Skoči na vsebino

M6 CD SportCombi vs Passat Variant TDI


andrejus

Priporočeno sporočilo

passat je boljsi od mazde6...pa nic kaj drazji, da ne omenjam boljse motorje

je pa cist genericen tko kot vsak avto iz vw skupine...sploh ne ves a vozis golfa, octavio, superba, a4, exeota...kr neki

 

Te?ko re?e? da je bolj?i.

 

Jaz sem se na mojo M6 res navadil. Ker sem precej obilen (moram shuj?at!!!) sem iskal avto ki ima spredaj res prostora in ne sme biti utesnjen. Mazda je v tej kategoriji najbolja, bolj?a od Mondeota. Na voznji?kem sede?u je top. Sploh me ne zanima kaj pravijo in kako merijo testerji, ker jim enostvno ne zaupam.

 

M6 se vozi res dobro in precej bolj?e od Passata Variant 140 km. ?e kolikor toliko "ljubi?" avtomobile ti mazada da nasme?ek na obraz :) Ta nov passat (ki je opisan) je precej bolj anemi?en, volan je kot ?ingumi itd. Potem je ta mit o materialih da so v Mzdi slab? ekakovosti. Poglejte kak volan (material) ima Passata in kakega Mazda.

 

Motor je od Passata res var?en sam nasme?ek mi prinese ta od Mazde. Res me ne zanima ?e rabi pol litra ali liter ve?. Ra?unal sem porabo med 7 in 8 litrov. In to je to. Avta ne ?param in sem vsak dan smejem ko grem v slu?bo ali iz nje. Eno roko na volanu, drugo na menjalni ro?ici, toliko gasa/plina da v kakem ovinku drsi, take kontorle v ta novem passatu variant ni. Ima pa Passat ve? prostora za kufre. Res je da ima Passat en kup gizmotov in novih pomagal ki jih mazda nima. Samo te gizmote pla?uje? EKSTRA!!!

 

Definitivno ?e bi imel denar bi vzel najbolj?o 4 vratno M6 z 180 KM!!!. Raje kot 170 km Passata CC (ki mi je recimo kar v?e?). ?ele tedaj bi se res semjal.

 

V tem trenutku - 3/4 leta @ 21.000 KM sem z M6 res zadovoljen, komaj ?akam da jo peljem. He he he. In ker imam rad vo?njo in ker je ta M6 udobna sva se z ?eno dolo?ila da gremo (z sin?kom) na road trip na ?kotsko to poletje. juhej.

 

Druga?e pa ja v SLO tako: ?e bi imel Hondo LEGEND bi bil jaz pussy sosed ki ima GOLFA ali PASSATA pa bi bil CAR :) To je realnost in me ne zanima. Ko bom jaz prodajal mojo Mazdo 6, z SLO poreklom, redno servisirano, vse kar je potrebno zamenjanjo bo ?la za med, sem siguren da jo bom prodal ?e prej kot bi Passata.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

drek, napacen avto mam

 

Jaz pa tapravga (Bajsmobil), ampak na?alost v tastari izvedbi! :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne me jeb...tega sploh nisem videl v postu. JA pol smo mi res zahojeni, bo treba s trenirko ugled dvignt

 

Huh, jaz potem o?itno v prostem ?asu ?e "dvigujem" ugled, ker se vozim naokoli v trenirki in to v ?estki. :ninja::hohoho:

 

passat je boljsi od mazde6...pa nic kaj drazji, da ne omenjam boljse motorje

Passat da ima bolj?e motorje? Za 1.6 tdi (105 km) je sramota, da ga sploh vgrajujejo v tak avto, za 2.0 tdi pa raje ne bi izgubljal besed glede vseh okvar, ki so jih imele dolo?ene verzije. Ne vem ali so tile novej?i kaj bolj?i. Mazdi kve?jemu manjka kak sodoben turbobencinar kot jih ima Passat, recimo 1.8 tsi (160 km), to je pa tudi vse.

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Khm, tle moram dati prav Labiju....dizle sem kupoval izklju?no TDI, bencinarje mazda....trenutna 6ka je izjema, ker od rabljenih ni bilo kaj dosti izbire.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, bili so ?asi, ko so bili TDI-ji res bolj?i od ?esarkoli na trgu kar se dizlov ti?e. In bili so ?asi, ko jim Japonci (ne le Mazda) niti slu?ajno niso mogli konkurirat. Ampak ?asi se spreminjajo oz. so se spremenili. :) Deloma tudi zaradi tega, ker so pri VAG-u (pre)dolgo po?ivali na lovorikah "?rpalka-?oba" motorjev.

 

Poleg zastarelosti pa so jih za?ele tepsti ?e okvare - 2.0 tdi je lep primer tega, na a.com je odprtih ne?teto tem glede tega. Naslednik 1.9 tdi motorja, 1.6 tdi, pa je le bleda senca svojega predhodnika - vsaj tako pravijo vsi tisti, ki so si lastili oba. Ne vem no, ampak jaz ne vidim, da bi imel recimo Passat bolj?e motorje, ?e seveda odmislimo razne 3.0 tdi ipd. Sploh pa jim manjka en motor, ki bi zapolnil vrzel med 105km 1.6 tdi in 140km 2.0 tdi-jem. Prvi nikamor ne gre in ne sodi v tak avto, pri drugem pa ravno pade? v vi?ji razred pri registraciji.

 

Pa ?e ena stvar, kjer je Mazda na bolj?em: 2.2 dizli imajo verigo in tako odpade veliki servis, tdi-ji pa imajo zobati jermen. Kaj torej ?e sploh ostane slednjim, da jih dela bolj?e? :ne vem:

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, bili so ?asi, ko so bili TDI-ji res bolj?i od ?esarkoli na trgu kar se dizlov ti?e. In bili so ?asi, ko jim Japonci (ne le Mazda) niti slu?ajno niso mogli konkurirat. Ampak ?asi se spreminjajo oz. so se spremenili. :) Deloma tudi zaradi tega, ker so pri VAG-u (pre)dolgo po?ivali na lovorikah "?rpalka-?oba" motorjev.

 

Poleg zastarelosti pa so jih za?ele tepsti ?e okvare - 2.0 tdi je lep primer tega, na a.com je odprtih ne?teto tem glede tega. Naslednik 1.9 tdi motorja, 1.6 tdi, pa je le bleda senca svojega predhodnika - vsaj tako pravijo vsi tisti, ki so si lastili oba. Ne vem no, ampak jaz ne vidim, da bi imel recimo Passat bolj?e motorje, ?e seveda odmislimo razne 3.0 tdi ipd. Sploh pa jim manjka en motor, ki bi zapolnil vrzel med 105km 1.6 tdi in 140km 2.0 tdi-jem. Prvi nikamor ne gre in ne sodi v tak avto, pri drugem pa ravno pade? v vi?ji razred pri registraciji.

 

Pa ?e ena stvar, kjer je Mazda na bolj?em: 2.2 dizli imajo verigo in tako odpade veliki servis, tdi-ji pa imajo zobati jermen. Kaj torej ?e sploh ostane slednjim, da jih dela bolj?e? :ne vem:

 

Tud ta motor ni nevem kak biser ima kar nekej generalnih napak, za katere vsedo pri WW, samo ze 3grame plasti?nega materiala NO?EJO odpraviti vzroka za napako, vsem pa to crkne po garanciji, tako da spet kasirajo. :angry:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spolh nevem zakaj se tu gor prepirate, glede enega in drugega avta. Po moje so vsi en isti drek.Vsi se kvarijo, vsi imajo kak?ne tovarni?ke napake in vsak po svoje slu?i namenu. Eni imajo raje bolj trde, drugi bolj udobne, tretji nekaj vmes in prav zarad tega si vsak kupi avto tak?en ki mu najbolj odgovarja.

 

Zato pa niso same mazde na tr?i??u in ne sami pasati. In dajte si eni to dopovedat da nemore? vsem vsiljevat neke traparije kako je en avto bolj?i od drugega.

 

 

Moje mnenje je da sta oba avta kvalitna in vredna svojega denarja, ampak imata vsak svoje kvalitete. Vsak pa bo sam izbral tistega, ki mu je bolj pisan na ko?o.

 

In glede avtorja te teme sploh nevem od kot vse tako ve ko pa nikol ni imel pasata samo ugotovitve kot sopotnik. To je isto ko da bi kometiral vozne lastnosti avtobusa, ko sem potnik na njem. Aloooooo.

 

Da ne omenim cen avtov ki jih je omeno ki sploh niso realne.

Lp.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej kokolada, si pa nestrpen res. Prebral sem par postov, pa je tvoj na?in pisanja res...

 

Potem ti kdo kaj kontrira je pa jok. Dajte se mal zbrat. No?em pametvat, samo tole res in za nikamor. A moderatorja nimamo? :D

 

Kar se pa ti?e avtov. Saj je prav napisal. Oba sta kvalitetna vsak s svojimi napakami. Glede novega dizla od mazde 2.2, jaz sem bil malo razo?aran. Mogo?e je bil testni avto bolj tak robat. Kaj vem, motor se mi je zdel precej robat, pa tudi glasen. Mogo?e izolacija malo ?trajka..

 

Sedaj recimo (vem da je offtopic) primerjam z 2.0 dizlom od BMW-ja, je to no? in dan v smislu uglajenosti, vibracij, pro?nosti..pa tudi zvo?ne zatesnjenosti...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

seveda, ker pol po tem kar si napisal, svoje 6-ke sploh ne bi mogu vozit, ker bi bla tok glasna pa hrupna (ker primerjava med novo in staro 6-ko glede hrupa je kot kamion pa avto)

 

ena od redkih tock, kjer priznam da je nova boljsa glede stare (in to precej)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma pri meni ne vem ?e tolko doni...Lahko da je bil petkov avto ,kaj pa vem :-). Zdelo se mi je ?udno, da nov motor, glede na to kako so ga hvalili, tolk doni. Najbr? se potem s?asoma navadi? na to :-)

 

Bi moral probat ?e tisto 160 konjsko verzijo al tam nekje. Mogo?e je tam tisto donenje bolj upravi?eno :-).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah ne vem. Tisti testni je bi precel..sem pisal, tam nekje okol 1200-1500 obratov je orenk donelo v kabini...

 

To je ziher bilo nekaj narobe... ?estka diesel zadnje generacije je namre? bistveno ti?ja kot prve generacije. In to lahko sigurno potrdimo tisti, ki smo si lastili tako prvo kot drugo generacijo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaj debatiras naprej ce se strinjas s tistim kar je napisal? se bos moral odlocit ane.

 

ti bom odgovoril kot bi ti on: ja oba motorja mate svoje pluse in minuse, vsak je vreden svojega denarja. okusi so razlicni, vse je subjektivn, vsake se osam odloci, nehajte debatirat ker je brezveze. konec topica.

 

aja preberi se vec mojih postov, ti bo koristilo, nisi videti prav pameten.

 

 

In kaj sedaj? To vem, da ma vsak avto svoj plus in minus. Pa to ve? tudi ti pa ?e 200 ostalih userjev tukaj. Brezveze..

 

Nimam pa nobene zelje iskat in brat tvoje objave. Preberem kar me zanima in to je to. Na tvoj nivo se ne mislim spu??at. Itak je najla?je bit pameten pa 'tol?t' po tistem kar drugi napi?ejo, ?e posebej ?e se to ne sklada s tvojo logiko oz. prepri?anji.

 

Pa sre?no v 2012! :danzoman:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spolh nevem zakaj se tu gor prepirate, glede enega in drugega avta. Po moje so vsi en isti drek.Vsi se kvarijo, vsi imajo kak?ne tovarni?ke napake in vsak po svoje slu?i namenu. Eni imajo raje bolj trde, drugi bolj udobne, tretji nekaj vmes in prav zarad tega si vsak kupi avto tak?en ki mu najbolj odgovarja.

 

Zato pa niso same mazde na tr?i??u in ne sami pasati. In dajte si eni to dopovedat da nemore? vsem vsiljevat neke traparije kako je en avto bolj?i od drugega.

Moje mnenje je da sta oba avta kvalitna in vredna svojega denarja, ampak imata vsak svoje kvalitete. Vsak pa bo sam izbral tistega, ki mu je bolj pisan na ko?o.

 

In glede avtorja te teme sploh nevem od kot vse tako ve ko pa nikol ni imel pasata samo ugotovitve kot sopotnik. To je isto ko da bi kometiral vozne lastnosti avtobusa, ko sem potnik na njem. Aloooooo.

 

Da ne omenim cen avtov ki jih je omeno ki sploh niso realne.

Lp.

 

Napisal sem " Vendar ?ele prej?nji teden sem vozil in se vozil (kot sopotnik) v VW dovolj ?asa, da lahko podam mnenje" Druga?e sem si lastil pasata predprej?nje genaracije.

 

Mnenje sem ?e enkrat prebral in sem ?e bolj prepri?an da napisano dr?i.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.