Skoči na vsebino

Letne gume 2010


MihaPr

Priporočeno sporočilo

Evole, misim da bo v kratkem padla dokon?na odlo?itev da kupim Dunlop Sport Maxx TT, cena je malo padla na malenkost pod 140 eur/komad, ?al bedna/draga/gnila (materjim) glupa dimenzija 205/50/17, ne da se mi pa spu??at v menjavo in prodajo felten.

Odlo?il sem se na podlagi uporabnikov, Mazda?ev :) ter

 

http://www.dunlop-tires.com/dunlop_sisl/ty..._sport_maxx_tt/

 

http://www.avto-magazin.si/vozili-smo/dunl...ideo-14315.aspx

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 182
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Evole, ADAC-ov test letnih 2010 je zunaj.

 

http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/Somm...urcePageID=8762

 

Lepo.Vendar ?e vedno mi je na prvem mestu mnenje kupcev in navadnih uporabnikov,ki te gume uporabljajo

do konca,ko se znucajo. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex seveda, seveda, to se preveri tudi pri uporabnikih :) Ne vem no, ampak gume bodo pri meni zadnja stvar na kateri bom ?paral (to me je ?e izu?ilo), v nekih optimalnih pogojih jih je ve?ina verjetno ?isto ok, ?im se pa kaj poheca? z avtom :) oz. kak?ne kriti?ne situacije, mokra cesta itd. to je pa druga pesem. ADAC je pa dosti mo?en in kar tako verjetno lobijem ne podle?e, se tudi vidi da niso vezani na ceno gum, saj je npr. Michelinova zelo dra?ja od prvih dveh,treh kar ?e ne pomeni da je najbolj?a, Pirreli pa mislim da tudi ?e ni bil tako v vrhu.

Andriy po dobri ceni si jih dobil, ?e lepo vozi? bodo ok. Kolega je kupil za zimo Kumho, vulkanizer se je malo kri?al, tudi ?e na u? so zgledale nekako plasti?ne, ampak lepo vozi, po?asi in ?ez zimo so se kar obnesle. V klanec s snegom so pa podlegle, smo zalet vzel pa je ?lo...hehe. Za letne pa nobenega ne poznam da bi jih imel.

 

Moje so pa ?e na poti:

 

24.02.2010 15:38 - DE 300 Laatzen/Rethen, Deutschland - Daten an GLS-System ?bermittelt, Gewicht: 19.6 kg po paketu :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Fantje, rabm en nasvet :D a kdo pozna gumo Falken FK-452 in Falken ZE-912 - kak?na je razlika?? Je kr ugodna glede na druge te dimenzije...

Sedaj mam na avtu GY F1 in gre (pre)hitr po njej...aja, dimenzija 205.50.16 <_<

Vozim se bolj po navadnih cestah in ne po AC...ovinkov kr dost itd...

Katero gumo naj kupim, da bo ok za mojo Mazduro in mojo denarnico? :D

Hvala :rozico:

Icewoman is here!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen

 

Jaz danes dobim gume Kumho KU31 dimenzij 215/45 R17 cena 74? (kako se obnesejo ?e ne vem), lahko pa povem po 15.3 :P

 

Falken FK-451 (malo starej?e kot 452) je po mojih izku?njah kar solidna guma, sedaj so na 17" plati??ih, kako se obnesejo ti pa povem po 15.3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, js bi mela najraj? GY F1 samo gre prehitr po njej :(

Tako da, ?e ve?, da je F1 okol 100?....

 

recimo tukaj http://www.avtogume.com/index.html?target=...tml&lang=hr mas dve gumi, kateri bi priporocal

1.bridgestone er300

2. firestone tz200

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, js bi mela najraj? GY F1 samo gre prehitr po njej :(

Tako da, ?e ve?, da je F1 okol 100?....

 

Ko se bo? odlo?ila za model, me lahko pokli?e? (mislim da ima? telefonsko). Imam enega, ki rihta gume. Ceneje seveda :bravo:

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene pa zanima s kak?nim tlakom polnete pnevmatike? Na avtu imam sicer standardno dimenzijo mislim da je 205/50/R16, nekaj takega. Spredaj naj bi bile 2,2 bara zadaj pa mislim da 2,3 bara. Sam jih sicer polnim vse na 2,4 bara. Kako pa vi?

 

Lp, Uro?

**********************************************************************

Enkrat sem nekje prebral: ?e nima? Japonca je bol?, da si bos

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je pa ?ist odvisno od znamke in tipa gum - mal je treba eksperimentirat.Recimo ko sem imel GY F1 sem jih filal kar na 3.0 in pri tem tlaku so bile odli?ne in so se tudi enakomerno obrabljale.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje TT so na 3,0 spredaj in 2.9 zadaj, dimenzija pa je 215/45 17"

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene pa zanima s kak?nim tlakom polnete pnevmatike? Na avtu imam sicer standardno dimenzijo mislim da je 205/50/R16, nekaj takega. Spredaj naj bi bile 2,2 bara zadaj pa mislim da 2,3 bara. Sam jih sicer polnim vse na 2,4 bara. Kako pa vi?

 

Lp, Uro?

 

Misli? 205/55/16? Sej v navodilih pi?e, da za avtocesto in za poln avto pumpa? 0.4-0.5 ve?. Jst pumpam 2.6-2.8. Zimske 195/65/15 pa isto.

 

Pa ?e nekaj glede gum: ni vsaka guma za vsak avto, ?eprav je lahko na testu odli?na. Moja biv?a (smrk! :( ) lepotica astra se ni mogla razumeti z Michelin in Continental, Pirelli in Sava pa sta ji kar pasala. Ampak kot opa?am z Bridgestone, Pirelli in GY tu ni te?av.

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eno vpra?anje: Ali je res, da na novih avtih, proizvajalec namontira gume II klase, pa ?eprav gre za isto znamko in model, ki jih lahko kupi? v trgovini in ki naj bi bile bolj?e kvalitete in se z njimi da prevozit ve? km?

 

Jaz ti lahko to potrdim iz prve roke. Originalno imel gor Conti SC2 in niso zdr?ale niti 20.000km - na koncu se jih ni dalo niti centrirati. Mimogrede, v homologacijskem karton?ku pi?e hitrostni razred gume W - ali moram res potem montirati W, ali lahko pa? V?

 

Pa ?e to, odlo?am se med Potenzo RE050, Conti SC 3 in Dunlop Sport Maxx TT. I??em predvsem udobje in ?im ti?jo gumo. Kaj menite poznavalci (Labi?)?.

 

Hvala in lep pozdrav,

Igor

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ti lahko to potrdim iz prve roke. Originalno imel gor Conti SC2 in niso zdr?ale niti 20.000km - na koncu se jih ni dalo niti centrirati. Mimogrede, v homologacijskem karton?ku pi?e hitrostni razred gume W - ali moram res potem montirati W, ali lahko pa? V?

 

Pa ?e to, odlo?am se med Potenzo RE050, Conti SC 3 in Dunlop Sport Maxx TT. I??em predvsem udobje in ?im ti?jo gumo. Kaj menite poznavalci (Labi?)?.

 

Hvala in lep pozdrav,

Igor

 

Dati mora? take, kot so homologirane. ?e ne te lahko ?aka :policaj::vskalo:

 

Za zimske velja, da lahko da? gor 2 razreda ni?je.

Zakon:

Pnevmatike morajo po velikosti, nosilnosti in hitrostnem razredu ustrezati pnevmatikam, kot je zapisano v izjavi o ustreznosti vozila. Zimske pnevmatike so lahko dva hitrostna razreda ni?je kot so predpisane letne pnevmatike.

 

?e ti pi?e w mora? imeti w, verjetno ima? 18 col, te so ?e po ve?ini w avtomatsko, npr. sportmax tt ima samo w hitrostni razred, od 17 col naprej. Zimske ima? pa lahko 2 razreda ni?ji hitrostni razred.

 

Bil si pred mano! :bravo:

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ti lahko to potrdim iz prve roke. Originalno imel gor Conti SC2 in niso zdr?ale niti 20.000km - na koncu se jih ni dalo niti centrirati. Mimogrede, v homologacijskem karton?ku pi?e hitrostni razred gume W - ali moram res potem montirati W, ali lahko pa? V?

 

Pa ?e to, odlo?am se med Potenzo RE050, Conti SC 3 in Dunlop Sport Maxx TT. I??em predvsem udobje in ?im ti?jo gumo. Kaj menite poznavalci (Labi?)?.

 

Hvala in lep pozdrav,

Igor

 

sicer pise W ampak to nima veze s hitrostjo (ker pac nobena mazda nasploh ne gre 270km/h)

lahko das V mirne duse (kaksen zatezen policaj bi ti lahko delal probleme, ampak zelo manj verjetno)

 

razlika je bolj v trdoti boka (W so trse kot V) je pa razlika manj obcutna kot H na V

 

RE050A sem mel in je sportna guma (odlicna vodljivost) ima pa minus, da rabi nekaj "krogov" da se ogreje, recimo takoj na zacetku na mastnem asfaltu drsi da je joj

 

Conti SC3 ne poznam (poznam pa SC2) in je bla dobra ampak problematicno obraba

 

Sportmaxx TT je zanimiva, ker ima dodal kevlar na bokih (se pravi trdi boki)

 

mislim da z nobeno ne bos falil, glej kera pride najcenejs (bi pa dodal v izbor se michelin pilot exalto PE2, zelo dobra in podobna RE050A)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dati mora? take, kot so homologirane. ?e ne te lahko ?aka :policaj::vskalo:

 

Za zimske velja, da lahko da? gor 2 razreda ni?je.

 

 

Pozna kdo koga ki so ga policaji zarad tega ker je imel drug hitrostni razred(vi?ji) kot je predpisan? ?zmeden?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozna kdo koga ki so ga policaji zarad tega ker je imel drug hitrostni razred(vi?ji) kot je predpisan? ?zmeden?

 

Ponavadi so tako homologirani vsi hitrostni razredi navzgor od najni?jega dovoljenega za tisto vozilo.

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Policaji so predvsem alergi?ni, ?e ima? vi?jo colo koles kot homologirano oz. da so gume ?ir?e kot je navedeno. Sicer, ?e se najde kak?en te?en bo pa itak vse v nulo gledal.

 

Je pa sme?no to, da recimo ene dimenzije so totalno zapostavljene in prakti?no ne more? kupiti dobre gume. recimo 225/45 R18... za 225/40 R18 je pa gum kot to?e.

 

Ampak kakorkoli na konc se?tejemo je pa najbolj sprevr?eno to, da te policaj jebe zaradi malce odstopajo?e dimenzije a da pa nekateri tla?ijo razne linglong, nankang, star performer, sunew, chengshan, rotalla, sunny, triangle, wanli, achilles, kenda, federal, infinity, fortuna, kinforest, accelera, fenix ipd umotvore kitajske industrije, ki resni?no niso vredne po?enega gro?a zraven pa smrtno nevarne, jih pa ne zanima saj so ustrezne dimenzije z ustreznim profilom. :angry:

 

Me je kr groza, ko vidim kaj se vse prodaja in dovoli na EU trgu namesto, da bi postavili standard katerega se morajo gume dr?at, da se jih dovoli prodajat na na?em trgu. 18" plasti?na guma za 50? nikoli ne bo niti pribli?no v istem rangu kot guma premium proizvajalca, ki recimo stane 150+ ?. ?e Sava je zakon, ?e gledam te kitajce pa vsi vemo, da letna Sava ni kej prida guma.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.