Skoči na vsebino

Tole je pa kr smeh


Boss

Priporočeno sporočilo

Pred bolnico ?epi klo?ar in prosi za drobi?. Da ne bo vse tako neosebno, ga vpra?am, kako je tako kon?al.

 

Odgovoril mi je: ??e prej?nji teden sem imel vse. Kuharja, ki mi je kuhal, mojo sobo so ?istili, obla?ila prali in likali, imel sem streho nad sabo, TV, internet, lahko sem ?el v telovadnico, knji?nico, lahko sem se ?olal.?

 

Vpra?al sem ga, kaj se mu je zgodilo: droge, alkohol, lo?itev, kaj drugega?

 

"Ni? od tega. Odpustili so me iz zapora."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 13,4k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Starej?i planinski par se sprehaja po planinski poti, pri tem pa obujata spomine iz mladosti. 

MO?: "No draga, se spomni? tukaj za tem plotom si mi prvi? podarila cvet svoje ljubezni." 
?ENA: "Seveda dragi, kako bi mogla pozabiti te ?udovite trenutke". 
MO?: "Mogo?e bi pa danes lahko to ponovila?" 
?ENA: "Zakaj pa ne, v spomin na najino mladost." 
Po kon?ani medsebojni obdaritvi pa mo? pravi ?eni: "Madona draga, danes si pa bila veliko bolj ?ivahna, kot pred 50 leti." 
?ENA: "Dragi le kako ne bi bila, pred 50 leti je bil to navaden plot, danes pa je elektri?ni pastir."

 

 

 

O?e ne preve? uspe?nega sina je pri?el v ?olo na govorilne ure.
U?iteljica mu pravi:
"Dober dan, sedite prosim."
"Nimam ?asa, samo povejte mi, kako gre mojemu sinu."
"Ni dobro. Enice iz matematike, sloven??ine in angle??ine."
"No, dobro. Povejte mi raje, kak?en je pri ?portni vzgoji."
"Dober, zelo dober."
"In kak?en je po obna?anju?"
"V redu fant. Zelo priden."
"No, vidite. Kar ga jaz nau?im, je super, kar ga vi, je pa katastrofalno."

 

 

 

Prvi dan ?ole nekje v Ljubljani, Slovenija, leta 2020.
U?itelj preverja prisotnost u?encev:
"Mustafa al Eih Zeri?" - "Ovdje."
"Achmed El Kabul?" - " Ovdje."
"Fatima Bin Pardin? " - " Ovdje."
"Ali Abdul Olmi?" - " Ovdje."
"Mohammed Bin Kadir?" - " Ovdje."
"Al Jabla Zic?" - Ti?ina v razredu.
"Al Jabla Zic?" - Ti?ina se nadaljuje,vsi gledajo okoli sebe po razredu.
U?itelj ponovi vpra?anje:"Al Jabla Zic?"
Deklica v drugi vrsti se javi:
"Oprostite, u?itelj, mislim da sem to jaz, ampak prebere se Alja Bla?i?"

 

 

 

21. rojstni dan, Tine  iz Bohinja je sli?al zgodbice o neverjetni dru?inski tradiciji.

Pravili so, da so njegov o?e, dedek in pradedek na svoj 21. rojstni dan imeli  mo?nost hoditi po vodi ?ez Bohinjsko jezero, do o?tarije, kjer so  si privo??ili svojo prvo alkoholno pija?o. 
Tako  je Tine na svoj 21. rojstni dan, skupaj s prijateljem Martinom, odveslal na sredo jezera. Tine je stopil iz ?olna in se skoraj utopil. A Martin ga je uspel re?iti iz vode.

Besen in zmeden se je Tine odpravil do svoje babice. 

?Babica?, jo je vprasal, ?danes je moj 21. rojstni  dan. Zakaj torej ne morem hoditi po vodi, tako kot so lahko moj o?e, dedek in pradedek??

Babica se je zazrla v Tinetove o?i in odgovorila,  ?Ker so se tvoj o?e, dedek in pradedek rodili januarja. Ti pa si se rodil avgusta.?

 

 

 

"Ti si pa ful shuj?al!"
"Ja, sem na lo?evalni dieti."
"Kako pa to zgleda?"
"Lo?ujem se, kuhat pa ne znam."

 

 

 

Pepca zavistno prijateljici ?tefki:
"Ohoho, kako si lepo shuj?ala. Kak?na nova dieta?"
?tefka: "Kje pa? Le krompir, korenje in fi?ol."
"A res? Pa si vse to kuhala ali pekla?"
"Okopavala."

 

 

 

So stvari, ki bi se jih morali ljudje nau?iti od psov. Na primer lojalnost, zaupanje, ljubezen, zvestoba,...

Mi smo se pa nau?ili samo polo?aja...

 

 

 

?ef je delal plan letnih dopustov, kar je zelo zahtevno in zoprno delo.
Pa vpra?a Lojzeta: 
"Ti, a ma? rad 'topu pir?"
"Ne, to pa ne!"
"Kaj pa pre?vicane 'babe'?" 
"Uf, groza, to pa sploh ne." 
"No, ti gre? januarja na dopust!"

 

 

 

Janez se zve?er vrne domov iz druge ?smene?, se sesede na stol v kuhinji in vpra?a: "Kaj bo za ve?erjo?"
?ena se postavi v zapeljivo pozo in pravi: "Mogo?e jaz?"
Janez: "Saj ve?, da ne smem ni? mastnega."

 

 

 

"No, Janezek, povej mi," re?e u?itelj, "re?itev naslednje naloge: Tvoj o?e gre pe? iz Ljubljane proti Medvodam s hitrostjo 3 km/h. Tvoj stric gre eno uro pozneje za njim s hitrostjo 5 km/h. Kje se sre?ata?"

Janezek kot iz pu?ke: "V prvi gostilni!"

 

 

 

Poveljnik gasilcev vstopi v prostor, kjer gasilci pre?ivljajo de?urstvo. 
Nasmehne se vsem, po?asi stopi do avtomata za kavo, jo po?asi srka...

Ko ga gasilci presene?eno in vpra?ujo?e gledajo, kaj naj to pomeni, poveljnik re?e: "Fantje, prav po?asi se zmigajte, dav?na uprava gori!"

 

 

 

Kako pa facebook ?teka danes...5 krat sem ?e kliknil "DOMOV" pa sem ?e kar v gostilni.

 

 

 

?as celi rane. Zato se pri zdravniku ponavadi ?aka ure in ure.

 

 

 

Vsi smo ?e sli?ali za sre?o v nesre?i. Ne vemo pa kaj je nesre?a v sre?i. Ko dobi? slu?bo po letu dni pisanja pro?enj, pa ti prvi dan novi sodelavci povejo,da ?e pol leta niso dobili pla?e.

 

 

 

Punca brez oblin je kot jakna brez ?epov - ne ve? kam bi roke dal.

 

 

 

Moj penis je bil v Giunessovi knjigi rekordov - potem pa so me vrgli iz knji?nice!

 

 

 

Vzrok nizke rodnosti v Sloveniji:

Preden povpre?na slovenska mati izpusti svojega Janeza iz naro?ja, je sosedova Micka ?e v menopavzi.

 

 

 

"Mami, Janez me je zasnubil. Toda on ne verjame niti v nebesa niti v pekel."

"Ni? ne de, mu bova ?e dokazali, da obstajata."

 

 

 

Advokat daje navodila svojemu klientu tik pred obravnavo:

"Nekaj si morate dobro zapomniti."

"Poslu?am."

"Ko boste pred sodnikom na vsako vpra?anje odgovarjajte na dolgo in ?iroko."

"Zakaj pa?"

"Dlje kot boste odgovarjali, dlje boste na svobodi."

 

 

 

Prileti Mujo v hi?o in na vratih vpije:
Mujo : "?enooo... ?ta bi radila kad bih dobio na lotu?"
Fata: "Uzela bih ti pola i ostavila te!"
Mujo vzame 20? iz ?epa, da ?eni 10 in veselo re?e: "Ajd bri?i"

 

 

 

V ?oli se u?ijo zahtevnej?e izraze. U?iteljica vpra?a, Kaj je to 'katastrofa'.

Janezek pravi :"Katastrofa bi bila, ?e bi zajec pri?el v vrt in obgrizel solato."

"Ne, Janezek, to bi bila '?koda'. Katastrofa bi bila na primer, ?e bi strmoglavilo vladno letalo s predsednikom in vsemi ?lani vlade in bi vsi umrli. Si razumel razliko ?"

Janezek : "Ja."

?ez nekaj dni pride ?olski in?pektor kontrolirat znanje.

Vpra?a : "Kdo mi lahko razlo?i, kaj je 'katastrofa'?"

Janezek ponosen :"Katastrofa bi bila, ?e bi strmoglavilo vladno letalo z vsemi ?lani vlade in bi vsi umrli."

"Odli?no razume? pojme."

Janezek pa ?e doda : "Ampak ne bi pa bila to ?koda. ?koda bi bila, ?e bi zajec v vrtu obgrizel zelje."

 

 

 

Znanstveniki so odkrili, da ima vsak tretji ?lovek psihi?ne te?ave.

Poglejte dva ?loveka okoli vas. ?e je z njima vse v redu...e, jebiga.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Prikolovrati danes na? prvo?olec iz ?ole in me vpra?a:

- "Mami, a je na? Jo?ek Kitajec?"

Trapasto ga pogledam, ker ne razumem, zakaj bi bil pa na? najmlaj?i kar naenkrat Kitajec, in odgovorim:

- "Ne. Zakaj pa?"

- "Ah, v ?oli so se u?iteljice nekaj pogovarjale, pa je ena rekla, da je zdaj vsak ?etrti otrok Kitajec..."

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

KAKO BI IZGLEDALO, CE BI 12 LJUDI RAZLI?NIH ASTROLO?KIH ZNAMENJ SKUPAJ ?IVELO? 

6 h: Devica vstane in pred tu?iranjem pobri?e kopalnico. Po pranju zob ??etko spravi v sterilno vre?ko in jo da na posebno mesto, stran od drugih ??etk. 
6 h 15 min: Kozorog vstane in izklopi bojler saj je potekel ?as poceni elektrike. 
6 h 20 min: Vodnar gre na jutranji jogging. 
6 h 30 min: Tehtnica in Lev se pred ogledalom stepeta za hidratno kremo in gel za lase. 
6 h 40 min: Bik zajtrkuje Nutello z ju?no ?lico. 
6 h 45 min: Strelec vstane in ponovno vklopi bojler. 
7 h: Rak dela sendvi?e, Devica cedi sve?e sadne sokove. Dvoj?ek je ?e v postelji, na mobitelu preverja e-mail, facebook., Twitter in Instagram. 
7 h 5 min: ?korpijon razbije vrata kopalnice ? Tehtnica odhaja iz kopalnice smrtno u?aljena z neseserjem v rokah. 
7 h 10 min: Oven vstane in vklopi ?toparico. 
7 h 11 min 45 sec: Oven stu?iran, oble?en, obut, maha z vrha stopnic. Izklopi ?toparico. 
7 h 15 min: Bik z ?lico praska po kozarcu. Nutelle ni ve?. 
7 h 20 min: Tehtnica in Lev imata spet spopad pred ogledalom, zadnje preverjanje izgleda in ob?udovanje samih sebe pred odhodom. 
7 h 30 min: Vodnar se tu?ira s hladno vodo, Kozorog je spet izklopil bojler. 
7 h 40 min: Vsi odidejo. 
7 h 45 min: Dvoj?ek se vrne, pozabil je enega od 3 mobitelov. 
7 h 50 min: Dvoj?ek se spet vrne, pozabil je denarnico. 
8 h: Riba se prebudi in ugotovi, da so jo zaklenili v stanovanje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ne bi bilo resni?no, bi bilo ?e sme?no...

A ho?ejo re?ti, da je mehanik pla?an od vseh zara?unanih ur? Sva?ta....

 

8 ur dnevno = 800?

20 dni je = 16.000?

 

Ja pajade da ima mehanik ki je naredil 20 ur 16.000? brutto pla?e....

 

Ali po doma?e 16.000? - 1500? bruto pla?e = 14.500? dobi?ka od 1.500 dajo pa cca 300-400? dajtev.

 

In ?e izdajo ra?un praviloma dobijo davek na dobi?ek (odvisno od stro?kov), ?e ga pa ne izdajo dobijo to v ?ep....(mehanik verjetno ne)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kateri mehanik pa ima urno postavko 100??  :ne vem:

 

?e pa ti dela toliko, da ti za svoje delo zara?una 100?, pa od tega dobi on 45? in 55? dr?ava.

?e vedno ne razume?, on ti lahko ra?una 100, ampak to nima direktne veze z njegovo pla?o. To je prihodek od dejavnosti. Prispevki se pa ve?ejo na bruto pla?o.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In ?e ima? 100? bruto pla?e, koliko je potem neto?

Lahko da se motim ampak 100 ne mores imet - vzam vsaj minimalca okoli 700 pa ven dobis ene 500 (iz glave)

 

Pa spet sca nazaj nantem, ta za 700 brutto ima pac tako placo, a se vedno lahko avtoservis ali mehanik racuna tebi 100.

Toda te dve stvari nista povezani. Od teh 100 oz kolikor pac teh ur mesecno nanesejo dohodek od prometa, od tega se idbijejo stroski (materiala, plac itd itd) ter se prikaze dobicek/izguba

 

Po domace - mehanik mora zasluziti x krat 100 ur da bo pokril vse to, torej da mu na koncu ostane za 700 bruto place v katerih so prispecki, stroske (elektroka, najem, davki od materiala.....bla bla bla)

 

Od cene storitev NE mores odvajat socialnih in drugih prispevkov plac. To je enostavno zavajanje.

 

Ura je lahko 50? - le dovolj dela je treba imeti, pametne cene materiala, pa je dovolj dohodka tudi za vecje place...

 

Dohodek je eno, prispevki plac drugo. Ta spis nekoga ni jic drugega kot zavajanje strank, ki pravi da ce ti dam racun bo drag zaradi drzave, ne zaradi mene, bolje je da ti dam brez racuna 80...

 

Ampak s tem on tebe in drzavo ukrade, sam pa je na veliko boljsem ker nima dobicka. ok zakaj pol ni cena brez racuna 50 pa da se kuoec mal ukrade in pridobi?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no tako kot pravi? Jures... tisti pildek je res eno grdo zavajanje in farbanje strank, da opravi?ijo visoko ceno. Sva?ta res kaj folk danes dela, da manipulira s podatki za lastno dobrobit.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ja, Jures tukaj je manipulacija ene strani rodila manipulacijo druge strani, in ce si posten bos tepen...

Ljudje pa imajo itak vecinoma mozgane oprane in ne znajo kaj je prav in kaj ne...

 

Drzava vzema prevec! Prevec na prevecih koncihe, ponekod celo veckrat.

 

Clovek bi mislil da vidva tocno vesta koliko je lahko maksimalna cena?

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kakkorkoli... Drzava prevec pokasira in premalo nudi za to... Na vseh podrocjih... Stalno samo jamranje, da ni denarja... Raznih komisij in prisklednikov je pa vedno vec...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisem ekonomist ampak po dobrem letu bivanja (in delanja) v Angliji vedno bolj ugotavljam, kaka absurdna obdavcitev je v Sloveniji.

 

Za referenco: https://www.gov.uk/income-tax-rates/current-rates-and-allowances

 

Iz mojih izkusenj in ljudi okoli sebe...nivo 'disposable income-a', torej kar ti ostane po tem ko pokrijes osnovne zivljenjske stroske kot so najemnina, poloznice, hrana ipd je neprimerljiv. Place v povprecju 2-3x visje (minimalna placa gre aprila na 8 funtov), obdavcitev nizja, cene storitev in izdelkov v stacuni...prakticno iste.

 

-Priblizne cene za Lidl (kjer sem tudi v Slo nabavljal vecino zadev): Kila testenin 60p, kila solate 1 funt, zmrznjene predpripravljene stvari ne da so tam tam ampak 30 do 50% cenejse.

-Bencin trenutno okoli 1 funt/liter. Zavarovanje & registracija sta malo drazja (30% vsaj) ampak kakor razumem to vkljucuje (tu obvezen) kasko.

-Elektrika in voda sta prakticno zastojn. Davka na stavbno zemljisce, meteorno vodo ipd ni, placuje se samo council tax (odvisno od tega v katerem predelu mesta zivis), za nas je to 100 funtov/mesec s katerim se financira policija, gasilci, mestni svetniki ipd.

 

V Nottinghamu sem zaenkrat videl dva (2) klosarja, pa se kar nekaj setam okoli ker mi je mesto vsec. Mesto je priblizno velikosti Ljubljane. Socialnega dna kot takega prakticno ni. Pa politiki ravno tako goljufajo in si izplacujejo vec kot bi si smeli po raznih kanalih. Ampak raja zivi bistveno bolje. Kako je to mozno?!

 

Mimogrede, speed camere so na vsakem drugem kriziscu. Vsaj. Hvala bogu ni Roomsterjev s kamerami postavljenih takoj za tablo za zacetek mesta da na suho kasirajo od ljudi ki par metrov prepozno zmanjsujejo brzino in

, kje so tako da ce prehitro peljes cez njih si res sam kriv. Jest sem v dobrem mescu 3x prekoracil brzino, cca 35mph namesto 30 ker sem prehitro pospeseval iz rondoja, 3x so me ustavili (naknadno) in 3x sem jo odnesel brez kazni. Policaji so bolj 'zakon' kot 'avtoriteta'. V Sloveniji sem vsakic, ko sem imel policaja za ritjo postal zivcen in se zacel sprasevat kaj pocnem narobe. Ce me ustavi bo itak nekaj lahko nasel, jebiga drzava rabi denar. Tu... ni pene sploh. Lokalci okoli mene so delili podobne izkusnje.

 

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ja, Jures tukaj je manipulacija ene strani rodila manipulacijo druge strani, in ce si posten bos tepen...

Ljudje pa imajo itak vecinoma mozgane oprane in ne znajo kaj je prav in kaj ne...

 

Drzava vzema prevec! Prevec na prevecih koncihe, ponekod celo veckrat.

 

Clovek bi mislil da vidva tocno vesta koliko je lahko maksimalna cena?

To je pa drzavni problem, ki ga ne obvladuje nihce, ker nekdo krade in skriva (mali in vecji) raje vzamejo pri tistih ki redno placujejo...

 

En tak ki raje brez racuna dela, pa je majhen, povzroci da ti dajes prispevke za pluzenje njegoce ceste, zdravstvo itd.

 

Namesto da bi nekdo temu naredil red je lazje jemati drugje, zati pa smo kjer smo in durs apelira na ljudi da temu naredijo konec. A ljudje imamo pac mentaliteto vsaj za svojo rit.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.