Skoči na vsebino

Petrol Ultimax


Boss

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 252
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Trenutno sem na drugem tanku ultimaxidizla; zaenkrat lahko potrdim Bossova opa?anja. Ob?utno manj pokadi ko pospe?im, zdi se mi mi bolj miren/tih tek motorja. Poraba enaka oz. nemogo?e realno testirat, enako mo?. Kar se mene ti?e, tole ni samo marketing :)

Lahko pa da je placebo efekt :huh: . V vsakem primeru pa dobra poslovna poteza Petrola :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tud jest ne.... edin barva pa vonj sta drugacna.... to je to.

 

nasploh poglejte filter nafte na servisu. Moja izkusnja:

 

- Petrol - filter crn

- MOL - filter kot nov.

 

 

zal mi je mol prevec s poti.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo prvi tank z Ultimaxom. Kaj pa vem, kake hude spremembe ni.

Mogo?e mal ni?ja poraba, ampak po enem tanku je te?ko re?t. Vsaj ?e ene par jih bo treba pokurit, da bo zadeva malo bolj korektna. Zadnji tank je bila poraba 6.36 kar se mi zdi ok. Pri OMV-ju je po desetih tankih povpre?na poraba 6.70l, bomo videli kako bo pri petrolu.

 

Sicer pa kakega pove?anja mo?i ni ?utiti..?e tko trga:P. Mogo?e je manj tresenja oz. podrhtavanja tam okoli 1000-1200 obratov..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je vse posledica hitrega razvoja, kjer je vse narejeno na pol. JAz bi znoru. Avto za 30 k? cuka kaj je to JBMM?!?!?

 

Po mojem bi moralo bit uzakonjeno, da se model lahko zamenja na X let motor pa na Y. Potem bi bile zadeve doterane.

 

?e malo, pa se nam bodo v avtih pojavljali Blue Screeni.... Safe mode ?e mamo....

 

kam to pelje....

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sre?a bi znala bit tud faktor ja ... hehe

 

Ma sej zdele sem ?e sam seb te?en, k zgleda kot da bi hotu vse druge naftne firme o?rnit, sam ?e kdo ne verjame mu lahko tudi demonstriram. :whatever:

 

Boss, evo, za tebe:

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=6352

Mal reklame :P;)

 

Resno; jst bi ?ou "na garancijo" :glare:

 

lp,

D

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, ?e niti 50km/h nisem naredil z ultimaxom in porabo ka?e 9,1 l, kar seveda ?e ni realno povpre?je ampak vseeno bolje kot 9,6l z omv 100. :hohoho: v?asih imam ob?utek kot da za?teka izra?un povpre?ne na najvi?ji mo?ni ravni :hohoho:

 

Pa kaj vi delate z avti da imate tako porabo, govorim o bencinu ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa kaj vi delate z avti da imate tako porabo, govorim o bencinu ?

 

Ma ne vem kaj avti delajo da tolk ?rejo. Do vikenda je bila poraba ?ez 9.0 (predvsem mestna vo?nja) v soboto sem ga ti??al tja do 225 km/h, ok, je bila poraba 9,6 (bila je notri 100tka), sedaj je pa pod 9litrov. Najbolj ga kot ka?e uni?i mestna vo?nja, v LJ je katastrofa. Relacija se dobro ?ez pride, sem z nadpovpre?no vo?jo pri?el na dobrih 7 litrov. No sej bi vgradil plin, ko bo ?e nekaj konkurence in bo cena na 500 eur padla :), zanimivo da tako niha poraba.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ne vem kaj avti delajo da tolk ?rejo. Do vikenda je bila poraba ?ez 9.0 (predvsem mestna vo?nja) v soboto sem ga ti??al tja do 225 km/h, ok, je bila poraba 9,6 (bila je notri 100tka), sedaj je pa pod 9litrov. Najbolj ga kot ka?e uni?i mestna vo?nja, v LJ je katastrofa. Relacija se dobro ?ez pride, sem z nadpovpre?no vo?jo pri?el na dobrih 7 litrov. No sej bi vgradil plin, ko bo ?e nekaj konkurence in bo cena na 500 eur padla :), zanimivo da tako niha poraba.

 

Evo moje: http://www.spritmonitor.de/en/detail/350701.html

 

Mestna voznja se definitivno pozna. Jaz imam precej voznje po mestu, kar se zelo pozna na porabi (ce se zgodi da cel tank ne grem na avtocesto, ampak samo do 120km/h od rondoja proti domzalam, je lahko povprecna hitrost tudi 25km/h).

 

Zadnje 3 tanke se poraba manjsa, ne vem pa ce je to samo Ultimax. Verjetno je malo privajanja na avto, pa mozno da tudi prehod iz OMV 100/98 na 95 oktanov.

 

Je pa zanimivo, da je bila najmanjsa poraba sedaj s hrvaskim bencinom! (8.9l, 4 osebe, poln prtljaznik, klima do konca). Prakticno identicna pot tja s slovenskim bencinom in manj klime (potovanje zjutraj) pa je bila poraba 9.28l!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa kaj vi delate z avti da imate tako porabo, govorim o bencinu ?

 

 

Teramo jih ,kaj le... :D

 

Sam res ,na avtocesti ?re bencinar ko zme?an..

Skor ku jest per :cheers:

 

Ko sem se vra?al z morja ,s Pelj?ca prej?nji mesec ,sem se odlo?il vozit po AC 150 na uro.

To?no , po gps-ju..

Pri 150, oziroma 160 po ?tevcu, ima motor 4000 obratov in najve?ji navor.

 

In z tempomatom...

Popu??al sem le pred tuneli, kjer je omejitev 100 ,potem pa tempomat resume,

in ?ibamo dalje...

 

Moram re?i, da sem se resno ustra?il ,da mi bo zmanjkal benza ?e do Zadra.. :hudicek:

S tem, da sem ga na za?etku AC polno nalil..

Res sem imel na strehi surf, no.. ampak useen..

 

Z dizlom sem isto pot delal ,700 km v eno smer , skor tja in nazaj z enim tankom,

bencinarju je pa komej dost dva tanka za eno stran.. :hohoho:

 

Aja ,comp je pokazal povpre?no preko 10 litrov na koncu autobana, potem je zdrsnil na dobrih 9 do doma.

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo moje: http://www.spritmonitor.de/en/detail/350701.html

 

Mestna voznja se definitivno pozna. Jaz imam precej voznje po mestu, kar se zelo pozna na porabi (ce se zgodi da cel tank ne grem na avtocesto, ampak samo do 120km/h od rondoja proti domzalam, je lahko povprecna hitrost tudi 25km/h).

 

Zadnje 3 tanke se poraba manjsa, ne vem pa ce je to samo Ultimax. Verjetno je malo privajanja na avto, pa mozno da tudi prehod iz OMV 100/98 na 95 oktanov.

 

Je pa zanimivo, da je bila najmanjsa poraba sedaj s hrvaskim bencinom! (8.9l, 4 osebe, poln prtljaznik, klima do konca). Prakticno identicna pot tja s slovenskim bencinom in manj klime (potovanje zjutraj) pa je bila poraba 9.28l!

 

Ups, sem mislu da je dizel tvoj...:) na telefonu se slab vid.....koliko pa je po prospektu za 2.5 masino po raba??

 

Sam res ,na avtocesti ?re bencinar ko zme?an..

ni res, bencinar na 3000-4000 zre najmanj, CX-7 naprimer znizuje porabo prav tu

 

Ko sem se vra?al z morja ,s Pelj?ca prej?nji mesec ,sem se odlo?il vozit po AC 150 na uro.

To?no , po gps-ju..

Pri 150, oziroma 160 po ?tevcu, ima motor 4000 obratov in najve?ji navor.

kolk si pol vozu :blush:

 

In z tempomatom...

Popu??al sem le pred tuneli, kjer je omejitev 100 ,potem pa tempomat resume,

in ?ibamo dalje...

 

To je najvecja napaka - mislim da pise celo v navodilih avta. Ko si pri 100 pritisnil resume je avto pospesil do 150 s popolnoma odprtim gasom, se v navodilih pise da je priporoceno da se pocasi pospesi do nastimane hitrosti in potem vklopi tempomat

 

 

Res sem imel na strehi surf, no.. ampak useen..

 

Ne se hecat to je vsaj 2L vec porabe.....

 

Jaz sem na zacetku tud vozil po svoje, ampak sedaj ga lahko z premisljeno voznjo za 2L znizam.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.