Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

Kaj pa ?panija? pa Usa?A je tudi tam ponavadi taka umrljivost?

V Italiji je za covid-19 umrlo 19 zdravnikov

V Italiji je med oku?enimi z novim koronavirusom tudi 4824 zdravstvenih delavcev, kar je devet odstotkov vseh, pri katerih so v Italiji potrdili oku?bo, je sporo?il italijanski institut za zdravje. Iz te dr?ave danes poro?ajo o dveh novih smrtnih ?rtvah med zdravniki, s ?imer je za covidom-19 umrlo 19 zdravnikov.

A umre za navadno gripo tudi toliko zdravnikov vsako leto?

Italijani naj bi imeli super zdravstveni sistem, tudi privat zdravstvo naj bi pri njih super sodelovalo z javnim.

 

Posledi?no je ogromno starej?e populacije...

 

Vpra?anje je tudi , kdaj katera dr?ava testira; kasneje kot testirajo (torej ?e testirajo nekoga, ki ima jasne klini?ne znake in je ?e hospitaliziran-da ne re?em na smrtni postelji in ne vsakega ki hodi po cesti in 1x zakaslja), ve?ja je mo?nost , da bo razmerje med oku?enimi in tistimi ki umro stra?ljivo velika.

 

Saj vemo; statistika je veda, ki si jo mimogrede obrnemo sebi v prid.

 

Tudi to , da so zaradi pomanjkanja kadra (zopet; zakaj je do tega pri?lo? Mogo?e pa res zaradi v povpre?ju zelo stare populacije) morali klicati ?e UPOKOJENE zdravnike, ni ravno voda na mlin temu, da bodo zdravstveni delavci tam dobro odnesli.

 

?e mene vpra?as; tam je glavni problem to, da se je zdravstvo sesulo.

 

Ne da podcenjujem virus, dale? od tega, ampak verjamem, da je Italija zdaj postala en tak primer , s katerim lahko en drugega dobro stra?imo.

 

Ljudje si pa itak zapomnimo najbolj senzacionalne novice. Kar je spet prav. Bolje to,kot da bi vsak dan sli?ali 30letnike , kako so zlahka preboleli virus... Potem bi vsi skupaj spet sko?ili v stacune in veselo kihali en v drugega.

 

Za?aran krog... To vedno pravim.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

"It's just a flu bro" in "pri navadni gripi jih lih toliko umre" sta brezvezna argumenta. Pri navadni gripi in virozah ni nobene karantene, ljudje si ne razku?ujejo rok itd.. Pri tej gripi jih je pa v enem mesecu umrlo 5000 pa ?e polno zdravstvenih delavcev (ki so vajeni paziti nase!) je zbolelo. ?E ne bi delali "take panike" bi se pri nas ?e sesuval zdravstveni sistem. Pa samo upam, da smo dovolj hitro reagirali, da se ne bo kot v Italiji. 

EDIT: Pa tudi argument, da umirajo samo uni, ki niso zdravi je ?ibak. Nekdo, ki ima pri 60ih sladkorno ali pa povi?an pritisk bi lahko naprimer ?ivel ?e 20 let, a ga "samo malo huj?a gripa" potol?e. Navadna gripa ga ne bi. Upamo lahko, da se ogreje in umiri, vlade pa bojo kupile ve? respiratorjev, ko se naslednjo sezono spet za?ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kosili bomo okoli hi?e...gasa...vsak dan 2x... :D :D

?aki ?aki, jaz sem pa mislil, da imajo prista?i dizlov kosilnice tudi na nafto ;)

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko smo pri dizlu, ravno se kon?uje kur.sezona in naredilo se je veliko prostora v cistern pa jo bom na polno za naslednjo sezono! Samo ne vem ?e kdaj? A naj ?e malo po?akam? Kaj mislite koliko bo ?lo ?e dol?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko smo pri dizlu, ravno se kon?uje kur.sezona in naredilo se je veliko prostora v cistern pa jo bom na polno za naslednjo sezono! Samo ne vem ?e kdaj? A naj ?e malo po?akam? Kaj mislite koliko bo ?lo ?e dol?

Mah, to je tako kot ?e gleda? kak?ne delnice, sklade, coine... Te?ko je napovedati kdaj bo dose?eno dno. Sam si dolo?i? kdaj ti je ugodno in kupi?...

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

"It's just a flu bro" in "pri navadni gripi jih lih toliko umre" sta brezvezna argumenta. Pri navadni gripi in virozah ni nobene karantene, ljudje si ne razku?ujejo rok itd.. Pri tej gripi jih je pa v enem mesecu umrlo 5000 pa ?e polno zdravstvenih delavcev (ki so vajeni paziti nase!) je zbolelo. ?E ne bi delali "take panike" bi se pri nas ?e sesuval zdravstveni sistem. Pa samo upam, da smo dovolj hitro reagirali, da se ne bo kot v Italiji.

EDIT: Pa tudi argument, da umirajo samo uni, ki niso zdravi je ?ibak. Nekdo, ki ima pri 60ih sladkorno ali pa povi?an pritisk bi lahko naprimer ?ivel ?e 20 let, a ga "samo malo huj?a gripa" potol?e. Navadna gripa ga ne bi. Upamo lahko, da se ogreje in umiri, vlade pa bojo kupile ve? respiratorjev, ko se naslednjo sezono spet za?ne.

Se strinjam. Pa meni je fascinantno, ko re?ejo,da ima nekdo pridruzne bolezni. Dajmo biti iskreni; koliko ljudi starej?ih od 40let ima prazno zdravni?ko kartoteko?

 

Verjetno malo... Nad 60let pa verjetno redkokdo... Pa je marsikateri dana?nji 60letnik zelo fit in vitalen in bi kot lahko, lahko zlahka pre?ivel ?e kak?no navadno gripo.

 

Korona je lahko pika na i. Lahko je tudi gripa, lahko je zaplet pri rutinski operaciji, lahko je pik srsena...

 

Prav pa je,da se nih?e ne po?uti nedotakljivega pri nobeni stvari.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sedaj ?akam komentarje v stilu:pha,to zni?anje ni ni?, v Rusiji je dizel 50 centov.

Saj to, ker pri komur negativizem izvira ?e iz njega samega oz. notranjosti, temu nikoli ni ni? prav (nimam nikogar poimensko v mislih, da ne bo pomote).  :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam v slu?bi strogo masko,latex rokavice.Za zunaj pa ne uporabljam ni?, ker dosti niti ne hodim okoli.

Pa dela? s strankami? Ne leti nate, ampak meni je tako Fascinantno ko gledam v trgovini ljudi z rokavicami, kako si potem z rokavicami pomanejo o?i, popraskajo po nosu... Ve?ina niti ne ve, kako sneti masko in ali najprej sneti masko ali rokavice.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne delam direktno s strankami a imam opraviti z razli?nimi vzdr?evalnimi slu?bami, nabavniki,vsemi dostavnimi po?tami. Sem pa skenslal itak vse, ki sedaj niso nujni.

Imam pa dovolj rokavic, da si jih lahko kar pogosto zamenjam. Imamo tudi poseben ko? za odrabljene rokavice in maske.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne delam direktno s strankami a imam opraviti z razli?nimi vzdr?evalnimi slu?bami, nabavniki,vsemi dostavnimi po?tami. Sem pa skenslal itak vse, ki sedaj niso nujni.

Imam pa dovolj rokavic, da si jih lahko kar pogosto zamenjam. Imamo tudi poseben ko? za odrabljene rokavice in maske.

Pravilno. Jaz sicer ne uporabljam maske in rokavic v trgovini, ampak striktno puscam cunje pred vrati, umijem roke, razkuzim vso embala?o iz trgovine , ?e 1x umijem roke. Predvsem pa se izognem gne?i in dotikanju obraza z ne?istimi rokami.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam. Pa meni je fascinantno, ko re?ejo,da ima nekdo pridruzne bolezni. Dajmo biti iskreni; koliko ljudi starej?ih od 40let ima prazno zdravni?ko kartoteko?

Saj jo ne more? imet... notri so tud otro?ke bolezni, ki jih vsak enkrat fa?e, ker jih mora saj druga?e se ne izoblikuje imunski sistem.

 

Druga?e je pa tako, pa ne da bi se hvalil, da v 28 letih delovne dobe nimam niti enega dneva bolni?ke. Ampak to ne pomeni, da sem superheroj, ker lahko zbolim zaradi ?esar koli naslednji trenutek. Ho?em samo povedat, da v kolikor ima? kak?ne kroni?ne bolezni je zate tudi gripa lahko nevarna tako kot tale virus. Lani je v Sloveniji, kot posledica gripe v kombinaciji z drugimi boleznimi, odneslo 160 ?ivljenj.

Pravilno. Jaz sicer ne uporabljam maske in rokavic v trgovini, ampak striktno puscam cunje pred vrati, umijem roke, razkuzim vso embala?o iz trgovine , ?e 1x umijem roke. Predvsem pa se izognem gne?i in dotikanju obraza z ne?istimi rokami.

Maska je BS, ker edina, ki bi dejansko za??itila je samo tista fullface. Virus lahko namre? pride v telo skozi vsako sluznico, se pravi tudi ?ez o?i. Maska je bolj za primer, da sam ka?lja? in da ne letijo pljunki naokoli. Dejansko pa res najve? naredi?, da se ne dotika? o?i, nosu, ust predno oreng ne umije? rok. S tem naredi? 90% vse za??ite. Ostalo je pa pa? sre?a.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

o bagra lopovska

 

https://www.zurnal24.si/svet/cehi-zaplenili-maske-namenjene-italiji-343999

 

ni ?udno, da imajo o vi?egrajcih tako slabo mnenje v ostali EU. In v to dru?bo bi nas rad jajo potisnil.

 

Fuck, Italija najbolj na udaru, ti jim pa maske in respiratorje ukrade?... pa a je lahko ?e kaj slab?ega na tem svetu?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je.Slovanskim narodom le malokateri zahodnjak zaupa.Mimogrede te nategnejo. Bolj, ko gre? na jug, slab?e je.

Sam sem imel do sedaj dobro mnenje za ?ehe a s tem dejanjem spadajo na Balkan.Na ?alost.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Bolj slabo veš.   Ravno pri mestni vožnji je EV najbolj varčen. Najmanj pa na AC.   ZOE je recimo ultra varčen tam do 50-60 km/h, relativno varčen pri 80 km/h in sorazmerno ok pri 100 km/h nad tem pa poraba skokovito naraste. Ker je pač tako dizajniran. Pri 130 km/h se namreč njegov elektromotor vrti z 90 % obratov, to je kot bi se Mazda bencinar vozil s 6.000 rpm.   Tesle so pa recimo tudi okoli 120 km/h še vedno zelo varčne - ker so pač tako dizajnirane.
    • Tole mi pa ni jasno. Zavarovalnice so delale ne vem kolk miljonske dobicke, pa niso vsi placevali. Zj ko vsi placujejo, naj bi pa to delal nekej sto miljonsko izgubo. Mislim da je bilo 200 nekaj receno pred uvedbo
    • Evo, tole je z nekje 70% mestne voznje in cakanja po guzvah.   Drugace pa lepo da uzivas s svojim EVjem, ampak EVji pac niso za vse  
    • Moja Miata je pa bolj okoljevarstvena kot katerikoli električni avtomobil, ker bolj kot kurim bencin, prej ga bomo izčrpali. Prej ga izčrpamo prej bomo prešli na alternative  
    • Pa ne pri potrošnji 13kWh/100km. Lepo te prosim. Sej pravim, to je tko kot bi jaz trdil, da z normalno vožnjo kurim 3,5 litra/100km, kar se sicer s cjazenjem po regionalki s 60km/h celo da naredit.   Sem prevozil kar nekaj EV-jev pa vem kolk je realnost sploh kadar je ooogrrooomnooo mestne vožnje.😜
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.