Skoči na vsebino

Injektor za Mazdo 6 slabo dela


Priporočeno sporočilo

Imam Mazdo 6 l. 2005, dizel 89kw, z 200.000 km

 

Motor je bil ob?asno nekoliko glasnej?i tako mrtel kot topel.

Na dijagnostiki je pokazalo, da 1 diza ne dela optimalno.

 

Vpra?anje:

1)kako najcenej?e bo nove dize?

2)je smiselno dat dize na ?i??enje?

3)je pametno zamenjat vse 4?

 

Avto bom imel ?e nekaj ?asa, ker gradim hi?o.

 

Lp Du?ko

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ima? ?e DPF aditiv bojda mo?no odsvetujejo. Ne vem pa, ?e je to utemeljeno.

 

jest sem ze 3 fla?ke vlil....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 let kasneje...

Si bom kar tole temo sposodil.

Opazil sem, da mi je zadnje ?ase avto "?klopotal", ko je bila ma?ina hladna. Peljal sem ga k enemu stru?kotu za Mazde, da pregleda situacijo.Sam je takoj ugotovil, da je en injektor totalno fu?, ostale je dal izmeriti. In rezultat?

?e dva sta bila fu?, se pravi 3 od 4 so za zamenjat.Tudi ena izmed bakrenih podlo?k (ki sem jih zamenjal med prvimi tukaj na forumu pred 80Kkm) je spu??ala in posledi?no mi je spet "zmanjkovalo" olja.

Obnovljene injektorje se da dobit v Nem?iji. Cena 119? + 50? depozita za vsakega, ki pa ti ga vrnejo, ko jim po?lje? stare injektorje nazaj.

Prednost tega nakupa je ta, da ti ni treba poslati svojih v obnovo in si lahko tudi mesec dni brez avta ampak jih naro?i?, in ?ele ko jih dobi? jih zamenja? v enem dnevu.Seveda mora? zamenjati tudi bakrene podlo?ke in tesnilo.

 

?e link:http://www.ebay.de/itm/Injektor-Einspritzduse-Injector-Mazda-6-MPV-2-0-DI-89kW-121PS-100kW-136PS-DENSO-/111086441031?fits=Make%3AMazda|Model%3A6&hash=item19dd449247:g:g9MAAOSweW5VPRxw

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, pri prej?nji sem tudi jaz menjal enega izmed injektorjev, ki pa je spet kmalu spustil du?o. Zanimivo, ne vem ali samo pri Mazdi tile injektorji crkujejo kot po teko?em traku al kaj? Ali pa je denso firma bol za en k....

Tudi pri ostalih znamkah je podobno.

Sicer pa so zdr?ali 170Kkm kar se mi zdi kar v redu.

Ravno zaradi teh zadev bo moj naslednji avto obvezno benzinar,po mo?nosti brez turbine-simpel preverjena tehnika.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, pri prej?nji sem tudi jaz menjal enega izmed injektorjev, ki pa je spet kmalu spustil du?o. Zanimivo, ne vem ali samo pri Mazdi tile injektorji crkujejo kot po teko?em traku al kaj? Ali pa je denso firma bol za en k....

Verjemi da Denso zdr?i ?e najve?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej..Alex..najbolj?e .da vzame? Mazdo benzin skayactiv motor preverjeno odli?en motor...probaj kak?no testno ...lp

Kam bo pa kitaro dal v ta novi ? :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kam bo pa kitaro dal v ta novi ? :)

He,he, za kitare bi bilo  ?e placa noter za fer?t pa bi bila ?e kriza v tanovih 6-kak karavan.Ne, sej ta staro 6-ko bo vozil sin,(tudi muzi?ar) in ?e bo kriza mi jo bo posodil. Je pa tudi res, da zadnje cajte bolj "po?ivamo" kot pa igramo.

Bo pa kriza izgleda, ko bo teba za pol kamiona robe spravit noter za it na smu?anje. Res je, da imam 490 litrski thule a ?e zdej komaj vse strpam not. :wacko:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Baje je v na?em dizlu precej BIOdizla ta je pa menda manj masten. Dodajal sem tale aditiv http://www.motornaolja.com/produkt/dizel-aditiv-antigrippante-25/  Prevo?enih je bilo 260000 km, brez vsaker?nih te?av z DPFjem, ?e sklopka je bila originalna. Je pa res, da je bil avto vsak dan na avto cesti. Poraba je precej padla, in tudi mrzel je lep?e delal.

 

LP, U

**********************************************************************

Enkrat sem nekje prebral: ?e nima? Japonca je bol?, da si bos

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.