Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

Hecno, a ti bi kr malo eksperimentiral - sej enkrat se jim pa bo posre?ilo v stilu "tudi slepa kura zrno najde". napake, ki jih lahko tako naredijo so najve?kret ireverzibilne in se jih ne da va? nikakor popraviti. A ti se doma tudi odlo?a? na horuk varjanto oziroma impulzivno al raje prej premisli?? Ne verjamem, da bi bil glih zadovoljen, da bi kr naprej ugotavljal, da si ga usral zraven bi se pa tola?il, da pa? je vseeno bolje vsaj nekaj ukrepat pa ?etud narobe.

... in s tem "dejstvom " se moramo sprijazni, al kaj? Otopet v razmi?ljanju in se vdat v usodo ter it po poti kar bo pa bo? :blink:

Huh... diferenciacija poklicev na prvovrstne in drugovrstne? A ker so servis nam vsem so manj vredni, al smo vsi mi manj vredni, da se ne zaslu?imo dobrega servisa? A si tole kar si napisal upa? re?t dohtarju predno bo operiral tebe ali pa tvojega otroka? A si tole upa? re?t policaju, ko si ?rtev vloma, karambola in nujno rabi? njihovo pomo?? A si tole upa? re?i u?iteljem, vzgojiteljem, ki skrbijo tako za varnost kot za izobrazbo tvojih otrok? pa da ne nadaljujem, ker ne bo nih?e ve? bral..

 

Kaj je pol najbolje, da ukinemo vso javno zdravstvo, javne ?ole, vrtce, policijo, vojsko in pla?ujemo zasebne in?titucije? A si res tolk bogat, da si lahko vse to privo??i?, ker ?e nisi ne vem zakaj navija? na slabitev javnih in?titucij in beg najbolj sposobnega kadra iz njih? :ne vem:

..says who? Najbolj razvite dr?ave imajo najbolj razvit javni sektor in tudi nikakor ne pristanejo na to, da bi bogatili zasebni sektor na ra?un javnega.

 

-Boj?e eksperimentirat in probat razne variante, kot samo tuhtat in se v drek potapljat.Sej si se ti tudi ?e kdaj zmotil v kak?ni odlo?itvi, pa dobro premisli? drugi?, ker ima? izhodi??e in napako popravi?.Tako ponavadi delamo v gospodarstvu, kjer nam ne pada denar iz neba.Kdor samo govori (pa ni ?isto ni? druga?no govori?enje za govorni?kim pultom ali v strankarskih sobanah od "mletja" za gostilni?kim

?ankom).Rezultat je popolnoma isti-situaija ni ni? bol?ja kve?emu bolj prazna denarnica oz. ra?un. :zvizga:

 

-Ni mi vseeno, da so take mizerne pla?e -na splo?no jih ima ve?ina, razen priviligirancev,ki "hodijo" v slu?bo za mastne denarce, zato pa so krivi predvsem sindikati, ki so pred davnimi leti, ko nam je ?lo bolj?e (dobro itak nikoli) in so si delili vre?e denarja namesto vlagali v nove tehnologije, pristali na igrice z minimalno pla?o;ta je bila mi?ljena predvsem kot varovalka za dru?be, ki so bile v rde?ih ?tevilkah in da bi delavci dobili vsaj nekaj. In glej ga zlomka, na?i vrli iznajdljivi direktor?ki so to seveda z obema rokama zagrabili in povprek za?eli deliti minimalno pla?o.In tako je ostalo in se ne bo spremenilo.Na ?alost.

 

-Ne delim poklicev na prvo in drugorazredne, samo ugotavljam, kako je to urejeno v tujini.Res je, da imajo to tam po?lihtano.Tako, da imajo v povpre?ju za 20% ni?je pla?e kot v gospodarstvu in jih je primerno ?tevilo za opravljanje primernega ?tevila delovnih mest.Imajo pa zato nekatere privilegije, kot so recimo

delovno razmerje za nedolo?en ?as, dobijo stanovanja v uporabo itd. Moj sorodnik v Trstu je ?el iz dobro pla?anega delovnega mesta v eni dobri firmi za ful slab?e pla?anega na javno upravo samo zato, da je dobil delovno raz. za nedolo?en ?as in je lahko vzel kredit za stanovanje.Prej ga kljub bolj?i pla?i ni dobil niti pod razno.

Pri nas je pa situacija taka, da imajo strokovnjaki in?enirji , recimo v Gorenju pla?o 1100? bruto z podobno izobrazbo v javnem sektorju pa 300? ve?.Kje je tukaj logika?

Plus tega imajo v javnem sektorju en kup enih ugodnosti od poceni bivanja v svojih domovih na elitnih lokacijah naprej.

Spet v ?vici imajo tak sistem, da z isto izobrazbo ima? povsod enako osnovno pla?o, kar se mi zdi edino fer

in primerno.

In sposoben kader ne be?i iz javnega sektorja (?e ni res kak?nega izrazitega razloga, ki to pla?a sigurno ni)

ampak je ravno obratno.Kve?jemu be?i sposoben kader v tujino.

V tujini bodo morali vsi narediti isto slej ko prej.Nemci so to recimo ?e re?ili pravo?asno brez velikih pretresov . Malo so zadnja leta stisnili pas in sedaj njihovo gospodarstvo ?e ?uti rast.Zato so si lahko privo??ili tudi to, da se pla?e v javnem sektorju vsaj malo pribli?ajo pla?am v gospodarstvu.

Tudi usluge so tam svetlobna leta pred na?imi.Pri nas recimo, za osebno izkaznico gre? z sliko ki jo nato tam na okencu gospodi?na samo skenira in ti jih nato takoj vrne in potem gre? na drugo okence ?akat, da pla?a?. Nato se vrne? na to isto okence (seveda prej ?aka? v vrsti) da ji preda? ra?un.In ?aka?.

V tujini to vse lepo re?i? od doma in ti prinese domov po?tar in potegne? pri njemu kartico in re?eno.

Ne pa, da mora? skoraj pri nas dopust vzet. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

-Boj?e eksperimentirat in probat razne variante, kot samo tuhtat in se v drek potapljat.Sej si se ti tudi ?e kdaj zmotil v kak?ni odlo?itvi, pa dobro premisli? drugi?, ker ima? izhodi??e in napako popravi?.Tako ponavadi delamo v gospodarstvu, kjer nam ne pada denar iz neba.Kdor samo govori (pa ni ?isto ni? druga?no govori?enje za govorni?kim pultom ali v strankarskih sobanah od "mletja" za gostilni?kim

?ankom).Rezultat je popolnoma isti-situaija ni ni? bol?ja kve?emu bolj prazna denarnica oz. ra?un. :zvizga:

 

Sicer zate ne vem kako po?ne?, sam osebno pa se probam u?it na napakah DRUGIH in ne delat lastnih ?e enkrat. To se mi zdi ?isto neproduktivno in ?kodljivo za osebni prora?un ?e bi ?e enkrat izumljal toplo vodo. Ja zato se pogosto vsedem, pregledam internet, preverim druge izku?nje in zato skoraj nikoli pri malo ve?jih invseticijah ne grem na prvo ?ogo.

 

?e to prenesemo na nacionalno raven imamo cel kup mo?nosti za u?enje na izku?njah, ?e pa bi radi samo zadovoljlil finan?ne trge (le ?emu neki) potem pa po?nemo to kar po?ne zakonodajalna veja oblasti.

 

-Ni mi vseeno, da so take mizerne pla?e -na splo?no jih ima ve?ina, razen priviligirancev,ki "hodijo" v slu?bo za mastne denarce, zato pa so krivi predvsem sindikati, ki so pred davnimi leti, ko nam je ?lo bolj?e (dobro itak nikoli) in so si delili vre?e denarja namesto vlagali v nove tehnologije, pristali na igrice z minimalno pla?o;ta je bila mi?ljena predvsem kot varovalka za dru?be, ki so bile v rde?ih ?tevilkah in da bi delavci dobili vsaj nekaj. In glej ga zlomka, na?i vrli iznajdljivi direktor?ki so to seveda z obema rokama zagrabili in povprek za?eli deliti minimalno pla?o.In tako je ostalo in se ne bo spremenilo.Na ?alost.

 

Da so sindikati krivi za vse je narobe razmi?ljanje, je pa res, da so sindikati vseprepogosto podalj?ek opozicije v borbi za oblast in takrat je njihova vloga skrajno negativna.

 

Ampak kakor koli - re?evanje krizne na ni?krivih delavcih je podlo dejanje, dokler se glavni krivci sprehajajo svobodno naokrog in celo obedujejo z notranjim ministrom.

 

-Ne delim poklicev na prvo in drugorazredne, samo ugotavljam, kako je to urejeno v tujini.Res je, da imajo to tam po?lihtano.Tako, da imajo v povpre?ju za 20% ni?je pla?e kot v gospodarstvu in jih je primerno ?tevilo za opravljanje primernega ?tevila delovnih mest.Imajo pa zato nekatere privilegije, kot so recimo

delovno razmerje za nedolo?en ?as, dobijo stanovanja v uporabo itd. Moj sorodnik v Trstu je ?el iz dobro pla?anega delovnega mesta v eni dobri firmi za ful slab?e pla?anega na javno upravo samo zato, da je dobil delovno raz. za nedolo?en ?as in je lahko vzel kredit za stanovanje.Prej ga kljub bolj?i pla?i ni dobil niti pod razno.

Pri nas je pa situacija taka, da imajo strokovnjaki in?enirji , recimo v Gorenju pla?o 1100? bruto z podobno izobrazbo v javnem sektorju pa 300? ve?.Kje je tukaj logika?

Plus tega imajo v javnem sektorju en kup enih ugodnosti od poceni bivanja v svojih domovih na elitnih lokacijah naprej.

Spet v ?vici imajo tak sistem, da z isto izobrazbo ima? povsod enako osnovno pla?o, kar se mi zdi edino fer

in primerno.

In sposoben kader ne be?i iz javnega sektorja (?e ni res kak?nega izrazitega razloga, ki to pla?a sigurno ni)

ampak je ravno obratno.Kve?jemu be?i sposoben kader v tujino.

 

Sam zdej pa res ne razumem. 20% ni?ja pla?a, zaposlitev za nedolo?en ?as in stanovanje v uporabi je bistveno ve? vredno (tudi finan?no) kot le gola pla?a. Se pravi je zadeva primerljiva kot pri nas pri tem pa ne bit tako zelo prepri?an, kolk visoke pla?e so v JS. Nekateri jih res imajo, ve?ina je pa kar krepo pod povpre?no pla?o v Slo. In policaj, ki dela za 750? neto po mojem dojemanju ni preve? pla?an, da bi mu bilo treba ?e kaj jemat - al se motim?

 

?e ima res strokovnjak v Gorenju 1100? bruto mislim, da to ni problem JS ampak Gorenja, ki tako malo ceni strokovnjaka - o?itno ne dojamejo, da je to perspektiven kader in jim je vseeno, da bo v prvi priliki podurhal, al pa je druga resnica, da je to "strokovnjak" le po tituli. :ne vem:

 

Tudi usluge so tam svetlobna leta pred na?imi.Pri nas recimo, za osebno izkaznico gre? z sliko ki jo nato tam na okencu gospodi?na samo skenira in ti jih nato takoj vrne in potem gre? na drugo okence ?akat, da pla?a?. Nato se vrne? na to isto okence (seveda prej ?aka? v vrsti) da ji preda? ra?un.In ?aka?.

V tujini to vse lepo re?i? od doma in ti prinese domov po?tar in potegne? pri njemu kartico in re?eno.

Ne pa, da mora? skoraj pri nas dopust vzet. ;)

 

Sicer ne vem kako je pri vas v Kopru sam v Lj, sem vse skupaj kon?al v 15 minutah, je pa res, da sem na izkaznico nato ?akal teden dni (bi ?lo tudi hitreje za dopla?ilo ampak se mi ni mudilo).

 

Da bi osebni dokument lahko izdelal od doma mo?no dvomim saj ?e identifikacija uporabnika in slika se nekako ne da naredit preko interneta razen, ?e je vseeno za varnost in ustreznost izdelave dokumentov.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kopiran kometar pisca po imenu Jurica,forum RtvSlo na novico o zaposlitvi

hcerke Zofije Mazej Kukovic v kabinert JJ.

 

Vlada BOLI me KUR..?e lahko citiram g.Pezdirja za VAS in Slovenijo. Ko ste

dajali tajkunom kredite,me ni bilo zraven. Ko ste kradli vsepoprek,me ni

bilo zraven. Ko ste privatizirali vsepoprek,me ni bilo zraven. Ko ste

vra?ali Cerkvi in doma?im izdajalcim,me ni bilo zraven. Ko ste dajali denar

Grkom,me ni bilo zraven. Ko ste si delili denar vsepoprek preko razpisov in

poslovali po doma?e,me ni bilo zraven. Ko ste vlekli svoje prijatelje iz

"dreka"ala Bav?ar,?rot,Tov?akova,Zidar,Lov?in, asar,me ni bilo zraven. Ko

je vsaka vas,dobila svojo ob?ino,me ni bilo zraven. Nisem ne odvetnik,ne

to?ilec,ne sodnik,ne politik,ne ?upan,tak,da me ne me?ajte zraven. In

zdaj,ko ste vse zajebali,naj VAM pa jaz dam 15 %,otroke naj bi mi ulica

vzgajala in jem listje in travo! E,ne bo ?lo tako. Vi ste zajebali

Slovenijo,zato jo VI na va?ih ple?ah spravite nazaj k ?ivljenju. Nas ne

me?ati v va? drek. Se vidimo na ulicah!!

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hudo :aaaaa::aaaaa: ampak ma prav.

 

in to 100% :bravo:

 

A ni ?udno ko je treba talat nas noben n? ne vpra?a, ko pa zafukajo vse skupajo pol pa naj mi pla?ujemo, ma jebite se pizde pokvarjene !

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No sej druzga pomoje ni blo za pri?akvt :notworth:http://24ur.com/novice/slovenija/neuresnic...bodo-padle.html

 

Na sre?o me ni ve? velik na avtocesti..

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je bolj zanimivo to kako lahko odstranitev ene cestninske postaje stane miljon evrov....rusenje bajte z odvozom materiala pride 15.000?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je bolj zanimivo to kako lahko odstranitev ene cestninske postaje stane miljon evrov....rusenje bajte z odvozom materiala pride 15.000?

 

Pa ?lovk to je slovenija !!!

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oglas na nekem javnem WCju:

Najamem Breikvika za sprehod skozi SLO parlament. Ponudbe pod "o?i??evalna akcija"

 

:jupiii::jupiii::jupiii::jupiii:

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Temu se re?e po?rtvovalnost in juna?ko srce;

 

http://24ur.com/novice/crna-kronika/zapeljala-je-v-soco.html

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res bravo primorci, dobr ste jim dali vetra.

 

Bravo pa tud na?im hokejistom, ki so 100% opravili nalogo ter odpravili vse vklju?no z jodlarji. :bravo:

 

Ja, tudi hokejistom vsaka ?ast. :bravo:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Grupne vo?nje motoristov so ?e posebej nevarne, ker kar naenkrat je masaker

 

http://www.youtube.com/watch?v=_E5_2NTbZ_k

 

Je pa zanimivo - na tleh le?ijo negibni po?kodovanci ostali se pa vehamentno vozijo mimo kot, da ni ni?... a je morala tolk nizka ali so pa le navajeni, da se to non stop dogaja :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.zurnal24.si/tako-izgleda-m5-po-...h-clanek-154988

 

?e se je res pri tej hitrosti vrtel in razkantal je presenetljivo veliko od avta ostalo....zdej sam ?e po?akajmo da ga bo kak?en na? ?alabajzer odkupil in po 3 mesecih prodajal kot nekaramboliran :hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Tole sem prejel na meil (verjetno resni?ni dogodek);

 

Na bencinskem servisu na Vi?u v Ljubljani se je mo?ki pribli?al ?enski, ki

je tankala bencin v avto. Mo?ki ji je ponudil svoje storitve kot pleskar,

ter ji dal svojo vizitko. Gospa je dejala, da trenutno ne potrebuje teh

storitev, vendar je vseeno sprejela vizitko v dobri veri, ?e bo morda v

bodo?e potrebovala te usluge. Mo?ki je nato vstopil v drugi avto,ki ga je

vozil drugi gospod. Ko je zapustila bencinsko postajo, je videla, da ji

sledijo.

 

Skoraj takoj se ji je za?el pojavljati vrtoglavi ob?utek in zmedeno se je

borila za dihanje. Posku?ala je odpreti okno, in zaznala je, da ?uden vonj

prihaja iz njene roke, katere je sprejela vizitko gospoda na bencinskem

servisu. Nato je opazila mo?ke(ki so ji izro?ili vizitko), ki so se

prilepili za njen avto. Vedela je da mora hitro ukrepati. Zavila je na prvo

parkiri??e, ki ga je na?la, ustavila avto in nepretrgoma za?ela trobit, da

bi priklicala na pomo?. Mo?ki so pobegnil, a gospa je bila ?e vedno

slabotna. ?ele po nekaj minutah je za?ela kon?no spet pri?ela normalno

dihati.

 

O?itno je bila snov na vizitki tako mo?na, da bi jo lahko resno omamila.. To

mamilo se imenuje BURUNDANGA in ga uporabljajo ljudje, ki ?elijo najti ?rtev

posilstva ali ropa. Ta droga je nevarnej?a od obi?ajne droge ali uspavala.

Prenosljiva je na preprostih karticah in papirju. Bodite previdni, ne

sprejemajte NI? od tujcev. Bodite previdni, ti ljudje vam lahko potisnejo

vizitke pod vrata, vr?ejo v nabiralnik, ostanejo v bli?ini in vas opazujejo

in kasneje napadejo. *

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo

 

http://industrija.finance.si/351015/Ameri%...-Kitajske-domov

 

Vsak z vsaj trohico pameti ve, da je treba industrijo vra?at na obmo?ja, kjer imajo ljudje kupno mo?, da lahko izdelke kupijo in ?e ve? jih bodo, ?e bodo zaradi teiste industrije imeli delovna mesta.

 

Joj kolk je ekonomija enostavna, ?e le zna? pogledat tudi preko plota in nisi zaslepljen z enormnimi dobi?ki.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ha, ha, sem se res zatipkal La Sportiva so. 
    • Kar se tiče prostočasnih športnih copat sem trenutno extremno zadovoljen z znamko On. Copati so res udobni, podplat opravi svoje delo cel dan. Če kdo kupuje naj sproba to znamko.
    • Jaz sem že vsa leta na La Sportiva visokih, pa na salewa nizkih gojzarjih.
    • A si kupu La Sportiva, al pa Scarpa, La Scarpa pa sigurno ne 😁 Je pa oboje pro liga in nisi mogu nič zajebat.     Vibram je kar v vrhu, če ne vodilni kar se tiče te scene, imaš pa različne Vibram podplate, glede na lastnosti oz. potrebe uporabnika. Sam imam dvoje La Sportiva plezalke in ene imajo Vibram Grip, to je zelo mehak podplat, ki se hitro obrabi, se precej upogiba in je bolj primeren za kake gladke skale, plate, medtem, ko imam druge plezalke z Vibram Edge podplatom, ki je precej trši in posledično tud cela plezalka je tko narjena, da ma trdi in oster rob in je precej neudobna, to maš pa potem za stopat na mikro špičke, robove in reže v skali. Pojasnilo Alpine glede degradacije ali hidrolize materiala je ubistvu na nek način zelo na mestu, to se dogaja tudi drugje. Ne poznam pa Alpininega načina/kvalitete proizvodnje. To je vse na nek način performance obutev in da vam bo držala 15 let nikol ni bil njen glavni namen. Ni problem v podplatu, pač pa materialu ''midsole-a'', tistga dela med podplatom in samim čevljem in pa tudi vrste lepila. Kot ljubitelj in zbiratelj, sem to vidu tut pri supergah, ko ima nekdo v kolekciji kak starejši nenošen par, na polički ali v vitrini, po možnosti še mal sonček gor posije dnevno... Na pogled zgleda čist ok superga, ampak midsole rata kot biskvit in razpade, če začneš karkol prčkati po njem, ali nosit. Zgleda pa nekako tkole. Jordan 4 Crumbling | Just enjoy your sneakers! 📸 by IG:... WWW.FACEBOOK.COM Just enjoy your sneakers! 📸 by IG: paging_dr.sole Isto je z vašimi pohodnimi čevlji, če jih ne nosite in ležijo nekje v kaki rahlo vlažni garaži, kleti 10 let... Tuki podplat ni kriv nič, konc koncev podplat ne razpade, ampak odpade.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.