Skoči na vsebino

Petrol Ultimax


Boss

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 252
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Nekam dost ma? ti porabe, ?e res vozi? samo relacijsko ?zmeden? razen ?e ma? precej mestnega trajbanja.

 

dnevno 12km v slu?bo, 12km nazaj, polovica fure je po AC druga polovica pa da pridem do AC :), ostalo pa primestna vo?nja do 5km... ob?asno pa gremo na kako dalj?o turo....

aja... pa zdaj ene 2 ali 3 dni sem si vmes malo zakuro, da sem pri?o v topel avto :D

pa saj je skoz nekje tu...

http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=4355

 

to pa? ni fauve, ki pije max 5 litrov....

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sam s tako voznjo bi jaz mel okoli 6.0 ali se manj?

:ne vem:

 

fajn zate... meni pa? manj ne gre ;)

 

mogo?e pa moram avto prodat ? .... :P

 

na isti poti sem mel z mxo 9,6 povpre?ja...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mogoce zaradi cipa?

(pa nisem se mislil hvalt s prejsnjim postom, ampak me je presenetila taka poraba za dizla na taki poti in, kot si rekel, popravilih...)

 

dvomim... je blo pred ?ipom isto ... aja... ?ip je not od 30.09.2007, tako da glej tistih prvih nekaj tankov... ni neke bistvene razlike...

 

pa? je ogromno pospe?evanja in stop&go na poti tako v slu?bo, kot nazaj...

 

hehe.... mi je pa na pamet padel en test.. :) pridi, bova pri meni doma resetirala BC... potem pa greva standardno pot kot jo delam vsak dan do slu?be pa nazaj... pa da vidimo rezultat na koncu :)

 

aja... pa avto mora biti mrzel na za?etku... in mrzel ob povratku :P

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mogoce zaradi cipa?

(pa nisem se mislil hvalt s prejsnjim postom, ampak me je presenetila taka poraba za dizla na taki poti in, kot si rekel, popravilih...)

 

Mene tud, je pa neki res in sicer to da dela samo 12km po pri?igu motorja, kar pomeni, da je vsaj ene 2km vozil s hladnim motorjem, kjer je poraba ziher 2-3 litre vi?ja kot pri ogretem motorju.

 

Kar se pa ti?e VW ja je pa ve? ali manj o blazno nizki porabi en sam velik mit. Na istih relacijah in z istim re?imom vo?nje meni Golf (110KM) ?re cca pol litra manj kot Mazda (140KM) pri tem, da je Mazda cca 200kg te?ja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

eh... ultimix... :)

 

prej?nji tank in zadnji tank, ko je bil ultimax, pa ni nobene razlike... :P

 

v obeh tankih je bila 1x pot do MB striktno po pravilih... in pa absolutno defenzivna vo?nja po omejitvah in pravilih...

ni razlike...

 

edino da je BC kazal 5.9, realno pa je bila poraba 6,62....

 

To pa je v redu poraba. :bravo:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To pa je v redu poraba. :bravo:

 

saj se meni tudi tak zdi... ampak experti pravijo druga?e.... <_<

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je ?e kdo tanku na OMW-ju ta tanov Carrera bencin, men se zdi, da je avto bolj posko?en

 

se opravi?ujem za off topic, sm mal prepozn opazu, da mate posebej temo za OMW

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Takole je.

 

Tankal spet Boss-ov Petrol Ultimax in za test vozil strogo samo po avtocesti-ve?inoma ravnina (Italija).

Prevozil 200 km,ve?inoma po predpisih+10km in povpre?na poraba po BC-ju je bila 4,9/100. ?zmeden?:aaaaa:

 

Sedaj bom isto razdaljo prevozil samo po mestu-semaforji,ustavljanje,menjavanje.

 

Na koncu pa ?e me?ano.In bom verjetno ugotovil,da so razlike zelo velike.

Tako bom dobil povpre?je (pribli?no) za vse tipe vo?nje.Voziti bom poizku?al po Lojzovo(se pravi po PS-u.) :aaaaa:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej tvoj injektor nima sam funkcijo vbrizga goriva, je tudi INDIKATOR mazalnih lastnosti goriva. :danzoman:

 

to, ali pa mi drzi ritem (tko kot uni, ki so udarli po bobnu slugam, kok hiter morajo veslat)

nekaksen metronom :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej angle?i tudi delajo te dodatke za petrol. :D

 

Sam kaj hudi?a grejo delati ime Ultimate, Ulti....

a je to zadnji bencin....?

 

A naslednjega bodo pa imenovali infinity?...:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

A je imel kdo te?ave z zagonom motorja z ulimaksom??

 

Danes zjutraj najprej focus ni hotel v?gati, nato pa ?e C5, pa ?e za en avtomobil imam podatek, da ni zagnal.

 

Podatek velja za avtomobile, ki so bili na prostem.

 

Naj si Petrol te kalkulacije kdaj dodati aditiv proti zmrzovanju nekam vtakne. :angry:

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vpra?anje je kdaj je kdo tankal, ali je razlika v gorivu pred 10 dnevi in zadnjih 7 dni.

 

Eden od mojih je megan 1.5 TDCI in je tankal na Jesenicah Ultimaxa v ?etrtek (17.12.09) pono?i. Ta avtomobil je zanimiv za to ker ima "podhranjen" akumulator 55 Ah namesto 62 Ah. Bil je v Kronplatzu kjer so bile temperature od -12 do -21°C. Malo se je mu?il, vendar je kljub temu v?gal. Mogo?e mu je tudi zlatko pomagal.

 

Jaz sem pa tankal 10 dni nazaj in mi zjutraj ni hotel v?gati (niti zlatko ni pomagal). Enako se je obna?al tudi Focus.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.