Skoči na vsebino

mazda bt 50


dirt

Priporočeno sporočilo

  • 1 mesec kasneje...

Jah, to je že malo "siva cona"...

 

Kamnolom ni ravno ob avtocesti, ni pa ob nekih gozdnih poteh...

 

V "gospodarske namene" lahko vlečeš dve prikolici, ampak skupna dolžina ne sme presegati 18 metrov in skupna teža ne sme biti preko 44 ton. Pri meni je bilo to izpolnjeno. Sem "nosilec kmetijske dejavnosti" in sem vozil zase, dolžina je bila manj kot 18 metrov, teža pa tudi manj kot 40 ton.

Ne moreš pa vleči npr. čolna na prikolici, pripetega za počitniško prikolico. Vsaj ne po Evropskih zakonih, mislim pa, da je v Ameriki in Avstraliji tudi to dovoljeno...

 

Prva prikolica je v bistvu traktorska prikolica. In sem pridobil mnenje Agencije za varnost prometa, če lahko tovorno vozilo (kar Mazda BT-50 po homologaciji je), vleče traktorski priklopnik. So potrdili, da lahko, ampak je v tem primeru omejitev hitrosti max. 40 km/h (smiselno) in zadaj mora biti to označeno. No, jaz na zadnji prikolici nisem imel nalepke. Ups... Ja, pa "traktor" mora imeti rotacijsko luč. Ko sem šel iz kamnoloma, sem jo montiral. 

 

Vseeno sem bil vesel, da nisem srečal nobenih policajev. Če drugega ne, bi izgubil ogromno časa, preden bi vse prežvečili. In kljub vsemu zna biti, da bi našli kakšno reč, ki pa ne bi bila v skladu s predpisi. Če drugega ne, bi se lahko zgodilo, da bi ravno takrat kakšna žarnica pregorela. Saj jih je bilo dosti na izbiro... In policaj itak vedno nekaj najde...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
pred 4 urami je DonFelipe napisal:

Škoda ker je parkiran izven tirov. 

A je samo umaknjen in gre na remont?

Videti je da ima preluknjano pnevmatiko. 

Stoji na Ulici Koroškega bataljona 1, pri garažah. Ljubljana Črnuče, če koga zanima.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

BT50 je torej kriv, če bodo krešnili NVDA in s sabo potegnil TSLA, AMD in še koga... Kolk so finance enostavna zadeva - rabiš poznat kratice pa kdo koga drži in kdo bo odprl vrata.:bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je DonFelipe napisal:

Odlično si tole ujel oziroma uspel fotografirati. 


A je to Rašica malo naprej od Črnuč ali v občini Velike Lašče?

Tole je, iz Gameljn navzgor, torej pošta 1211 LJ-Šmartno.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je DonFelipe napisal:

A je to tisti zeleni tam pri Žagi?

Možno, da se tut kej tam okol smuka, sicer pa je možakar doma višje gor, nad osnovno šolo. Drugače res dober stroj 👌

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dvomim, da je mojster sploh v življenju biu na kakem forumu. Še telefon ma na tipke. On se predstavlja sam po vaških bifejih, to ga pa že tko vsi poznajo 😄

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 urami je samSimon napisal:

Dvomim, da je mojster sploh v življenju biu na kakem forumu. Še telefon ma na tipke. On se predstavlja sam po vaških bifejih, to ga pa že tko vsi poznajo 😄

Od kje ti pa to?

Pravi mojstri ti vedo takoj povedati v kolikor jim točno poveš. A ti nisi odraščal v zlatih časih pred internetom?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej ne razumem zdej kaj točno me sprašuješ. Od kje mi to? Živi dve bajti stran od mene, bom že vedu kaj se na vasi dogaja 😄 Jst sm že živu pred internetom, ja in šel v korak s časom/tehnologijo, ampak to je starejši gospod, vaški možakar, kateremu lahko daš kosilnico popravt, računalniki, vlogi in forumi pa niso neka vrlina lokalnih starešin tuki. Pa da me ne bojo zdej vsi 50+ letniki s foruma napadli, ne, ne mečem vas vseh v isti koš, ampak dotični primer je pač tak 😇

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.