WWW.AVTO.NET

Honda Civic 1.4 Sport, letnik:2010,6800 EUR :: www.Avto.net ::

nimaš s takim avtom kaj veliko zgrešiti...(1.lastnik, malo km).je pa res da je 1.4 bolj mlinček, civic-a bi jaz gledal tistega 1.8. 140 km.....drugače pa mazda 3 ali pa kot rečeno toyota auris (bencinarke imajo mislim da tudi 1.6 130km)....

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16967513&display=Toyota Auris
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16888661&display=Toyota Auris

Sam cene so pa šle v nebo. 

 

Meni je Civic sicer všeč,ampak ne vem kako se obnesejo na dolgi rok.

 

Imam kar nekaj izkušenj s corollo 1,33. Zadeva ni nekretnina,kot se mogoče zdi,ampak Auris je malo težji če se ne motim. Ampak... A ni imel ta motor verigo? Tam pa piše da je jermen zamenjan.

 

Jebemu da bi jaz raje doplačal 3jurje in kupil novo Dacio.

Napisano
WWW.AVTO.NET

Toyota Avensis Wagon 1.8 Aut.. 1. LASTNIK. SLO, letnik:2009,6900 EUR :: www.Avto.net ::

 

 

Tole je tud pomojem dost neuničljiva mašina. Sicer me moti avtomatik,pa oblika mi lih ne diši,ampak tale 1.8 bencinar naj bi bil kr dober, pa tudi poraba naj nebi bila pretirana.

Napisano
pred 14 minutami je Freak napisal:
WWW.AVTO.NET

Toyota Avensis Wagon 1.8 Aut.. 1. LASTNIK. SLO, letnik:2009,6900 EUR :: www.Avto.net ::

 

 

Tole je tud pomojem dost neuničljiva mašina. Sicer me moti avtomatik,pa oblika mi lih ne diši,ampak tale 1.8 bencinar naj bi bil kr dober, pa tudi poraba naj nebi bila pretirana.

U tale Avensis tudi zgleda zanimiv, najbrz bo hitro sla... Kako pa je z vzdrzevanjem Toyote, so cene delov v rangu Mazde? Avtomatik tudi prei meni ni prva izbira, vendar bi ga mogoce vzljubil. Ceprav so popravila le tega, kar draga, na kaj je treba paziti pri nakupu?

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ne bi rekel, da sem eden redkih. Forumi pravijo drugače...    Ena od mnogih tem glede ogledal... https://www.cx30talk.com/threads/electric-folding-mirror-fault.4201/?utm_source=google&utm_medium=organic   Bomo porihtali. Oziroma bodo  menjali na servisu. Pol pa bom videl kako naprej.  Med drugim sem tudi Hondo Civic gledal ja... Mogoče zamenjam enkrat. Je pa draga... 
    • Končno dobil en dober pir na plaži ... Vergina Red.  
    • Še nič spravlam se pa v nakup komplet bremz. Bom najvrjetneje probal EBC ker sem našel neko "športno" stran, ki mi komplet yellow stuff in diske proda za 560€. Če grem pa na autodoc za ATE me pride pa 350€ tk da še kolebam
    • Babica se z ogromno torbo odpravi na Novo Ljubljansko banko. Pristopi k okencu: - "Rada bi odprla račun pri vas." -  "Seveda gospa rade volje, kakšen bo pa vas prvi polog?" - "Položila bi osemindvajset milijonov evrov." - "Tako veliko, ja, kje imate pa ves ta denar?" - "Drago dekletce, tule pri sebi v tej torbi." - "Ja gospa pa veste, da se taka vsota denarja ne nosi v torbi. Za račun vas bo pa sprejel naš direktor, saj so taka pravila naše banke pri tako velikih pologih na račun." Babica nima nič proti in direktor jo sprejme v svoji pisarni. Pijeta kavico in se pogovarjata, na koncu pa si direktor dovoli vprašanje: - "Vas lahko za konec vprašam še nekaj sicer zelo diskretnega, ne smete mi zameriti, vendar me zanima, kako ste prišli do toliko denarja?" - "Eh, kako, enostavno - s stavami." - "Je to mogoče! S kakšnimi stavami pa, če smem vprašati?" - "Ja s kakšnimi stavami le, s čisto običajnimi stavami!" - "Nemogoče!" - "Lahko vam dokažem, a greva midva kaj stavit?" - "Ja kaj pa bi sla midva lahko stavit?" - "Recimo, staviva, da imate vi, gospod direktor, kockasta jajca." - "Kako prosim, kako, kockasta jajca! Jaz vendar nimam kockastih jajc! Kakšna stava pa je to! Moja jajca so čisto lepo okrogla!" - "No, vidite, potem ni nobenega razloga, da ne bi stavili z menoj, za, reciva, tisoč evrov, da imate kockasta jajca!" - "Velja, pa staviva!" - "Velja, jutri ob dvanajstih prideva skupaj z mojim odvetnikom in preveriva, kakšna so vaša jajca!" Babica odide, direktor pa ni mogel več delati, saj se je cel dan in še cel večer ogledoval in otipaval po jajcih. Vendarle pa so bila naslednji dan jajca še vedno okrogla, zato se ves vesel napoti v banko. Nestrpno čaka na dvanajsto uro, se ves čas otipava, ogleduje, vendar so jajca nedvomno okrogla. Napoči dvanajsta ura in na vratih potrka babica s svojim odvetnikom. Direktor: - "Gospa, tole stavo ste nedvomno izgubili, sedaj so moja jajca definitivno okrogla in ne kockasta." - "Bomo videli, bomo videli, v to se želim osebno prepričati, če nimate nič proti se, prosim, slecite." - "Ni nobenega problema." Direktor se sleče, babica pa mu v roki otipava in pregleduje jajca, ter jih drži. V tistem pa direktor vpraša: - "Čudno gospa, ne vem, zakaj se vaš odvetnik tolče z glavo v zid?" - "Ja to je pa, sinko, zato, ker sem z njim včeraj stavila za deset tisoč evrov, da bom danes točno opoldne držala za jajca direktorja Nove Ljubljanske banke..."
    • S kolegi smo jo gledal po spustu z Rombona in nismo bil dovolj korajžni, pa tudi nismo neke ultralahke kategorije in bi bili lahko hitro glavni akterji v črni kroniki, heh
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.