Skoči na vsebino

Razni zanimivi posnetki in članki


Z M A J

Priporočeno sporočilo

:):), tole je pa za donFelipeja :).....

SIOL.NET

Plavajoči hiški, ki ju je javno podjetje Ljubljanska parkirišča in tržnice postavilo v Gruberjevem prekopu, bi morali goste sprejemati že vsaj en mesec. A podjetju so načrte prekrižali administrativni postopki in...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 55 minutami je FuManchu napisal:

 

WWW.ZURNAL24.SI

Stari grehi bodo priplavali na površje. Ko bodo uvedli nove meritve izpušnih plinov, bodo marsikateri avto na...

 

Skrajni čas. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz načeloma nimam nič proti dizlom, sem jih dolgo vozil. Sem pa proti dizlom, za katerimi se močno kadi in smrdi, torej so brez DPF-jev in veliki onesnaževalci.

 

Še toliko bolj pa bi privil ladjarje, ker tam pa ni praktično nobene kontrole, v zrak gre vse, kar zgori in ne izgori.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Shrek napisal:

Skrajni čas. 

 

Ampak to se ne dela na tak način. Ker gre za ekologijo bi morala država zahtevat, da se upošteva ta aspekt in se ne dovoli več kot recimo 50 % marža oziroma, da je cena nadomestnega/rezervnega dela 2x dražja kot je cena ob prvi vgradnji. Tu namreč govorimo  o cenah, ki so razreda 10x cene prvovgradnje.

 

Ko bo menjava sond in DPF filtra v rangu realnih 200-300€ se ne bo niti v sanjah zgodila zgodba z odstranjevanjem filtra. Tako se take stvari rešuje pa bomo zadovoljni vsi in nihče oškodovan. Tudi prodajalci in nikakor ne nasedat na floskule, da je prodajalec oškodovan, ker ne iztrži 10x realne cene proizvoda.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je FuManchu napisal:

Ni tle fora, da bi radi spremenili okolje. Radi bi malega človeka zjebali v EU. To je glavni cilj.

Se popolnoma strinjam... to so tudi tako imenovana 15minutna mesta, ki niso nič drugega kot lepši izraz za geto. Interes bogatašev je v tem, da bi rajo omejili na področja, da bi živeli v bližini svojih služb, da bi energijo uporabljali le za delo in bogatenje posameznikom, ki so lastniki proizvodnjih zmogljivosti. To so mokre želje neoliberalizma, kjer je delavec vreden le in zgolj toliko kot lahko prinese dodane vrednosti oziroma dobička. Zato mora svojo energijo uporabljat le za delo in čim manj za ostale stvari, kot so izleti, potovanja, obiskovnja prijateljev in sorodnikov, tudi vožnja na delo ipd.

 

Pa da boste imeli čimmanj oziroma nič in boste srečni kot pravi Klaus Schwab in WEF.

 

Borba za okolje je pa le v tem namenu, da bodo lažje uvedli ekološke/okoljske lockdowne, kjer vas bodo prepričevali, da je to nujno potrebno, ker bomo drugače vsi pomrli. Prvi test je bil kovid nateg in glede na odziv in uklonitev folka je bil zelo uspešen. Teorija zarote? Hmmm, bomo v parih letih rekli kaj na to temo spet - pa da ne bo spet isto kot pred parimi leti v stilu "ja nismo vedeli".

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm, par dni nazaj sem bil sluzbeno v Benetkah, ti dve fotki povesta vse....kako pa oni urejajo vse ostalo, ker sem imel srečo biti tekom delovnega tedna....hmmm, oni niso niti na 1% eko/green oz.kakoli se že promovira s strani EU....(p.s.za barke ne rabim pisat kakšen pogon imajo 😂🤣🤭, pa jih je nemnogo veliko po teh kanalih....)

20230509_123046.jpg

20230509_120612.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 urami je Boss napisal:

Se popolnoma strinjam... to so tudi tako imenovana 15minutna mesta, ki niso nič drugega kot lepši izraz za geto. Inter ... ... ... ... ... ... ... ... ...

 

Še največja težava je pa, ker birokrati niso sposobni razumeti, da 15-minutno mesto lahko organizirajo v Ljubljani. Že v Spodnjih Pirničah bolj težko. Za Zavrh pod Šmarno Goro si pa sploh ne predstavljam. Ampak birokrati bodo ukazali za vse enako. Tako kot električne avte. Za nekoga, ki se vozi z enega dela Ljubljane v drug del Ljubljane, je EV najprimernejši za stanje na semaforjih. Za nekoga iz Ambroža pod Krvavcem pa to ni ravno najprimernejše vozilo. Ali pa za nekoga iz Krvave Peči. Tudi Bukovec ni najprimernejši za EV. Ampak birokrati ne dopuščajo izjem. Razen pri res velikih onesnaževalcih, kot na primer jahte, barke, helikopterji, letala, ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 59 minutami je godlike napisal:

A ta so tudi na dizl? 🤔

 

 

Tudi to se najde :) ...

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Skozi se pritožujem o slabo napisanih navodilih in potem sam padem na tem.

 

Verjetno je z prepovedjo mislil potniška letala z reaktivnimi letali.

 

Ampak ja, dobro si me.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sm kmet an s hribu doma pa ne zastopm lih tanartabl usega tega. Ma ki bojo zdej auti iz litine? Dobro, saj litina ni samo 'siva litina', lahko je ulito tudi iz plastike ali česa podobnega. Ni mi samo jasno, kako bo zgledalo, ko bo prišlo do najmanjše nesreče, na primer, da ti kdo na parkirišču udari blatnik. Ker bo vse iz enega kosa, bo avto kar hitro totalka...

 

Popravljeno od Slivka
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • https://www.slovenskenovice.si/bulvar/tuji-traci/tito-sploh-ni-bil-tito/
    • Po mojem, najboljših 6 minut, porabljenih na Youtube. Kapo dol ustvarjalcem!    
    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.