Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

Takih ki se morajo izselit je zelo malo pa ?e tisti so v cajtngah in jim sociala takoj najde neko stanovanje,problem je ne dobiti kredit za tiste ki jim komaj kaj ostane na mesec pa jim spusti pe? al pa streha itd. Rabi? 5k ki bi jil kamot vrnil v 5 letih ?e ti ostane na mesec kakih 50 evov,pa jih ne more? ker je BS prepametna. Takih je pa zelo veliko!

Ja,ali pa npr. nov/rabljen avto.... 10jurjev ima redkokdo nasparanih, sploh pa tistih,ki so kreditno nesposobni.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse lepo in prav, tudi teta iz ?vice je govorila, da to smo sam Slovenci tako obsedeni z nepremi?ninami. Da v ?vici so ljudje v najemu in se ne obremenjujejo z nakupom. Super ja. Ampak, ko so v ?vici (ali v Avstriji, ko ?e omenja?) v penziji imajo tako penzijo, da lahko pla?ujejo najemnino, stro?ke, pa ?e jim verjetno ostane. Pri nas pa vemo kaka je povpre?na penzija. Ravno za najemnino, stro?ke, nekaj pa?tet in to je to. ?e je kaj, je vsaj lastna nepremi?nina (morda celo hi?a z zelenjavnim vrtom, ?e bi bili pametni) nekak?en garant, da ne pristane? na ulici na stara leta. 

?Dodano: Na koncu bo marsikdo ?e vesel, da je prej?nja generacija v Jugoslaviji mislila na potomce in delala (pre)velike hi?e. Tako ostanejo stari star?i spodaj, mlaj?a generacija zgoraj, oboji pla?ujejo stro?ke in je za vse bolje. Zasmehovanje "hotela mama" je (po mojem mnenju) iz tujine pri?lo ravno zato, ker so 18, 20 letniki lahko odleteli iz gnezda, si privo??ili najemnino ali pa celo svojo nepremi?nino. Tule bo pa to vedno te?je..

 

Seveda, v Avstriji je razmerje pla?a penzija ?ez 90 %, za Slo pa bistveno manj...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no to, mi uporabljamo 2 do 3 programe, ostalih 14 tudi ?e jih ne bi bilo. Va?no da je interter motor in s tem bistveno ti?ji.

 

Nazaj k stanovanjskim kreditom: vsekakor v Z Evropi ni samoumevno, da si lastnik nepremi?nine oz stanovanja v mestu. Za Avstrijo lahko napi?em da ?e ni vsaj 4k EUR neto na dru?ino dohodka na mesec, skoraj nih?e ne pomisli da bi se zakreditiral za 20 ali 30 let. Tako je ve?ina stanovanj ob?inskih (socialnih), ?e ve? je "u?itkarskih" (Genossenschaft). Konkretno: najemnina brez stro?kov za 75 m2 stanovanje na relativno dobri lokaciji na Dunaju ca. 350 EUR, v ostalih de?elnih prestolnicah lahko celo ?e 50 ali celo 100 EUR manj. Obratovalni stro?ki so nekaj vi?ji kot v Sloveniji, predvsem za upravnika in rezervni sklad, ostalo pa je primerljivo (gretje, elektrika, kanalizacija).

 

Predvsem je stanovanjska politika v Sloveniji povsem zgre?ena oz. je neobstoje?a, na Dunaju je ca. 80 % stanovanj nelastni?kih.

Saj bi napisal ,da se strinjam,ampak ne poznam zadev dovolj dobro,da bi sodil,ampak...

 

Torej v AUT ljudje masovno ?ivijo v podnajemu? Ker to je meni ?e velikokrat hodilo po glavi; za moje pojme si Slovenci lastimo veliko preve? stvari.

 

Naprimer jaz sem isti; na leto grem max 3x smu?ati, ceneje bi me pri?lo,da imam svoje pancarje, ostalo pa rentam. Ni stro?kov servisiranja, vseeno mi je za hrambo smuck... Itd,itd... Ampak seveda, imam svoje.

 

Isto recimo za avte;ljudje kupijo velik avto za 2z na morje... A ni ceneje kupiti in posedovati Mali,poceni avto in rentati karavana za 10dni po?itnic?

 

Zdaj verjetno kdo zavija z o?mi . Ok. Lepo da najbr? nimamo hudih finan?nih te?av in si lahko privo??imo take srvari. Ampak recimo imeti stre?ni kov?ek za recimo 500eur za to,da je na avtu recimo 10dni/leto.. jebemu,tu bi pa jaz ?e razmislil o recimo najemu ali pa skupinskem nakupu

 

Ja,jaz sem isti. Imam enoprostorca, da lahko zmecem (in ne zlozim) vanj stvari parkrat na leto. Ostale dni pa imam ve?jo porabo Zaradi kupa praznega zraka okoli sebe.

 

Verjetno imamo v krvi to.

 

Skratka, Back to Topic; hvala Bogu se nisem zapufal za stanovanje,ampak jebemu,da se nebi upal (pa nimam slabe pla?e) zapufati za karkoli za ve? kot 15let (torej puf za stanovanje odpade).

 

In sem ?e velikokrat razmi?ljal, da bi (?e nebi imel lastnega stanovanja) preprosto zivel kot podnajemnik. Cenovno je tam-tam, ?e mi zagusti, lahko spokam iz danes na jutri(skoraj dobesedno) in Me nih?e ne lovi za toliko in toliko 10t eur izposojenega denarja...

 

Seveda, tudi najemniki so kakr?ni so,ampak ce bi tu zrihtali stvari kot se zagre... In bi ljudje imeli neki back-up kot podnajemniki,da jih najemnik ne bo vrgel naslednji teden ven brez razloga...

 

Zakaj ne?

 

V tujini ljudje res tako ?ivijo?

 

Nevem... Nimam pojma o teh stvareh,ampak pa? razmi?ljam na glas.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne dojamete a ne. dokler si lastnik si sam svoj gospodar, ko nisi ve?, te nekdo z lahkoto dr?i za jajca.

tudi slovenija je bila samostojna in neodvisna samo zelo kratek ?as - dokler se ni zapufala do nezavesti.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne dojamete a ne. dokler si lastnik si sam svoj gospodar, ko nisi ve?, te nekdo z lahkoto dr?i za jajca.

tudi slovenija je bila samostojna in neodvisna samo zelo kratek ?as - dokler se ni zapufala do nezavesti.

Res je. Problem je da se ve?ina ljudi ne zaveda,da si potemtakem lastnik ?ele ko odplacas vse obveznosti do banke...

 

?eprav... Uradno si lastnik. Pri leasingu pa niti to ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri nas na?eloma spu?i? enako denarja ali si v najemu ali pa odpla?uje? kredit. Ampak na koncu pa recimo po 20 letih kredit odpla?a?, najema pa nikoli. Torej v vsakem primeru ti z nakupom nekaj ostane na koncu in lahko proda? pa se preseli? v manj?e stanovanje na stara leta pa ?ivi? upokojenca vredno ?ivljenje ali pa stiska? skromno penzijo, ki jo oklesti ?e najemnina ter razmi?lja?, a ne bi bilo bolje iti v dom in tam shirat do konca.

 

Pri nas je problem ta, da je trg nejema ?isto podivjan in dokler najemnina ne bo pol ni?ja od zneska kredita si bodo ljudje pa? kupovali nepremi?nine. To je ?ist gola ekonomska ra?unica in ni niti pod razno nobene povezave s tem, da naj bi bili Slovenci bolestno nagnjeni k posedovanjem stvari. To mantro so v medije sproducirali ravno tisti, ki jim ne di?i, da bi si ljudje lastili nepremi?nine - kdo so ti je verjetno vsakomur jasno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri nas na?eloma spu?i? enako denarja ali si v najemu ali pa odpla?uje? kredit. Ampak na koncu pa recimo po 20 letih kredit odpla?a?, najema pa nikoli. Torej v vsakem primeru ti z nakupom nekaj ostane na koncu in lahko proda? pa se preseli? v manj?e stanovanje na stara leta pa ?ivi? upokojenca vredno ?ivljenje ali pa stiska? skromno penzijo, ki jo oklesti ?e najemnina ter razmi?lja?, a ne bi bilo bolje iti v dom in tam shirat do konca.

 

Pri nas je problem ta, da je trg nejema ?isto podivjan in dokler najemnina ne bo pol ni?ja od zneska kredita si bodo ljudje pa? kupovali nepremi?nine. To je ?ist gola ekonomska ra?unica in ni niti pod razno nobene povezave s tem, da naj bi bili Slovenci bolestno nagnjeni k posedovanjem stvari. To mantro so v medije sproducirali ravno tisti, ki jim ne di?i, da bi si ljudje lastili nepremi?nine - kdo so ti je verjetno vsakomur jasno.

Ja,ce je dovolj 20let za kredit za stanovanje.

 

Se pa strinjam to z upokojenci; ?ivotarjenje in ?tetje vsakega eura, hkrati jih pa veliko ima v lasti 150t eur vredno (ve?inoma prazno) stanovanje, ki bi ga zlahka prodali,?li v manj?e / cenej?e stanovanje, ostalo pa ostane za ?ivljenje namesto ?ivotarjenja...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem, ?e si razumel o ?em pi?em... govorim o tem, da si celo ?ivljenje v najemu. In ?e ima? penzijo 800 EUR ter da? 350 za najem manj?ega enosobnega stanovanja in zraven ?e recimo 150 EUR za stro?ke ti ostane ?ez mesec torej koliko? ?e pa ima? lastni?ko stanovanje ti pa ostane vsaj ?e 350 EUR ve? za ?ivljenje in verjetno je jasno kdo od teh dveh upokojencev lahko ?ivi, kdo pa ?ivotari.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem, ?e si razumel o ?em pi?em... govorim o tem, da si celo ?ivljenje v najemu. In ?e ima? penzijo 800 EUR ter da? 350 za najem manj?ega enosobnega stanovanja in zraven ?e recimo 150 EUR za stro?ke ti ostane ?ez mesec torej koliko? ?e pa ima? lastni?ko stanovanje ti pa ostane vsaj ?e 350 EUR ve? za ?ivljenje in verjetno je jasno kdo od teh dveh upokojencev lahko ?ivi, kdo pa ?ivotari.

Ja,razumem. Dodajam pa , da marsikateri upokojenec ?ivotari v lastnem stanovanju. Ampak pa? ima nekaj kar vseeno lahko proda in si s tem zagotovi neko normalno ?ivljenje v manj?em / cenej?em stanovanju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja Nejc, samo to so mejni primeri. Ve?ina nima kaj za prodat.

Ma,ni res... Vidim marsikaj po slu?beni dolznosti.... Na ?alost. Saj razumem po svoje; ?e meni,ki nisem ravno star bi mi bilo te?ko zapustiti bivali??e,kjer sem zgolj 10let , kaj ?ele ko si star 70+ in ?ivi? v nekem okolju 50in ve? let..

Tako da Mislim,da ve?ina starej?ih ljudi (ali pa vsaj veliko ) dejansko ima nekaj ,kar bi lahko prodali.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je ?ist gola ekonomska ra?unica in ni niti pod razno nobene povezave s tem, da naj bi bili Slovenci bolestno nagnjeni k posedovanjem stvari. To mantro so v medije sproducirali ravno tisti, ki jim ne di?i, da bi si ljudje lastili nepremi?nine - kdo so ti je verjetno vsakomur jasno.

Hvala! To?no to!  :notworth: Pozabljate, da ve?ina penzionistov dobiva 600?, ne 800?.

 

Ampak OK, o?itno smo si zelo razli?ni. Eni bi bili celo ?ivljenje v najemnini, eni pa gledamo na lastno nepremi?nino kot na dodatno varnost. Ker, pri 600? penzije je pa? mal jeba dajati ?e za najemnino. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala! To?no to! :notworth: Pozabljate, da ve?ina penzionistov dobiva 600?, ne 800?.

 

Ampak OK, o?itno smo si zelo razli?ni. Eni bi bili celo ?ivljenje v najemnini, eni pa gledamo na lastno nepremi?nino kot na dodatno varnost. Ker, pri 600? penzije je pa? mal jeba dajati ?e za najemnino.

Ja, kar se ti?e lastne nepremi?nine kot dodatna varnost se strinjam; zato sem tudi napisal,da bi se moral trg podnajemoskih stanovanj konkretno urediti. Saj je dostikrat bolj urejeno rentanje avtomobila ,kot pa zivljenje v podnajemu.

 

Nevem,saj pravim,ne poznam situacije,ampak pa? razmi?ljam. Sam sem ?ivel 6mesecev kot podnajemnik; hvala Bogu je bil normalen lastnik, ampak ja,nekaj je biti v podnajemu pri 20ih,nekaj ?isto drugega pa pri 50ih in vse vmes in vse naprej.

 

Kar pa se ti?e vi?ine pokojnin pa itak bv...

 

Redkokdo si lahko pla?a dom ostarelih...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

he, he. Gremo spet jovo na novo.

Prvo leto 20,nato drugo leto 80,potem sledi kaka injekcija dr?ave, pa zopet izguba... izguba...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

he, he. Gremo spet jovo na novo.

Prvo leto 20,nato drugo leto 80,potem sledi kaka injekcija dr?ave, pa zopet izguba... izguba...

Dejansko in to pri mansem stevilu letal in zaposlenih kot doslej.

 

Menda gre osel le 1x na led ...

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm, a mogo?e ostali nacionalni prevozniki v drugih dr?avah pa nimajo izgub. Vse subvencionirane linije na?eloma prina?ajo izgubo, dr?ava pa naj bi jih imela zaradi povezav v svet. Sej je avtobusnih in ?elezni?kih linij tudi ogromno, ki so nerentabilne ampak jih je treba imet. ?al je to tako, to je pa? cena javnih prevozov - saj skos tulijo, da naj ve? uporabljamo javni prevoz. Najprej ga mora? imeti, da ga sploh lahko uporabi?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm, a mogo?e ostali nacionalni prevozniki v drugih dr?avah pa nimajo izgub. Vse subvencionirane linije na?eloma prina?ajo izgubo, dr?ava pa naj bi jih imela zaradi povezav v svet. Sej je avtobusnih in ?elezni?kih linij tudi ogromno, ki so nerentabilne ampak jih je treba imet. ?al je to tako, to je pa? cena javnih prevozov - saj skos tulijo, da naj ve? uporabljamo javni prevoz. Najprej ga mora? imeti, da ga sploh lahko uporabi?.

OK; ampak npr. ?eleznice imajo pri nas dobesedno ekskluzivo, medtem ko v letalski industriji ima? ?e samo na Brni?kem letali??u en cel kup ponudnikov, potem pa pa? izbere? na podlagi "ekonomske ra?unice" kot bi rekla ga. Velepi? iz NMK. Adria Airways nikoli ni bila med tacenej?imi, to je verjetno vsem jasno, ki smo kdaj leteli z njimi. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm, a mogo?e ostali nacionalni prevozniki v drugih dr?avah pa nimajo izgub. Vse subvencionirane linije na?eloma prina?ajo izgubo, dr?ava pa naj bi jih imela zaradi povezav v svet. Sej je avtobusnih in ?elezni?kih linij tudi ogromno, ki so nerentabilne ampak jih je treba imet. ?al je to tako, to je pa? cena javnih prevozov - saj skos tulijo, da naj ve? uporabljamo javni prevoz. Najprej ga mora? imeti, da ga sploh lahko uporabi?.

EU ne dovoli subvencionirat mednardonih linij, lahko samo notranje lete.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm, a mogo?e ostali nacionalni prevozniki v drugih dr?avah pa nimajo izgub. Vse subvencionirane linije na?eloma prina?ajo izgubo, dr?ava pa naj bi jih imela zaradi povezav v svet. Sej je avtobusnih in ?elezni?kih linij tudi ogromno, ki so nerentabilne ampak jih je treba imet. ?al je to tako, to je pa? cena javnih prevozov - saj skos tulijo, da naj ve? uporabljamo javni prevoz. Najprej ga mora? imeti, da ga sploh lahko uporabi?.

Samo za primerjavo. Kolega gre naslednji teden v Prago. Ponavadi je letel z Adrio. Cena za povratno karto je bila 280?.

Seveda let ni bil direkten ampak presedanja na Dunaju. Polet je trajal vse skupaj skoraj 4 ure.

Sedaj, ko bo ?el iz Ronkija,mislim da easy yet, bo dal za povratno karto 80?s tem, da je let direkten in traja natanko 45 min. In zanimivo pri tem je to, da ima easy yet dobi?ek, adria pa vedno izgube.

Mi zna kdo pojasniti ta fenomen?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je mogo?e ?udno... avto industrija se do kupcev obna?a milo re?eno arogantno in marsikoga odvrne od nakupa - mene so skoraj. Pa ne samo Mazda, Kia ne dobavi ?eljenega modela niti za test, da bi te vsaj tako prepri?ali, zraven celo ne vedo kdaj bi pa mogo?e kaj dobiliv salone. ?kodo bi blo treba ?akat 6 mersecev ali celo 9 za bencinarja. Itd itd. Tole var?evanje na skladi??enju in politika "just on time" je skoraj pomenila, da marsikdo odpove nakup ali pa vzame malo rabljenega.

 

Drug faktor je pa ekoterorizem, ki samo grozi, da te bodo ?e bolj lupili in kot da ni CO2 davek dovolj bi se zdaj spravili in obdav?ili vse ostale izpuste in to na obeh koncih. Na samem za?etku ko pla?a? tro?arine DDV-je ter po novem naj bi celo vsebnost ogljika, kot seveda na drugi strani v izpustih tega nazaj v okolje. Samo da bi folku vzeli svobodo in mobilnost in bi jo porinili v roke oblasti, ki edina ve kaj ljudje rabijo in kako se morajo obna?ati.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.