Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Nekje sem bral, da je ravno helikopter kriv, da se ladjica potopila...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zoprna zadeva, ?e posebej ker gre za podro?je, ki je ozna?eno z zelo redkimi poplavami pol jih pa takole zalije ?zmeden?

 

Je pa zanimivo, da skoz govorijo o Dobrepolje (ki ni pod vodo) slike in poplava pa so iz krajev Stru?ke doline kakih 5km ju?no. O?itno ne glede kolk je Slo majhna imamo veliko te?av s prepoznavanjem manj?ih krajev in dolo?anje njihove lokacije.

 

Nekje sem bral, da je ravno helikopter kriv, da se ladjica potopila...

 

To govori lastnik in njegovi kolegi. Ladjica se je potopila zaradi napa?nega sidranja. Nikoli se ne sidra s krmo proti toku :blink: oziroma, da se v teko?i strugi sidra na krmi in na premcu isto?asno, kar je samo predpogoj za nesre?o.

 

Druga?e se pa na videu lepo vidi, kako se je tok reke pove?eval in v trenutku, ko je za?elo zalivati krmo je reka ?e precej mo?neje tekla kot na za?etku videa. Zra?ni tok helikopterja tudi pod razno nima toliko mo?i, da bi potopil ?oln.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm, ?ist tko, saj ne da bi podpiral teorijo o potopitvi barke zaradi helikopterja - pa ste ?e bili v bli?ini kak?nega helikopterja, ko je le ta vzletal?

 

To piha ko sto mater, veter ki ga ustvari rotor ima mo? hude burje, plus ?e kak km/h ve?.

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm, ?ist tko, saj ne da bi podpiral teorijo o potopitvi barke zaradi helikopterja - pa ste ?e bili v bli?ini kak?nega helikopterja, ko je le ta vzletal?

 

To piha ko sto mater, veter ki ga ustvari rotor ima mo? hude burje, plus ?e kak km/h ve?.

 

Poglej video, pa poglej kao visoko je helikopter. Sila vetra pri vzletu, ko je helikopter tik nad tlemi je res bistveno vi?ja kot pa sila, ko helikopter lebdi 30-40m visoko.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kratka zgodovina poplav. Se pravi so imeli globalna ogrevanja in prekomerno onesna?evanje z avtomobili ?e pred 500 leti. :P

 

Jaz ?e vedno trdim, da gre za naravni ciklus. Ljudje smo na tem planetu zelo malo ?asa in si "ponosno" pripisujemo, da smo sposobni uni?iti planet ali celo potem vse popravljati. Na koncu se bo planet ?e opomogel, le ljudi ne bo ve?. :danzoman:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poglej video, pa poglej kao visoko je helikopter. Sila vetra pri vzletu, ko je helikopter tik nad tlemi je res bistveno vi?ja kot pa sila, ko helikopter lebdi 30-40m visoko.

 

Ja, saj sem videl - helikopter kar nekaj ?asa ?e lebdi nad barko, pa ni nobene vidne posledica, na koncu pa za?ne voda sama vdirati. Sej pravim, da se mi zdi teorija o krivdi helikopterja za lase privle?ena.

 

Hotel sem samo izpostavit, da dokler ne do?ivi? "helikopterja nad glavo", si te?ko predstavlja?, kako mo?no to piha.

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ak mal, kaj pa Lu?ka Kajfe? Bogataj? Ona vse ve in ona nas je svarila, da smo s svojo nespametnostjo povzro?ili vse te dogodke. ?e pred 5-6 leti je nabijala o globlanem segrevanju in kako bomo imeli do konca desetletja su?na peklensko vro?a poletja in jesenske temperature preko 30 stopinj. Snega naj sploh ne bi ve? poznali ipd.

 

No danes pa je retoriko zamenjala in govori o podnebnih spremembah. Zanimivo, da taki in ?e bistveno huj?i vremenski dogodki se dogajajo celo zgodovina in da imamo obdobja kjer so bolj intenzivni in obdobja bolj mirnega vremena.

 

Ampak Lu?ka in podobni se ne dajo in tudi mediji jo vsaki? zvle?ejo iz naftalina pozabe, ko se kej takega zgodi, da lahko malo popametuje in nam bere levite kako smo vse sami krivi. In ta gospa je redna profesorica na biotehni?ni fakulteti - ja to?no na tisti, ki je s svojim projektom povzro?ila poplavljanje same biotehni?ne fakultete in zahoda ro?ne doline. Da se ti skozla kako je ta oseba pametna in kako rada u?i druge ampak, da pa je fakulteta zasula vse jarke za odvodnjavanje, ker so rabili parkiri??a za Lu?ko in ostale profesorje pa je zato voda odtekla namesto v jarek v u?ilnice in kletne prostore, kjer imajo strojnico pa je vse OK.

 

Kolk bi blo lepo ?e bi ljudje najprej pometli pred svojim pragom potem pa prali druge.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepo se vidi, da je krivo sidranje, barko voda ne more potegniti pod vodo?e je ta prosto plavajo?a, bil je prekratek ?trik in ladja se ni mogla dvigniti vi?je, nobena ladja se ne potopi na mestu.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tu najverjetneje za potopitev ni bil kriv helikopter, ampak ?e kdo misli da je stvar nedol?na se moti. Enostavno ?e ho?e? da npr. 4tone te?ka mrcina ostane v zraku mora le ta s 4imi tonami pritiskati ob tla.

 

Pred leti me je na Mangartu helikopter s curkom zraka po pobo?ju prestavil s poti in le sre?i se imam zahvalit, da nisem izvedel "hiter sestop" v Italijo.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak Lu?ka in podobni se ne dajo in tudi mediji jo vsaki? zvle?ejo iz naftalina pozabe...

 

Golazen novinarska vedno poi??ejo neke stare "strokovnjake", ki jim medijska prepoznavnost slu?ajno prav pride. Sploh, ko enkrat re?ejo tako, ?ez nekaj let druga?e. Konec koncev je pa narava nam ?e vedno nepredvidljiva in ima cikluse, ki jih mi ?e ne poznamo popolnoma.

To je isto kot to, da vsaki?, ko je govora o avtomobilih, prometu itd.. kli?ejo Braneta Legana in podobne stare ma?ke. Proti katerim nimam ni? proti, marsikajo so dosegli ampak se pa vseeno dostikrat ne strinjam z njihovimi ?e rahlo zastarelimi pogledi.

 

Pred leti me je na Mangartu helikopter s curkom zraka po pobo?ju prestavil s poti in le sre?i se imam zahvalit, da nisem izvedel "hiter sestop" v Italijo.

 

Uf, tisto bi pa bil hiter sestop. :blink:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale stric se mi ni zdel napa?en, mi ga je kar ?al, mislm da je mel dobre namene, kar pa ni lahko iz tega izhodi??a (pogori??a)! <_<

 

http://24ur.com/novice/slovenija/umrl-bojan-knuplez.html

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale stric se mi ni zdel napa?en, mi ga je kar ?al, mislm da je mel dobre namene, kar pa ni lahko iz tega izhodi??a (pogori??a)! <_<

 

http://24ur.com/novice/slovenija/umrl-bojan-knuplez.html

 

Ja bad no :(

 

http://24ur.com/novice/crna-kronika/na-goz...rl-kolesar.html

 

danes je ne ?uden dan

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nemorm vrjet, ?ist ?udn dan :(

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jao kak ka?in tale informativni izra?un vrednosti nepremi?nin

 

Fotr je dobil izra?un za gara?o, ki jo je prodal l.1979.....pa to sploh ?e ni vse, ?e vedno je v zemlji?ki knjigi - sem pogledal na GURS ?zmeden?

 

Pa baje da podatki poslani (berem forume) so katastrofalni......

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.