Skoči na vsebino

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Glede na to da imas na dan 150-200 kavic je teh par izjem kar veliko. In se enkrat natakar je tisti k dela tisto kar mu sef naroci. Osebno se strinjam, da se racuna voda oz. vrc vode sploh v turisticnih mestih. Kozarec vode zraven kave ali vina pa itq redko kje racunajo in je zastonj. Da pa pride 4-5 folka na eno pico razrezano in vrc vode pa oprosti ne zgleda in hvala bogu da se racuna (brez izjeme).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Narocite v Franciji ali Italiji vodo iz pipe ce si upate. Samo vodo. Ze ob kavi ce recete iz pipe boste prekleli vase bivanje v kavarni

Tam se ponuja in racuna seveda izkljucno flasirano

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vi se tukaj prito?ujete nad 20 centi, ki so jih zara?unali za postre?bo vode? 

 

Resno?

 

Smo bili na izletu, pa se je malo zavleklo (ko smo ?e tu, a gremo ?e tja, pa ko smo ?e tam, a gremo pogledat ?e to,...) in nas je za?ela dajat ?eja. Mi pa na kra?kem svetu, nikjer poto?ka ali studenca. Se ustavim v gostilni in vzamem en tetrapak (1 liter) Fructalovega soka. Mi je dal natakar kar 30% skonto, tako, da sem pla?al "samo" 10 ? za liter soka! Ki sem ga itak odnesel ven in so otroci zunaj kar iz tetrapaka popili.

 

Vi se pa tukaj prito?ujete, ?e vam natakar zara?una 20 centov za postre?bo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ?e, le da bi enak tetrapak soka v Fructalovi tovarni?ki prodajalni dobil za kak?nih 80 centov, se pravi vsaj desetkrat ceneje...

Ok,ampak poglejva z druge strani; ?e gre? v to isto gostilno; koliko pride 2dcl tega istega soka? 2eur? Torej je en liter 10eur.

 

Vem kam meris,ampak spet; take it or leave It.

 

Tudi testenine si doma naredim za Max 3eur, v restavraciji me pa pride 10eur.... Tako pa? je...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da je Slivka nekaj drugega hotel povedat, ampak si upam staviti, da ?e ne bi bile cene tolk navite, da bi ?el ?e kak?en sok ve? pa tudi kaj drugega. Je res take it or leave it ampak pol pa se marsikdo tudi tako obna?a in "pusti" nebe?ko precenjen sok al pa pepsi al pa kaj drugega in je na vodi pa spet ni prav.

 

Verjamem, da mi tukaj si lahko prvo??mo tudi kak?en tak stro?ek, po drugi strani je pa cel kup ljudi, ki jim 10 EUR prekleto veliko pomeni in sigurno niso pripravljeni dat za liter soka, ?e pa lahko dobi liter vode djabe. Mogo?e ?e bi gostinci vzeli "samo" 100% mar?o bi ?e marsikdo spustil vodo in vzel kaj bolj konkretnega.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri 1l soku je druga fora, ker on nima vrjetn v blagajni po en liter ampak po 0.1l normativ in ce hoce stranka kupit 1l soka on mora tipakti

10x0. 1l ali pa 5x0.2l ker drugace ne gre, ker mu strize zaloga. Meni je vcasih zal da moram, tako stvar tako racunati. Sem imel stranko ki je hotela 5l ja 5litrov sveze stisnjenega soka in mislim da je placala okoli 60e. Dal sem ji tudi velik popusta ker drugace bi bilo po uradni ceni cca. 80e. Kar se pa marze tice ce bi se sli govorim o steklenickah za 100% marzo enostavno ne prides skozi je tok dajatev in taka cena da ne gre,vsi gledate gostince kot bogatase ampak ni tako in se mores prekleto veliko truditi, imeti dobr promet da ostane. Enostavno prevec je dajatev in stroskov, prevec garanja za malo boljso placo. Vecina ki ima sihte po 7 ur nikoli ne bo razumela gostinskega zivljenja, si cel dan notri tudi ko te ni zravn moras biti skoz dosegljiv ker nikoli ne ves kaj se lahko zgodi, ker hladilnik ali masina bo crknala, katera inspekcija bo prisla na obisk, kera stranka je danes slabe volje. Pa hvala bogu pri nas ne strezemo alkota ker ce bi bilo se to da razne pijance poslusas potem pa res znoris.

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj bili v MB na kosilu na pohanem pi?eku, pa vse ostalo kar spada zraven. Ra?un je bil 125? in ja tudi za 1 l vode iz pipe je bila zara?unana postre?nina, tak pa? to je. 

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a pranje kelnerjevega predpasnika pa ni bilo zara?unano? kaj pa "koraknina"? Kolk korakov je naredil, ko je stregel. Mater ?e tako so cene res visoke potem pa ?e dodatno jezijo stranke z nebulozami, kot je postre?nina. Mater kot bi ti taksist zara?unal poleg vo?nje ?e posebej porabo bencina.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res si zmi?ljujejo sve i sva?ta,kot bi bili v Benetkah. Ko se bo pa trend obrnil pro? od njih bodo imeli pa 100 in en izgovor zakaj ni strank in bi naredili vse samo da pride? nazaj.(to leti na lastnike lokalov ne na ve?inoma prijazno osebje!)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a pranje kelnerjevega predpasnika pa ni bilo zara?unano? kaj pa "koraknina"? Kolk korakov je naredil, ko je stregel. Mater ?e tako so cene res visoke potem pa ?e dodatno jezijo stranke z nebulozami, kot je postre?nina. Mater kot bi ti taksist zara?unal poleg vo?nje ?e posebej porabo bencina.

Pametne ure na kelnarje :) oziroma kar to kar majo fuzbalerji na seb.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se pa marze tice ce bi se sli govorim o steklenickah za 100% marzo enostavno ne prides skozi je tok dajatev in taka cena da ne gre,vsi gledate gostince kot bogatase ampak ni tako in se mores prekleto veliko truditi, imeti dobr promet da ostane. Enostavno prevec je dajatev 

 

Pija?a, ki se tam to?i, se nabavlja brez DDVja, torej jo gostinjci kupujejo po ni?ji ceni kot jo jaz kot fizi?na oseba lahko kupim v Fructalovi prodajalni.

 

Dajatve so take kot v vsaki drugi bran?i (pokojninsko, zdravstveno, prispevki od osebnega dohodka,...)

 

Stro?ki so tako, kot v vsaki drugi bran?i (elektrika, inventar,...)

 

Kje so potem dodatne obremenitve, da tako malo ostane?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kupis z 9.5% davka prodas z 22%. Draga oprema govorim o slascicarstvu in gostilnah ne o nekem lokalu kjer ima samo pijaco in kavo, recimo presnji mesec sem imel elektrike 920e, samo, glasba ki se vrti po radiu pride vsak mesec okol 100e. Place zaposlenih delovna uniforma, itd. V drugih branzah se povecini dela od 8 do 15 ali, kaksno uro dlje, gostinsvo imas urnik od 7 pa do 23 vsak dan. Kar pa je treba pokrivati z delavci, racunati mores da so ure in dnevi ko je slab promet.

 

Ce te se kj zanima ti kr uprasaj ti povem..

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti si o?itno samo shitty kapitalist. Uberi ameri?ko taktiko; tako podpla?aj zaposlene da jim bo prakti?no obvezno dat cca 10% zneska extra v napitnini in sta oba na bolj?em. :D 

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah motis se.. Glede na to da imamo vse redno zaposlene za nedolocen cas, kar je v tem casu prej izjema kot pravilo, so zaposleni ze par let in jih ne menjano vsak mesec to ti nekej pove o zaposlitvi,placi itd. pridejo z veseljem na delo. Nadur skoraj da jih ni. Niti enkrat nismo kaksnemu zaposlenemu utrgali od place primakljaj zaloge ali pa cesarkoli drugega. Govorim o tem da cene morajo biti take kot so, drugac pa s taksnim trendom delavcev in plac se bo vse skupaj se malo podrazilo. Konec koncev se vedno obstaja alternativa da kupis sok v trgovini in popijes doma ali pa nekje na klopci. Ce pa hoces biti postrezen in sedeti nekje na terasi pac bos placal drazjo storitev. Tudi servis avta ce bi sam naredu je cenejse kot pri avtomehaniku ker tudi on mora pokrivati svoje stroske, izobra?evanje, orodje itd.

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz te ?e ne poznam,sem ?ele leto na forumu,lahko pove? kam se lahko oglasim na vodo(PIR)pa kako re?emo ?e bo? tam. Mislim da ima? po?timano kot je treba,malo je takih! Lp

 

 

 

Pira ne bos dobil  :P

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.