Skoči na vsebino

Kon?no vinjete?


daSKAn

Priporočeno sporočilo

Za vikend so na vrhniki kontrolirali vinjete in sami ?ehi,slovaki, poljaki so bli za robom in ?akali na pildke s kaznijo in ukrepi. :bravo:

Samo kolona pa je bal dolga za popizdit, ker so vse strpali v eno kolono, tam kjer se je pa za?elo zo?anje pa ?e omejitev hitrost in :policaj: z radarjem in polnim ?epom polo?nic, za razdelit. :D

 

Pa ?e ena ultra lovska, kontrolor je stal na drugi strani vozil, kot mora biti nalimana vinjeta in jih je kontrliral. ?zmeden? Stal ja na desni strani ceste. ?zmeden?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 303
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Sam sem v petek na AC opazil kontrolo vinjet - 2 policijska avta in 2 Kangoo-ja od vinjetnih nadzornikov na izhodu iz po?ivali??a Lom v smeri proti Kopru.

 

Policista in vinjetna nadzornika so stali tako levo kot desno od avtomobilov, lahko bi reku da so naredil kar en manj?i koridor :D

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, kot sem ze ne?tetokrat rekel, lahko je ?e tok dober sistem, ampak na?im ga bo zmer ratal zajebat. Limamo na levo, oni stojijo na desno. Brihte.

 

Itak bodo verjetno morali popustiti in se bo potem drugo leto jih lepilo tudi na desno stran spodaj...

...ker bodo ugotovili,da la?je kontrolirajo,kdo ima vinjeto. :P:D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa ve? kaj se skriva pod pokrovom - sem se prepri?al na dragu v SG-ju, da zunanjost avta vedno zavaja.

 

Mogo?e ma pa ta Audi tolk mo?no ma?ino, da mu je pr pospe?evanju odlimalo nalepko s prednje ?ipe in jo nalimalo zadaj. :ne vem: aaa, na to pa nisi pomislil , hehe :hohoho::hohoho:

 

 

To je res. Men jo je zaradi mo?nega zavijanja v levo odnesl na desno stran :D

Proklete G sile :hohoho:

 

 

:lol::bravo:

 

Je pa ?e ena cvetka, poleg zgornjega temnjenega roba; ?e se mal vozi? okol po svetu (ok, Evropi), kmal pride? do tega, da ma? na ?ajbi kr 5 al pa ?e ve? nalepk... za to se njim pa? po doma? povedan je*e

 

Me prov zanima, kaj bojo mel za povedat, ?e jih spomnem, da je to sprememba na steklenih povr?inah vozila in zakaj to potem ni potrebno HOMOLOGIRAT ??? ...pa recimo, kak?na je razlika med temnim ?ipam in son?nimi o?ali na betici ; a tem ?e pa ne bo treba merit svetlobne prepustnosti B):P

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:lol::bravo:

 

Je pa ?e ena cvetka, poleg zgornjega temnjenega roba; ?e se mal vozi? okol po svetu (ok, Evropi), kmal pride? do tega, da ma? na ?ajbi kr 5 al pa ?e ve? nalepk... za to se njim pa? po doma? povedan je*e

 

Me prov zanima, kaj bojo mel za povedat, ?e jih spomnem, da je to sprememba na steklenih povr?inah vozila in zakaj to potem ni potrebno HOMOLOGIRAT ??? ...pa recimo, kak?na je razlika med temnim ?ipam in son?nimi o?ali na betici ; a tem ?e pa ne bo treba merit svetlobne prepustnosti B):P

 

Tale s son?nimi ti je pa dobra. Pa piska?a za rikverc bi moral imet, ?e ima? ful temna son?na o?ala :hohoho:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A kdo slu?ajno dela foto stekla - taka kot le?e na o?alih, ki se premosorazmerno z mo?jo sonca tudi same zatemnjujejo. To bi bila re?itev saj pono? temnih stekel pa res ne rabi?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pomoje bi lahko komot na temjneni rob gor zalepili vinjeto, saj tam se pa res tudi lepo skoz vidi...

 

sicer smo pa ?e lahko sre?ni da je tako, ker ko bo satelitsko bo pa prava katastrofa... po mojem bo AC kar prazna, ?e gledamo na to, koliko denarja ho?ejo met za on sprejemnik

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bog ne daj, da bi se v tej na?i dr?avi takrat na?el nekdo, ki bi vsaj enkrat spro?il referendum glede ne?esa pametnega in prepustil izbiro o tem narodu.

 

?e se ga lahko spro?a za pokrajine in podobne bedarije (voli??a samevala!!!) ter s tem tro?i denar davkopla?evalcev(ki so by the way tudi 90% vozniki), bi se ga MORALO tudi za cestninenje. A o?itno je ve? vredno re?iti nekaj ministrskih riti kot pa zajeten kup ?e kako potrebnih evrov v ?epih voznikov. :ph34r:

58461.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Satelitsko cestninjenje za tovorni promet DA, za osebnega pa absolutno PROTI.

 

Napovedujejo, da bo ta projekt vreden 1,2 milijarde evrov. To je tretjino vsote, ki smo jo dol?ni za AC-je. Pri takih debilnih projektih ne bomo nikoli odpla?ali dolga al pa bodo AC-ji ratali tako dragi, da jih nih?e od doma?ih voznikov ne bo uporabljal tako kot to zgleda na hrva?kem.

 

V glavnem, ?e se ne bomo uprli, se nam lahko pi?ejo ?rni ?asi glede mobilnosti.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem sli?al da oni gizmo za satelitsko cestninjenje stane okoli 200?. ?e je to res naj si ga vtaknejo v rit, na avtocesto ne bom ?el. Prvo da dam 200?, da bom lahko ?e ve? pla?eval za zastoje, "enkratno" asfaltirane in po?arno za??itene tunele, kjer je omejitev pol glih tolk kuker ?e bi se po lokalni vozu.

 

?e za ABC se mi je zdel skrajno butast dat 5000 tolarjev. Stem da nima? pol ni? cenej cestnine, oz. kakih popustov.

 

Sam na ?alost so pr nas glih tok butast, da morjo vsake bedarijo prvi narest, tko kot v politiki. Naj bo ?e tako butasta pogodba, ipd. ki jo nobena dr?ava no?e podpisat, ne v Sloveniji letimo v 2-eh urah podpisat, pa se ?ele pol pra?at kva je blo.

 

PS: upam se stavit da bojo ?ez eno leto praskal po asvaltu v ?entvidu, ?es da spet ni dobr, da bojo uvedl preiskavo, ter kako je minister ogor?en.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem sli?al da oni gizmo za satelitsko cestninjenje stane okoli 200?. ?e je to res naj si ga vtaknejo v rit, na avtocesto ne bom ?el. Prvo da dam 200?, da bom lahko ?e ve? pla?eval za zastoje, "enkratno" asfaltirane in po?arno za??itene tunele, kjer je omejitev pol glih tolk kuker ?e bi se po lokalni vozu.

 

Ne bo zastojev ker bo? edini, ki bo dal 200? za tisto sranje od cestninjenja. :blink:

 

?e za ABC se mi je zdel skrajno butast dat 5000 tolarjev. Stem da nima? pol ni? cenej cestnine, oz. kakih popustov.

 

To tudi meni ni bilo jasno zakaj nima ABC recimo 10% popusta s ?imer bi narod "prislili" da kupijo ABC in bi s tem zmanj?ali zastoje...

Sem pa nekaj sli?al, da bo tole satelitsko cestninjenje ?e v letu 2009 s ?imer bomo po mo?nosti nabavili letno vinjeto za brezveze. :whatever: ?ivela Slovenija, de?ela butalcev. :ouje:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Satelitsko cestninjenje ima toliko ovir, predvsem pa so najhuj?e tiste, ki niso tehni?ne narave. Predvsem je to kontrola in nadzor in ?e se ta lahko vr?i pri gospodarskih dejavnostih je nedopustno, da se to opravlja pri zasebnosti.

 

Zasebnost in nenadzor je ena temeljnih ustavnih pravic v demokrati?nih dr?avah, kamor verjetno sodi tudi Slovenija, ?eprav nas razni Mateji, Jan?e, Brezigarce, Grimsi ipd s svojimi dejanji posku?ajo prepri?ati druga?e.

 

V glavnem... ?e bo katera budala posku?ala tole uvest za osebna vozila je na?a dr?avljanska dol?nost, da se organiziramo in da prepre?imo to neumnost. ?e bodo posku?ali, je nujno potreben referendum in tak predlog bo padel kot je dolg in ?irok.

 

Pa kdo je tolk neumen, da bi za 55?/leto bil pripravljen prodati svojo svobodo in nenadzor, ki ti ga nudijo vinjete. Prepri?an sem da je takih vsaj 80-85%... ostali pa so itak nevo??ljivci, ki nikakor ne morejo po?reti, da se sosed ve?krat pelje po AC in pla?a isto pa ?etudi se oba vozita ceneje kot pri prej?njih cestninah in sploh ceneje kot pri sat.cestninjenju.

 

Ampak tako pa? je v Sloveniji, kjer vladata nevo??ljivost in majhnost v glavi. :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss se popolnoma strinjam.

Zasebnost in nenadzor je ena temeljnih ustavnih pravic v demokrati?nih dr?avah, kamor verjetno sodi tudi Slovenija, ?eprav nas razni Mateji, Jan?e, Brezigarce, Grimsi ipd s svojimi dejanji posku?ajo prepri?ati druga?e.

 

Ja po vzoru USA varnost pred zasebnostjo ko te lahko ?e malo manj kot pospravijo brez sojenja ker si sumljiv in podoben teroristu. :whatever: Saj vem, da sem offtopic ampak to me spominja na lov na ?arovnice v srednjem veku, ko si se zameril sosedu, ta te je prijavil potem si bil pa tako ali tako kriv, samo ?e priznati si moral, da so bili milostni. S teroristi je pa popolnoma isto. :hohoho:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zasebnost in nenadzor je ena temeljnih ustavnih pravic v demokrati?nih dr?avah, kamor verjetno sodi tudi Slovenija, ?eprav nas razni Mateji, Jan?e, Brezigarce, Grimsi ipd s svojimi dejanji posku?ajo prepri?ati druga?e.

 

?e misli?, da zdaj pa ima? zasebnost in nenadzor se pa po?teno moti?.

 

V vsakem trenutku se ve, kje si (mobilni telefon), kje si se gibal v dolo?enem ?asu (gibanje mobilnega telefona po baznih postajah + GPS v avtomobilu), kje si se vozil (ABC), kje in kaj si kupoval (ban?ne kartice), sateliti od CIE ti pa tako ali tako lahko pogledajo na tvojo ro?no uro, ?e se jim za?eli....

 

Na?e dojemanje "zasebnosti in nenadzora" je le iluzija. Veliki brat nas gleda:policaj: , pa si lahko pred tem ?e tako zatiskamo o?i in krivimo Jan?o za to - to je itak slovenski nacionalni ?port... :whatever:

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preko GPSa v avtomobilu pa ni mo?nosti da bi sledili, ker napravica samo sprejema signale iz satelitev in ni? ne po?ilja nazaj. Za mobitele pa ?e je dovolj dober signal in dovolj baznih postaj v okolici pa se lahko na cca 5m natan?no da dolo?iti polo?aj mobilnika, pa ?e to samo v primeru ?e vedo tvojo telefonsko ?tevilko.

 

Nimamo popolne zasebnosti, samo ?e vedno se pa lahko skrije? :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e res, da je v "skrajnem" primeru (pooblastila? :whatever: ) mo?no nadzorovati ljudi preko raznoraznih napravic. Ampak, v tem primeru bi bilo pa bistveno bolj verjetno ali pa kar ziher! ?e kak?no relacijsko nadzorovanje hitrosti. Poleg tega bi bil ta koncept nadzora vsiljen (razen, ?e se ne vozi? po AC, kar je npr. v LJ skoraj nemogo?e). Nevem, ampak, ?e no?e?, lahko telefon ugasne? in potem si pa? "neizsledljiv". Tukaj pa malo te?je "ugasne?" in nadaljuje? vo?njo po AC.

 

Mislim, da ?e bo kdo ta sistem predlagal v zakon pred predhodno ?ir?o javno in strokovno debato, si zaslu?i strel v glavo! :angry:

 

lp,

D

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi?ljen je bil GPS, ki ga imajo avtomobili bolj?ih znamk noter name??enega za izsleditev v primeru kraje avtomobila.

 

To ma ?e moj Sucker. :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no mislm da tale sucker ma res da skor vse,ziher pa nima kotli?ka za vodo potegnt :hohoho::hohoho:

 

 

joke :D

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no mislm da tale sucker ma res da skor vse,ziher pa nima kotli?ka za vodo potegnt :hohoho::hohoho:

joke :D

 

:hohoho: Ej, pr na?mu mojstru nikol ne ve?. Se zna zgodit, da bomo na naslednjem sre?anju v vodi stal... :hohoho:

OT sramezljiv

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no mislm da tale sucker ma res da skor vse,ziher pa nima kotli?ka za vodo potegnt :hohoho::hohoho:

joke :D

 

?e sem js v suckerju ma neki druzga za potegnt, lahko tvoja pove ?e ne verjame?. :D:D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.