Skoči na vsebino

Promet, nesre?e in ZVCP


Allyssa

Priporočeno sporočilo

Sej je vpra?anje,?e bo manj nesre?,ko bodo vozili 130 km/uro kot ?e bi vozili 140/uro. <_<

Kak?na je pa sploh razlika pri nesre?i z 130 in 140 km/uro??Verjetno malenkostna-samo v denarnici se pozna.

Na enem drugem forumu je en pacijent stalno zagovarjal(in skoraj edini) ta neumni zakon.In smo na koncu ugotovili(anzi je sam priznal),da je tudi on prometni policist.In sem mu postavil to isto vpra?anje.

In mi je odgovoril,da sej itak tam nekje do 150/uro ne kaznujejo nikogar,?e psebej,?e vidijo da je avto varen in nov.

Me prav zanima,kako je v resnici...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kak?na je pa sploh razlika pri nesre?i z 130 in 140 km/uro??

Razlika v kineti?ni energiji je 16%.

 

Meni gre na k... predvsem to, da je prometna politika v Sloveniji ?e od osamosvojitve prava naravna katastrofa. Pa ne mislim samo na promet po kopnem. In ?e vseskozi od osamosvojitve imajo resor prometnega ministrstva zakupljen narodnjaki po?tenjaki. Kdo bo njim zara?unaval kazni za vse, kar so v tem ?asu zasrali, in pa za vse ?rtve, za katere so krivi ???

 

Lp M

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@BOSS: a je teb ?e kdo povedal, da odli?no povzema? njegove besede in misli ?

 

namre?, tvoj post sovpada 99% z mojimi besedami in mislimi :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Zadovoljen sem samo z dejstvom, da je res manj mrtvih. Nisem pa zadovoljen z dejstvom, da zato hvalijo nov zakon kot, da je to glavni faktor.

 

Da bi upravi?ili drakonske kazni in "dokazali" uspe?nost zakona so z uvedbo kazni so isto?asno pove?ali policijski nadzor in izvedli kar nekaj policijskih preventivnih akcij. Da ne bo narobe razumljeno - sem navdu?en, da je teh akcij in nadzora ve? samo to ni direktna povezava z uspe?nostjo novega zakona saj bi tudi s starim in ve?jim nadzorom (tudi napovedanimi akcijami) storili natanko isto.

 

 

Na roko je ?lo ?e izredno slabo vreme skoraj ves junij, ki je pregnalo kar nekaj motoristov s cest vklju?no z drugimi joyriderji nad joydriverji. Poznajo se tudi povi?ane cene goriv, ki rezultirajo v po?asnej?ih (var?nej?ih) vo?njah, da ne re?em, da si marsikdo ?e skoraj ne more privo??iti izleta za en dan na morje.

 

Pa do uvedbe novega ZVCP-ja smo imeli ?e itak precej ugodnej?o statistiko kot lani.

 

V glavnem, super je da je ?rtev manj ampak po?teno bi bilo, da bi navedli vse dejavnike, ki so to omogo?ili ne pa da se samo trkajo po prsih in ponavljajo kake face so, da so uvedli novi ZVCP, ki naj bi bil zaslu?en za vse to.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V glavnem, super je da je ?rtev manj ampak po?teno bi bilo, da bi navedli vse dejavnike, ki so to omogo?ili ne pa da se samo trkajo po prsih in ponavljajo kake face so, da so uvedli novi ZVCP, ki naj bi bil zaslu?en za vse to.

 

Se popolnoma strinjam, dejavnikov je res ve? in ni fer, da zadevo na tak na?in prikazujejo. Je pa res predvolilni ?as in jim pride vse prav kar le malo di?i po njihovi uspe?nosti.

Samo poglejmo kaj se dogaja s preganjanjem gospodarskega kriminala. Pred volitvami so obljubljali red, saj naj bi se po njihovo prej?nja oblast povampirila do konca. V ?asu te vlade so se zgodile prakti?no najve?je, najodmevnej?e in najdra?je privatizacije. In za pesek v o?i se gredo zadnje pol leta neke ?udne aretacije iz katerih ni nikoli ni?, razen seveda tega, da bodo "o?kodovani" dobro izto?ili dr?avo. Spet bomo ?li ?ejni ?ez vodo. :whatever:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na kratko, pojma nimajo in naj grejo na cesto, pa bodo videli kak?ni debili se vozijo po cesti in kateri za to pla?ujejo z ?ivljenjem.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Ta mesec je spet katastrofa glede nesre? - kje so zdaj Rom?ek, ?erjav in Mate, ki so se tako hvalili glede izbolj?ane varnosti zaradi novega ZVCP? No kje ste populisti?ni pametnjakovi?i?

 

Potuhnili so se kot mi?ke v luknje in samo upajo, da ljudje tega ne bodo pogruntali pred volitvami. :angry:

 

?e statistiko na straneh policija.si so umaknili. Mater kako so prozorni - zadnje poro?ilo je iz aprila, ki je bil zadnji mesec pred uvedbo novega ZVCP-ja. Kje so torej majski, junijski in julijski? Ni jih, ker pokvarjene barabe to namensko skrivajo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je.Zdej bodo raje lovili tipe,ki so parkirali in obra?ali svoja vozila v tunelih,kjer so jih skrili pred to?o.

Eden od njih je celo izjavil,da je kazen 250 ? prava malenkost v primerjavi z ?kodo,ki so jo imeli ostali udele?enci,ki niso mogli v tunel in so ostali v koloni zunaj. :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eden od njih je celo izjavil,da je kazen 250 ? prava malenkost v primerjavi z ?kodo,ki so jo imeli ostali udele?enci,ki niso mogli v tunel in so ostali v koloni zunaj. :whatever:

 

:angry: U 3PM saj ?e bi bila pa tragedija bi pa jamrali joj moj avto al kaj?

Je pa zanimivo kako so bili v?eraj policaji aktivni pred Rutarjem, ki je po prispevku iz oddaje Svet znan kot "cesta smrti" :blink: in lovili ljudi, ki niso dajali ?migavcev. Pa fajn jim je, ker imajo ?kode Octavie RS ker to morate videti na lastne o?i kak dobro ta avto ?tarta in kako to leti med drugim tudi ?ez ovinek. :blink::hohoho: So bili v resnici najve?ji divjaki ve?era. :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta mesec je spet katastrofa glede nesre? - kje so zdaj Rom?ek, ?erjav in Mate, ki so se tako hvalili glede izbolj?ane varnosti zaradi novega ZVCP? No kje ste populisti?ni pametnjakovi?i?

 

Potuhnili so se kot mi?ke v luknje in samo upajo, da ljudje tega ne bodo pogruntali pred volitvami. :angry:

 

?e statistiko na straneh policija.si so umaknili. Mater kako so prozorni - zadnje poro?ilo je iz aprila, ki je bil zadnji mesec pred uvedbo novega ZVCP-ja. Kje so torej majski, junijski in julijski? Ni jih, ker pokvarjene barabe to namensko skrivajo.

 

 

Right on! :rispekt:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa fajn jim je, ker imajo ?kode Octavie RS ker to morate videti na lastne o?i kak dobro ta avto ?tarta in kako to leti med drugim tudi ?ez ovinek. :blink::hohoho: So bili v resnici najve?ji divjaki ve?era. :whatever:

 

 

Saj jih ne bodo imeli dolgo :P (?e prvi dan so eno porinili pred novinarji v delavnico - skrili ker ni v?gala :) )

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Tole sodelavc slikal, ampak verjetnpo vsem poznana situacija.

 

Danes sem se vozil 10 minut za tovorjakarjem ki je prehiteval, potem izgubljal boj, za?el spet pospe?evat, vozil v?tric, potem zopet zaostajal itd, itd... men se je trgal film, in to bi trajalo ?e vse do Celja, ?e ne bi oni drugi tovornjakar zapeljal na izvoz.

 

Tovornjakarja sem po?teno shupal.... wanker...

post-841-1221047901_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

http://24ur.com/novice/slovenija/prevrnjen...mil-promet.html

 

Na evo spet tovornakarji najve?ji drek nardijo na cest.... me prav zanima kako je do tega pr?lo.

 

A je to retori?no vpra?anje ?

 

?e ni potem samo ta odgovor - to se dogaja zato, ker so policist preve? zaposleni s tistimi, ki vozijo 5-10km/h prehitro. To, da pa kamionarji delajo ?talo na cestah, se igrajo konjske dirke (prehitevanja, ki trajajo v nedogled) in ko so zmatrani ?e malce zadremajo za volanom kar med vo?njo jih pa ni? ne briga oziroma pardon nimajo ?asa.

 

?e ve?, kot ka?e smo k nam povabili skoraj vse tranzitne ?oferje iz cele vzhodne Evrope. Ja to dopu??a in s svojimi (ne)dejanji spodbuja baje najbolj?i (po mnenju neukega folka) minister v tej vladi zadol?en za promet. :angry:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...
  • 3 meseci kasneje...

A je to retori?no vpra?anje ?

 

?e ni potem samo ta odgovor - to se dogaja zato, ker so policist preve? zaposleni s tistimi, ki vozijo 5-10km/h prehitro. To, da pa kamionarji delajo ?talo na cestah, se igrajo konjske dirke (prehitevanja, ki trajajo v nedogled) in ko so zmatrani ?e malce zadremajo za volanom kar med vo?njo jih pa ni? ne briga oziroma pardon nimajo ?asa.

 

?e ve?, kot ka?e smo k nam povabili skoraj vse tranzitne ?oferje iz cele vzhodne Evrope. Ja to dopu??a in s svojimi (ne)dejanji spodbuja baje najbolj?i (po mnenju neukega folka) minister v tej vladi zadol?en za promet. :angry:

 

Da ne govorimo o tem, kje parkirajo... Zjutraj, ko gre ?lovek v slu?bo mi ob?asno pustijo cela dva metra pospe?evalnega pasu, da se vklju?im na AC (Lukovica) in sem skoraj vsak dan samomorilec. Seveda policije nikjer. Pisal sem celo na policijsko upravo, a njih to ne zanima. Mene bodo pa je*ali ko se bom prpelu 5 km/h prehitro.... banda....

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Danes zopet v Dnevniku nek ?lanek o kontroli prehitrih in vinjenih voznikov, zame mogo?e malo utopi?no napisan, ampak naj jim bo :D Omenja se tudi kontrola in lovljenje prehitrih voznikov z helikopterjem :P

 

 

Za jutri pa napovedujejo nek ?lanek (v prilogi Denar...) glede tega, da je za prometno nesre?o v ve?ini primerih kriva neprilagojena hitrost, ter alkohol, nikoli pa ni kriv vzdr?evalec cest.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.