Skoči na vsebino

Mazda 6 pedal od sklopke poka!


Priporočeno sporočilo

Lep pozdrav vsem na Mazda forumu! :P

Pred kratkim sem kupil rabljeno Mazdo 6 (2004l/80tiso? km) in sem opazil da mi ob pritisku na pedalo od sklopke, ko pritisnem na pedalo ali pa ko ga spustim nekaj malenkostno po?i.

Po?i pa ravno prav,da je zadeva mote?a saj se to zgodi vsaki?,ko pritisnem na pedalo od sklopke <_<

Ali mislite da je to kaka resnej?a te?ava :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer nimam 6ke, ampak...

 

Meni ob?asno po?i, ko ga pritisnem do konca, je pa tak zelo neprijeten klik/pok, ki se najbolj sli?i izven

vozila in tudi na pedalu se ?uti, da nekaj "presko?i".

 

Na servisu so rekli, da bi bila sklopka za menjat, ampak sklopka sploh ne drsi...

 

Zaenkrat ostaja tako kot je...

 

IPB Image

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ja tak bolj na mehko po?i :D.No sam da to ni kaj huj?ega!Saj ve? od za?etka te vsaka malenkost zmoti ker si bolj pozoren na vse skupaj.

Hvala za odg. :bravo: !

 

No meni po?i ko imam pedal stisnjen neklje na eni tretini sklopke.Samo to je res komaj kaj za ?utit edino sli?i se.Sem pa tudi pogledak kje to poka pa je bilo to tam kjer gre sklopka v en cilinder al kaj je tam tisto spodaj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tudi meni je za?elo to pokat. in mi ni v?e?.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lep pozdrav vsem na Mazda forumu! :P

Pred kratkim sem kupil rabljeno Mazdo 6 (2004l/80tiso? km) in sem opazil da mi ob pritisku na pedalo od sklopke, ko pritisnem na pedalo ali pa ko ga spustim nekaj malenkostno po?i.

Po?i pa ravno prav,da je zadeva mote?a saj se to zgodi vsaki?,ko pritisnem na pedalo od sklopke <_<

Ali mislite da je to kaka resnej?a te?ava :ne vem:

 

A je tvoja Mazda slu?ajno iz Italije uvo?ena? Kilometri so mi nekam "znani", ker vse iz IT imajo nekje okrog 80kkm.

 

Na?eloma je lahko tu problem, ker je kilometrov ve? kot ka?e ?tevec in bi lahko bili tudi ?e problemi s sklopko. :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hvala, bom probal.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ja ma? prav je iz IT.No zdaj ne vem je pa servisna kni?ica po?templana tak da....ampak to je kaj lahko ponarediti ne?Kje pa kako lahko preveri? da ima avto realne kilometre?Druga?e se je avto servisiral na Mazda Udine v IT vsaj iz tam so ?templi ki so gor.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ja ma? prav je iz IT.No zdaj ne vem je pa servisna kni?ica po?templana tak da....ampak to je kaj lahko ponarediti ne?Kje pa kako lahko preveri? da ima avto realne kilometre?Druga?e se je avto servisiral na Mazda Udine v IT vsaj iz tam so ?templi ki so gor.

 

Jaz imam tudi iz It.So pa preverli kilometre v Avstriji(ki je mimogrede ?ef tudi za SLO-kar oni odobrijo,to na?i delajo ;) ),ko sem uveljavljal garancijo(in res je imela 52000)Kkm,kot je blo na ?tevcu. :bravo:

 

Tako,da lahko proba? tudi ti,?e jo ima? ?e v garanciji.Italija ima druga?e 5-letno gaerancijo,ne glede na prevo?ene kilometre,ampak pri nas velja samo tri-letna. :( (?im avto zapusti Italijo).

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja moja je ?e v Slo.?eprav zdaj je avto v tisti fazi,ko mora? ?akati na papirje da se uredijo pa homoligacija na lpp pa.....no vse te papirje mi rihta tisti,ki mi je avto tudi na?el in je rekel,da celotna zadeva traja cca-10dni tako da avto ?e ?aka v gara?i.No in med tem ?asom jaz malo ?ekiram mojga stroja :bravo: !

Pa druga?e kake so kaj va?e izku?nje z Mazdo 6 :P ?Jaz imam MAZDO6 SPORTWAGON 136KS 2004L/82tiso? prevo?enih pa mi?je siva barvo ima.O izku?njah z njo ne morem pisat,ker sem z njo naredil vsega skupaj 100km tako da vem le to da mi je oblikovno ful huda,pa da naj bi bile Mazde zelo vzdr?ljive in da se ne kvarijo kaj dosti :jupiii: .Aja druga?e je kot nova samo tole "pokanje" me malo moti,ampak ?e ni huj?ega bo ?e :ouje: .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo upaj,da ne bo kot pri mojem frendu,ki jo je kupu tam ?ez-(Milano),in je ?akal na papireje od marca,do predv?eraj?njim!!.In ?e to z pomo?jo advokata tam ?ez. :whatever:

Tudi moja je SW, 136/leadher&bose/2004 in iste barve kot tvoja(kakor priblji?no enih75% It.Mazd 6 :D )

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja tokl ?asa je ?akal?Omg :( !Ja jaz upam da le ne bo tako dolgo.On je meni reke,da to traja pribli?no teden do max 10dni.No bom poro?al ko bo zrihtano.Ja druga?e sem jaz iskal to sivo barvo,ker druge razen ?rne mi ne potegnejo,tako da je kar ql.Kje si pa te strupene litke kupo :bravo: ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha saj v profilu ima? pa potem take kot moje,sem mislil da ima? tiste ki so na slikci pod tvojim uporabni?kim imenom.Druga?e sem pa tud jaz iskal takega z usnjenimi sede?i samo nisem na?el v dveh mesecih odkar sem iskal nobenega takega da bi bil z usnjem in da bi bil dobro ohranjen na razpolago :ne vem: .No saj zdaj sem pa res ?e ?ist na drugo temo pre?alta iz prvotnega pokanja v sklopki :hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no danes sem pozorno poslusal, pa ugotovil, da mi poka v glavi in ne na pedalu... :D

 

 

hehe,..tko k moji mami :D je tud ugotovila da neki poka k da v prvo :ne vem: za?uda men n? ne poka,..no ja,..vsaj sklopka ne :P

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hehe,..tko k moji mami :D je tud ugotovila da neki poka k da v prvo :ne vem: za?uda men n? ne poka,..no ja,..vsaj sklopka ne :P

 

Tudi na moji ne poka na sre?o ni?...pokajo mi v?asih edino strune na kitari. :hohoho:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tehni?ari.

 

 

Mazde imajo hidravli?no sklopko in ne "zajle", ?e zelo dolgo ?asa.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 8 let kasneje...

No pri moji Mazdi pedal sklopke poka ?e skoraj odkar jo imamo. V?eraj pa se mi je zdelo, da poka ?e glasneje. No bilo je nekaj vo?nje po centru Lj in sem najbr? ?e bolj opazila. Bolj ali manj je vo?nja po AC in ni mote?e. Pa vseeno... a to je res treba menjat vse - pedalo sklopke al samo pu?e kolikor sem na hitro preletela je problem to?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 Pa vseeno... a to je res treba menjat vse 

Seveda vse, najbolje avto. ;)

Pri moji biv?i mazdurini stopalka sklopke ne poka ve? - odkar je totalka. 

Je pa pokala stopalka zaradi enega majhnega ko??ka plastike - nekega obro?ka na mehanizmu stopalke, ki je bil po?en in v odvisnosti od tega kako se je ta obro?ek obrnil je stopalka pokala ali pa ni. Stvar je bila tako zelo mote?a, da sem sedaj na avtomatiku. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda vse, najbolje avto. ;)

Pri moji biv?i mazdurini stopalka sklopke ne poka ve? - odkar je totalka. 

Je pa pokala stopalka zaradi enega majhnega ko??ka plastike - nekega obro?ka na mehanizmu stopalke, ki je bil po?en in v odvisnosti od tega kako se je ta obro?ek obrnil je stopalka pokala ali pa ni. Stvar je bila tako zelo mote?a, da sem sedaj na avtomatiku. 

Recimo, da bi blo pri meni tudi tako se ne da samo tega obro?ka menjat?  Al kako gre to ? ima mehanik dosti dela s tem, da ugotovi kaj je narobe.

Jaz sem se tega ?ist navadla ubistvu. Pol pa pride fotr v avto in mu je po parih min dosti tega pokanja:)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.