Skoči na vsebino

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Dans sem do?ivu (pre?ivu) pravo avtocestno psihiatri?no bolnico.  <_<

 

Se peljem popoldan preko CP Log pri Vrhniki in se peljemo lepo v koloni, vzporedno z nami na desnem pasu pa tovornjak-priklopnik. Ta tovornjak se je kar v trenutku odlo?il se vklju?it na desni vozni pas in voznik pred menoj pri?ne zavirat na polno (kako da nista tr?ila, mene ne vpra?at), no ampak ker sem sam opazil, da je zadeva neizbe?na in bom butnil vanj, prehitevalni pas pa je ?e zafilan (vozilo vzporedno z mano), poskusim zavirat, ampak je imel tisti spredaj veliko novej?e vozilo kot moja Clio-Katrca. Pa sem pri?el manevrirat z ro?no in izvedu totalno pirueto. Ne vem kako sem vse zgre?il, vklju?no z odbojnima ograjama. Se zaustavim, obrnjen v obratni smeri vo?nje. To mi je bila v trenutni situaciji edina re?itev, brez ?rtev in skrivljene plo?evine.  :zvizga:

 

Se pa vpra?am; KAJ HUDI?A JE PO?EL TOVORNJAKAR MED TEM VKLJU?EVANJEM? Ker v nadaljevanju je stiskal ta svoj kamion cca. 120kmh in ko sem se mu pribli?al sem mu par zadev ...................................................  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eh ce bi se med seboj zagozdli bi tovornjak pobegnu stran, to lahko sklepam iz njegovi hitrosti v nadaljevanju voznje!

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dans sem do?ivu (pre?ivu) pravo avtocestno psihiatri?no bolnico.  <_<

 

Se peljem popoldan preko CP Log pri Vrhniki in se peljemo lepo v koloni, vzporedno z nami na desnem pasu pa tovornjak-priklopnik. Ta tovornjak se je kar v trenutku odlo?il se vklju?it na desni vozni pas in voznik pred menoj pri?ne zavirat na polno (kako da nista tr?ila, mene ne vpra?at), no ampak ker sem sam opazil, da je zadeva neizbe?na in bom butnil vanj, prehitevalni pas pa je ?e zafilan (vozilo vzporedno z mano), poskusim zavirat, ampak je imel tisti spredaj veliko novej?e vozilo kot moja Clio-Katrca. Pa sem pri?el manevrirat z ro?no in izvedu totalno pirueto. Ne vem kako sem vse zgre?il, vklju?no z odbojnima ograjama. Se zaustavim, obrnjen v obratni smeri vo?nje. To mi je bila v trenutni situaciji edina re?itev, brez ?rtev in skrivljene plo?evine.  :zvizga:

 

Se pa vpra?am; KAJ HUDI?A JE PO?EL TOVORNJAKAR MED TEM VKLJU?EVANJEM? Ker v nadaljevanju je stiskal ta svoj kamion cca. 120kmh in ko sem se mu pribli?al sem mu par zadev ...................................................  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:

 

 

Sicer mi ni cisto jasno, kaj se je sploh dogajalo (tovornjka na desnem pasu, ti na desnem pasu, tovornjak se je odlocil, da vkljucit na desni pas... koliko pa je desnih pasov? :) ) ... in pri kaksni hitrosti, da je tebe tako zasukalo... vem pa, da je omejitev skozi CP Log 60 km/h :) ... Torej ali imas totalno zlizane gume, zjebane amortizerje... ali pa je cel kup nakljucji na kupu :) ... Pazi nase in na druge   :cheers: ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tovornjak tik pred tem placujejo cestnino in zato je bil on se bol desno od osebnih vozil. V tistem trenutku glede na vozilo pred menoj nisem imel zadostne varnostne razdalje (ta je pri 70 kmh v dezju verjetno ze preko 50metrov) in on preckanju cestninske je to nekako nerealno, vsaj v takih sezonskih prometnih konicah, ker bi tisti zadaj znoreli!

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker v nadaljevanju je stiskal ta svoj kamion cca. 120kmh 

 

Tukaj je pa kar precej zanimivih zadev. Tovornjaki imajo tahograf, ki meri hitrost in ?as vo?nje pa tudi prevo?ene kilometre. In zaradi omejenega merilnega obmo?ja tahografa imajo blokirano hitrost na najve? 95 km/h. Torej ni mogel peljati 120 km/h...

 

Razen, seveda, ?e je zadevo "malo prilagodil". Kar pa je sankcionirano z zelo veliko globo. Torej, ?e bi ga prijavil, bi si mo?akar to temeljito zapomnil. :hudicek: Pa ne to, da kako se je vklju?eval...

 

 

V tistem trenutku glede na vozilo pred menoj nisem imel zadostne varnostne razdalje (ta je pri 70 kmh v dezju verjetno ze preko 50metrov)

 

No, tu si si pa precej stvari sam odgovoril. Glede na to, da tovorno vozilo s priklopnikom dolgo najve? 18 metrov (vla?ilec s polpriklopnikom pa "zgolj" 16,5 metra), bi ti sicer krepko zmanj?al varnostno razdaljo, vseeno pa ne bi bilo potrebe po piruetah in podobnih manevrih.

 

In na?elo zadrge gre tudi pri cestnini. Torej? Roko na srce, malo ve? strpnosti do tistih, ki vam vse pripeljejo k riti (no, v trgovino), pa bo za vse bolje...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zadrga? Pa saj to vendar ne pomeni, da lahko kar zapelje pred (na) drugo vozilo in ga pri tem magari zmecka na atome.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem se vceraj vozil 110-120 na mopedu v totalnem nalivu, mimo so pa padali tujci s colni, prikolicami in tovornjaki....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V petek ob nalivu v Lj na ?estih kilometrih ?tiri nesre?e... rezultat 3:1 za tujce. Res so carji in kulturni vozniki, da jih ni para.

 

Danes na poti iz Maribora, izsiljen ?e na Mariborski obvoznici s strani ?e?kega kombija, ker se mu je zazdelo, da ?e ena kolona stoji in druga vozi mimo, da mora pa? iz stoje?e direkt sko?it v voze?o - sre?a, da tolk bolj pazim na te budale s tujimi tablicami, da me ni do konca presenetil.

 

Do Lj je sledil super manever neke Nemke, ki je zagledala ustavljeno vozilo na odstavnem pasu in je v paniki sunkovito zavila na prehitevalni pas, ?eprav ni bilo nobene potrebe pa je bilo spet zaviranja in umikanja na vse strani od ostalih voznikov.

 

Sledil je slova?ki debil, ki se ni mogel odlo?iti ali naj prehiti kolono vozil, ki se pelje s 100km/h ali naj lepo vozi z njimi vzporedno po prehitevalnem pasu. Po pribli?no dveh kilometrih takega jajcanja mu namignem z vklopom levega ?migavca, da bi vseeno ?el rad mimo - nobenega trobljenja ni? samo ?migavec in ko se kon?no umakne po kilometru na desni pas ga pogledam, ko grem mimo. Model ska?e po stolu mi grozi, se trka po ?elu in je ?ist zaripel v ksiht, ko kuhan rak. Nato mi cca 30 sekund blenda, ko sem ?e davno mimo. ?ista histerija in road rage, ki ga ?e nekaj let nisem videl.

 

Po nekaterih podatkih, ki jih sicer uradna policijska statistika "nerazumljivo" skriva je cca 25-30% nesre? pri nas povzro?eno s strani tujih dr?avljanov. ?e bi ta faktor odstranili iz slovenske ?rne statistike bi danes bili ena najbolj prometno varnih dr?av v EU.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

haha mater te motijo tujci, kolesarji, vsi ki vozijo bencinarje, vsi ki so za janso, skratka najrajs bi mel cesto sam zase pol bi blo v redu :)

 

jaz sem na cesti precej vec kot ti pa nekako nimam tok tezav po cestah...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sam res je smeh kako si to ven potegnil... a te moti, ker Slovenec vseeno dvigne glavo in se ne sklanja poni?no pred tujci ter si upa napisat kako ga serjejo po cestah, da v?asih misli?, da so izpit dobili na loteriji?

 

Dokler pljuvajo vsi povprek po doma?ih voznikih je dovoljeno in za?eljeno, ko pa se omeni tujce je pa to tabu in bohnedaj, da bi se kdo upal karkoli re?t ?ez njih... jaz temu pravim samo nizka samopodoba, da vidi? pri sosedih vse naj pri sebi pa vse slabo. Ampak lanska statistika ne ka?e tega, da bi mi bili tako grozni, vozniki iz drugih dr?av pa naj bi bile perle kot jih nekateri posku?ate naslikat in prikazat, kak?en red je zunaj.

 

?e je res tako, kako ima Slovenija kot striktno tranzitna dr?ava 52 mrtvih/milijon prebivalcev?

Avstrija, kjer naj bi bil stra?en red ima lani 51, Italija 52, Mad?arska 63 in Hrva?ka 73. ?e to statisko pogledamo ?e v dr?avah od koder se najve? tranzita vozi te dni ?ez na?o dr?avo je statistika na Slova?kem 54, ?e?ka 61, Poljska 84, Romunija 91, Bolgarija 90.

 

Nem?ija 42, Francija 53, tipi?no netranzitne dr?ave Danska 33, Nizozemska 28, ?vedska 29, Finska 41, GB 28.

 

Zanimiva je primerjava med Belgijo 64, Luxemburg 65 in Nizozemska 28. Ali so res nizozemci tolk bolj varni ali je dejansko vzrok, da niso glavna tranzitna pot, medtem, ko Belgija in Lux toliko bolj.

 

Verjetno sem dovolj na cestah (sploh na?ih) da dejansko vidim, kaj se dogaja in ?e je 3/4 milijona prevo?enih kilometrov v vozni?ki karieri malo potem ima? pa? prav. In zanimivo, da deset mesecev na leto ve? ali manj nimam nekih ve?jih te?av na cestah a ko pride sezona pa "all hell broke loose".

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes je ena Francozinja zapeljala na avtocesto  z manj kot 50 km/h in to ?e preden se je pospe?evalni pas za?el. Potem je pa po prehitevalnem peljala 110 in po klancu proti Podtaboru dosegla tistih 125 km/h. Mislim, da je sanjala za volanom.

Se je nardila Francoza. No tko ali pa tko je bla Francoz. ?e slab mesec, da bo te tranzicijske gonje konec.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer bi pasalo vse kam drugam kot pa sem, a ker se tu najve? omenja tujce na na?ih cestah, jih bom pa ?e jaz: se mi danes nasproti po cesti od Grgarja proti Solkanu pripelje velik volvo Nizozemskih tablic z veliko po?itni?ko prikolico. Malo preden se sre?ava, pa meni na (pre sramezljiv )obremenjeni prikolici po?i guma. BTjka je precej mo?an voz in sem smer dr?al, so pa kosi gume leteli naokoli, dokler nisem ustavil. Ustavil je tudi mo?akar, stopi ven in takrat opazim, da ima na tleh dodatno ogledalo, ki ga potrebuje, ker je prikolica ?ir?a od avta. Mo?akar me pozdravi in vpra?a, ?e potrebujem pomo?. Mu odgovorim, da ne in tuhtam, kako bom zdaj tovor spravil domov, ker sem v kesonu ?e imel preko 950 kg in veliko ve? ne morem spravit tja. Pa me mo?akar opozori na po?eno gumo in me ?e enkrat vpra?a, ?e potrebujem pomo?. Pa mu ?e malo nervozno spet re?em, da ne in premi?ljujem, kam naj se umaknem, ker se je ?e za?ela nabirat kolona. In mi Nizozemec pove, da ima na svoji prikolici rezervno gumo, in me ?e enkrat vpra?a, ?e potrebujem pomo?. Pa omenim, da dvomim, da vijaki pa?ejo. Mo?akar lepo odide do svoje prikolice, spotoma pobere kose svojega ogledala (mislim, da so mu ga razbili kosi moje gume, ki so bili raztre?eni na dol?ini kak?nih 50 metrov), sname rezervno kolo in ga prikotali. Vijaki pasali, namontiram njegovo rezervo in ga vpra?am, ?e bo vozil za menoj. Pa me butasto pogleda in mirno odgovori, da mu jo bom pa ja nazaj pripeljal in da se on ne bo kar za brez veze preva?al naokoli. In mi razlo?i, da je namenjen v kamp v Lucijo in da bo tam do nedelje. 

 

Ogledala pa ni niti omenil.

 

Zdaj naj mi pa kdo pove, kje ?e dobi? takega flegmatika? 

 

No, nadaljevanje zgodbe pa pa?e bolj v to temo. ?ena je takoj pograbila, da se pa sam ne bom peljal v Lucijo, ampak gre ?e ona z menoj in pa vsi otroci... In ?e prikolico naj bi vzeli s seboj, ker naj bi ostali nekaj dni. Ampak tega nisem rekel jaz... No, ?ena ?e pakira stvari, tako da bo nadaljevanje ?e... ... ... ?e dokaj pestro...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Zelo prijetno iti do sponzorjev ki so lansko leto pomagali pri tuning piknik s.... In te kar malo cudno pogledajo pohvalno res.

Ja pa menda jih nisi sele zdaj zacel klicat ali pac?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pelje? z motorjem na servis, da se najavi? za redni servis drug teden, se vsede? na motor in ta ne v?ge ve?.. sem ga lahko kar tam pustil.. :(

verjetno vlaga v stikalu sklopke, podrma? ?i?ke in gre?, tega je veliko sedaj.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Naro?il in ?e dobil enormne koli?ine (za 150?)  tablet (takih za jest) iz Doj?land,. Pla?al s Paypalom in glej ga ?ment, na eurocardu kar 2x avtorizacija za eno naro?ilo, ena takoj zve?er ob naro?ilu, ?e ena za isti znesek pa zjutraj ?zmeden? . Na mojem paypal ra?unu je razvidno, da je bila transakcija izvedena samo 1x. Sedaj upam, da bodo tudi iz eurocarda dol pocufal samo 1x. Sem ?e kontaktiral pristojne, zaenkrat ni druge ?kode kot ta da je ?el mese?ni limit v k...

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
    • Sigurno je pa poceni🤣, bil v IT in sem bil primoran tankat na AC, imajo kar drag bencin (2.30 mislim da...oz.tak nekje).....je pa res da imajo pa večino ostalih zadev bistveno cenejših kot mi....v bistvu je severni del IT krepko pred nami....ne samo cene, tudi ponudba, odnos gostincev, cene v gostilnah, trgovinah (da o raznovrstnosti v neki navadni trgovini supermarketu ne govorim, dvomim da ima kaka aleja v lj na 10x vecji povrsini tako ponudbo)....se vidi da se italijancki znajo it biznis😉🤣
    • https://www.avto.net/Ads/media.asp?ID=19557553
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.