Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

Lepo bi bilo, ?e ugotovi?, kje je vhod. Potem je pa cela re? re?itev. No, precej jih odpade, ?e je lokalni ?ebelar ugotovil, da jih ne more dobiti ven.

 

Zadeva je taka: ?e ti uspe uni?iti matico in mlado zalego, bodo kmalu popakirale kufre in od?le. Najve? dva meseca, najverjetneje ?e prej. Matico najla?je uni?i? s kak?nim ogljikovim monoksidom. Tudi precej ?ebel gre zraven. Vendar si za nekaj ur tudi ti brezdomec. Zato jaz raje prakticiram ogljikov dioksid, ki je v jeklenki uteko?injen in jih enostavno zamrznem. Je pa potrebno malo predelati, da lahko cevko, ki bi pasala v vhod "panja", priklopi? na jeklenko. ?e nima? ravno dveh levih rok in ?e ima? malo delavnice ter smisla za cevi, navoje, baker in lotanje, se to da kar hitro sestaviti. Pazljiv pa bodi z gumijastimi cevmi, ker ko zmrznejo, rade pokajo... In ?e jim spusti? noter 10 kg uteko?injenega ogljikovega dioksida (10 kg jeklenko obrne? na glavo, pa potem odpre? ventil, da teko?a faza pride v "panj"), jih to kar krepko zamrzne. Seveda je v tem letnem ?asu v panju okoli 40.000 ?ebel, okoli 20.000 pa jih zunaj nabira. Vendar ?e zamrzne? matico in mlado zalego, (in ?e naredi? tako, kot sem napisal, praviloma zamrzne? vse v "panju") bodo, kot ?e re?eno, spakirale in ?le prosit v kak?en drug panj, ?e jih sprejmejo. Najbolj patriotske bodo vztrajale ?e najve? dva meseca, a se tola?i s tem, da jih bo vedno manj...

 

Ja, in bodi pazljiv, ker pri drozanju v panj bodo izletele in "drozale" vate... Ne pozabi na obleko.

 

To je samo ena od mo?nosti, ki pa bi jo najbolj priporo?il. ?e se seveda ne da "panja" odpret in jih pobrati s satjem vred.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slivka;

Celo hi?o bo res mal te?ko odpret in v vsakem primeru ?e zarad drugih stvari smo imeli namen konec meseca spakirati in se preseliti.Zaenkrat je ?tevilka ?ebel med 50 in 100, vsaj tko se je predvideval. Ampak ?e ?akamo do konca meseca bo ?tevilka ?e krat 10 al pa ve?, tko da gremo za kak?en teden nekam in hkrati pospe?eno pripravljamo selitev :)

 

Bo pa treba lastnika hi?e z lopato mal nagnat, da v tem ?asu uredi kakor ve in zna.

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti jih "vidi?" med 50 in 100... Ko se roj naseli in matica za?ne zalegati in je "dogajanje v plodi??u" v polnem teku, se dnevno izle?e okoli 1500 ?ebelic, okoli 1000 pa jih tudi umre. Torej je bilanca nekako 500 ?ebelic prirastka na dan... Mogo?e bolje, da ve? raje ne pi?em, da ti ne pokvarim dneva. No, ?e se imate itak namen preselit, potem kaj te briga...

 

?e ima? kak?no pivo in ?evape, ti pridem 20. in 21. pomagat s prevozi. ?e potrebuje?... 

 

In tole z lopato je moj copyright...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker bom delal gara?o, sem se spravil uredit birokracijo: gradbeno dovoljenje za enostavni objekt.

 

A je sploh treba ?e kaj napisat?

Good luck.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj pridem na ?iht samo zaradi ene stvari in je odpadla. Ker nisem imel v planu ni?, sem si vzel dva dni starega dopusta. ki ga iam za obmetavat. V?eraj popoldne in potem predvsem danes, vsi problemi na svetu kli?ejo. Mam zame?ene sinuse, komaj zjam v tista dva ekrana od notebooka, ki ju vidim, pa mejle pisunim. Potem pa ?e vidim veselno novico, da bi me radi vidl v soboto delat v enem orenk prepihu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Model sinuse splakni s mla?no fiziolo?ko in potem si orng spihaj nos in bo? dober v 1-2 dneh, pri meni je tako, jebe? tablete.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Folk kaj bomo naredili? Nase ceste ne samo da te lahko ubijejo, tudi slucajno ne pozirajo vec....pa se ni poletje.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:blink:  A to se sploh da... men namre? ?e ni ratalo.

Da da (na?alost).  :zvizga:

 

Dans sem se pa ?pilal avtoli?arja in lahko re?em, da nisem ravno mojster oz. vedno naredim potezo preve? (recimo, ko je ravno idealno dodam ?e 1 sloj).  sramezljiv

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te niso normalni, novembra brez normalne postelje iz Ancone

Itinerary Pricing Analysis Outbound trip (ANCONA - IGOUMENITSA) _blank.gif   Passengers Accommodation Class Price Male Adult DECK ? 58.80 Female Adult DECK ? 58.80 Male Adult DECK ? 58.80 Male Adult DECK ? 58.80 Vehicle (LJCIGI) VEHICLES UP TO 6M. IN LENGTH & UP TO 2M.... ? 76.40 Sub Total: ? 311.60 _blank.gifInbound trip (IGOUMENITSA - ANCONA) _blank.gif   Passengers Accommodation Class Price Male Adult DECK ? 44.40 Female Adult DECK ? 44.40 Male Adult DECK ? 44.40 Male Adult DECK ? 44.40 Vehicle (LJCIGI) VEHICLES UP TO 6M. IN LENGTH & UP TO 2M.... ? 56.40 Sub Total: ? 234.00 _blank.gif Click Continue when ready to proceed to Step 4. Total Price: 545.60
 

 

10 dni v Gr?iji s spanjem v apartmajih, jemo zunaj, benz, cestnine me pride 700?

 

Da dodam pa najcenej?o sobo smo pa na 850? +, dra?je kot avion paket, samo ?e grem tja bi rad videl ve? kot hotel...

:ne vem:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kam pa v grciji?

(sprasujem, da ti povem varijante)

mah cela, olimpija, meteora, zakintos, atene.....edino jug ne vem ?e bi ?parta pa to - en kip me ne zanima :)

Vsekakor dobrodo?lo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zakintos je famozen sam zaradi pogleda dol na uno plazo...raje npr corfu in lefkada, ki sta ful lepa (plaze sploh zakon). lefkada je sploh povezana z mostom, tako da ni treba na trajekt, pa ma isto spektakularne plaze. Krf pa lahko v enem dnevu, trajekt iz igumenice zjutraj in potem pozno zvecer zadnjega

 

drugace pa, verjetno ti bo bolje da z ryainom iz milana gres do aten/soluna, tam najames avto in naj se roadtrip zacne...atene itak vidis v enem dnevu (se manj) imajo ful dober metro (blue line se mi zdi pelje do centra, postaja monastirakis in od tam okoli...)

da bi bil vec kot en dan v atenah ne priporocam

 

pa nc preko neta rezervirat hotele...ker so balkanci in na licu mesta dobis boljse pogoje

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zakintos je famozen sam zaradi pogleda dol na uno plazo...raje npr corfu in lefkada, ki sta ful lepa (plaze sploh zakon). lefkada je sploh povezana z mostom, tako da ni treba na trajekt, pa ma isto spektakularne plaze. Krf pa lahko v enem dnevu, trajekt iz igumenice zjutraj in potem pozno zvecer zadnjega

 

drugace pa, verjetno ti bo bolje da z ryainom iz milana gres do aten/soluna, tam najames avto in naj se roadtrip zacne...atene itak vidis v enem dnevu (se manj) imajo ful dober metro (blue line se mi zdi pelje do centra, postaja monastirakis in od tam okoli...)

da bi bil vec kot en dan v atenah ne priporocam

 

pa nc preko neta rezervirat hotele...ker so balkanci in na licu mesta dobis boljse pogoje

Bom to razmislil, atene pa nisem imel ve? kot 1 dan v mislih. Thanks

ja po moje so na uno pla?o znala?? ladjo nasedli.....najve?ja gr?ka znamenitost :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem bil zadnja leta 4X na zakintosu in dobesedno JEBE? uno nastavljeno ladjo, je ve? bolj?ega im pametnej?ega za videt.

 

Pla? pa kolikor ho?e?, in VSE so zakon(mivka ?odr, skale), za nas ki ne rabimo skakat na glavo, ?elve u ?ivo ,..... skratka letos ?e bo vse ok spet letiva.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.