Skoči na vsebino

Opomnik


jures

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 121
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

sem mel servis 4000km nazaj, do 3000km nazaj je bil nivo olja ok

zdaj pa ena pot iz LJ do PR (900km) s precej hitro voznjo in je nivo na polovici...

 

Hja ?e ga ?ge? kot bi rekel Ajvar, pol bo tud poraba olja precej povi?ana... ve? al manj je to kar normalen pojav, ?e posebej pri tvojih kilometrih.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne sej, za zdaj ni panike (polovica palice je blo misljeno)

je pa res, da v maldih letih avta s tako voznjo ni blo nobenega dolitja med servisi

 

prid do mene ti bom dal del tistega olja "ki ga moj avto sam proizvaja", kot mi je na enem servisu poskusil nek nadebudni serviser razlo?iti delovanje DPF in zakaj se dviga nivo olja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

od min do max na ?ipki je 1,2 litra olja. ;)

 

Si prepri?an?? Mal velik je to, razen ce majo traktorji tok vec olja not... :whatever:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Popoldne se nam ne obeta 0 dobrega! :angry2:

 

http://24ur.com/novice/slovenija/po-pasji-...-ohladitev.html

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Danes zjutraj sem bil zvo?no opozorjen da moram tankat-LPG. <_<

618 kilometrov = ca 32? :danzoman:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pro?nja ni avtomobilske narave, ampak vseeno; bi prosu, ?e bo kdo porajtu kdaj ima Merkur akcijo "izberi svoj popust" da napi?ete tukaj gor, namre? ravno opremljam stanovanje, pa imam takrat namen nabavit kak?no ve?jo zadevo - popusti pa so do 90 %, kar se mi zna ?e kako poznat pri financah! :blush::bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ok, ker nisem dovolj pameten, mi naj en pove prosim, ?e lahko to doma tudi menjam ?

 

Nism hotu prej govort, pa ko je ?e ravno aktualna tema...

Svojo mazgo (CD 136, 2005) mam na servisu, pa ne na Mazdinemu (kot prvo, in o?itno pomembno)!!

Dal sm jo zarad 150.000km in predvsem zarad tistega neenakomerne vo?nje/pospe?evanja v nizkih obratih - problem re?en brez ve?jih muk - znana problematika z regulatorjem tlaka na visokotla?ni ?rpalki !!!

Reku sm ?e, naj preveri, v kak?nem stanju je na splo?no ma?ina (ker je bla v ITA na lizingu, sicer je avto ok), in pa to, da je glasna ma?ina/robat zvok, dokler se ne ogreje, ter da je tudi pri ogreti ma?ini v nizkosrednjih obratih preve? sli?at iz motorja (rahlo klenkanje)

No, tud to je blo zlo hitr diagnosticiran, problem z injektorji / ?obami, kjer je 1 zelo prelivala (defektna)

?e se bo dal, se bo ta obnovila, sicer pa nova (morm re?t, da samo, ker sicer so... :) ) dobrih 300?.

Danes sem pa klical glede tele problematike z podlo?kami ?ob, ?e? da naj ?e to preveri;

presene?en (v B) smislu), ko mi pove, da itak ma vse 4 injektorje zuni in se testiraj ter se bojo ?istili; pa da itak more zamenjat podlo?ko, ko da enkrat ven zadevo (ok, jasno), in da je to (pazi!) poznana problematika ?e izpred 5 LET NAZAJ pri MERCEDESU !!!

Tolk o Mazdinih poobla??enih servisih... :whatever:

 

lp,

D

 

PS: A koga zanima, kdo mi servisira mazgo? :P

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

PS: A koga zanima, kdo mi servisira mazgo? :P

 

Eni ?e vemo . :hohoho:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa pomen to?

 

"zarad tistega neenakomerne vo?nje/pospe?evanja v nizkih obratih - problem re?en brez ve?jih muk - znana problematika z regulatorjem tlaka na visokotla?ni ?rpalki !!!"

 

Sm ?e lani spra?val, pa ni blo prave diagnoze do zdaj:

 

http://www.mazda-si.net/index.php?s=&s...st&p=127826

http://www.mazda-si.net/index.php?s=&s...st&p=143472

 

 

Eni ?e vemo . :hohoho:

 

Itak ;)

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha in kaj si sedaj ugotovil, glede diagnoze?

 

A, evoga, ravno gledam stare objave, pa sm vidu, da je teb tud ?trajkal :D

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopi...l=pospe?evanju

 

Sicer pa nis dobr prebral mojga mesid?a :policaj: :

"znana problematika z regulatorjem tlaka na visokotla?ni ?rpalki"

 

Zdej, bolj verjetno je to, manj pa, da je kaka ?oba, ki pri ve?ji koli?ini goriva/hitrosti ne vbrizgava idealno (obloge, korozija....), nenazadnje pa kak MAS/MAF/EGR (sam to so sam moje lastne, predhodne sumnje).

Predlagam, da se ?e ti najavi? na servisu, za ve? pa glej ZS.

 

lp,

D

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja na servisu bil, kake zabele?ene napake ni tko da...Bi blo pa treba spet brskat sklop za sklopom verjetno..BOmo vidl. Zaenkrat ?e ni tako mote?e.

 

Tiste "bele?ene" napake ti kr lepo pozab, jst jih tud nism mel... pa ne bom ve? komentiral "sodobnih pristopov" na ve?ini sodobnih servisov spljoh, ker se vsaki? znova razpi?toljim :angry2:

Sodobni problemi niso u elektroniki, pa? pa u mehaniki; jebejo nas kitajski pocen materiali in njihova izdelava oz. konkuren?nost, to ?e vrabci na veji ?ivkajo :glare:

Zadeve se mora lotit nekdo, ki mu je vsaj malo interes najdit pravo napako, kak zagrizen "?tudent" naprimer B) , k za spremembo celo ve, kaj si lahk pomaga s kompjutorjem prkloplenim na na? pleh in kaj od?itki z njih dejansko lahko pomenjo :notworth:

 

lp,

D

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tiste "bele?ene" napake ti kr lepo pozab, jst jih tud nism mel... pa ne bom ve? komentiral "sodobnih pristopov" na ve?ini sodobnih servisov spljoh, ker se vsaki? znova razpi?toljim :angry2:

Sodobni problemi niso u elektroniki, pa? pa u mehaniki; jebejo nas kitajski pocen materiali in njihova izdelava oz. konkuren?nost, to ?e vrabci na veji ?ivkajo :glare:

Zadeve se mora lotit nekdo, ki mu je vsaj malo interes najdit pravo napako, kak zagrizen "?tudent" naprimer B) , k za spremembo celo ve, kaj si lahk pomaga s kompjutorjem prkloplenim na na? pleh in kaj od?itki z njih dejansko lahko pomenjo :notworth:

 

lp,

D

 

res je,tam znajo samo priklopit na kompjutor in re?t,da kompjutor ni ni? zaznal,torej ni napake. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Enkrat sem nekaj takega noter v kestl dodal od Metabonda, mislim da za ?i??enje injektorjev in je potem ful bolj gladko tekel avto! Kako se pa zadeva imenuje, pa se ne spomnim ve?! :blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bi moral sirius povedat. Na njihovi strani je metabond megasel. Samo ne vem, pi?e da je to dodatek za izbolj?anje goriva. Jaz to smatram kot, da vsak tank dodaja? notri. To se mi ravno ne da. Bi pa enkrat en tank dodal nekaj za ?i??enje..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tisto ko sem sam dal noter je bilo, mislim da za nekaj tiso? prevo?enih km, da o?isti injektorje, fla?ka pa je bila ?e se ne motim 250ml? :bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

?e kdo nakupuje karkol prodajajo v Merkurju, se mu zelo spla?a v PONEDELJEK, 28.9.2009, sm iz zanesljivih virov izvedu da imajo ta dan akcijo IZBERI SVOJ POPUST, kar pomeni, da na blagajni iz?reba? popust, v razponu od 5 do 90%, kokr ma? pa? sre?e! :jezicek::danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.