Skoči na vsebino

Nastavitev ro?ne zavore


Andriy

Priporočeno sporočilo

Ugotovil sem da mi ro?na zavora prime precej visoko, tako da moram privit vijak ki je pod sredinskim naslonom za roko.

 

Sedaj me pa zanima kaj moram razdreti da pridem do tega vijaka?

 

Malo sem brskal po forumu a nisem na?el ni? pametnega.

 

To bi verjetno koristilo tudi komu drugemu iz foruma.

 

LP

Andrej

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mislim da samo umakne? tisto gumo kjer je ro?ka ro?ne zavore ;) V najslab?em primeru bo? moral odvit kak vijak pa naslon za roko stran dat cca 2min dela :)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ugotovil sem da mi ro?na zavora prime precej visoko, tako da moram privit vijak ki je pod sredinskim naslonom za roko.

 

Sedaj me pa zanima kaj moram razdreti da pridem do tega vijaka?

 

Malo sem brskal po forumu a nisem na?el ni? pametnega.

 

To bi verjetno koristilo tudi komu drugemu iz foruma.

 

LP

Andrej

 

Ro?na se sama nastavlja, ?e se ne ne je nekaj narobe na zadnjih ?eljustih, s tistim vijkom pri ro?no ne bo? naredil veliko samo dosegel da se ti ro?na sploh ne bo mogla ve? sama nastaviti.

Simpl as that.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ro?na se sama nastavlja, ?e se ne ne je nekaj narobe na zadnjih ?eljustih, s tistim vijkom pri ro?no ne bo? naredil veliko samo dosegel da se ti ro?na sploh ne bo mogla ve? sama nastaviti.

Simpl as that.

 

ja pa jade ro?na ?e sama nastavi tiste zobke v ?eljustih samo hod ro?ice od zavore pa nastavi? z vijakom ki je poleg-s tem nekako naredi? da je zajla kraj?a v tem smislu nekaj!

Sj ve? namest da ro?ko potegne? do stropa,malo privije? ?travf in ?e jo potegne? samo do pol za isti u?inek!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ro?na se nastavlja pod naslonom za roko tako

1.odpremo pokrov naslonjala,pod platnom pa sta dva vijaka ki ju je potrebno odvit.

2.na straneh konzole so slepi pokrov?ki vijakov tut te ?epke lepo ven dobit da se ne po?koduje

3.glavo na menjalniku odvit pa smo v srcu konzole

se pa vse skoraj skupaj dr?i.

rabi? pa cevni nastavek klju? m-10 pa to pritegne? ker z navadnim klju?em ni dost prostora tam not

 

ma? pa link tu kako podret sredinsko konzolo [url=http://www.sysalyser.de/?menue=mazda&submenue=anleitungen&thema=m6_mittelkonsole

samo to je bol za sprednjo stran radio pa to

druga? pa sledi navodilom pa ima? 30 min dela da razstavi? in sestavi? brez posledic

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sploh nam komentiru, samo tista matica pri samo ro?ni se uradno na?tela samo pri novem avtu sa pravi v fabrki, potem pa naj bi se sama ro?na nastavljala na kolesih(meni se je ?e pri vsakem avtu) in hod ro?ice naj bi bil nekje v toleranci +- 2 cm.

 

Veselo ?raufajte. :notworth:

 

 

rabi? pa cevni nastavek klju? m-10 pa to pritegne? ker z navadnim klju?em ni dost prostora tam not

 

 

Hudoo kako pa tole zgleda ? ?zmeden?

 

Vijak je M6 tako da ne bo kake pomote in klju? je 10 brez M-a

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bi rad pri?el do mehanizma od ro?ne ni treba ni? ?raufati in vle?i narazen celotne armaturke ampak potegne? ven le tisti del ob ro?ni s predal?kom za pija?e...

Druga?e pa kot pravi YavarYe, se ro?na sama ?tela.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko smo ?e pri ro?ni: meni zelo slabo prime, tako da moram ro?ko zategnit do max, sicer avto kar leze :huh: Zavore sicer delajo OK. Kaj je za preverit?

 

Kar se pa tega ti?e pa ni kake revolucije za narest, js sem problal z drugimi plo??icami in JE bolj?e.

Roko na srce, pri mazdah ki imajo zadaj diske NIKOLI ro?ni nevemkako dobro prijela.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se pa tega ti?e pa ni kake revolucije za narest, js sem problal z drugimi plo??icami in JE bolj?e.

Roko na srce, pri mazdah ki imajo zadaj diske NIKOLI ro?ni nevemkako dobro prijela.

 

Kot ponavadi, ko gre za mehanko ma? verjetno kar prav :bravo: ?e dobro pomilsim namre?, sem to "spu??anje" ro?ne za?el opa?ati od zadnje menjave zav. plo??ic (niso original), prej je bolje prijelo... Jeba, sem mislil da se da kaj nastavit...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Danes sem jo nastavil - je imela luft preden je prijela

 

- odstrani? 2 vijaka na dnu predala naslona roke

- odstrani? plastiko za pija?o

- odstrani? glavo ro?ke za prestave

- odstrani? plastiko okoli menjalnika s pepelnikom (odklopiti je treba lu?ko za osvetlitev in konektor za 12V cigaretnik)

- odvija?i? 4 ?rne vijake in odstrani? celo konzolo - dovolj je samo da jo potegne? konzolo nazaj do zadnjih zicov da pride? s klju?em do vijaka M10 pri katerem se za?neta obe zajli

 

Potem pa po workshop manualu, ki sem ga prilepil

 

- start avta

- ene 5x napumpa? bremze in ugasne?

- ro?ko na dno in privija?i? samo toliko da se ro?ka neha premikati v neutralnem polo?aju (luft) z malo tolerance

- v?ge? avto in preveri? lu?ko - se mora pri?gati ko je dvignjena in ne ko je spu??ena ro?ka

- da? v ler in proba? ?e avto blokira zadaj pri spu??eni ro?ni

 

sestavi? nazaj

post-2637-1311329378_thumb.jpg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da bi pa pogledal kaj je z mehanizmov v zadnjih cilindrih pa ne, sedaj si nastavil ro?no tako da se verjetno nikoli ne bo ve? sama na?telala.

 

Sicer kar si naredil je hitra re?itev, dolgoro?no pa to ni najbolje, ker z tajkim nastavljanjem bo? neko? pri?el predale? z vzvodom v zadnjih cilidrih in bo? spustil ro?no in bo ekscenter "predale?" in ne bo spustila, al pa bo le temu vzvodi zmanjkalo hoda in ro?na bo "trda" potegnjena, plo??ice pa ?e vedno ne bodo prijele diska.

 

 

Lej ne me narobe razumet ne pljuvam, svaka ?ast da se kdo sam ?esa loti, samo povedat ho?em kaj se lahko zgodi in kaj je bolj pravilno.

 

Ko sem jaz menjal zadnje plo??ice, sem podrl in spucal komplet zadnje cilindre, poskrbel da je vse lufalo na roke, extra namazal vzvod od ro?ne, ki je en qurqc izveden ?e od predzadnjega modela 626 in je ?e vedno isti in ?e ni ro?na redno uporabljena in previlno namazan vzvod, za?ne ?tekat in vse skupaj sestavil, napumpal olje in parkrat potegnil ro?no in guess what, ?la je in ?e vedno gre samo 4 zobe in ni? ve?, in to brez ?telanja pri sami ro?ki. :ne vem:

 

A sem ?alabajzar al nisem ? :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da bi pa pogledal kaj je z mehanizmov v zadnjih cilindrih pa ne, sedaj si nastavil ro?no tako da se verjetno nikoli ne bo ve? sama na?telala.

 

Sicer kar si naredil je hitra re?itev, dolgoro?no pa to ni najbolje, ker z tajkim nastavljanjem bo? neko? pri?el predale? z vzvodom v zadnjih cilidrih in bo? spustil ro?no in bo ekscenter "predale?" in ne bo spustila, al pa bo le temu vzvodi zmanjkalo hoda in ro?na bo "trda" potegnjena, plo??ice pa ?e vedno ne bodo prijele diska.

Lej ne me narobe razumet ne pljuvam, svaka ?ast da se kdo sam ?esa loti, samo povedat ho?em kaj se lahko zgodi in kaj je bolj pravilno.

 

Ko sem jaz menjal zadnje plo??ice, sem podrl in spucal komplet zadnje cilindre, poskrbel da je vse lufalo na roke, extra namazal vzvod od ro?ne, ki je en qurqc izveden ?e od predzadnjega modela 626 in je ?e vedno isti in ?e ni ro?na redno uporabljena in previlno namazan vzvod, za?ne ?tekat in vse skupaj sestavil, napumpal olje in parkrat potegnil ro?no in guess what, ?la je in ?e vedno gre samo 4 zobe in ni? ve?, in to brez ?telanja pri sami ro?ki. :ne vem:

 

A sem ?alabajzar al nisem ? :hudicek:

 

 

Ma bo?tjan kar prav ?e od 626 se vle?e sranje od zadnjih cilindrov, ?e si jih p narazen uspel dobit in to vse porihtat pa :rispekt::rispekt: . jaz sem poizkusil narazen dobit na ?e blokiranih ko ro?na ni ni? prijela ve? pa je bila edina re?itev nakup novih cilindrov 100?, ni ?lo ve? narazen.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fanta umirita se!

 

JAz sem imel luft na ?ravfu - nima veze s cilindri - ta nosilec zajl je plesal in vijak je bil odvit - thats it, sedaj ro?na 'nese' zajle takoj ko jo dvigne?

 

Pa brez panike....tudi servis jo tako nastavlja- preverjeno.

 

A bo?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fanta umirita se!

 

JAz sem imel luft na ?ravfu - nima veze s cilindri - ta nosilec zajl je plesal in vijak je bil odvit - thats it, sedaj ro?na 'nese' zajle takoj ko jo dvigne?

 

Pa brez panike....tudi servis jo tako nastavlja- preverjeno.

 

A bo?

 

O pa ?e kako ima veze, ker ti o?itno vzvodi-cilindri ?e ?tekajo, zajla ne gre nazaj in zato je bil luft na zajli.

Js bi malo preveril, predno "zakuri?" plo??ice in diske. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

O pa ?e kako ima veze, ker ti o?itno vzvodi-cilindri ?e ?tekajo, zajla ne gre nazaj in zato je bil luft na zajli.

Js bi malo preveril, predno "zakuri?" plo??ice in diske. :ne vem:

 

Ma jures kar prav, meni so na vsakem servisu ?telal ro?no tako da ....

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

A sem ?alabajzar al nisem ? :hudicek:

 

Pomoje si pozabil pakne namazat z grafitno mastjo :harhar::bravo::D:punk:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

men ?e ni ni? stran padl.... :D

 

sej ti nima za kaj :bravo:

 

 

Ko sem jaz menjal zadnje plo??ice, sem podrl in spucal komplet zadnje cilindre, poskrbel da je vse lufalo na roke, extra namazal vzvod od ro?ne, ki je en qurqc izveden ?e od predzadnjega modela 626 in je ?e vedno isti in ?e ni ro?na redno uporabljena in previlno namazan vzvod, za?ne ?tekat in vse skupaj sestavil, napumpal olje in parkrat potegnil ro?no in guess what, ?la je in ?e vedno gre samo 4 zobe in ni? ve?, in to brez ?telanja pri sami ro?ki. :ne vem:

 

 

Kak?ne slike bi ble dobrodo?le :D

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomoje si pozabil pakne namazat z grafitno mastjo :harhar::bravo::D:punk:

 

Lej js bi ...... :whatever:

 

Ne pipaj po ro?ni zavori, k se sama ?tela. Ubogaj nasvete izvrzeranih mazda?ev. Ne poslu? vsazga k ?raufa evropejce ker ma mazda ful dobrih for k jih ve?ina znamk nima(kot so ro?na, veliki servis,....). :vesel:

 

Pr nas to niti pred bajto ne sme parkirat, ok je ENA izjema Unimog l'52.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 let kasneje...

Da malo obudim tole temo. Imam mazdo 6 letnik 2004.

 

In ko je zapadel sneg sem se ?el na parking malo pozabavat z ro?no . In potem sem ugotovil da je ro?na zdaj prime ?ele ?isto na vrhu (prej je skoraj takoj).

Zdaj me zanima zakaj. In ali se bo ro?na sama nastavila nazaj, kot ste nekateri omenjali, da se nastavlja sama. Ali naj se lotim nastavljanja vijaka pod sredinskim naslonom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.