Skoči na vsebino

Računalništvo


Gustav

Priporočeno sporočilo

IE je ?rot ostani na google ;)

no vsaj meni je karnaprej jebal z nekimi zadevami in sesutji!

 

ne re?em da n obsstajajo bolj?i brkljalniki a vseen me zanima razlog nedelovanja saj mi je to naredil prvi?....

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

pozdravljeni,

 

spet problem. Sem na T2. V?er mi no?e povezat z internetom. Kli?em support in mi nalo?ijo naslednje:

 

Imate dinami?ne IP naslove. Na?eloma vam pripadata 2. Ker imam 2 compa in ?e wireless so to trije IP naslovi. ?udno, da vam je sploh do zdaj delalo. S tem da wirelessa skorajda ne uporabljamo, v?asih obesim telefon gor.

Re?itev: Izklopite en IP naslov (vsaka naprava vam vzame en IP naslov) in po?akajte 24 ur (WTF tko dolgo!!!!) da ra?unalnik pridobi nov IP naslov.

Drugo: poresetirajte vsako napravo posebej - ne vseh naenkrat, torej WLAN router, T2 router in ?e oni T2 vmesnik. (ta re?itev ne deluje)

Tretje: zaprosite za stati?en IP naslov. (to traja par dni ker operirajo izklju?no prek navaden po?te ali poslovalnice, ker je stat ip kao zaupna zadeva)

 

Hmm moje kme?ko razmi?ljanje je, da mi gre mo?no na organ, da nekaj crkne ?e ni? ne naredim. Razumel bi, da bi kaj brkljal po nastavitvah a nisem popolnoma ni?. Pride?, pri?ge? in iz ljubega miru ne dela.

 

A so ?e ka?ne druge re?itve?

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pozdravljeni,

 

spet problem. Sem na T2. V?er mi no?e povezat z internetom. Kli?em support in mi nalo?ijo naslednje:

 

Imate dinami?ne IP naslove. Na?eloma vam pripadata 2. Ker imam 2 compa in ?e wireless so to trije IP naslovi. ?udno, da vam je sploh do zdaj delalo. S tem da wirelessa skorajda ne uporabljamo, v?asih obesim telefon gor.

Re?itev: Izklopite en IP naslov (vsaka naprava vam vzame en IP naslov) in po?akajte 24 ur (WTF tko dolgo!!!!) da ra?unalnik pridobi nov IP naslov.

Drugo: poresetirajte vsako napravo posebej - ne vseh naenkrat, torej WLAN router, T2 router in ?e oni T2 vmesnik. (ta re?itev ne deluje)

Tretje: zaprosite za stati?en IP naslov. (to traja par dni ker operirajo izklju?no prek navaden po?te ali poslovalnice, ker je stat ip kao zaupna zadeva)

 

Hmm moje kme?ko razmi?ljanje je, da mi gre mo?no na organ, da nekaj crkne ?e ni? ne naredim. Razumel bi, da bi kaj brkljal po nastavitvah a nisem popolnoma ni?. Pride?, pri?ge? in iz ljubega miru ne dela.

 

A so ?e ka?ne druge re?itve?

 

 

Tole je bulshit, kar so ti napisali :) ... Ce bos imel staticen IP, bos lahko prikljucil samo se eno napravo hkrati :) ..

 

Ce sedaj nimas routerja, si omisli router... potem ta zaseda samo en IP naslov... vse ostale naprave pa so za routerjem... Teoreticno imas lahko za tem routerjem neomejeno naprav... ki se navzven predstavljajo kot ena naprava ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je bulshit, kar so ti napisali :) ... Ce bos imel staticen IP, bos lahko prikljucil samo se eno napravo hkrati :) ..

 

Ce sedaj nimas routerja, si omisli router... potem ta zaseda samo en IP naslov... vse ostale naprave pa so za routerjem... Teoreticno imas lahko za tem routerjem neomejeno naprav... ki se navzven predstavljajo kot ena naprava ...

 

Hja pomojem imam router saj sta dve ?katli od T2. Kakorkol so ?e nalo?il, zadeva ne dela in to brez da bi jaz kaj posegal. To me najbolj moti. Pa to da sem nekje v megli, kjer se lahk izgovarjamo o napaki pred compom ali za compom.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja pomojem imam router saj sta dve ?katli od T2. Kakorkol so ?e nalo?il, zadeva ne dela in to brez da bi jaz kaj posegal. To me najbolj moti. Pa to da sem nekje v megli, kjer se lahk izgovarjamo o napaki pred compom ali za compom.

 

 

Lahko da ga sicer imas... ampak imas ocitno narobe povezano vse skupaj...

 

Vezano bi moralo biti nekako takole:

Objavljena slika

 

 

Tisti T-2 vmesnik pa ne vem, kaj je s tem misljeno. Mogoce imas se IP telefonijo in imas se dodaten switch, kamor so prikljuceni telefoni?

 

Namesto dveh skatel na sliki, je lahko tudi samo ena... V tem primeru pa je odvisno, kako je nastavljena (kot router ali samo kot modem)...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tkole pa res nisem imel vezano. WiFi router ima obe?en en kabel, torej en comp. Ostalo je direkt iz T2 ?katlice. Morm prevert ?e ima WiFi router res 4 izhode. Sicer rabim samo 2 - za 2 compa.

Bom prevezal, resertiral in probal. ?eprav ne vem komu k**cu na ?ast to delam, ker prej je vse delalo. Dokler verjetn ni nek update vsega zjebal.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hehe tole mi je zelo poznano

 

?e ima? v bli?ini nekoga, ki se spozna na te zadeve naj pride pogledat in naj on pokli?e T2

 

S takimi sem imel ?e opravka ko so takole nategovali strica ter sestri?no. Ne gre ker mate dinami?ni IP, resetirajte, ja veste stati?n IP je bla bla bla. Pridem k njim, pokli?em na T2 mi za?ne nekaj nabijat, pove? da nekako ve? kaj je router, kaj je IP in da se naj neha zaibavat.....odgovor "Evo gospod smo uredili, a vam dela?", "ja dela, hvala" :rolleyes:

 

res igrajo na karto neznanja uporabnika :vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest in Marko hvala vama. :pepsi:

 

Zadeva sedaj deluje ko sem vezal po JEstovi shemi. Kapo dol. ?e vedno pa mi ni jasno ,zakej je prej ve? let delovalo, ko sem imel vezano druga?e. Ah ra?unala... kdo bi jih razumel :

 

thnx :vesel:

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

zelo redko se zate?em po pomo? za ra?unalni?ke zadeve zato bom izrazil problem!

 

Imam 1 ruter od AMIS-a rad bi pove?al oz.raz?iril signal malo naokoli z 2. ruterjom lynksis(tomato softvare)

Kako povezati 2 ruterja med sabo oz.kaj nastaviti na 2.ruterju da bo to klapalo!?

 

hvala

 

 

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zelo redko se zate?em po pomo? za ra?unalni?ke zadeve zato bom izrazil problem!

 

Imam 1 ruter od AMIS-a rad bi pove?al oz.raz?iril signal malo naokoli z 2. ruterjom lynksis(tomato softvare)

Kako povezati 2 ruterja med sabo oz.kaj nastaviti na 2.ruterju da bo to klapalo!?

 

hvala

lp

 

http://www.polarcloud.com/v/scclient.htm

 

:cheers:

 

prevod - to kar vidi? v film?ku mora? ti v linksysa vpisati podatke Amir ruterja - SSID, security, kanal....enako mora biti

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tnx probam ju3 ;)

:cheers:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz imam AMIS modem z WIFI drugi router pa je preko LAN-a direkt priklopljen na AMIS modem vsak ima svoje ime pa je v?asih priklopljeno na enega v?asih na drugega.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

linksysa bo? fizi?no priklopil ali prek wifi na amisa?

 

ker imam opcijo s kabla bo kar fizi?no!

Kako pa zadeva dela ?e bi preko wifi?

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ker imam opcijo s kabla bo kar fizi?no!

Kako pa zadeva dela ?e bi preko wifi?

 

jah pol pa sploh ni treba ni? komplicirat kabel v oba, na linksysu pa nastavit wifi - najbolje enako ime kot amisov...Le na drugem izklopi DHCP, tega ima lahko samo en - glavni ruter, drugemu pa pod lan nastavi? fiksno IP - v sklopu IP poola

 

Tudi Wifi to Wifi dela lepo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ker ?e pa se potem wifi -wifi lepo poklapa mi je pa ?e bol?e ker potem lahka ruter postavim v hodnik tam pa imam samo ?trom in evo,imam na drugi strani bajte signal ;)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ker ?e pa se potem wifi -wifi lepo poklapa mi je pa ?e bol?e ker potem lahka ruter postavim v hodnik tam pa imam samo ?trom in evo,imam na drugi strani bajte signal ;)

 

?e podpira - je bolje

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1. amisov ruter naj ostane primarni in glavni ,drugi pa samo za raz?iritev signala!

upam da uspe!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1. amisov ruter naj ostane primarni in glavni ,drugi pa samo za raz?iritev signala!

upam da uspe!

 

ker SSID ima?, da probam ?e si oja?al :jezicek:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

haha ha

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Acer Advisory : SNID - 22420040576 FAQ on Sandy Bridge Issue

 

*** YOUR UNIT DOES NOT REQUIRE ANY SERVICE ***

Thank you for your attention and your time

Please keep enjoying your PackardBell PC!!

In case you have not yet registered your unit and wish to do so now, please click here

 

 

:vskalo::vskalo:

 

P.S. Od nakupa se pa ubadam s te?avo...Lotus notes client 7 ali 8 ali 8.5 se sesuje med instalacijo...tudi ce fri?ne Win7 dam gor, na doma?em AMD kompjutru pa dela :ne vem:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ra?unalni?ka banda, mene pa zanima, kateri prenosnik bi bil zame primeren (tudi cenovno)?

Rabim ?e kar zmogljivo ma?ino, da mi ne bo treba po enem letu spet kupovati.Pa dobra grafika mora bit.

Predlogi? :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

spet vpra?anje.

 

Ko ne delam ni? (comp je samo pri?gan) mi skoz nekaj brklja po disku. Najprej sem mislil, da je kriv Utorrent, a nimam ni? DL/UL torej ni to. Kaj hudi?a ima za po?et? Na?eloma me sicer ne moti, vendar vem, da stalno ?krebljanje po disku povzro?a hitrej?e crkovanje le tega. Ima kdo idejo, kako bi mi comp manj po disku ?aril?

 

Thnx

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.