Skoči na vsebino

Petrol Ultimax


Boss

Priporočeno sporočilo

OK, zdaj sem malo zmeden, ko sem prebral tega blogerja in se mi zastavlja naslednje vpra?anje (ja, nisem ?e tankal :P ):

 

- je na Petrolovih pumpah ?e za dobit navaden bencin 95?

 

Kakor je tisti pisal, naj bi samo ime zamenjali (iz 95 na Ultimax)? Al kako zdaj?

 

Ne ni ga ve?. No mogo?e je se v cisterno dokler se ne zamenja popolnoma...:)

 

Samo Super 98 ostaja

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 252
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Ej, Boss, tule se mi pa zdi, da si ti brcnil v prazno <_<

Namre?, ta bloger ?ist isto kritizira to marketin?ko potezo in je tud sarkasti?n. V ?em se ti zdi, da naivno pi?e? ?zmeden?

 

lp,

D

 

A si ti blog sploh prebral do konca :ne vem:

 

Daj ?e enkrat preberi, prosim. Bloger se je ?e na samem za?etku odlo?il, da je to samo marketin?ki trik in je kar dolo?il, da ni nobene izbolj?ave. To je precej drzna trditev in na to trditev nato obesi celo razmi?ljanje, da se Petrol dela norca iz kupcev in da nismo tako naivni, da bomo padli samo na novo ime.

 

Kako lahko kot bloger bazira? celo trditev brez da bi tehtno argumentiral. Ja sej papir resno prenese vse ampak vseeno se ne morem strinjati zdaj z enim blogerjem, ki se je iz ?istega dolg?asa odlo?il, da razen spremembe imena je to ?isto enako gorivo kot prej.

 

Se pravi, da zdej ima bloger prav in da nas je vse Petrol zavedel in se nam je zlagal, da dodaja neke aditive v gorivo. Huh, ?e zame, ki imam rad teorije zarot, je to huda razlaga, ker o?itno so me petrolovci nekako ?e telepatsko prepri?ali, da se mi avto bolj odziva kot prej (o porabi in izpustih ne bom sodil, ker je to te?ko dokazljivo brez testov) - v glavnem pri meni osebno se razlika pozna in vsaj iz tega stali??a ne dvomim, da se Ultimax gorivo razlikuje od tistega prej?njega Euro - pustmo za koliko ampak razlika je.

 

Vseeno pa ?ude?ev ne moremo pri?akovat ampak vsaka ?e tako malenkostna sprememba na bolje je vedno dobrodo?la, ker posledi?no tudi sili ostale distributerje goriva, da izbolj?ujejo svoja goriva in vse to je samo plus za nas potro?nike in upam, da si tega ?elimo vsi. :P

 

Pravilno pa je, da vsako stvar vzamemo z dolo?eno mero skepse in jo temu primerno preverimo ter se nato odlo?imo a bomo zadevi verjeli ali ne. Bloger pa pa? tega ni naredil in samo tuli, da je to 100% marketin?ki trik brez izbolj?av izdelka a se niti z besedico ne dotakne svojih testiranj, ob?utka med vo?njo in njegov argument je zgolj tale navedba

Pa res kdo temu verjame? Zakaj bi bil Petrol, ki dobro ?ivi od prodaje goriva in spremljajo?ih dejavnosti, tako neumen, da bi v gorivo me?al snov, ki bi bistveno zmanj?ala porabo? Ter vse to prodajal ?e za isto ceno?

?zmeden? hudo

 

Isto?asno pa o?itno ne ve niti tega, da dr?ava samo dolo?a zgornjo ceno goriva in po ?elji lahko vsak prodajalec ceno tudi zni?a.

 

Zraven pa se hvali, da je zmeden, k je zdaj tankal Ultimax? Zakaj ?e? A je mal nor al kaj, ?e je po njegovem to isti izdelek z drugim dodatkom pri imenu... a zato je ?lovek pol zmeden - ?e dobro, da zna tale tip?ek priti vsak dan v slu?bo, ker ?e se naenkrat pojavi delo na cesti je potem ?ist zmeden, ker cesta ni taka kot prej?nji dan, al kako? :hohoho:

 

Za zaklju?ek bi pa on ?e brez dokazov kar prjavljal Petrol na urad za varstvo potro?nikov, ker se je sam tako odlo?il, da je to samo menjava "embala?e" in zavajanje. Drzne izjave...hehe.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je ?e meni debilna razlaga iz bloga:

 

"Pa res kdo temu verjame? Zakaj bi bil Petrol, ki dobro ?ivi od prodaje goriva in spremljajo?ih dejavnosti, tako neumen, da bi v gorivo me?al snov, ki bi bistveno zmanj?ala porabo? Ter vse to prodajal ?e za isto ceno?

Kar se mene ti?e je to ?isto navaden marketin?ki trik!"

 

Kot zgleda ne dojema niti osnov marketinga "no sej tudi jest nisem stru?ko" ampak ?e logi?no razmi?lja?, niso in ne bojo niti mal v minusu. Tip ne dojame da s tem ko bo cena enaka in poraba ni?ja, Petrol pritegnil kupce konkurentov ki bodo po novem zaradi tega tankali na Petrolu.

 

Mogo?e pa neka moja lai?na razlaga: PETROL VE? NE MORE NIKJER DOBITI TAK?NE BROZGE KOT JO JE DOBIVAL DO SEDAJ, zato so preimenovali ime bencina ki ga prodajajo :bravo::jezicek::lol:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

po mojem bi bilo najbolj?e,da bi se kak?na neodvisna ustanova lotila pregleda tega novega in pa tudi starih benzinov in diesla.In bi odpadlo ali pa potrdilo sumi?enja.

?e najbolj?o reklamo bi si naredil Petrol sam,?e bi on naro?il (neodvisnega sodnika seveda) in bi dokazal,da je

to pog.gorivo res vsaj malo bolj?e.

Jaz ?e vedno trdim,da se na mojem avtu mala razlika pozna.Ponavadi ne hvalim ni?,kar sam ne spobam in

ne ugotovim.

Na vsakemu posamezniku je,da sam ugotovi,kako je z to zadevo. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot zgleda ne dojema niti osnov marketinga "no sej tudi jest nisem stru?ko" ampak ?e logi?no razmi?lja?, niso in ne bojo niti mal v minusu. Tip ne dojame da s tem ko bo cena enaka in poraba ni?ja, Petrol pritegnil kupce konkurentov ki bodo po novem zaradi tega tankali na Petrolu.

 

bingo :bravo:

 

to je ve? all manj vsa poanta... ampak zadeva mora biti izbolj?ana, da kupci to zaznajo, ker ?e ne bodo Petrolu full zamerili.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex, glede na izku?njo, da so moji injektorji bolj ali manj zani? (zgodovina do 120.000km sicer italjanska, kjer je prav tako svega in sva?ta na pumpah, 10k km "zahodnoevropska" s podobnimi razmerami, pri nas pa v 20k km na OMV/Agip, kjer dvomim, da bi lahko tolk ?kode nastal na njih oz. kar je blo z ma?ino, je blo ?e dje ?asa), lahko re?em, da so edini zanesljivi pokazatelj kvalitete goriva ravno injektorji (zlo drag test :angry2: ) ali pa neodvisni raziskovalni in?titut. En je v Gradcu, drugega ma pa Petrol sam, samo da je neodvisen pomoje ni verjetno spljoh. Sicer pa da ti danes gre avto tako, jutri pa druga?e, to bolj malo doka?e oz. odvisno od okoli??in in indicov (ene in iste / razli?ne ?rpalke, razli?ne ?ar?e, letni ?asi, itd. itd.). Na dolgi rok bi rekel, ?e ni smeti, usedlin v filtru in keslu, je to ?e nekaj...

?e pa ti avto lep?e laufa, ok... Sam spet je to lahko odvisno od motorja do motorja in omenjenih faktorjev <_<

Poraba pa tud ni re?en, da je povezana s kvaliteto goriva :whatever:

 

Sicer pa poteka ena zlo zanimiva in tud informativna razprava na to temo tukaj (upam, da lahko tole objavim :unsure: ):

http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtop...65ff31b6a311d0d

Boss zlo dejavn v njej, aneda :P

 

Aja, Boss, onega Agipa na Rudniku je pa ?e ve? ljudi pograjal, tako da to na splo?no ni re?eno, da velja za Agip. Npr., na?a pumpa v Letu?u (Savinjska d.) je nova in fotr z novim dizlom tam tanka in pravi, da je sedaj filter za gorivo brez ne?isto? (napram prej?njemu avtu dizlu, kjer so prav tako odpovedovali poslu?nosti injektorji zaradi ve? let tankanja na Petrolu in posledice polno mulja/svinjarije na dnu kesla in filtra).

Tolk z moje strani.

 

lp,

D

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam a ve? je pa hec... z mojo prej?njo ?estk sem naredil 140.000 preden mi jo je en kreten razbil :angry: pa je bilo ve?ino tankanj na Petrolu in OMV-ju (si videl mojo statistiko tankanj na a.comu) in nikjer ni bilo niti sledu o kak?nih problemih z injektorji, tako da te?ko prevzamem da injektorji crkujejo zaradi Petrola al pa katergakoli druzga dobavitelja. Prej bi rekel, da tvoj avto nima samo 120.000 "italianskih" kilometrov :ne vem:

 

 

aja pa ?e to... slu?beni avti nam samo Na Petrol laufajo (Magna kartica) pa v vseh teh 10 letih ni niti eden imel akakr?nekoli te?ave ne z dieslom ne z bencinom... mogo?e pa je to "krivo", da nimamo francozov v voznem parku ... hihi :jezicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim,da bi morali prit k nam mitbusterji (uni z Discovery chanel-a) in ali potrdit ali ovre?i te trditve. :P

Jaz recimo nisem nikoli ,no mogo?e sem enkrat ali dvakrat res tankal na Petrolu,nisem zaupal ostalim, kot Omv.

Zanimivo mi je bilo,da ko sem kupil avto( made in Italy),je gorela lu?ka za umazan filter nafte. :whatever:

Pomeni,da tudi ?ez imajo problem z kvaliteto nafte.Je pa res,da je tam en kup enih majhnih privat pump,

ki izpraznejo eno cisterno goriva mogo?e v treh mesecih.In najbr? napumpajo v cisterne z nafto tudi kak?no H2O. :hudicek:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

... mogo?e pa je to "krivo", da nimamo francozov v voznem parku ... hihi :jezicek:

 

Ti iz lastnih izkusenj povem, da jim tudi super 150 bencin ne pomaga, crknejo pa?.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vem da je offtopic.

Roko na srce ampak recimo novi C5 tourer, zgleda ?ist solidno. Pomoje prvi citroen k mi je vsaj mal v?e?. Samo volan je grav? :P

 

Sej lepi so lepi, samo kaj ko za?ne pri ve?ini vse crkovati in ti potem ?ivci grejo. Lep ?e ne pomeni kvaliteten.

 

Isto kot pri ?enskah, kaj ti bo najve?ja lepotica sveta ?e je bukova :hohoho: , ok ?e si jo renta? za k?n vikend pol je drugo :hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

TO je jasno ja. Ampak pomoje ti novi toliko zani? spet ne morejo biti. Je pa res, da sem se kar za glavo dr?al, ko je kolega kazal, vse fi?erje...vse nekaj na motor?ke, senzorje...jao...

?e pri moji mazdi se mi zdi, da je kup elektronke, nekih motor?kov, itd..:)

 

BTW, da ne bo offtopic.

 

V?eraj tankaj Ultimax. Avto je v?gal s prve :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je vedno sve?a kost za glodat.... :aaaaa:

 

Pravila o tem kateri avto se kvari al pa ne ni.... recimo ?e izhajam iz lastnih izku?enj, nisem do zdej imel z nobenim avtom kak?nih ve?jih te?av...

 

Pa da naredim presek zadnjih treh:

 

Alfa Romeo 156 2.4 JTD: Kupil ko je imela 100kkm.... vozil sem jo dobrih 80kkm... v tem ?asu, razen rednih servisov NOBENE te?ave....

 

Mazda 3 1,6: Kupil novo, naredil 140kkm, in spet.... nobene te?ave, razen raznih ?ri?kov ki so jih seveda odpravili, ampak ni? resnega

 

Alfa Romeo 159 2,4 JTDm: Kupil pri 78kkm, trenutno jih imam 110kkm... spet nobene te?ave so far, narejen servis pred nakupom in na 100kkm velik servis... ostalega NI?.

 

 

Skratka.... ima? ponedeljove avte in ima? petkove avte... jaz o?itno imam sre?o in dobiva oziroma kupujem petkove avte... in ne opa?am razlike pri gorivu in pri nebuzah s DPF filtri in injektorji.

 

 

LP David

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to je res, vendar zgleda da ima? res sre?o in kot ka?e tudi preveri? kaj kupi?. Lahko da se najve? prito?ujejo ljudje ki kupijo npr. najcene?o Alfo na netu, katera je bila ?e razbita, poplavljena, prevrtena, in nato pluvajo da vse crkuje, potem se ni za ?uditi. Npr. sestra ima Scenica dizla in tudi nobene te?ave nikoli, res pa da se vozi po?asi in lepo. Res pa da je kot je David napisal odvisno od tega kdo in kdaj je bil avto sestavljen, vsaj kot ka?e je tako,hehe.

Mi je pa en mehanik enkrat svetoval, kupi 3-4 leta star avto ko je ?e iz garancije oz. proti koncu, ker ?e je bilo kaj narobe se je v prvih letih to odkrilo, lastnik je vse popravil, nato mu je dopi****o in je avto prodal, tebi pa nato dela brez problema :bravo::hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

samo z tem ultimax- om se resni?no pozna na mo?i. ?zmeden?

zdej,al mi prej ni kaj prav delalo al pa je ta nafta res toliko bolj?a.To ni,da bi se malenkost poznalo.

Izgleda mi,kot da bi imel enih 10 konjev ve? in da je avto 200 kg la?ji. :whatever:

Bo ?e izgledalo,kot da sem na Petrolovem marketingu zaposlen. :P:aaaaa:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V bistvu dajo notri divodikov monoksid (dihidrogen monoksid (DHMO)), da se kasneje manj opazi ... je pa to ena zelo nevarnih kemijskih substanc... :P

 

V USA so na ulici pobirali podpise, da bi to kemikalijo prepovedali in so bili vsi za ker takih kemikalij res ne bi smeli uporabljati nikjer v dr?avi. :rispekt: No drugo ime ima tudi dihidrogen monoksid pa seveda vsi vemo, da je monoksid strupen plin, ?e ima pa zraven ?e dva vodika je pa sploh stupena kemikalija. :P
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to je res, vendar zgleda da ima? res sre?o in kot ka?e tudi preveri? kaj kupi?. Lahko da se najve? prito?ujejo ljudje ki kupijo npr. najcene?o Alfo na netu, katera je bila ?e razbita, poplavljena, prevrtena, in nato pluvajo da vse crkuje, potem se ni za ?uditi. Npr. sestra ima Scenica dizla in tudi nobene te?ave nikoli, res pa da se vozi po?asi in lepo. Res pa da je kot je David napisal odvisno od tega kdo in kdaj je bil avto sestavljen, vsaj kot ka?e je tako,hehe.

Mi je pa en mehanik enkrat svetoval, kupi 3-4 leta star avto ko je ?e iz garancije oz. proti koncu, ker ?e je bilo kaj narobe se je v prvih letih to odkrilo, lastnik je vse popravil, nato mu je dopi****o in je avto prodal, tebi pa nato dela brez problema :bravo::hohoho:

 

jst sm kupi 3 leta starga, se pravi 40.000 na let (?e to ni realno, nevem, men se zdi da je, ker da bi mazdo kupil, pa da bo delu 80k/let, to bi bla pa ?e prava redkost <_< )

kokrkol, injektorji so na?eloma slabi, pravim, kar pomen, da ko jih je narazen vzel, je vidu po?kodbe na notranjih kovinskih elementih; sicer pa je prelivala samo ena od njih. Da ne bo pomote, avto je ?el B.P., samo rahlo se je sli?alo pri dolo?enih obratih verjento ravno to defektno ?obo, mogo?e je kdo drug sploh nebi, jst sm pa bl picajzlast, kar se zvoka ti?e :P

V ITA je ?e ve?ja loterija oz. razpon kakovosti goriva kot pri nas, je pa res, da imajo dolo?ene pumpe tud ?ist dobr goriv.

BTW, serviser je omenu, da so zanje ?ase na?eloma goriva / diesel presuha za sodobne visokotla?ne injektorske sisteme in da s?asoma prej ali slej pride do po?kodb, kako pa jih zaznati, to je pa druga stvar.

Mogo?e ima polovica od vas, ?lanov, ?e po?kodbe na injektorjih /pumpi, pa se tega ne zaveda, ker simptomov ?e ni zaznati (elektronsko, ali kakorkoli druga?e). Samo v razmislek...

 

lp,

D

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jst sm kupi 3 leta starga, se pravi 40.000 na let (?e to ni realno, nevem, men se zdi da je, ker da bi mazdo kupil, pa da bo delu 80k/let, to bi bla pa ?e prava redkost <_< )

kokrkol, injektorji so na?eloma slabi, pravim, kar pomen, da ko jih je narazen vzel, je vidu po?kodbe na notranjih kovinskih elementih; sicer pa je prelivala samo ena od njih. Da ne bo pomote, avto je ?el B.P., samo rahlo se je sli?alo pri dolo?enih obratih verjento ravno to defektno ?obo, mogo?e je kdo drug sploh nebi, jst sm pa bl picajzlast, kar se zvoka ti?e :P

V ITA je ?e ve?ja loterija oz. razpon kakovosti goriva kot pri nas, je pa res, da imajo dolo?ene pumpe tud ?ist dobr goriv.

BTW, serviser je omenu, da so zanje ?ase na?eloma goriva / diesel presuha za sodobne visokotla?ne injektorske sisteme in da s?asoma prej ali slej pride do po?kodb, kako pa jih zaznati, to je pa druga stvar.

Mogo?e ima polovica od vas, ?lanov, ?e po?kodbe na injektorjih /pumpi, pa se tega ne zaveda, ker simptomov ?e ni zaznati (elektronsko, ali kakorkoli druga?e). Samo v razmislek...

 

lp,

D

 

Po mojem so to res realni kilometri.

Moja je imela 52000 km in je bila stara 1,5 leta.Preverjeno v Avstriji in so bili kilometri 100% realni.

Ker druga?e ne bi mogel uveljavljati garancije pri nas. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na relacij "de?ela refo?ka"---"de?ela cvi?ka" z novo Petrolovo nafto-po PC-ju povpre?na poraba 5,8l/100. ?zmeden?

Hitrost po avtocesti-dinami?na.Realno pitje bom ugotovil ob ponovnem tankanju.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Fizika je še vedno fizika in ne boš je okrog prinašal, ker tu nam določene podatke ne želiš prikazat, ker potem pade tvoja pripoved.   Bom poskusil še 1x z razlago. Mestna vožnja ni enaka mestni vožnji. Kaj to pomeni? Če se pelješ skozi mesto in je to relativno prazno brez rush hour gneč ter konstantnega stanja pri semaforjih je to dejasnko med najbolj varčnimi potmi pa al maš EV al pa ICE. Ko imaš mestno vožnjo v pravem pomenu besede z mnogo starti in ustavljanji ter stanjem je pa med najbolj potrošnimi načini premikanja ne glede na vrsto pogona.   Potem so tu regionalke, kjer pri EV-jih velja, da ravno zaradi učinkovitosti pogona je nižja hitrost bolj varčna kot višja... ja 40-50km/h je bolje kot recimo 80km/h. Pri ICE pa zaradi prestav, efektivnosti delovanja motorja, izgub samega delovanja motorja so najbolj varčne vožnje kar tam nekje med 50-80km/h.   Avtocesta je pa smrt za porabo EV-jev, kjer dejansko ravno zaradi učinkovitosti pogona EV-ja ta res skokovito raste z večanjem hitrosti, medtem, ko pri ICE je povečanje porabe bistveno manjše ravno zaradi dejstva, da se za sam pogon porablja le cca 30% energije, ostalo so izgube.   Tko, da ja pri porabi kot jo navajaš, si se vozil sila počasi, kot tudi kaže povprečna. Si upam trditi, da verjetno sploh nisi šel na AC in da za Slo AC-je niti nimaš vinjete. Imam prav?   Aja še to. Sem z dvema EV-jema poskusil vozit enako hitro na enaki trasi kot s svojo 6-ko. Vključuje večino AC, cca 30% mestne z relativno malo gneč in nič regionalk. In ja na AC sem vozil z max dovoljeno hitrostjo. 5,5l/100km imam porabe na ICE, EV-ja pa sta imela od malo pod 20kWh do nekaj nad 20kWh na tej razdalji pa sta bistveno manjša avtočka kot šestica. Ja AC jih je dobesedno zaklala.
    • No, pa saj bo trg pokazal ceno. Če nisi nek izkušen prodajalec, je bolje malo naviti in se počasi dol premikati. Jaz sem s 14 let starim Meganom podobno naredil. Ceno sem navil na 2,5 kratnik kar se je vrtelo na avto.net. Potem sem jo po tednih počasi nižal in začeli so grabiti pri 2 kratniku tistega kar je bilo povprečno na avto.net in je bil za tam okrog tudi prodan v roku cca. enega meseca. Cilj je pa bil, da kupi avto nekdo, ki ga bo naprej uporabjal in da niso kakšni nebodigatreba dilerji okrog mene hodili. Že tako jih je preveč... Mudilo se mi ni, avto je bil lepo vzdrževan in ohranjen za svoja leta in to je to. V takšnih primerih se lahko malo poigraš s trgom in naženeš vsakega, ki ima preveč se veselje pogajati. Pri tako postavljeni ceni pridejo mimo samo resni in še preveč klicev se znebiš. Meni se drugače in kako se to ponavadi dela, na žalost ne ljubi...
    • Torej očitno ni narejen za te obremenitve in primeren za vožnjo po AC do Črne gore, ker bi ga skurilo in porabilo bistveno več od prikazane energije. Sedaj me pa res  zanima kako si se cijazil in koliko časa si porabil za takšno razdaljo s to raketo.
    • Glede na forum, samo enega to moti, ampak tolk fejst da se mu je cist odpelal 😂  
    • Mene fascinira izbira, ker je totalno na kontra polih. Kupi naj, kam ga srce vleče, bo najbolj zadovoljen.   @DINAMIK Glede plastik si priberi tukaj: Tema o plastikah   99% jih ta zadeva ne moti.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.