Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Sem kmet in s hribov doma, ampak sam osebno menim, da z vinjetnim sistemom ni ni? narobe in sem zelo vesel, da ga Slovenija ima. In se mi ne zdi ni? narobe, ?e tudi druge dr?ave uvedejo vinjetni sistem oz. bi bil ?e bolj vesel, ?e bi obstajala Evropska vinjeta, s katero bi lahko vozil po vseh avtocestah Evropske skupnosti.

 

Problem je samo s ceno vinjete...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Koliko pa bi bila cena ?vropske vinjete tam do 200? bi se je spla?alo kupiti tudi meni, ki se ne vozim dosti z svojim avto po Evropi.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem kmet in s hribov doma, ampak sam osebno menim, da z vinjetnim sistemom ni ni? narobe in sem zelo vesel, da ga Slovenija ima. In se mi ne zdi ni? narobe, ?e tudi druge dr?ave uvedejo vinjetni sistem oz. bi bil ?e bolj vesel, ?e bi obstajala Evropska vinjeta, s katero bi lahko vozil po vseh avtocestah Evropske skupnosti.

 

Problem je samo s ceno vinjete...

Se strinjam ampak cena vinjete je iz pogleda vsakega posameznika drugacna. Pri nas je narobe to da ni polletne in tistega ki se vozi sezonsko sili v letno

Tukaj so dalec pred vsemi madzari z elektronsko vinjeto vezano na tablico avta. Imajo celo regionalne vinjeta.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno je razlog za to, da ni polletne vinjete v ekonomski racunici... Ce bi bile na voljo se take, bi to pomenilo, da bi verjetno morale biti potem vse drazje... ker pokasirati je treba toliko in toliko denarja... in odvisno od tega, kaksen je model, taksna je tudi cena posamezne vinjete ... Sicer pa tudi Avstrijci nimajo polletne vinjete... imajo 10 dnevne, 2 mesecne in letne ... prav tako Madzari ... imajo tedensko, mesecno ali letno ... ?ehi imajo 10 dnevno, mesecno in letno ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno je razlog za to, da ni polletne vinjete v ekonomski racunici... Ce bi bile na voljo se take, bi to pomenilo, da bi verjetno morale biti potem vse drazje... ker pokasirati je treba toliko in toliko denarja... in odvisno od tega, kaksen je model, taksna je tudi cena posamezne vinjete ... Sicer pa tudi Avstrijci nimajo polletne vinjete... imajo 10 dnevne, 2 mesecne in letne ... prav tako Madzari ... imajo tedensko, mesecno ali letno ... ?ehi imajo 10 dnevno, mesecno in letno ...

Pri madzarih izstopa cena, da se polletna res ne splaca. 9 eur za deset dni in 15? za mesec, sistem je vezan na tablico tako da imas moznost prenosa ze placane vinjete na drug avto itd

 

Poleg tega imajo letno regionalno vinjeto za smesno ceno 30? - za nekoga ki hodi v sluzbo na primer idealno itd

 

Sistem je fleksibilen

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jures porece, da imajo Hrvati skupno vec avtocest ... ni vazno, koliko km je na prebivalca :)  :ph34r:  ;)  :bravo:

 

Hrvaska ima (po podatkih iz leta 2013) 1.259,4 km avtocest, stevilo prebivalcev (stetje leta 2011) pa je 4.290.612. Slovenija ima 612 km avtocest (podatek iz leta 2015), stevilo prebivalcev (ocena 2015) pa je 2.062.874

 

Po teh podatkih je cena vinjete izracunana na priblizno enaki osnovi... S tem, da je standard pri njih precej nizji... cene zivljenjskih potrebscin pa so podobne kot pri nas ... 

 

Hihi, prav si imel... :lol:

 

Men je sme?no to, da po tej logiki prepelje? v Sloveniji teh 612km in AC ne sme? ve? uporabljat, al kako. Na Hr pa pa? ?e enkrat ve?. Nekako tako to zgleda kot, da se ne sme? po istem odseku peljati ve?krat ?eprav ve?ina uporablja ve? ali manj samo en odsek AC. Redki so taki, ki letno prevozija vsak odsek AC vsaj enkrat. Mogo?e v Slo je procent takih ?e nekako merljiv na Hrva?kem recimo je pa takih verjetno zanemarljivo malo. In da bi s tem opravi?eval vi?jo ceno je ekonomski kiks - lahko jo opravi?uje? edino s faktorjem ?tevila kilometrov/milijon prebivalcev.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Danes sem imel pri lepljenju vinjete manj?o nesre?o.

Ko sem jo lepil nisem opazil da je osrednji del ?e malo prijel in sem jo odlepil (del srebrnega dela je ostal na ?ipi) in premaknil. Pri tem sem po?kodoval osrednji srebrni del, ki je sedaj zamaknjen kakih 5mm in vinjeta je nekoliko pome?kana na sredini. Namen mam it na dars in jo probat zamenjat. Ima kdo ?e izku?nje s tem?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem imel pri lepljenju vinjete manj?o nesre?o.

Ko sem jo lepil nisem opazil da je osrednji del ?e malo prijel in sem jo odlepil (del srebrnega dela je ostal na ?ipi) in premaknil. Pri tem sem po?kodoval osrednji srebrni del, ki je sedaj zamaknjen kakih 5mm in vinjeta je nekoliko pome?kana na sredini. Namen mam it na dars in jo probat zamenjat. Ima kdo ?e izku?nje s tem?

Se da vendar ti vzamejo ene 10-15?.....imeti pa moras vse racun, odrezek....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na tvojem mestu bi se ukvarjal z Darsovci, in da? teh 15?, pred tabo je ?e celo leto vo?nje in ja ?e bodo gledali na dale? bo vinjeta gor in bo vse ok, ?e si jo bodo pogledali od blizu, pa bo imel Darsovec slab dan je pa kazen, pa ?e novo vinjeto bo? moral kupit, ne vem ?e je vredno, izku?enj direktnih pa nimam.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mah, najde? drugo. Saj jih vsi delijo in to zastonj: Radio Robin, Radio Aktual, Zavarovalnica Generali,... Kamorkoli se obrnem, povsod so jumbo-plakati, da delijo vinjete in kateri koli radio pri?gem, jih tudi ponujajo zastonj. Meni, na primer, jo je podarila kar ta??a...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, saj, E-2500 4x4 je bilo nekaj bolj?ega, kar je Mazda delala. In kar veliko ljudi se ni strinjalo z Mazdino odlo?itvijo o ukinitvi tega programa. In osebno vem za vsaj tri, ki bi takoj svoje B-2500 in BT-50 menjali za E-2500, ?e bi se ga v Sloveniji le dalo dobiti. A zdaj namesto tega delajo neki plastik-?minkeraj, ki pa se v Sloveniji niti ne prodaja - mislim, da niti v Evropi ne. Tako da kdor ima ?e E-2500, ga ne da iz rok, ?e pa ga ?e najde? med oglasi, je pa v tako ?alostnem stanju, da je kve?jemu za dele...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta seznam je povr?en,

 

Toyota Hiace je odvisno od generacije ali pade v 2A ali 2B.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo sem se naredil Slovenca in za 15? pripeljal staro in odpeljal 'novo' micro iz Maribora....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.