Skoči na vsebino

Dileme: Mazda 5, 6, Honda FR-V, Toyota Verso...


max2401

Priporočeno sporočilo

Zadnje dni mam par dilem pa me zanima ?e kako mnenje un upam, da foruma?i kak?nega prispevate:

 

?irimo familijo in dokler je samo en otrok, se Mazda3 1.6 ?e nekak obnese. Clo na dopust smo ?li s trugo brez problemov. Zdej se razbojniku po?as pridru?uje princesa in rabim ve?ji dru?inski avto.

 

Prva logi?na izbira mi je bla Mazda5, ker mi je avto kul, drsna vrata so orto prakti?na, velik prtlja?nik... pa Mazda je...

Problem je, ker rabljene te?ko dobi?, sploh slovenske. Zdej sm najdu eno 1.8 bencinarco staro dve leti za ok dnar pa sm za?el neki cincat. 1.8 je nekam mal, ampak sej je dru?inska zadeva in ne rabim nevemkok... 2.0 petk NI pa menda je tam poraba kr divja (v slu?bo in nazaj nardim vsak dan 40km po avtocesti). V bistvu bi zaradi AC pri 1.8 bolj kot dodatne konje pogre?al ?esto prestavo in tempomat.

 

Opcija je tud dizel, ampak to pa vse prodajajo predno je treba jermen menjat. Pa o DPF-ju tudi berem precej ve? slabega kot dobrega in me to mal odbija.

 

Alternativa je seveda Mazda6, kjer je pa med rabljenimi spet luknja pri 3-4 leta starih.

 

Pogledujem ?e k Hondi FR-V in Toyoti Verso pa kaj vem... vsak ima kako prednost in slabost.

Zdaj sem mel ?e dve mazdi in sem super zadovoljen in zgleda zmer bolj zahteven.

 

?e ma kdo kaj izku?enj z na?tetimi avti, prosim na dan z besedo. Posebej vesel bom komentarja kakega fotra, ki je v podobni situaciji in je dejansko uporabljal kerga od teh avtov (v enem testu Honde FRV sem prebral, da je smotan, ker ima? ro?no ne kje pod armaturo in ne mor? avta obra?at z njo. Takih komentarjev ne rabim, razen ?e ma kdo kakega bolj?ega da se mal nasmejim).

 

Lp,

 

Mare

 

?e bi pa kdo v prihodnosti rad postal lastnik lepe in neproblemati?ne trojke 1.6 TE pa na dan z besedo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zadnje dni mam par dilem pa me zanima ?e kako mnenje un upam, da foruma?i kak?nega prispevate:

 

?irimo familijo in dokler je samo en otrok, se Mazda3 1.6 ?e nekak obnese. Clo na dopust smo ?li s trugo brez problemov. Zdej se razbojniku po?as pridru?uje princesa in rabim ve?ji dru?inski avto.

 

Prva logi?na izbira mi je bla Mazda5, ker mi je avto kul, drsna vrata so orto prakti?na, velik prtlja?nik... pa Mazda je...

Problem je, ker rabljene te?ko dobi?, sploh slovenske. Zdej sm najdu eno 1.8 bencinarco staro dve leti za ok dnar pa sm za?el neki cincat. 1.8 je nekam mal, ampak sej je dru?inska zadeva in ne rabim nevemkok... 2.0 petk NI pa menda je tam poraba kr divja (v slu?bo in nazaj nardim vsak dan 40km po avtocesti). V bistvu bi zaradi AC pri 1.8 bolj kot dodatne konje pogre?al ?esto prestavo in tempomat.

 

Opcija je tud dizel, ampak to pa vse prodajajo predno je treba jermen menjat. Pa o DPF-ju tudi berem precej ve? slabega kot dobrega in me to mal odbija.

 

Alternativa je seveda Mazda6, kjer je pa med rabljenimi spet luknja pri 3-4 leta starih.

 

Pogledujem ?e k Hondi FR-V in Toyoti Verso pa kaj vem... vsak ima kako prednost in slabost.

Zdaj sem mel ?e dve mazdi in sem super zadovoljen in zgleda zmer bolj zahteven.

 

?e ma kdo kaj izku?enj z na?tetimi avti, prosim na dan z besedo. Posebej vesel bom komentarja kakega fotra, ki je v podobni situaciji in je dejansko uporabljal kerga od teh avtov (v enem testu Honde FRV sem prebral, da je smotan, ker ima? ro?no ne kje pod armaturo in ne mor? avta obra?at z njo. Takih komentarjev ne rabim, razen ?e ma kdo kakega bolj?ega da se mal nasmejim).

 

Lp,

 

Mare

 

?e bi pa kdo v prihodnosti rad postal lastnik lepe in neproblemati?ne trojke 1.6 TE pa na dan z besedo.

 

Imel mazdo 5, pred tem sem gledal tudi druga 2 japonca - Verso me je odbil s popolnoma premajhnim prtljazniko,. mazda 5 pa je zmagala zaradi drsnih vrat. Na sploh je bil to super avto tako za familijo kot zame, ki sem bil veliko sam na sluzbenih poteh.

Imela je samo 1 slabo lastnost - sede?i, v drugi vrsti ima samo 2 zica, tisti srednji je pomozni, dokler imas stolcek je ok, a pol se gor ne da sedeti...

 

K sre?i sem imel 7 sede?no, s katero kombinira? (spet s sedmimi zici izgubi? prtljaznik, a to je logićno, 7 zicov je za ob?asne prevoze ljudstva (?e babi pa dedi na primer ali pa pol vasi otrok v ?olo) za dru?inske zadeve so pa zici skriti in je prtljaznik not....

 

Lahko ti samo re?em, ?e vedno jo pogre?am....je ?la za estrihe, knauf, omete, laminat........

 

 

evo je

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopi...mp;hl=papamobil

 

P.S. tudi Mazda 6, zlasti karavan pogoltne VELLLLLIIIIIKKKOOO, 5 vratna limuzinska je dober kompromis ce ti ne pasejo karavani

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vem za Toyoto Verso 2.2 dizel, ki ima pri 75.000 km tretji motor. Menda so te tur?ke zlo problemati?ne. Sicer pa je lahko smola povsod. Vem tudi za enga Golfa 6 1.4 TFSI s ?etrtim motorjem pri 50.000km :whatever:

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo!

 

Med Mazdo 5 pa 6 se je nekako kar treba odlo?it, v smislu da sta si precej razli?ni vozili, torej ?e gre? obe probat, ti bo zanesljivo ena izvedba bolj prirasla k srcu kot druga (priporo?am testno vo?njo). Ostalih ne poznam kaj preve? dobro, lahko samo re?em da oblikovno mi je Verso nekaj groznega - nasploh Tojota ni ve? to kar je bila npr. 15 ali 20 let nazaj!

 

Obilo sre?e pri nakupu (?e prej pa u?ivaj na testnih vo?njah, nujno)! :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lej, ?e dela? km, vzemi raj?i diesel. DPF le ni tak bav bav, kot ga nekateri opisujejo. Ja, za familijo ti lahko re?em, da je 6-ka OK (karavan jasno), verjamem pa da tudi 5-ka. Pri 6-ki me edino moti, ker je za tla?enje v parkirno mesto po LJ predolga, zato sem si omislil zadnje park senzorje.

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na vse napisano mogo?e razmisli? ?e o Renault Trafic, Peugeot Boxer, Fiat Ducato, Omnibus, Neoplan, tudi Volvotovi avtobusi niso slabi...

 

Mi imamo Hondo Jazz 1,4i sport. Vanjo spravim sebe, ?eno, h?i (3,5) in sina (1,5) in gremo na po?itnice BREZ truge na strehi. Sicer ne vem, kaj vozi? s seboj, a mi brez te?av pospravimo notri dva otro?ka vozi?ka in ?e vso prtljago. In, preverjeno, bi lahko ?li ?e z enim otrokom. Namre?, ko smo se vra?ali z dopusta, je moja sestra imela blizu Roga?ke Slatine prometno nesre?o. In smo naredili "ovinkec" in ?li ?e ponjo, ker je bil njen avto nevozen. No, ob dveh otro?kih sede?kih je postalo zadaj malo tesno, a ?e vedno dovolj udobno za pot od Roga?ke Slatine do Nove Gorice.

 

Motor pa je s svojimi 83 konji dovolj mo?an za spodobno vo?njo tako obremenjenega vozila. Na nekaj dalj?ih vzponih je padla hitrost pod 120 km/h, druga?e pa se je dalo vozit spodobnih 140 km/h (bi tudi ve?, a dru?inski prora?un takoj po dopustu ne bi prenesel morebitnega sre?anja s skrajno resnim mo?akarjem v modri obleki, ki se ponavadi pogovarja o Zakonu o varnosti v cestnem prometu).

 

Zadovoljivo se obnese tudi v zahtevnih situacijah. Ko sem bil v slu?bi, me je ?ena poklicala, da bo rodila. Pa sem po zelo ovinkasti in strmi hribovski cesti pri?el iz slu?be (29 km) ponjo in jo odpeljal v porodni?nico (?e enkrat 29 km) v vsega 45 minutah. No, z ?eno tik pred porodom nisem dirkal na vso mo?. Torej, Honda ima nekaj ?portnega duha, bi se reklo.

 

Za parkirati je tale Hondica odli?na, ker je kratka. Poraba je spodobna, pri umirjeni vo?nji se vrti okoli 5 litrov, ?e pa vozi? v gojzarjih in ima? zato te?ko nogo, pa pride vse tja do 6,5. Bencina, jasno.

 

Tako kot Max2401 pogre?am tempomat, ki bi na kri?arjenjih pri?el ?e kako prav.

 

 

Navsezadnje pa, sosed vedno pravi: noben avto ni tako majhen, da ne bi mogel kdo zadaj te?i. Konec koncev, moj o?e je imel stoenko, pa smo (5-?lanska dru?ina) hodili na morje v Murter. Tast pa s katro in ?tiri?lansko dru?ino v Cavtat (blizu Dubrovni?kega letali??a).

 

 

In ?e ni skrivnost: kaj ste pa peljali s seboj na po?itnice? ?e prav razumem, ste bili v avtu samo trije. Pa toliko tovora, da ste imeli ?e trugo na strehi. Ste to samo preva?ali ali tudi res potrebovali? Mislim, saj so po?itnice, no. Potrebuje? pravzaprav brisa?o, kopalke, sandale (v enih itak vozi?), nekaj kratkih hla?, nekaj gat in nekaj majc. Vsega skupaj za en majhen nahrbtni?ek. In ?e eden za ?eno in ena velika potovalka za otroka. Poleg ?e vozi?ek (?e je ?e tako majhen) in to je zmerno do prete?no vse, kar je res potrebno.

 

In ?e ni skrivnost: zakaj celo leto voziti galejo za tisto eno vo?njo na leto, ko se gre na dopust? Ne bi bilo mogo?e bolje na manj?i avto montirat kljuko, pa si za tistih 23 dni sposoditi prikolico?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa saj nisi resen! Kaj ?e nikoli nisi sli?al za Rog tandem 18 prestav? :jezicek:

 

 

Me pa res zanima, kako je lahko Mazda 3 premajhna, da gredo trije na po?itnice in morajo na streho nalo?it ?e trugo? ?e prav vem, Mazda 3 ni bistveno ve?ja od Honde Jazz. In ?e jaz spravim notri vso prtljago, dva otroka, ?eno in njen jezik, pa ?e ostane prostor za sestro, ki streska svoj avto, bi za tri ali ?tiri - ?lansko dru?ino tudi Mazda 3 morala zadostovati. :ne vem:

 

Konec koncev, zaradi mene lahko za tri ?lansko dru?ino kupite tudi avtobus. Tisto prej je zgolj moje mnenje - da me ne bo kak trgovec preganjal, da mu kvarim prodajo... :zvizga:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa saj nisi resen! Kaj ?e nikoli nisi sli?al za Rog tandem 18 prestav? :jezicek:

Me pa res zanima, kako je lahko Mazda 3 premajhna, da gredo trije na po?itnice in morajo na streho nalo?it ?e trugo? ?e prav vem, Mazda 3 ni bistveno ve?ja od Honde Jazz. In ?e jaz spravim notri vso prtljago, dva otroka, ?eno in njen jezik, pa ?e ostane prostor za sestro, ki streska svoj avto, bi za tri ali ?tiri - ?lansko dru?ino tudi Mazda 3 morala zadostovati. :ne vem:

 

Konec koncev, zaradi mene lahko za tri ?lansko dru?ino kupite tudi avtobus. Tisto prej je zgolj moje mnenje - da me ne bo kak trgovec preganjal, da mu kvarim prodajo... :zvizga:

 

Vsako malo bolj resno potovanje (dva odrasla+ dva otroka) sta stresna za nalaganje.

Imam M6 karavan in moram priznati,da za smu?anje je ?e skoraj obvezna truga na strehi.

Pa ne zaradi smu?i in bordov.Zaradi kroni?nega primanjkljaja prostora v avtu. ;)

 

Tako,da meni bi bila M3 absolutno "premajhna" za take dogodiv??ine.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kdor ma mejhne otroke mu je ?e karavan hitro premajhen, npr. nam Laguna za 2 tedna Kor?ule je bla lih za glih, kar pomen da smo nafilal do zadnjega koti?ka koreto! :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kdor ma mejhne otroke mu je ?e karavan hitro premajhen, npr. nam Laguna za 2 tedna Kor?ule je bla lih za glih, kar pomen da smo nafilal do zadnjega koti?ka koreto! :P

 

:bravo: niti prikolica nas ne re?i. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kdor ma mejhne otroke mu je ?e karavan hitro premajhen, npr. nam Laguna za 2 tedna Kor?ule je bla lih za glih, kar pomen da smo nafilal do zadnjega koti?ka koreto! :P

 

Za dva tedna, pa premajhen avto? Ja, no, ?e ste ?li na morje in si poleg ?otora nalo?il ?e gumenjak z vsaj 50 KM motorjem, potem pa ja. Potem se pa strinjam, da je tako velik avto, kot je laguna karavan, lahko premajhna. A vseeno menim, da bi tudi jaz, ?e bi imel gumenjak, le-tega lahko peljal na prikolici. Ker pa ga nimam, pa pa? potujemo brez prikolice.

 

Ja, Alex, pakiranje res ni mala malica, prav nekega hudega stresa pa spet ni, no. Je pa? delo in treba ga je opraviti. Se pa strinjam, da smu?i pa res ?e nisem spravil v avto. To je bilo vedno na strehi.

 

Da pa ne bo kdo rekel, da pretiravam s prostornostjo majhnih vozil: ko smo pred leti imeli "incident" s srno, sem v Hondo Jazz spravil cel kljun od Fiatove pande. Se bom potrudil in poiskal mere, mislim, da imam nekje ?e fotografijo.

post-5658-1287261851_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko je otrok enkrat pri hi?i, hitro rata premalo placa v avtu.

Prej sva s ponco imela M3 in ni bilo nikoli preblema s placom v avtu.

Ko je pri?el otrok, si dal v prtla?nik vozi?ek in dve vre?ki pa je blo to to.

Sedaj imava M6 karavan pa ?e zdaj hitro zmanka placa v prtla?niku, res pa da se zdej tudi pes preva?a v prtla?niku.

Za na morje je bilo potrbno veliko organizacije, da smo vse skupaj spakirali.

Menim, da placa ni nikoli preve?, edino malo ve?jo lukno pri parkiranju mora? najti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Raje me ne vpra?ajte...smo aktivna familija in u?ivamo + pes, tukaj je avto zgolj prevozno sredstvo in mi dol visi ?e je umazan in podobno. Karavan obvezno - s tem da gre v karavan vse, trugo imamo zaradi enostavnosti nalaganja in prevoza - smu?ke (ki so po vrh vsega se umazane), ?otor in ostala krama, kolesa pa itak na kljuki zadaj

 

Vozi?kov smo se pa po?asi znebili, letos ?e zadnji? zdele novembra na sardinio, eno kvazi marelo, namre? boste videli fantje ko otrok ?ez dan spi 2 uri, je obvezen vozi?ek, druga?e si zaprt 2 uri v bajti ali pa dezuras ob avtu :P

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa saj nisi resen! Kaj ?e nikoli nisi sli?al za Rog tandem 18 prestav? :jezicek:

Me pa res zanima, kako je lahko Mazda 3 premajhna, da gredo trije na po?itnice in morajo na streho nalo?it ?e trugo? ?e prav vem, Mazda 3 ni bistveno ve?ja od Honde Jazz. In ?e jaz spravim notri vso prtljago, dva otroka, ?eno in njen jezik, pa ?e ostane prostor za sestro, ki streska svoj avto, bi za tri ali ?tiri - ?lansko dru?ino tudi Mazda 3 morala zadostovati. :ne vem:

 

Konec koncev, zaradi mene lahko za tri ?lansko dru?ino kupite tudi avtobus. Tisto prej je zgolj moje mnenje - da me ne bo kak trgovec preganjal, da mu kvarim prodajo... :zvizga:

 

Te podprem pri tem, ne kapiram pa naroda ki ima enoprostorca notr 2 odrasla in 1al pa 2 mulca in rabjo ?e trugo na strehi, poleg tega gredo v apartma in ne kampirat, to ?e mogo?e nekako kapiram.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te podprem pri tem, ne kapiram pa naroda ki ima enoprostorca notr 2 odrasla in 1al pa 2 mulca in rabjo ?e trugo na strehi, poleg tega gredo v apartma in ne kampirat, to ?e mogo?e nekako kapiram.

 

Sej Slivka ma kr prav... ?e je res panika za tistikrat 1x al pa 2x na leto kam dat robo je velik bolj enostavno si omislit zadi kljuko pa eno tovorno prikolco pripet. ?e manj?i stro?ek je pa ?e se gre takrat z dvema avtoma, ?e ju ?e glih ma?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej Slivka ma kr prav... ?e je res panika za tistikrat 1x al pa 2x na leto kam dat robo je velik bolj enostavno si omislit zadi kljuko pa eno tovorno prikolco pripet. ?e manj?i stro?ek je pa ?e se gre takrat z dvema avtoma, ?e ju ?e glih ma?.

 

Z dvema avtoma :danzoman:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej Slivka ma kr prav... ?e je res panika za tistikrat 1x al pa 2x na leto kam dat robo je velik bolj enostavno si omislit zadi kljuko pa eno tovorno prikolco pripet. ?e manj?i stro?ek je pa ?e se gre takrat z dvema avtoma, ?e ju ?e glih ma?.

 

Je treba probat pa se ?udit. :P Mi smo tudi v?asih shajali z Pugijem 306 in smo nekako strpali vse noter.Zdej pa ni? ve?.

Res je,da smo mogo?e postali bolj zahtevni in vle?emo s samo kej nepotrebne krame. sramezljiv

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@jures: predvidevam, da si mel tamo?nga dizla?

Dizle vsi (tud un v medvodah) prodajajo pri 100k km, kar pomeni, da me ?aka ?e menjava jermena. Pa nekak bi se rad izognu uvo?enim - al mam neutemeljene predsodke?

 

Sem ?el pa dons gledat FR-Vja. Super ma?ina 140KM bencinar - ista kot v civicu. Baje da ?e vozi? po?as ful mal porabi, ?e pritisne? pa sko?i (in primerno ?re).

K sm prtla?nik odprl me je pa minil... en plunk ve? kot v M3.

 

Sicer pa hvala za odo Jazzu - dej nasledni?, k bojo uparjalnik vozil v Kr?ko se javi, da ga ti mimgrede pretovori? na poti iz Umaga v predalu za rokavice, da se ne bojo uni matral s tistimi posebnimi ?leparji.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej Slivka ma kr prav... ?e je res panika za tistikrat 1x al pa 2x na leto kam dat robo je velik bolj enostavno si omislit zadi kljuko pa eno tovorno prikolco pripet. ?e manj?i stro?ek je pa ?e se gre takrat z dvema avtoma, ?e ju ?e glih ma?.

 

Pa ?e pele? se lahko brez te?enja. :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@jures: predvidevam, da si mel tamo?nga dizla?

Dizle vsi (tud un v medvodah) prodajajo pri 100k km, kar pomeni, da me ?aka ?e menjava jermena. Pa nekak bi se rad izognu uvo?enim - al mam neutemeljene predsodke?

 

Sem ?el pa dons gledat FR-Vja. Super ma?ina 140KM bencinar - ista kot v civicu. Baje da ?e vozi? po?as ful mal porabi, ?e pritisne? pa sko?i (in primerno ?re).

K sm prtla?nik odprl me je pa minil... en plunk ve? kot v M3.

 

Sicer pa hvala za odo Jazzu - dej nasledni?, k bojo uparjalnik vozil v Kr?ko se javi, da ga ti mimgrede pretovori? na poti iz Umaga v predalu za rokavice, da se ne bojo uni matral s tistimi posebnimi ?leparji.

 

Ja CD143

Druga?e pa dajte mu mir, ?e ima to ?eljo, velikokrat pa ata lahko tudi izkoristi priliko za novo makino :harhar:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.