Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

po tej logiki je pahor pogorel, je ?e 4% velik da ima... kdo pameten bi ga ?e enkrat volil? klonil je vsem okrog sebe, spodletele so mu vse reforme - ni va?no kdo je bil kriv, ni jih uspel speljat, ni se uspel izognit polenom... Kakorkoli je ?e dobro mislil, njegov mandat NI bil uspe?en. zakaj bi bil ?e enkrat izvoljen?

 

Jan?ev mandat po drugi strani je bil podoben polom, pa je sfalilo za par % da bi spet pri?el na oblast.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

po tej logiki je pahor pogorel, je ?e 4% velik da ima... kdo pameten bi ga ?e enkrat volil? klonil je vsem okrog sebe, spodletele so mu vse reforme - ni va?no kdo je bil kriv, ni jih uspel speljat, ni se uspel izognit polenom... Kakorkoli je ?e dobro mislil, njegov mandat NI bil uspe?en. zakaj bi bil ?e enkrat izvoljen?

 

Jan?ev mandat po drugi strani je bil podoben polom, pa je sfalilo za par % da bi spet pri?el na oblast.

 

Dober mandatar ima svoje mnenje in zna ukazat in spodit pro? "podrepnike" ter naredit red okoli sebe. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako kot pravi MadMax zelo hitro presko?i trda roka na vse dr?avljane... kako pa se ustvarijo diktatorji? Nastavit prave ljudi okrog sebe, ki te podpirajo v vsem in nikoli ne podvomijo v tvojo odlo?itev in vsi ti nato izvajajo tvojo voljo na podrejenih samo, da ne bi izgubili privilegijev. Raje vidim na oblasti nekoga, da mu podrejeni ne kima vedno in tudi podvomi o smotrnosti odlo?itve kot pa hirarhi?ni voja?ki ustroj, ki samo brez lastnih misli uboga velikega vodjo saj bo itak veliki vodja mislil namesto nas.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako kot pravi MadMax zelo hitro presko?i trda roka na vse dr?avljane... kako pa se ustvarijo diktatorji? Nastavit prave ljudi okrog sebe, ki te podpirajo v vsem in nikoli ne podvomijo v tvojo odlo?itev in vsi ti nato izvajajo tvojo voljo na podrejenih samo, da ne bi izgubili privilegijev. Raje vidim na oblasti nekoga, da mu podrejeni ne kima vedno in tudi podvomi o smotrnosti odlo?itve kot pa hirarhi?ni voja?ki ustroj, ki samo brez lastnih misli uboga velikega vodjo saj bo itak veliki vodja mislil namesto nas.

 

Res je,samo potem nastane ena velika kolobocija;jaz imam predlog,jaz sem proti,dajmo na glasovanje,

ne moremo,nas ni dovolj,tisti okoljevarstvenik v sosedovi ulici je tudi proti in bo naredil referendum,

po enem letu se dobimo in ne vemo ve?,zakaj se sploh gre.In jovo na novo-tako je delovalo oz.ni delovalo ni? zadnja tri leta. ;)

 

tak bo tudi na tvojem hrbtu red delal brez da te karkoli vpra?al ?e ti je prav ali ne ;) pa ne verjamem da si tega ?eli?.

 

Mislim,da to ?e par let delajo in se pa? prilagodi?. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je,samo potem nastane ena velika kolobocija;jaz imam predlog,jaz sem proti,dajmo na glasovanje,

ne moremo,nas ni dovolj,tisti okoljevarstvenik v sosedovi ulici je tudi proti in bo naredil referendum,

po enem letu se dobimo in ne vemo ve?,zakaj se sploh gre.In jovo na novo-tako je delovalo oz.ni delovalo ni? zadnja tri leta. ;)

Mislim,da to ?e par let delajo in se pa? prilagodi?. ;)

 

Zanimivo da omenja? razli?na mnenja pa potem referendume. Kadar je bil JJ v opiziciji, je pra rad posegal po tem instrumentu ?iroke ljudske volje. In ja potem po enem letu res ne ve? kje si. Recimo veliki met SDS referendum o zaprtju trgovin ob nedeljah je uspel. Zato ob nedeljah vsi uglavnem pre?ivimo ?as z dru?ino in v cerkvi ane. Ampak tko kot pravi? ?e ni mo?nega vodje potem se zmer najde kak kreten pa ho?e referendum..........

?uden ko je bil on na oblasti jih splooh ni bilo tako veliko :blush:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo da omenja? razli?na mnenja pa potem referendume. Kadar je bil JJ v opiziciji, je pra rad posegal po tem instrumentu ?iroke ljudske volje. In ja potem po enem letu res ne ve? kje si. Recimo veliki met SDS referendum o zaprtju trgovin ob nedeljah je uspel. Zato ob nedeljah vsi uglavnem pre?ivimo ?as z dru?ino in v cerkvi ane. Ampak tko kot pravi? ?e ni mo?nega vodje potem se zmer najde kak kreten pa ho?e referendum..........

?uden ko je bil on na oblasti jih splooh ni bilo tako veliko :blush:

 

V nedeljo vsi doma? ?zmeden??zmeden? Vpra?aj trgovce,koliko je veljal tisti referendum. ;)

Referendumov je tudi v ?vici cel vagon,pa gre demokracija naprej.

Referendumi se pojavijo ve?inoma takrat,ko z predlogi ni nih?e (razen predlagatelja) zadovoljen.

?e naredi? v redu zakone (in jih seveda spo?tuje? kot v civiliziranih dru?bah),za njimi ni potrebe.

V enem sestanku ali dveh se dogovori?.?e se pa poskusi? zmuzniti mimo(kot so to po?eli do sedaj tri leta) pa fa?e? referendum.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako tipi?no oportunisti?no nagajanje stalno enih in istih akterjev

 

http://24ur.com/novice/slovenija/intervent...bo.html#comment

 

Zdej mi pa sam en naj ?e re?e, da Ivan veliki ne daje lastnih interesov pred interese dr?ave.

 

Pizda voda nam te?e v grlo, gospodek Ivan in gospodek Zmagec se pa malo hecata - mislim, ?e bo to vodstvo naslednje vlade pol pa res ne vem kam bomo zgrmeli. Vsaj dobro voljo bi pokazali pa poskusili prepri?ati opazovalce, da resno mislimo z reformami pol pa nam taki pizdeki in pezdeti ?talo delajo :angry:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V skandinaviji so referendumi nekaj ?isto vsakdanjega in tudi volilna udele?ba je visoka, tu je mi?ljeno podobna volilni udele?bi na volitvah. To je dobesedno uveljavljanje demokracije oziroma mnenja ve?ine in tega se tam ljudje zavedajo in to tudi tako jemljejo.

 

Pri nas se pa razni objektivne?i tipa Boss prito?ujejo, ko referendum spro?i opozicija, v kateri je JJ, seveda pa ko je JJ na oblasti, pa so referendumi zdravi in potrebni. Bah...

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V nedeljo vsi doma? ?zmeden??zmeden? Vpra?aj trgovce,koliko je veljal tisti referendum. ;)

Referendumov je tudi v ?vici cel vagon,pa gre demokracija naprej.

Referendumi se pojavijo ve?inoma takrat,ko z predlogi ni nih?e (razen predlagatelja) zadovoljen.

?e naredi? v redu zakone (in jih seveda spo?tuje? kot v civiliziranih dru?bah),za njimi ni potrebe.

V enem sestanku ali dveh se dogovori?.?e se pa poskusi? zmuzniti mimo(kot so to po?eli do sedaj tri leta) pa fa?e? referendum.

 

zadnja tri leta

Ve?ina-ponavadi pride 20% ljudi. Ve?ino referendumov je spro?il JJ v tej dr?avi se pravi je on ve?ina.

Zakaj vpra?aj trgovce, JJ je sforsiral naj narod pove ali si ?eli met rgovine ob nedeljah zaprtre. Ve?ina od tistih 27% (jih je blo okoli 60 posto se pravi cca 14%volilnih upravi?encev)je rekla da si ?eli met zaprte trgovine. Pa se ni zgodilo ni?. No potem je JJ pri?el na oblast in ukazal zaprtje trgovin-japajade. Ve? prometa ve? davkov ve?ji budget- ve?ja provizija.

Jaz ti verjamem da je to ve?ina, vglavnem pa: kot zadnja tri leta.....

 

PS. sem ugotovu da se moram posut s pepelom tudi LDS in SD sta predlagala referendum o RTV-ju, ostale si pa lahko pobrska vsak sam koliko jih je direktno predlagala SDS

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V skandinaviji so referendumi nekaj ?isto vsakdanjega in tudi volilna udele?ba je visoka, tu je mi?ljeno podobna volilni udele?bi na volitvah. To je dobesedno uveljavljanje demokracije oziroma mnenja ve?ine in tega se tam ljudje zavedajo in to tudi tako jemljejo.

 

Pri nas se pa razni objektivne?i tipa Boss prito?ujejo, ko referendum spro?i opozicija, v kateri je JJ, seveda pa ko je JJ na oblasti, pa so referendumi zdravi in potrebni. Bah...

 

Mor? vedet tudi da nekatere stvari so za referendum in nekatere ne.

To kako se narod otepa pokojninske reforme ka?e na to kako je narod neumen. DEMOGRAFSKA SLIKA je neki kar s politiko nima veze.

Sej ni panike, ne bo pokojninske reforme, lahko z injekcijo omejimi ?ivljensko dobo na 70let :hudicek:

To da so ?le pa pokrajine na referendum je pa pribli?no tako neumno kot sam predlog zakona.

tut ?e je nevem kdo ukradel cel miljon evrov, je minus zaradi socialnih transferjev 300mio ve?ji kot je bil

 

po drugi strani povpre?na ?ivljenska doba okrog 75let:

http://www.rtvslo.si/slovenija/zivljenjska...se-daljsa/91576

 

povpre?na starost pri upokojitvi re?mo 58.5 let:

http://www.stat.si/novica_prikazi.aspx?id=2671

 

?e vzame? da se povpre?je zaposli pri recimo 22ih (nekateri kasneje nekateri prej)

dela?: 36 let

si upokojen: 27let

 

Sam ra?unaj kak davek bi si moral odvajat od pla?e (brez zdravstvenih prispevkov) da bi lahko imel dobro penzijo do konca ?ivljenja.

zAto pa pravim, pokojnine in socialni transferji so MATEMATIKA in NE POLITIKA.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala Ploki, da si mu razlo?il, ker bi mu podobno tudi sam samo s to razliko, da tebe bo mogo?e ?e posku?al zastopiti, meni bo pa apriori po defaultu kontriral. Pa? tako kot je navada pri tistih za katere navija.

 

Pa v razmislek raznim, ki se jim zdijo referendumi tako dober na?in sprejemanja zakonov. Dejmo na referendum vpra?anje ali naj pla?ujemo davke ali ne ali pa ?e bolje da bo bolj realno - a ste za to, da se davki zni?ajo za 50%. No kdo, ki je vsaj malo po?ten do samega sebe in do poznavanja ljudi ter dru?be na splo?no si upa trditi, da ne bi ljudje izglasovali tak referendum za zmanj?anje davkov pa ?etudi pol vse crkne - sej za v naprej raja itak kej dosti ne razmi?lja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Heh Boss, bolj tu izstopa dejstvo, da ti apriori zagovarja? levake in vsa njihova dejanja, pri ne-levih pa tvoj apriori objektivni pogled pade - glede na to, da se ima? za nekega objektivne?a. In to je zelo podobno temu, kar o?ita? in pripisuje? meni. Najbolj na?itan lai?ni strokovnjak, ki pa s pravimi strokovnjaki nima nobene veze :hohoho:

 

Ploki, lahko se sam pozanima?, glede ?esa vse imajo referendume v tujini.

 

Kak?na pravica odlo?anja ljudstva pa je to, da se re?e, to se lahko presoja na referendumu, to pa ne??! ?e celo za ustavne zadeve se lahko uvede referendum.

 

sicer pa vrste referendumov: http://www.rtvslo.si/strani/vrste-referendumov/372

 

 

Pri nas se ta zadeva tako ali tako zlorablja za metanje polen pod noge oziroma je posledica non?alantnosti in neupo?tevanja predlogov opozicije s strani koalicije (pa je ?isto vseno, katera struja je tisti ?as na poziciji).

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Heh Boss, bolj tu izstopa dejstvo, da ti apriori zagovarja? levake in vsa njihova dejanja, pri ne-levih pa tvoj apriori objektivni pogled pade - glede na to, da se ima? za nekega objektivne?a. In to je zelo podobno temu, kar o?ita? in pripisuje? meni. Najbolj na?itan lai?ni strokovnjak, ki pa s pravimi strokovnjaki nima nobene veze :hohoho:

V bistvu se strinjam s teboj. Oba sta ista. Le, da sta vsak na svojem bregu. :P
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Virant: "Vrnil bom 1.285 evrov" - ta znesek je razlika med pla?ano dohodnino za njegove honorarje in prejetim nadomestilom za "brezposelnost". Kao da bo potem na nuli, da nebo obremenjeval prora?una.

Briljantna ideja! :bravo: ?e dobro, da je pla?al manj dohodnine, kot je prejel nadomestila za "brezposelnost". ?e pa bi bila pla?ana dohodnina ve?ja od pomo?i za brezposelnega, bi verjetno terjal, da dr?ava njemu pla?a razliko. Zaradi obveznosti do njegove dru?ine seveda.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Heh Boss, bolj tu izstopa dejstvo, da ti apriori zagovarja? levake in vsa njihova dejanja, pri ne-levih pa tvoj apriori objektivni pogled pade - glede na to, da se ima? za nekega objektivne?a. In to je zelo podobno temu, kar o?ita? in pripisuje? meni. Najbolj na?itan lai?ni strokovnjak, ki pa s pravimi strokovnjaki nima nobene veze :hohoho:

 

Ploki, lahko se sam pozanima?, glede ?esa vse imajo referendume v tujini.

 

Kak?na pravica odlo?anja ljudstva pa je to, da se re?e, to se lahko presoja na referendumu, to pa ne??! ?e celo za ustavne zadeve se lahko uvede referendum.

 

sicer pa vrste referendumov: http://www.rtvslo.si/strani/vrste-referendumov/372

Pri nas se ta zadeva tako ali tako zlorablja za metanje polen pod noge oziroma je posledica non?alantnosti in neupo?tevanja predlogov opozicije s strani koalicije (pa je ?isto vseno, katera struja je tisti ?as na poziciji).

 

?vica, Portgulska in Nizozemska imata legalizirano marihuano. Brez dvoma ?vica in nizozemska iz povsem drugih vzgibov. Naprimer. Na kitajskem pobijajo vsakega ki je proti re?imu, in obdav?ijo vsakega z ve? kot enim otrokom.

Poneumljeno: A ?e bo tujina sko?la iz neboti?nika bo? ti tut? Mogo? ma tujina dnar da si to privo??i - mi ga nimamo.

Refendum RTV? Iz koga se nor?uje, kdo se nor?uje?!

 

Kak?na pravica? Nikakr?na, ampak edina po principu katere lahko sistem deluje. Ti razlo?im na hiter:

Primer pridobivanja glasov:

scenarij a: ni va?no. tipi?en volivc recimo.

Scenarij b:

?upnik: NSi!

10 tetk: OK

 

demokracija deluje 100% samo v primeru ?e politiki in mediji podajajo informacije korektno, ?e jih ne se PODRE. In ?e vedno ve? ZAPRAVLJAMO, je pa? treba pobrat VEDNO VE? DAVKOV. Matematika.

 

Vodenje dr?ave je ?ISTA MATEMATIKA IN NITI PRIBLI?NO POLITIKA.

 

KER PA NISO VSI LJUDJE DOKTORJI MATEMATIKE, TEGA PREPROSTO NE RAZUMEJO. IN ?E NE?ESA NE RAZUME? NISI PRISTOJEN O TEM ODLO?AT

Ampak "Praskanje tam kjer ne skrbi" je o?itno hobi slovencev. Dru?inski zakonik je jasen indikator tega. ?e se sprejme zakon ki se te ne dotakne na NOBENEM nivoju ti mu pa kontrira? iz nekih principov pomeni da:

a) ma? preve? ?asa (pejt delat.)

B) si sociopat (so za to pristojne institucije.)

 

Druga?e pa "be my guest", si lahko naslednji? sam opravi? kardiolo?ko operacijo, k peku pa pojdi po nasvete za sestavljanje prostorskega na?rta.

 

Ali druga?e povedano: Referendumi naredijo formalno dr?avo dr?avo butalcev, ker je ve?inski glas butalski. Jebiga. Vsi ne letijo na luno. Pa vsi niso konstruktorji avtomobilov. Pa vsi niso matematiki ki bi JIM BILO JASNO KAKO SE RA?UNAJO DR?AVNE FINANCE. As simple as that.

AMPAK, POUDARJAM, NIKJER nisem napisal da menim da so NA?I politiki matematiki ki jim je to jasno. Mogo?e dva od 90ih. MOGO?E.

Sem napisal ?e 10x pa ?e 10x bom. Politika je peskovnik nesposobnih. FDV bi blo treba zapret, zgodovina je zadost da se nau?i? napak preteklosti. Ostalo je pa nepotrebna birokracija za umetno ustvarjanje delovnih mest in formalno obra?anje denarja. Nepotrebno zakompliciran sistem zavoljo sistema samega. Neki takega kot postmoderna umetnost :P

 

Zagovarjam svobodno izbiro, ki pa mora biti v meri ?lovekovih zmo?nosti in NE SME POSEGAT V PRAVICE OBSTOJA DRUGEGA!

 

?e ti pa vse skupi strnem v poneumljeno verzijo tega:

Folk je prebutast da bi vedel kaj ho?e. Demokracija je mehanizem ki dopu??a da tisti malo pametnej?i izkori??ajo neumne za uveljavljanje svoje lastne volje. Ker druga?e bi politi?ni program bil FINAN?NI NA?RT. Ampak finan?nega na?rta ne razume vsak s kon?ano osnovno ?olo. Prazne floskule razume ?e moj pes. Zato nikoli ne bo izvoljen matematik ki bi znal izra?unat optimalni budget, ampak bo izvoljen butalc. ker volijo butalci, nekoga ki jim je blizu. jebiga. ?e deluje gaussova krivulja izvoljeni pa? ne more izstopat. ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ploki, sistem je tak, tu bom uporabil besede profesorja s faksa"bolj?ega sistema od demokracije ?e nismo odkrili, sicer ni idealen, je pa najmanj slab izmed vseh, ki jih poznamo".

 

Najbolj?e se mi zdi, ko o pravnih zadevah razgljabljate ljudje, ki niste v ?ivljenju imeli ene ure predavanja o pravu, kaj ?ele, da bi si prebrali ?tudijsko literaturo in opravljali kak?en izpit. Pravo je tako in se ga kot takega upo?teva, ?e mi imamo ali nimamo denarja za referendume tu ne igra nobene vloge. Pa pizda, ?e sam sem ve?ino teh stvari iz faksa pozabil, ker jih pri delu ne uporabljam, in bi moral to osve?iti, vi pa ho?ete z neko "kme?ko logiko" kontrirati dr?avni ureditvi in pravu :hohoho:

 

 

 

S temi razlagami "za rajo", "poneumljenimi verzijami" itd. se nekaterim res vidi, kako jih jebe EGO in nek ob?utek ve?rvrednosti.

 

Na podlagi ?esa sicer ne vem, sklepam pa da na podlagi suma ve?jega IQ od "raje", pa ?eprav le-ta verjetno ni bil nikoli uradno izmerjen.

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bravo teoretik. :whatever:

Jebiga, dr?ava pa? rabi institucije ki producirajo drone za vzdr?evanje lastnega sistema.. Malo ve?ja iluzija svobode, ampak ko se dovolj mo?no zaleti? v rob kletke dobi? kar ti gre.

Kdo bo pa verjel v sistem, ?e ne oseba ki se je ?olala da mu slu?i?

Sicer pa so take defenzivne prehitre obsodbe zelo jasen indikator... Seveda si me moral postaviti na moje mesto ter se pasivno postaviti nad, ampak ti nisi tu EGO, ti si pravi?nik!

 

U?beni?ki primer.

 

read em and weep...

 

?e ti ni potegnilo da je vseeno kak sistem je potem ti nih?e ve? ne more pomagat.

Po drugi strani je pa demokracija ultimativni mehanizem kako naredit pizdarijo in ?e vedno lahk nakoncu prbije? "ljudstvo si je samo sodbo pisalo, saj so oni izvolili"

Pribli?no tako kot utlimativna odre?itev z jezusovim kri?anjem za vse grehe.

 

Kdo je pa napisal "sistem" in "pravo"? VELIKI BOG? ?e je o?itno da z zlorabami obstoje?ega sistema tonemo v vedno ve?je in ve?je dolgove je jasno da je treba sistem prilagoditi potrebam. Ampak to vam teoretikom pa? ni jasno. Dr?i? se tega kar si se na faksu nau?il kot pijanc plota. "Tako je in pika." Ma ja, ?koda da ne ?ivimo ve? v jamah. Ker tako je bilo, in pika. Lahko ti povem da si se u?il stvari ki so jih ustanovili isti dripci ki zdaj vodijo dr?avo, in da bi to lahko enaki dripci spreminjali.

 

?e sre?a da mamo ustavno sodi??e da vsaj za bedarije tipa "referendum proti dru?inskemu zakoniku" ne bomo zapravljali denarja...

 

Fak ej. Dvomi ?lovek. Podvomi enkrat v sistem. Slepoverje je isti fenomen, ne glede na to a se gre za cerkvene knjige al pa pravni pouk...

Dvom ?ene naprej razvoj. Slepoverje ga ubija...

 

Pa ?e sm se kej nau?il na faksu je da so nekateri profesorji zabiti do zemlje in da ne vem kaj delajo na svojih pozicijah. Ampak nau?il sm se tud da ve?ina ne podvomi v prav nekoga ki je hierarhi?no nad njim. sej, kriti?nega razmi?ljanja se nismo u?ili nikjer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja? sj kul.

pravo je tako kot je, pravi?...

To da je dr?avo sodstvo in pravo ?e zdavnej povozil tehni?ni razvoj je pa itak blo jasno ?e pred 10 leti.

?e kameleon se zna prilagodit. Kip se pa ne prestavi. Sam kip ma pa? pesek v glavi :whatever:

 

Ko bi le bil svet ?rnobel...

 

Mislim! Pa kako spremembo bi ti mel? Sej noben NO?E SPREMEMBE. Sej se bojite spremembe bolj kot hudi? kri?a!

 

Na bruhanje mi gre ta sprevr?enost zahodnja?ke civilizacije kjer je 3/4 sistemov postavljenih zato da so namenjeni samim sebi. Koga BRIGA kaj se kdo na faksu u?i? Vse ljudi ki vpra?am so POZABILI. Znajo to kar delajo zadnjih 15 let. Nau?ili so se od ljudi ki so jih vpeljevali ko so se zaposlili. AMPAK ko je treba potegnejo vn velike pi?tole in za?nejo strelat s "?tudijskimi izpiti" in bla bla bla. Bla. A si ?ou po u?benik zdj da mi bo? "Pokazal". sj ni panike. Bom ?ou na FVV po u?benike pa se lahko greva "wiki wars".

 

dru?boslovje je fikcija. bolj leposlovje kot karkoli drugega. sem bil eno leto na naravoslovnem faksu - to je faks. dru?boslovni faksi so pa ena velika ?ALA v primerjavi s tistimi... Pa nisem naravoslovc - na svojo veliko ?alost...

In to?no to so odgovori na konkretna prcanja:

"ne da se, je napisano tam pa tam pa tam da se to tako ne da delat". Ker pi?e na kosu papirji?

 

Matr more bit to en magi?n papir. Ker to je VSEEEE tako zakomplicirano.

To ni zakomplicirano. Zakompliciran je motor na notranje izgorevanje. Pravo je preprosto. Zakomplicirali so ga ljudje zato da majo kej za delat. konkretne vrednosti pa nima. Jutri se bo sesul sistem. S pravom si bom brisal rit medtem ko bom vozil avtomobil na notranje izgorevanje ?ez mejo v meksiko.

 

Pa ajde, ?e si me ?e glih za?tartal fajn:

A je protiustavno ?e da? na referendum vpra?anje "Ali ste za zmanj?anje kazni za prometne prekr?ke?"

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Heh Boss, bolj tu izstopa dejstvo, da ti apriori zagovarja? levake in vsa njihova dejanja, pri ne-levih pa tvoj apriori objektivni pogled pade - glede na to, da se ima? za nekega objektivne?a. In to je zelo podobno temu, kar o?ita? in pripisuje? meni. Najbolj na?itan lai?ni strokovnjak, ki pa s pravimi strokovnjaki nima nobene veze :hohoho:

 

Za razliko od marsikoga jaz vsaj veliko preberem, se pozanimam, podvomim in se ne pustim voditi za rokco, ki ti jo ponujajo mediji ali politika. Takrat vidi? marsikatero stvar, ki je ve?ini skrita, nau?i? se razmi?ljat in za?ne? lo?evati pleve od zrnja ali po doma?e vidi?, ko delajo iz muhe slone in ko ti velike svinjarije posku?ajo pomesti pod preprogo oziroma jo skriti ali izena?iti z mno?ico za vse nas prakti?no nepomembnih dogodkov in tako, dobi? ena?enje korupcije nekega parkiranja z podkupovanjem v najve?jem oro?arskem poslu.

 

Tega ne bo? nikoli razumel in ti bo sprejemljivo, da ?e pri nekomu ne najdejo ni? oprijemljivega, da se spravijo na iskanje pravih ali izmi?ljenih oziroma napihnjenih napak dru?inskih ?lanov, sorodnikov, sodelavcev in se i??ejo vse mo?ne teorije zarot in povezav in ?e ?e to ne gre ponaredijo nekaj dokumentov. Vse to, da bi se nekoga oblatilo. Ne bo? razumel, da ?e se nekdo znajde v sodnem postopku ni enako kot, ?e mu sodi pouli?na ali gostilni?ka govorica.

 

In ?e nekaj za razliko od tebe znam tudi Ivana braniti, ?e mu posku?ajo naprtiti kako nepomembno bedarijo - pa ne toliko zaradi njega samega ampak zaradi tistih, ki se ga posku?ajo lotiti na tak na?in in s tem deskriditirati samega sebe ter posledi?no zmanj?ajo resnost ostalih zadev, ki ne smejo it nekaznovano v pozabo. In ja velja seveda tudi kontra tudi za tiste za katere pravi? da "navijam".

 

Pri nas se ta zadeva tako ali tako zlorablja za metanje polen pod noge oziroma je posledica non?alantnosti in neupo?tevanja predlogov opozicije s strani koalicije (pa je ?isto vseno, katera struja je tisti ?as na poziciji).

 

Imamo parlamentarni sistem in v njej predstavnike, ki smo jih kot ljudstvo izvolili, da v na?em imenu sprejemajo zakone, ki jih pripravlja vlada oziroma ministri s svojimi sodelavci in strokovnjaki s podro?ja, ki se ga dotika tak zakon.

 

Parlament tak zakon z ve?ino sprejme, kar pa ni v?e? tretjini poslancev in lahko zahtevajo referendum. Se pravi na?eloma vzamejo odlo?itev ljudem, ki se na to spoznajo oziroma bi se po slu?beni dol?nosti s strokovnimi sodelavci morali spoznati, in jo dajo v roke nam ljudem, ki v ve?ini v 95% niti ne vemo to?no o ?em se odlo?a niti nimamo poleg sebe strokovnega ?taba, da bi nam to razlo?il. Z drugimi besedami, damo odlo?itev v roke "bedaku" ter tako operemo tiste, ki bi morali o tem odlo?ati in so tudi pla?ani za to ter bi morali nositi politi?no odgovornost za eventuelno napa?no odlo?itev.

 

Tako pa lahko odlo?a vsak polnoletni dr?avljan, ki zaradi nepoznavanja teme najve?krat odlo?i subjektivno predvsem glede na to katera politi?na stran mu je bli?je in kako je zadovoljen z vlado. O sami vsebini pa si upam re?i, da vsaj 80% glasovalcev ne glasuje in tako ugled dr?ave v svetu pada in pada.

 

In ja kon?no si ugotovil kaj je referendum v sloveniji in da nujno potrebujemo spremembo zakona o referendumu. Nikakor ne ukiniti ampak ukiniti mo?nost, da bi se tega vzvoda poslu?ili poslanci, ki so bili preglasovani. ?e gre res za tako pomembno vpra?anje potem tudi zbiranje zadostne koli?ine podpisov ne sme biti prevelik problem.

 

 

Kot si omenil demokracija naj bi bila najbolj?i sistem, kar ga poznamo a po drugi strani je to sistem, ki omogo?i, da te bedaki oziroma ignoranti preglasujejo in lahko povzro?i nepopravljivo ?kodo. Mogo?e bi bila edina re?itev, da bi se volivci pred odlo?anjem morali izkazati, da temo glasovanja poznajo in da so seznanjeni zakaj se odlo?ajo. Tako bi vsak moral vsaj malo truda vlo?it, ?e bi ?elel odlo?ati o stvari, ki se ti?e vseh nas. Jaz bi temu rekel informirana demokracija in ne tako kot zdaj, ko imamo primitivno demokracijo, ki nas zavaja v misli, da imamo demokrati?en sistem, ki pa ?e zdale? ni to kar naj bi bil. Razlika je nekako tak?na kot v teoreti?nem komunizmu in v prakti?nem politi?nem komunizmu - kdor je prebral Marxa bo vedel o ?em govorim. :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe Boss, potem bi morali uvesti "informirano demokracijo" tudi pri volitvah, ker pa? dosti jih gre volit npr. samo da ne bo Janković, ali samo ne Jan?a, itd., malo pa jih pozna recimo programe strank. Ko za?ne? enkrat postavljati omejitve, jih mora? postavljati povsod.

 

Glede DZ in sprejemanja zakonov - zakon pripravi pristojno ministrstvo in zunanji pogodbeni strokovnjaki s tega podro?ja, DZ je samo glasovalni organ, kjer pa? poslanci (ve? ali manj) glasujejo "po nareku". Sami so zelo redko strokovnjaki na podro?jih, ki jih ureja zakon v postopku sprejemanja, pa? preberejo si zakon, kdor pa misli imeti na seji kak?en nastop, pa se pripravi na svoj nastop. Pa saj se spomnimo npr. biv?ega poslanca Partlji?a, ki je po kosilu v DZ med sejo rad zadremal, in je zato ?elel mesto pod novinarskim balkonom, da ga novinarji nebi preve? fotografirali :hohoho:

 

Referendum je prav tako, kot DZ, ki je pristojen za sprejemanje zakonov, del (na?ega) parlamentarnega sistema in deluje kot neka varovalka. ?e bi referendum ukinili, oziroma ljudem kakorkoli omejevali udele?bo, to ne bi bila ve? demokracija. In ne obra?aj besed glede demokracije - je lepo napisano: ni idealen, je pa najbolj?i, ki ga trenutno poznamo. Sicer sem tudi sam mnenja, da je dobra diktatura bolj?a od slabe demokracije, ampak demokracija se je zasidrala v na?em svetu in ?ele kak resen in dokon?ni finan?ni zlom bi jo omajal. Tisti, ki so v demokraciji obogateli, imajo premo?an vpliv. In ja, marsikomu gre to na bruhanje, ampak naredil bo? pa kaj?

 

Kolikor sam vem, skandinavskim dr?avam (ali kateri drugi dr?avi) kljub obilici referendumov ugled v svetu ne pada. Pri nas se to dogaja predvsem zaradi slabega dialoga s tisitimi, ki se jih zakon dotika (pa naj bodo to sindikati, ?tudenti,...), kot tudi z opozicijo, ki ponavadi pripravi predloge, pa jih noben "ne jebe".

 

 

Ploki, tebi pa preostane mo?nost, da se preseli? v kako afri?ko pleme, kjer ne poznajo prava ampak samo osnovna pravila, ali pa v kako favelo Rio De Janeira, kjer tudi pravo ne velja, zelo dobro pa delujejo tolpe, avtomobili, pi?tole in smodnik. Me prav zanima, koliko ?asa bi rev?ek tam zdr?al.

 

?e bi sistem padel, bi tudi ekonomija in trgovina padla, in tvojih V12 bi lahko vozil le dokler ne bi izpraznil rezervoarja.

 

Temelj dru?be je dr?ava, ki zagotavlja dr?avljanom varnost (JRM), ampak za to pobira davke in ti odvzame del svobode - ima? kar lepo dolo?eno, kaj sme? in kaj ne. Kar nekaj prava je namenjenega za??iti posameznika pred dr?avo - in ta del lepo izkori??a npr. ?eferin.

 

Se strinjam, da je pravo prezakomplicirano (danes zmaga tisti, ki ma bolj?ega odvetnika) in dru?ba zavo?ena, ampak proti temu bomo naredili kaj? Vzeli kala?nikovke v roke in se ?li Libijo? Malo morgen ja.

 

 

Pismo, ?e sam sem napisal esej <_<

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.