Skoči na vsebino

Zanimivi oglasi

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano (urejeno)
pred 38 minutami je Janez007 napisal:

In kakšno je bilo olje? Če priporočaš menjavo pri AT pri 100-120.000 km, kaj pa pri MT in katero olje konkretno(vem da si že omenjal....)?

 

V tem videu sem dobil kar nekaj odgovorov.

 

 

Oba s scanio imava v menjalniku Redline mtl 75w80 gl4. Res super olje, zelo pomaga pri gladkem prestavljanju tudi, ko je olje še mrzlo. 

Popravljeno od Alex
  • Všeč 1
  • Hvala 1

 

 

Napisano

@scania a praviš, da je bolje, da midva sama menjamo olje v menjalniku sedaj na 120000 kot da ga peljem v MB na servis?

 

prvo menjavo na 60000 so mi delali tam.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano
Pred eno uro je mazdaman napisal:

@scania a praviš, da je bolje, da midva sama menjamo olje v menjalniku sedaj na 120000 kot da ga peljem v MB na servis?

 

prvo menjavo na 60000 so mi delali tam.

 

Kakor želiš :), zdaj če so na 60000km naredili pa še avto zdaj gre pol so ok nardili :) :) . Drugače pa koliko te jaz poznam, si ti to narediš z levo roko pa brez ene oke ;);) to je šala mala za tebe :) 

Napisano (urejeno)

Enkrat bi res lahko naredili eno kratko izobraževanje o avtomatskih menjalnikih, teorija, pa malo aisina 8speed pogledamo (je zelo podoben mazdinemu 6speedu). Združimo prijetno s koristnim :) 

Popravljeno od scania
Napisano
On 2/3/2023 at 2:04 PM, NevLado said:

Kaj pa je bilo z menjalnikom?

 

Si olje kaj menjaval pred 185k?

 

ker sem strojnik tudi po duši, sem prepričan da tako dolgi servisni intervali, kot jih predpisujejo proizvajalci, niso logični, sem pač dal menjat olje v menjalniku malo po tem ko sem avto kupil.

serviser je potrdil, da je bilo olje prežgano, ampak še vedno precej gosto... 

 

potem pa po cca 5.000 kilometrih se je iz menjalnika začelo slišati čudno cviljenje... avto smo dali na dvigalo in ga pognali, zvok je bil definitivno iz menjalnika, slišalo se je kot ležaj, torej smo se dogovorili z mojstrom za menjalnike, ta je nabavil robo (ki se je čakala skoraj 5 tednov), razdrtje je pokazalo obrabljen "wandler" torej pretvornik navora in pa zanič ležaje na 2. in 3. prestavi.

 

ker avto ostaja pri meni še vsaj 2 leti, smo ga porihtali, in zdaj spet menja kot se šika :) pa tudi zvokov ni ;) 

  • Všeč 5
  • Začuden 1

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Napisano (urejeno)
pred 33 minutami je KAALman napisal:

 

ker sem strojnik tudi po duši, sem prepričan da tako dolgi servisni intervali, kot jih predpisujejo proizvajalci, niso logični, sem pač dal menjat olje v menjalniku malo po tem ko sem avto kupil.

serviser je potrdil, da je bilo olje prežgano, ampak še vedno precej gosto... 

 

potem pa po cca 5.000 kilometrih se je iz menjalnika začelo slišati čudno cviljenje... avto smo dali na dvigalo in ga pognali, zvok je bil definitivno iz menjalnika, slišalo se je kot ležaj, torej smo se dogovorili z mojstrom za menjalnike, ta je nabavil robo (ki se je čakala skoraj 5 tednov), razdrtje je pokazalo obrabljen "wandler" torej pretvornik navora in pa zanič ležaje na 2. in 3. prestavi.

 

ker avto ostaja pri meni še vsaj 2 leti, smo ga porihtali, in zdaj spet menja kot se šika :) pa tudi zvokov ni ;) 

Tukaj se mi zastavi več vprašanj.

Si 100%, da je imel avto samo 170.000km? Kateri letnik?

Je menjava olja povzročila poškodbe? Načeloma ne bi smela, glede na to, kar sem videl v videu, ampak naj bi mazanje nekoliko izboljšala???

Popravljeno od Janez007
Napisano

Olje je bilo prežgano zaradi wandlerja, ob hitrejši reakciji bi lahko samo wandler obnovil. Največ toplote se ustvari v wandlerju. Glede ležajev za prestave??? To ne obstaja, notri so sklopke in zavore in kombinacija teh vklopi prestavo, ni samo ena sklopka ali zavora za eno predtavo. Lezajev kot jih poznamo not ni, ampak so igličasti ležaji samo med stikom dveh gredi ali posamezniga dela planetnega gonila. 

Kje si pa obnavljal menjalnik? 

So tudi takšni primerki ki prodajajo zgodbice samo da kasirajo.

Pa se aisin se pri pregretem olju vstavi, vrze v zasilni program poveca obrate v nevtralu da olje hitreje krozi in ga ohladi. Ce mene vprasas je to bila tezava ze pred prodajo in so morali res grdo delat z avtom. Kako so pa menjali olje po tim ekart metodi ali samo s karterja?

  • Všeč 2
  • Začuden 1
Napisano
pred 23 urami je Alex napisal:

Oba s scanio imava v menjalniku Redline mtl 75w80 gl4. Res super olje, zelo pomaga pri gladkem prestavljanju tudi, ko je olje še mrzlo. 

Kje pa sta ga nabavila?

Napisano
pred 11 minutami je Janez007 napisal:

Kje pa sta ga nabavila?

Meni ga je scania dostavil takrat. 😊

 

 

 

Napisano
pred 6 minutami je Alex napisal:

Meni ga je scania dostavil takrat. 😊

Alex hvala. Na spletu nič pametnega ne najdem ... Torej @scania, kje se to nabavi? Če prav berem, gre v menjalnik 1,7 litra, za 2 Mazdi bo 4 litre dovolj. :) 

 

image.png

Napisano (urejeno)
pred 1 uro je Janez007 napisal:

Alex hvala. Na spletu nič pametnega ne najdem ... Torej @scania, kje se to nabavi? Če prav berem, gre v menjalnik 1,7 litra, za 2 Mazdi bo 4 litre dovolj. :) 

 

image.png

Jaz naročam tukaj

AIRNSHOX.COM

MTL 75W80 GL-4 GEAR OLJE RL50204, RL50209 1-Quart je 0.9463 L

ampak ker ga ni na zalogi traja okoli 1mesec da dobijo in pošljejo naprej.

Janez če ti ni nujno počakaj da dobim, nazadnje so me klicali da so dobili samo veliko piksno in mi je ostalo tako da če se zgodba ponovi ti dam razliko za sindikalno ceno.

Popravljeno od scania
  • Všeč 1
  • Hvala 1
Napisano (urejeno)
pred 40 minutami je scania napisal:

Jaz naročam tukaj

AIRNSHOX.COM

MTL 75W80 GL-4 GEAR OLJE RL50204, RL50209 1-Quart je 0.9463 L

ampak ker ga ni na zalogi traja okoli 1mesec da dobijo in pošljejo naprej.

Janez če ti ni nujno počakaj da dobim, nazadnje so me klicali da so dobili samo veliko piksno in mi je ostalo tako da če se zgodba ponovi ti dam razliko za sindikalno ceno.

Scania hvala za link in ponudbo. Smo na zvezi. Se ne mudi, na avtih nimam še niti 80.000 km. Ker ga tolk hvalite, ga bom dal zamenjat v obeh Mazdah. Se pa 6-ka po moji oceni prestavlja slabše kot 3-ka, pri kateri mi je že sedaj super. :)

 

Je poleg olja potreben še kakšen material, kakšna podložka?

 

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 1 minuto je Janez007 napisal:

Scania hvala za link in ponudbo. Smo na zvezi. Se ne mudi, na avtih nimam še niti 80.000 km. Ker ga tolk hvalite, ga bom dal zamenjat v obeh Mazdah. Se pa 6-ka po moji oceni prestavlja slabše kot 3-ka, pri kateri mi je že sedaj super. :)

 

 

Tudi pri moji 6-ki ni menjalnik tako dober kot pri cx30. Pri cx30 je res menjavanje tekoče in mehko kot puter. 👍

Je pa po menjavi olja v 6-ki tudi tam veliko bolj tekoče. Definitivno se splača menjava. 

 

 

Napisano
pred 38 minutami je Janez007 napisal:

Scania hvala za link in ponudbo. Smo na zvezi. Se ne mudi, na avtih nimam še niti 80.000 km. Ker ga tolk hvalite, ga bom dal zamenjat v obeh Mazdah. Se pa 6-ka po moji oceni prestavlja slabše kot 3-ka, pri kateri mi je že sedaj super. :)

 

Je poleg olja potreben še kakšen material, kakšna podložka?

 

Ok, rabis se dve alu podložki notranji premer 18 zunanji 24.

Napisano (urejeno)
pred 10 urami je scania napisal:

Ok, rabis se dve alu podložki notranji premer 18 zunanji 24.

Kje pa se kupuje podložke, ... v trgovinah z avtodeli ali Bauhausih?

 

1 minuto kasneje: sem že našel: :) 

WWW.EUROGARDEN.EU

Tesnilna podložka aluminij, debelina 1,5mm, različnih dimenzije. Cena za 1 kos. 6x10, 6x12, 8x12, 10x16, 12x18, 13x19, 14x20, ...

 

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 12 minutami je Janez007 napisal:

Kje pa se kupuje podložke, ... v trgovinah z avtodeli ali Bauhausih?

 

1 minuto kasneje: sem že našel: :) 

WWW.EUROGARDEN.EU

Tesnilna podložka aluminij, debelina 1,5mm, različnih dimenzije. Cena za 1 kos. 6x10, 6x12, 8x12, 10x16, 12x18, 13x19, 14x20, ...

 

Na uradnem servisu? 

 

 

Napisano

CX-5 so pa vecino cene se vedno take, kot pred pol leta… mobile.de

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Ni lahko prodati suv-a bencinarja z 2,5l motorjem za 25K€ pomoje...

N7rRRL1.jpg

Napisano (urejeno)

Za avte nimam informacij, za nepremičnine v Sloveniji jih imam. In Alex ima prav, kar se tiče prodaj nepremičnin na njegovem koncu.

 

Je tako, da prodajalci do konca držijo cene, prodaja pada, dokler prodajalci ne ugotovijo, da ne bo šlo. Potem pa je samo vprašanje, do kolk bo treba spustit, da bodo kupci zagrabili. 

 

Tole šestko 2017 z zamenjano mašino prodajajo že najmanj pol leta, pred mesecem so za 1k spustili ceno, pa jo bo treba še za kakšnih 5-7k, če mene vprašate. :)

https://www.mazda-si.net/topic/13905-zanimivi-oglasi/?do=findComment&comment=489795

 

image.png

image.png

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=18076740&display=Mazda Mazda6

 

 

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 12 minutami je Janez007 napisal:

Za avte nimam informacij, za nepremičnine v Sloveniji jih imam. In Alex ima prav, kar se tiče prodaj nepremičnin na njegovem koncu.

 

Je tako, da prodajalci do konca držijo cene, prodaja pada, dokler prodajalci ne ugotovijo, da ne bo šlo. Potem pa je samo vprašanje, do kolk bo treba spustit, da bodo kupci zagrabili. 

 

Tole šestko 2017 z zamenjano mašino prodajajo že najmanj pol leta, pred mesecem so za 1k spustili ceno, pa jo bo treba še za kakšnih 5-7k, če mene vprašate. :)

 

https://www.mazda-si.net/topic/13905-zanimivi-oglasi/?do=findComment&comment=489795

 

image.png

image.png

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=18076740&display=Mazda Mazda6

 

 

Normalno, da se ne proda...ko je pa rdeča in diesel...

  • Všeč 1
  • Haha 1
Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

No, jaz imam točno tako. In tudi vlečno kljuko, ker so bili taki paketi.

 

Sepravi 18 tisoč, pa 2 jurčka da jo domov spraviš in registriraš, pa si na 20k

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ne moreš primerjati Makite z  šrotom od parkside. Najslabša Makita je svetlobna leta nad najboljšim parksideom. Naj samo povem, da sem samo enkrat kupil električni rezalnik od parkside. Med delom ( pri visokih obratih, seveda) je razneslo nož in ostanki so poškodovali ohišje.  Del ohišja se je zaril v stol poleg mene. Dobro, da sem ostal živ. Od takrat ne kupujem več poceni orodja, pa četudi ga rabim samo enkrat. Recimo za razrez dveh desk sem kupil novo Makito baterijsko 36V cirkulano žago. Vem, da jo bom še kdaj rabil.😉
    • Skrajni čas za povečanje motorne moči vozila oz. nakup močnejšega, haha   Obisk črpalke precej prijaznejši do denarnice | 24ur.com WWW.24UR.COM Opolnoči stopajo v veljavo nove cene naftnih derivatov. Liter bencina bo z 1,530 evra cenejši za 6,2 centa, dizel z 1,607 evra za 11,1 centa, kurilno olje pa z 1,200 evra za 11,8 centa.  
    • Pogorela najvišje ležeča kmetija: poginile vse živali, lastnik poškodovan | 24ur.com WWW.24UR.COM Požar je minulo noč zajel najvišje ležečo kmetijo v Sloveniji, kmetijo Bukovnik pod Raduho. Po prvih podatkih Policijske uprave Celje je požar zajel celotno domačijo, tako stanovanjsko hišo kot gospodarska...  
    • Jaz bom malce drugače napisal. Sem sicer vesel,da obstaja Parkside,ker tako pritiska na uveljavljene proizvajalce,da cene ne ponorijo,in tako omogoča tudi navadnim smrtnikom nakup še kolikor toliko dobrega orodja.   Je pa res,da je za to še več made in china dreka. Vidim pa,da so izkušnje z Parkside bolj tako-tako...v povprečju je cca.50% v redu,50% je pa drek. Pa ne moreš se zanesti,da če vzameš "Performance" serijo,da bo po tem OK. Pigledaš na YouTube ali na forume,hitro vidiš,da nima veze,kaj vzameš.   Tukaj bi jaz dodal še eno stvar,ki bolj mene moti-predvsem vrtalni vijačniki so v primerjavi z uveljavljenimi znamkami dobesedno "glomazni". Pa ne,da se hvalim...a npr.Metabo LTX BS serija je po gabaritih manjša kot vsak Parkside 20V vrtalni vijačnik...če odmisliš nastavek za baterijo,je zelo primerljiv z Parkside 12V vrtalnim vijačnikom. Še ena stvar,ki me moti,pa je dejstvo,da Parkside "laže" pri navedbah podatkov. Pri vrtalnih vijačnikih npr. navaja le max."trdi" navor,in še ta je "zlagan". OK,po mojem mnenju navor ni najpomembnejši podatek pri tej vrsti orodja,a trend vseeno gre v smer "več je bolje"...vsaj če se gleda vse popularne "teste" na YouTube. Tukaj,se vsaj v mojih očeh hitro relativizira "nizka cena", ker če npr. en Metabo BS 18 LT BL pri navoru potegne enako kot npr. "vrhunski" Parkside za okroglih 80€ (v kovčku,brez baterije in polnilca)...pa sem takrat oba BS in SB,ki ju imam dobil za...ne vem več🤔...120€/kom. se mi zdi...tu nekje-bi moral preveriti. Pa bo Parkside škripnil,bo "za v kanto",za Metabo pa dobiš vse dele...itd,itd...   Res pa je tudi,da za tistih 40€, ko je v akciji tisti najbolj simpl-osnovni Parkside v kovčku,z 2Ah baterijo+simpl polnilec...tukaj seveda za tistih 2-3x na leto kak vijak,luknjo...seveda-bolje "slabo" vijaciti na stroj,kot pa "na roke"... Sicer pa kot zmeraj-pri cvenku se vse ustavi-čisto razumljivo,za to pa vsak zase ve. Jaz zase vem,da cca.650€ ali več samo za stroj za kovičenje ne dam..za tistih par krat...seveda profesionalni krovec to nuca,in si ne more privoščiti,da če škripne,da gre stroj "v kanto",ker pri njem stroj mora delati-kaj drugega ni alternativa. Za to pa je seveda v redu,da obstaja tako profi roba,kot tudi cenejša orodja. Bi pa vseeno rad pripomnil,da zna Parkside-Performance serija biti malce zavajajoča,misleč,da je to "profesionalno" orodje. Ne bo držalo,ker že zaradi cvenka ne more biti. Po mojem je nekje v rangu cenejše ponudbe strojev Makita,ki so namenjeni DIY-u in čisto nič višje....moje mnenje.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.