Skoči na vsebino

Poraba goriva-Mazda 6 diesel


Priporočeno sporočilo

?e ga bo? ?gal po avtocesti ti bo BC kazal cca 7,2 v resnici bo poraba nad 7,5 blizu 8, mogo?e celo ve?.

Vsaj tako je pri meni. Mogo?e ?e bo? vodil po omejitvah bo pod 7 litrov dejanske porabe nafte.

 

Vse lepo in prav sam meni se zdi da porabi enl liter preve?.

 

Sedaj ko vozim bolj umirjeno ka?e BC 6,6 v resnici je pa ?ez 7.

 

Ta tank mi pa meri BC to?no. 6,9 l/100 km razlikuje se le na drugi decimalki.

 

Da obrazlo?im: vo?nja po avtocesti (160-180 kmh) in mi je BC poraba narasal, dejanska pa padla.

 

joj joj joj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj sem spet nalival. 6.0l je kazalo po BC, dejanska je bila 6.7l. Na AC nisem vozil ?ez 130km/h, sem pa imel ?e nekaj stran poti (hrib?ki in dolinice) in pribli?no 4km kolono.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pismo, jest sm zdej se spravil mal 'testirat', vozim na tempomat 120 in bele?im porabe okoli 6,3 do 6,5. ?e bi ?elel porab 6 in manj, bi moral avtocesto vozit verjetno 80. ?e vozim po mojem okusu in ?eljah (t.j. med 130 in 160), poraba sko?i na ponosnih 7,5l in ve?, kar se mi zdi hudo preve?, glede na to, da vsi ostali prakticirajo tako vo?njo in porabo dobrih 6l =\

Al nekako u?timat (fajn bi blo, da bi kako 'okvaro' najdu, da u?timam, dokler ?e mam garancijo) al pa chippat/boxat pa da vidimo, ?e bo kej od tega. :)

ab183946.gif
^^ klikni me za mojo temo :) ^^
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Riper - P box naj ti Jurc posod za par dni, pa da vidi? ?e je kaj razlike, pa ?e malo bolje bo? lahko pospe?eval (sklepam), ?e ti isto?asno ?e poraba pade, si zmagovalec na celi ?rti in gre? pa? P box kupit! :ljubezen:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po moje s tem Boxom zadeva ?e bolj pije. Ma?ina bolj trpi ker je bolj napiljena. Ne vem no. Malo sem skeptik. ?e tako je motor enak ?e od samega za?etka 90KM, zdej pa je ma?ina napiljena ?e na 143KM. :ne vem:

 

you re wrong.... :P

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po moje s tem Boxom zadeva ?e bolj pije. Ma?ina bolj trpi ker je bolj napiljena. Ne vem no. Malo sem skeptik. ?e tako je motor enak ?e od samega za?etka 90KM, zdej pa je ma?ina napiljena ?e na 143KM. :ne vem:

 

To pa ne bo dr?alo. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja,780 bo na koncu...... :zvizga:

 

no way tole bo dobrih 900 - 950, 810 sem imel ko sem ga teral do konca

 

glej gornje poste

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da malo olaj?am zadevo, se da narediti tudi do 1070km z enim tankom, ?e ima? cca 90% na avtoceste pri 100km/h. :P

 

?e slikovno gradivo:(fotografija je slab?e kvalitete zaradi starega telefona)

post-5512-1316460858_thumb.jpg

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ko meni pride ?rtica pod polovico, za?ne doosti hitreje padat, kot prej, sklepam da ve?ina drugim tudi. Zanimivo je pa to da imam pri 550 km, nad polovico kazalec, sklepam da bom naredil 850km, kaj manj...

 

Saj mas slike mojih zgoraj. Meni sskoz enako pada

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

definiraj kaj ti pada, ker se ful cudno slisi. lahko da kaksna zenska bere forum in bos takoj izlocen ;)

 

eh, kar pada mora prej tudi stati....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cajger goriva ne pada enakomerno, kar je nekako klasika. Pri P307 sem bil prav presene?en, da je enakomerno padal. Pri Mondeu je lahko 200km stal na F(ull), potem pa za?el padat proti prvi ?rtici in enakomerno nadaljeval proti E(mpty). Po moji lai?ni presoji, se to dogaja zato, ker ko plovec ti??ijo v posodo z gorivom, mu ne namenijo dodatnega prostor?ka, kamor lahko splava, ko je rezervoar poln. Tako ga pa gorivo ti??i proti "stropu" za njegovo celotno vi?ino oziroma debelino in je vbistvu kar nekaj kilometrov potopljen, namesto ploven. Imam prav? :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

glej, jaz sem svojega slikal - prejsnja stvar, in razen tega da prvih 200km + stoji po konci mi pada sorazmerno - seveda s pogojem da je na?in vo?nje cel tank enak.

 

zadnjih 500km v petek ko sem ga stisnil do dile na avtocesti je normalno da padel kot manometer v ponedeljek :D

 

 

Evo...500km in 600km slikano pa stran poprej

http://www.mazda-si.net/index.php?s=&s...st&p=229243

 

P.S.

Bo pa treba nazaj na bencinarja, ker tele debate so prete?ke :P:hohoho:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda tank ni enakomeren po visini zaradi zicov.

 

Sem na meji na kosilu Hrvatini...Rovinj za mano denarnico imam.

Trenutno 880km se dalec pred lucko....bc kaze 5,8l

 

Pa dalec da se bi vlekel + sel sem buzet kjer so hrvatje znoreli saj so od nedelje ze asfaltiral pazin-rovinj in so skoz rdeci semaforji na treh delih in cez portoroz ob obali....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.